Bouří prokletá

Bouří prokletá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414045/bmid_bouri-prokleta-bQA-414045.jpg 5 332 57

Mercedes Thompsonová série

Jmenuji se Mercedes Athena Thompsonová Hauptmanová a jsem automechanička. A kojotí měňavkyně… A družka alfy vlkodlačí Smečky columbijského poříčí. Přesto by mě nic z toho nedostalo do maléru, kdybych před několika měsíci na mostě nepřevzala odpovědnost za bezpečí všech osob žijících na našem území. V tu chvíli mi to tak připadalo správné. Mělo to zahrnovat jenom hon na vražedné gobliny, zombie kozy a občas nějakého trolla. Místo toho začal být náš domov brán jako neutrální území, místo, kde mohou lidé bezpečně jednat s fae. Skutečnost je ale taková, že nic a nikdo není v bezpečí. A zatímco se generálové a politici pouští do křížku s faeskými Šedými pány, blíží se bouře a její jméno je Smrt. Jsme ale smečka a dali jsme slovo. Zemřeme, abychom ho dodrželi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Storm Cursed , 2019

Kačí137
07.05.2020 5 z 5

Každý díl této série mám přečtený minimálně 10x a tento poslední už určitě 4x. Pane jo, to nám to tam ty čarodějové vyčistili :-) Dobrý. Sherwood je vážně zajímavý,to jsem zvědavá, jak se bude dál projevovat. A Mercy? Ta je teda čím dál tím víc "kouzelná". Její moc nad dušemi a nemrtvými stále stoupá. Velké možnosti. A příběh je stále vtipný, stále čtivý a vůbec propracovaný.
I když, jak to čtu stále dokola, jsem si všimla, že některé vlastnosti, ze začátku neměly být možné. Ale což.

Catyna
03.04.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha

AKO
08.03.2020 5 z 5

Kniha má spád a okamžitě v táhne čtenáře do svého děje.

tanja
27.02.2020 5 z 5

Moje první takhle dlouhá serie na vlkodlačí téma. Vetšinou se u podobných témat začnu nudit u třetí čtvrté knížky. Což neplatí o Mercedes Thompson. Díly jsem jela podstatě bez větších pauz a dala jsem to vše. Napínavé drama, žádná hluchá místa, romatika, dobrodružství, no teda až na tenhle poslední díl, byl trošku citově drsnější. Když zabíjejí lidské postavy, jemi to šumák, ale jak jde o zvířátka.... Doufám, že Patricia Briggs s Mercedes ještě neskočila :-)

Foxie89
20.02.2020 4 z 5

Tenhle díl byl moc fajn, ale upřímně je na mě těch dílů už nejak moc. Buď by to chtělo nějaké velké bum nebo to už nějak hezky zakončit.

Arlienen
04.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bohužel tam na můj vkus neměl moc prostoru Ben,který by ten děj oživil.

gleti
09.01.2020 4 z 5

Přiznám se, že po jedenácté už mě přestává bavit schéma - Mercedes potká Zlouna. - Zloun ji načechrá kožíšek. - Mercedes zlikviduje Zlouna.

Kdyby autorka netrousila drobečky zápletky. která spojuje obě série (Mercedes a Anna), asi bych si od ní dala větší odstup.

Přesto, že v rámci série jde (podle mě) o slabší díl, stále je to velmi kvalitní odpočinková literatura.

Evule114
01.01.2020 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl pro mě nebyl tak waw jako předešlé. Ale byl taky skvělý. Dlouhé ticho se mi líbilo mnohem více. Ale rozhodně se těším na další díly. I když si myslím, že tenhle díl byl slabší, tak pořád to bylo skvělé počtení. :-) Vřele doporučuji.

luculi
31.12.2019 5 z 5

Ani jedenáctý příběh příliš nezaostává za předchozími. Kniha je opět naplněná akcí a tentokrát i temnotou spojenou s čarodějnicemi. A přestože se podstata všech příběhů opakuje, autorka dokáže sepsat nový příběh stejně zajímavý, jako ty předchozí...

