Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2132 478

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Paixan
02.11.2016 5 z 5

Měsíční kroniky jsou nejlepší nejzajímavější nejčtivější nejkrásnější... série!!!
Už z první věty jsem nemohla přestat!
Tak krásně zpracované bystré hezkééé.
Cinder se mi strašně líbí! To že je kyborg to je něco! Strašně se mi líbí její povaha: je chytrá, šikovná, hodná, cílevědomá-jenom dobré vlastnosti)). A to nejdůležitější: NEVZDÁVÁ SE!
Knihu jsem přečetla za 2 dny:( Neměla jsem pospíchat, víc bych to prožila.
A taky jsem se nemohla na obálku nenadívat. Zvláštní a přitom tak velkolepě okouzlující!
Jestli jste na sci-fi, fantasy nebo romantiku, musíte si knihu přečíst alespoň 1. kapitolu.))

abelmoony
22.10.2016 3 z 5

Kniha je zajímavá. Bohužel po přečtení anotací dalších dílů zůstanu jen tu tohoto.

Tilikum
21.10.2016 1 z 5

Ach jo, to jsem se zase nechal napálit. Taková hloupoučká ne moc logická pohádka plná hloupoučkých postaviček, kteří se chovají jako naprostí idioti. No, co taky čekat od provařeného zahraničního titulu. Když to srovnám s Burešovou Propastí času, nesahá mu to ani po kotníčky.

KateChatt
28.09.2016

Úžasná knížka jen jsem doufala, že mezi Cinder a Kaiem se odehraje víc věcí.

Kat9
11.09.2016 4 z 5

OBSAHUJE SPOILERY:Knížka se mi moc líbila. Hledala jsme nějakou na toto téma a jak jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jediné, co mi vadilo, bylo, že to bylo občas možná až trochu moc pohádkové a taky mě hodně naštvalo, že Pivoňka nakonec zemřela. Rozmýšlela jsme se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec dávam 4, ale je to na hraně, protože jsem se už dlouho do ničeho tak nezačetla.

Ania_x
09.09.2016 5 z 5

Zpočátku jsem byla z této knihy trochu zděšená; hlavní hrdinka žije v budoucnosti, je kyborg, její nejlepší kamarádka je android a to, že lidé žijí na Měsíci, je přece dávno známá věc. Po pár desítkách stránek jsem se ovšem do knihy naprosto ponořila a přečetla ji během jediného dne. Marissa Meyer se zkrátka zjevně chytila myšlenky, že už se nedá napsat nic, co by již někdo nenapsal, a rozhodla se ji obrátit ve svůj prospěch. A tak se ujala pohádkových princezen a udělala z nich pořádné dívčí hrdinky, které rozhodně nemají v plánu jenom čekat na svého prince. Tuto knihu a stejně tak další díly Měsíčních kronik můžu jenom doporučit.

TerKaW
05.09.2016 4 z 5

Kniha je skvělá. Sice lehce předvídatelná, ale jinak moc pěkná. Doporučuji!

VWDarkness
05.09.2016 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem čekala! Celý děj, zápletka, postavy, to všechno bylo super! Pouze jediná věc mě naštvala... konec knihy! Ne, že by byl hrozný, ale, že kniha skončila a já musím čekat až do zítřka na otvíračku knihovny. :) Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih! Škoda jen, že se už nikde nedá sehnat. :(

Laura Krivdova
26.08.2016 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, myslela jsem, že je to na mě moc šílené (Popelka = kyborg = mechanička, a vesmírná nákaza), přesto mě to k ní táhlo a já rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Byla to PECKA. Ke konci jsem jenom kroutila hlavou nad tím, jak Cinder mohla ten ples přežít. Už jsem začala číst Scarlet a myslím, že bude ještě lepší.

Lenny33
26.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha s sympatickou hlavní hrdinkou. Možná trochu předvídatelné ohledně toho, kdo vlastně Cinder je. Svět do kterého autorka děj zasadila je rozhodně originální a zajímavý. Já si čtení velmi užila a nemohu se dočkat dalšího dílu!

