Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2132 478

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Chytuš
02.02.2016 4 z 5

Oddychovka a jednohubka, ale nebudete se moct od ní odtrhnout :) Kombinace sci-fi a pohádek je opravdu neodolatelná, zvlášť pokud máte oba žánry rádi (nebo spíš rády :) Jen ten konec mi moc nesedl, ale asi to nevadí, protože jsem se dočetla, že i v následujících dílech se příběh Cinder odvíjí dál... Takže přecházím na Scarlet :)

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem četla druhý díl a tak mi tu chyběly kapitoly Scarlet a vlka, ale i tak jsem byla z knihy a jejího zpracování nadšená.

ikp5930
06.01.2016 4 z 5

KNiha mě zaujala svým zajímavým zpracováním ocenila jsem že to nebyla žádná slaďárna. A prvky z popelky byly až asi na jeden požité tak že nerušily ani moc nebili do očí. Nebyla to best kniha ale začeltla jsem se a bavilo mě to.

Anezkastepanova
04.01.2016 5 z 5

Já se do téhle knížky naprosto zamilovala! Okamžitě se vrhám na další díly. Já jakožto velký milovník sci-fi a fantasy nechápu, jak jsem se k ní mohla dostat až takhle pozdě. Jo a taky moc miluju Kaie. Nesmírně se těším, jak to s nimi dopadne. Nesnáším královnu Levanu. A mám rádacdoktora :-) Radši jdu číst dál.

a2jana
02.01.2016 5 z 5

Kniha mě také absolutně uchvátila, velmi čtivé, doporučuji!

Midnight01
31.12.2015 5 z 5

Klasický romantický a dojemný příběh Popelky zasazený do akčního a vzrušujícího světa science fiction, takhle bych popsala Cinder.
Moc doporučuji!

Davina
26.12.2015 4 z 5

Abych byla upřímná, ze začátku mě knížka moc nebrala, měla jsem ji odloženou na stole a četla ji pouze v autobuse nebo v tramvaji, takže za celou dobu jsem přečetla pouze 8 kapitol z celé knihy... Pak mě popadla nehorázná chuť na čtení a dneska bylo dočteno. Vlastně ani nevím, jak se to stalo. Kniha se najednou četla sama, začala mě bavit, prostě mě uchvátila. Popravdě mě vůbec nepřekvapila pravá identita Cinder, jelikož mi to bylo jasné už od začátku. Škoda, autorka si mohla dát větší práci se zamaskováním pravdy. Když ale pominu tuto chybičku, tak kniha byla skvělá. Kdo by si také nechtěl přečíst o kyborgské popelce, že?

lenkaknel
28.11.2015 5 z 5

Cinder se mi moc líbila. Až jsem z toho sama byla překvapená, protože při prvním kontaktu v knihkupectví jsem si říkala "co je to proboha za blbost". Nicméně semínko zájmu bylo zaseto... A postupně, živeno komentáři u knihy, rostlo v touhu si ji přečíst. Ovšem jak už to bývá, i tady se vyskytl problém. Problém v podobě neoznačených spoilerů. Takže tu zásadní informaci o její osobě, kterou jsem se měla dozvědět se zatajeným dechem na konci...jsem znala už od začátku. A věřte mi, že čekání AŽ se to dozví, není nějak zvlášť vzrušující. Proto si na závěr dovolím menší radu: Pokud uvažujete, zda se do čtení pustit, neprocházejte zdejší komentáře a jděte do Cinder naslepo. ;-)

estelina2300
27.11.2015 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, tak první co mě napadlo je, že větší "slátanina" to snad být už nemůže. Ale od první kapitoli jsem se do této knížky zamilovala. Cinder jsem fandila všemi deseti. Děj mě uchvátil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Moc se těším na další díly. Snad mě nezklamou...

Arya26
05.11.2015 5 z 5

Úžasná, čtivá, originální, magická knížka - co víc si přát :) !!! Knížku jsem měla dočtenou cca za 2 a půl dne. Děj byl příjemný a čtivý. Držela jsem své robotické pěsti Cinder :)!! ( kdo by neměl rád Popelku :D) Jen by mě zajímalo ,jak to autorku napadlo s těmi pohádkami - Ten matroš co fetuje chci taky :D !!!!