*Pájuše*
18.12.2019 5 z 5

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Pořádná urban fantasy, žádný čajíček, když umírání, tak ve velkém stylu! Paní Briggsová umí psát vskutku bravurně.
Autorka si tu tak vylepšila vysokou laťku, která v předešlých dílech zakolísala. Musím říct, že tenhle díl se co do kvality, tak i kvantity, podobá prvním dílům, co jsem od ní četla. Zbytek byl fajn, ale když paní Autorka nasadí hodně vysokou laťku, člověk je pak zklamaný, že u některých knih na ni nedosáhne. Tady to však neplatilo. S chutí, velkou radostí a se slavnostními famfárami uděluji deset hvězdiček z pěti.

Ailee
07.12.2019 4 z 5

Příběh Mercedes se kupí a roste, až se v něm občas začínám ztrácet. Zvlášť v díle jako je tento, kde se odkazuje na události, které se staly, tuším, v sedmém díle. Ač jsem ho nečetla zas tak dávno, některé části už mi splývají.
Přesto byl toto jeden z nejlepších dílů! Mercyin způsob vyprávění prostě vtáhne do děje a hlavně vás rozesměje. Jako byste slyšeli její hlas s ironickými poznámkami přímo v hlavě. Nebo spíš jako kdybyste stáli přímo vedle ní.

Lethania
19.11.2019 4 z 5

Rozhodně se nejedná o nejlepší díl z celé série, ale i tak je velmi povedený. Mercy mě ani po jedenácté nepřestává bavit. Trocha politiky mi ani tak nevadila, ale v ději jsme se nijak daleko neposunuli. Tak snad příště. Doufám, že nebudeme čekat dlouho (obálka na příští díl vypadá luxusně).

Calla2002
11.11.2019 5 z 5

Jenom další důvod, proč patří Patricia mezi mé topovky. Tohle mi přišlo spíš jako oddechový díl, než aby se tam dělo něco příliš...BUM. Jestli mě chápete. První díly jsou hold nejlepší, ale to neznamená, že poslední díly jsou špatné. Vlastně na to, kolik má tato série dílů, si vede dost dobře. Rozhodně má můj obdiv a já budu jenom doufat, že bude další díl, který budu moct přidat na seznam úžasných příběhů.

......Dloub......

havrmoni
04.11.2019 4 z 5

Na mě zas bylo moc té politiky a kdo s kým a proč intrikoval. Až jsem se v tom ztrácela. Jinak dobrý. Po přečtení celé dosavadní série můžu říci, že počáteční díly byli lepší. Hodně akce a málo politikaření.

luckapa
04.11.2019 5 z 5

Opět parádní díl.

alzbeta4340
19.10.2019 5 z 5

Po přečtení Bouří prokleté mám docela silné nutkání zopakovat si celou tuhle povedenou fantasy sérii znovu od prvního dílu... Proto také hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček. A doporučuji jako oddechové pohádkové čtení pro velké holky :-).

Janičta
13.10.2019 4 z 5

Briggs píše lehké a místy vtipné knihy. Takže tento díl splnil očekávání.

Pozor spoilery!
Zakrslé zombie kozy mě fakt rozesmály. Takové nevinně roztomilé, děsivé mrtvolky :D
Ukázalo se že šedé čarodějnice stejně nakonec zčernají. Což je podle mě škoda. Smečka přišla o celkem silného a vzdělaného spojence.
Čarodějnice nejspíš ještě pěkně zamíchají kartami a to v obou seriích. Nezbývá, něž se těšit, čím autorka své hrdiny potrápí dál...

janno69
07.10.2019 5 z 5

Další skvělý díl, který mě absolutně nadchl. Doufám, že nebude dlouho trvat vydání 14. dílu....

MiraiYume
17.09.2019 4 z 5

Tenhle díl byl na mě už maličko, ale fakt maličko moc. Zombie kozy? Teda moment - zombie zakrslé kozy? To fakt? Už se sem tam maličko objevilo přehánění. A opět se chvilkami projevila autorčina monstrózní a občas zvrácená představivost. Zvrat v ději s Elizavetou mě poněkud zklamal, musím přiznat, její postavu jsem si celkem oblíbila a to nečekané otočení a vykreslení její skutečně povahy mi nakonec moc nesedělo. Bylo to celkově takové zvláštní. Popravdě v sérii jsou lepší díly než tento.

petulkapeta
12.09.2019 5 z 5

parada akce začala dřiv než jsem čekala:) Knižky o Mercedes se čtou sami :)