Kris@
21.08.2016 3 z 5

Cinder je rozhodně velmi čtivá kniha. Oceňuji nápad autorky (ztracená noha v patřičnou chvíli? Super!) i spoustu vtipných dialogů. Ale přesto jsem už asi došla do fáze, kdy nelogické části příběhu někomu jen tak neodpustím. Navíc chování i uvažování Cinder je většinou příliš předvídatelné a tolik podobné všem ostatním brakovým hrdinkám. Od mechaničky (která mimochodem svými znalostmi nijak neoslnila) jsem čekala víc. Princ Kai se hodí spíše do pohádky pro malé děti a jediná zajímavá postava je ten doktor.
Mé hodnocení mě mrzí, protože vím, že jsem i horším knihám dala stejný počet hvězd, ale Cinder mě nepřesvědčila, že si další hvězdu zaslouží. Určitě si ale přečtu další díl, který doufám budu moci hodnotit už lépe.

Lucik100
09.08.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Nemám žádné výtky.

Kaytria
05.08.2016 5 z 5

Do knížky jsem šla trochu s předsudky, převyprávění pohádky přece nemůže dosáhnout takových kvalit, jako se tu avizuje. A hle,zmýlila jsem se, knížka je perfektní, má spád, je vtipná a příběh je prostě skvělej. Rychle na Scarlet!

andyval
24.07.2016 5 z 5

I když nejsem velký fanoušek fantasy, tahle kniha mě přesvědčila k tomu, abych fantasy dala ještě šanci. Hledala jsem nějakou odbočku, od toho,co normálně čtu. Z anotace jsem byla taková zmatenější, ale i tak jsem si knihu půjčila. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem, protože jsem prostě potřebovala vědět jak to dopadne. S velkou radostí si přečtu Scarlet i další díly, protože mě zajímá jak to bude dál a kam se to bude celé vyvíjet, a navíc jetu hodně otevřený konec. Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček :)

petrzel
19.07.2016 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela ,že by mě takové knihy bavili. Ale tato kniha mě přesvědčila bylo to super.

aneta9232
17.07.2016 4 z 5

Včera jsem jí dočetla a potřebuju další díl , dala jsem 4* , knížka byla báječná ale mám pár výtek - 1) není psaná v "ich formě" což mám ráda 2) úplný začátek mě moc nebavil 3) přiběh je docela předvídatelny
Stejně je to super napínavá a zajímavá knížka

Evule114
11.07.2016 5 z 5

Dostala jsem se k téhle knížce až teď a musím říci, že mě naprosto dostala. Je báječná, akorát ten konec.. druhý díl už není přímo o Cinder, tak jsem zvědavá, jestli tam o ní bude zmínka a taky o Kaiovi, držela jsem jim celou dobu palce a už od začátku jsem měla tucha, že ona bude ta princezna, takže jsem měla radost, že jsem to odhadla hned. Každopádně si jí půjdu hned koupit :-) nejlépe celou sérii :-)

Sarfias
08.07.2016 5 z 5

Také vám připadá, že sci-fi pro holky odráží současný problém - malý zájem dívek o technické obory? (Ale to odbočuji).
Po knize jsem sáhla, protože sci-fi mám skoro stejně ráda jako fantazy. Navíc anotace knihy mě velmi zaujala. A i když první stránky mi napovídaly, že příběh bude takový a makový, opak byl pravdou. Knihu jsem doslova zhltla a byly části, kdy jsem byla napnutá jako kšanda, jak to dopadne! Za mě plný počet hvězd, příběh je totiž velmi zajímavý, čtivý, místy hodně napínavý a velmi se mi líbí jemná asociace s některými pohádkami. Snad za mě by tam mohlo být jen více techniky, udělátek, hýbátek a jiných kyborgských srandiček.
Kdokoliv kdo hledáte od dechovku na léto, nečekejte!

InFinito
03.07.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala anotací, už podle ní mi přišla originální. A když jsem ji potom uviděla v Levné knize, neváhala jsem ani vteřinu a popadla jí. Když jsem jí potom začala číst, potvrdil se můj dojem - je opravdu originální. Už jen to prostředí mi příjde zajímavé - Nový Peking, který zužuje smrtelná nemoc. Líbí se mi, že je to předělávka Popelky. Příběh je čtivý, nechybí mu momenty překvapení. Oblíbila jsem si Pivoňku a Iko, ale i prince Kai mě nenechal chladnou)).
Těším se na další díly.

kikizubik
28.06.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavý nápad. Popelka jako kyborg?!
Příběh byl docela předvídatelný, ale zase na druhou stranu jsem ten příběh žrala až do konce.Těším se na další díly, který na sebe tak krásně navazují.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984