Etule
05.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Přemýšlela jsem v práci o něčem na čtení, a pak jsem si uvědomila, že mám tuto knihu v mobilu. Co začalo jako důvod pro zahnání krátké chvíle v práci vyústilo v to, že jsem po noční šla spát až v půl desáté. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Okamžitě se musím vrhnout na další díl, protože... Protože prostě proto! Krom toho se těším na postavu Vlka! :)
A doufám, že Kai nakonec... No své tužby si nechám pro sebe.
Ještě jednou - úžasná kniha! :)

Veeria
31.10.2015 5 z 5

5 hvězd, bez diskuze a s čistým svědomím!:) Kniha mě doslova pohltila do sebe, což svědčí o nadání autorky a originalitě příběhu. Nemyslím jen originalitu příběhu, který, byť se opírá o známou pohádku, dokáže jasně promluvit sám za sebe; ale i postav, které jsou naprosto uvěřitelné a ožívají ve vaší mysli. Máte chuť smát se, křičet, bát se, být nervózní, uculovat se. To vše při této knize můžete prožít, protože vám může poskytnout opravdové potěšení ze čtení. Vřele doporučuji a zároveň děkuji nakladatelství Egmont za vydání.:)

Dym
26.10.2015 5 z 5

Cinder mě naprosto uchvátila, nemám co jí vytknout a spojení klasické pohádky a budoucnosti nemá chybu :) Jsem nadšená a těším se až si přečtu další díl.

EvaSupovic
09.10.2015 5 z 5

Hodně zajímavý námět, ale překvapivě pohádka dokupy s androidama a kyborgama šla k sobě dobře :-D Jdu na další díly :-D

anishta
08.10.2015 5 z 5

Moc jsem neočekávala, ale nadchlo mě to. Sci-fi převyprávění klasické pohádky, supr, těším se na další díl. A přiznám se, že až potom, co na scénu vstoupila zlá macecha a sestry, mi došlo, proč se hlavní postava jmenuje Cinder. :D

*Pájuše*
30.09.2015 3 z 5

Vlastně ani nevím, co ke knize napsat. Po přečtení jsem měla tak zmatené myšlenky a ani po pár hodinách si je nijak nemůžu utřídit, protože příběh byl... byl... Vidíte?!
Je pravda, že kniha má s pohádkovým příběhem Popelky společnou tak akorát kostru. Pár rysů podobných pohádce najdeme i v hlavních postavách.... ale vůbec mi nepřišlo, že by autorka vykrádala díla, která známe po generace z vyprávění našich maminek a babiček! Je to opravdu originální příběh a ačkoliv mě Cinder nenadchla tolik, jak jsem od knihy s tak vysokým hodnocením očekávala, nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl! :-)
Důvod, proč jsem si knihu koupila byl předně ten, že po třech letech, co Cinder spatřila světlo světa, ji nikde v bazaru nemůžete sehnat. To vypovídá o knížce víc než dost, nemyslíte? ;-)

jánevím
25.09.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Autorka má skvělé nápady, kniha je originální a přitom propletená kousky pohádky. Mívám problémy s tím, že už od poloviny knihy vím její konec. Už od první třetiny jsem věděla, že Cinder je měsíční princezna. Dočetla jsem poslední větu příběhu (před Scarlet) a nevěřila, že je to konec. Čekala jsem takový ten popelkovský happy end. A byla jsem mile překvapená, konec mi připadal pěkně zajímavý.

warca
23.09.2015 5 z 5

Cinder bude navždy moje srdcovka.
(První díl jsem pro jistotu přečetla hned několikrát :D)
Originální zpracování Popelky, sympatické postavy a čtivý příběh.
Měsíční kroniky doporučuji všemi deseti!

Karolinamurphy
19.09.2015 5 z 5

Jaký hňup mi řekl, že mu to připomíná star wars? Tak pro vás všechny, tohle není ani z osminy jako star wars, dobře? Cinder je jedno z nejlepších fairyretellingu, který jsem kdy četla. V ČR jsem o tom zatím moc nezaslechla.. oo už jsem si vzpomněla proč. Protože buď tomu omylem vyměnili obal s nějakou knihou o dívné holce s divnýma vlasama a nebo to ten idiot, kterej to navrhl, pěkně posral.

Anjesis
13.09.2015 5 z 5

Jj, střevíček, ten ztratí popelka každá, ale ztratit na schodišti rovnou kus nohy... :D tahle kniha byla parádně čtivá, plná překvapivých zvratů a celkově naprosto parádní. Na to, že obvykle sci-fi moc nečtu do mě zahučela jak do kotle (řekla bych, že především proto, jak to bylo zjemněné těmi občasnými souvislostmi s popelkou a zároveň si to stále zachovávalo originalitu), tak, že jsem si okamžitě dokupovávala i zbytek řady (alespoň to, co už bylo k mání). Prostě kniha, která člověka krásně pohltí ;)

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984