My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/bmid_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 5 1334 349

Medvědín / Medveďovce série

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Vi mot er , 2017

Šnek86
26.01.2021 3 z 5

Všechno plynule naváže na Medvědín.Město si žije dál ve své bublině se svými problémy a předsudky a vše se opět točí kolem hokeje a vzájemné rivality mezi dvěma kluby.O tom jak snadné je nenávidět a podléhat emocím davu, ale i o tom, že se v těžkých chvílích lidé dokáží spojit.

Amazonka72
21.01.2021 3 z 5

Přiznám se, že jsem tuto knihu nedočetla. A to i přes velmi kladná hodnocení zde na Databázi knih. První díl, tj. Medvědín, jsem pouze viděla jako seriál. A velmi se mi líbil. Jednak mám ráda takovou tu "severskou ponurou náladu", chlad, který celým příběhem prochází. Na Medvědínu se mi také moc líbilo vykreslení jednotlivých postav, to, jak se k sobě chováme, pokud jsme součástí nějakého společenství. Výborně zpracované vztahy mezi jednotlivými protagonisty příběhu. Proto jsem se na pokračování těšila a zakoupila si knihu. Nevím proč, ale přečetla jsem asi 100 stran (je to obvyklá dávka, kterou knize dopřeji, abych ji neodložila hned na začátku), ale asi jsem nebyla na styl autora připravená, nebo jsem po ní sáhla v nepravou dobu.
Každopádně dávám tři hvězdy, protože si nemyslím, že je kniha špatně napsaná, nebo že jí něco zásadního chybí. Ale pro mě nepřišla v pravou chvíli...

petrasnobl
01.01.2021 5 z 5

Přečteno na jeden zátah...O dost lepší než prvotní Medvědín. Doporučuji k zařazení do seznamu nepovinné četby.

Jrsnbl
01.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Já nemám slov. Lepší pokračování a vyústění událostí v Medvědínu jsme si ani nemohli přát. Někdo může namítat, že hokej je v díle hlavním tématem. To není vůbec pravda. Je to o pocitech, úzkostech, utrpení, radosti, závisti a všeho možného dalšího. V poslední řadě i ten hokej.

Znovu máme možnost nahlédnout do hlav našich oblíbených postav. Dokonce se odkryje i historie takového subjektu jakým je "Skupina", která zprvu působí negativně, ale ve výsledku tomu ani tak není. Naprosto bravurní sociální román, který v žebříčku mé oblíbenosti figuruje na těch nejvyšších příčkách. Medvědín a jeho pokračování rozhodně všem silně doporučuji. Backman je úžasný spisovatel.

Ondra_P
29.12.2020 5 z 5

Stejně skvělé počtení jako Medvědín, na který tahle kniha plynule navazuje. Nemám co vytknout a doporučuji.

pavčape
28.12.2020 4 z 5

Přečteno, hodnotím jednou hvězdou méně než Medvědín. Kdybych nečetla předchozí knihu, asi bych odložila a nedočetla, protože začátek mě dlouho nechytil. Nakonec jsem vydržela a nelituji, konec byl opět s nějakou tou slzou na krajíčku. Teď si ale dám chvíli od Backmana pauzu.

veronika.j
25.12.2020 5 z 5

Přátelství. Loajalita. Láska. O tomhle a mnohém dalším Backman píše pokračování, které mě bavilo víc, než Medvědín. O trochu méně rozhovorů na úrovni rodič-dítě, o něco více myšlenek jednotlivců. Více prostoru pro oblíbené postavy a nahlédnutí do jejich hlavy a životů (Benji, Leo, Skupina...).
Jedna z mála druhodílných knih, která předčila svou dříve napsanou sestru.

EvikU.
17.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát jednu hvězdu dávám z hodnocení dolů, protože začátek byl hodně pomalý a otravný. Vadilo mi, že tam spoustu věcí opakoval z prvního dílu, potom ta strašná spousta politiky a taky to, že dopředu vyzradil děj, že na konci zemře jeden kluk, hráč.

Musím ale říct, že asi od 120 strany mne kniha zase chytila svými drápky. Zase to byl můj oblíbený Backman. Proto nakonec hodnocení poměrně vysoké. Líbí se mi jak rozumí lidem. Nebo mě to aspoň z jeho knih tak přijde. Mohu opět doporučit, ale Medvědín byl lepší. :-)

morava
15.12.2020 5 z 5

Me pocity shrnu asi takto : emoce, emoce, emoce.
Jestli me kniha " Medvedin " zasahla, tak pokracovani "My proti vam " me dorazilo. Radim k tomu nejlepsimu, co jsem letos precetla.

maryska09
10.12.2020 5 z 5

Další skvělá knížka výborného autora. Mrazivá, něžná, plná slz i smíchu a plná hokeje, i když o něj vlastně vůbec nejde. Velmi doporučuji, i když mi po přečtení tečou slzy.

Ersie
05.12.2020 5 z 5

Jeste lepsi nez Medvedin.

markinho962
04.12.2020 5 z 5

Prásk, prásk, prásk....

Enolain
28.11.2020 5 z 5

Medvedim je pro me az za Babickou a Olim. My proti vam,.. Na zacatku trochu moc politiky a malo 'medvedech" ale ten konec... Fuha..takova citova smrst nebyla v zadne z jeho knizek.. Az mi kapali slzy na knizku... Miluju jeho lidsky styl.. ????

kalinka99
22.11.2020 5 z 5

Vynikající pokračování z malého městečka Medvědín, kde lidé žijí hokejem. Je šílené až kam se rivalita mezi fanoušky dvou různých klubů může dostat. Nenávist a agresivita vrcholící v několik drsných bitek. Konec byl smutný a tenhle příběh mě bude dlouho vězet v hlavě, tak jako každá kniha od tohohle autora.

Mona-Lisa
19.11.2020 5 z 5

Jsme zase zpět v Medvědíně (v dějišti předcházejícího dílu). Po události, která otřásla
tímto severským maloměstem a rozdmýchala v lidech to nejhorší ale i to......ne, jen to nejhorší.

Prvních cca 50 stran je opakování a omílání toho, co už víš. Chápu nezbytnost pro nečtenáře prvního kousku, ale stejně mě to štvalo a byla jsem nedočkavá na nové žďárání do duší, další příběhy z Medvědína.
On totiž pan Backman rád nahazuje udičku v podobě- "jeden z nich zemře" nebo "byla by to epická láska, kdyby trvala celý život" a ty jen dalších x stránek čekáš pohromu a rozuzlení hádanky.
Pan Becket umí svoje řemeslo a splnil má očekávání - rozpitvání postav a pojmenování věci pravím jménem.
"Je tak jednoduché přimět lidi, aby se nenáviděli, až je nepochopitelné, že to někdy jde i jinak."
"Smutek člověka, který ví, že je v něčích očích hotová bestie, se nedá popsat."
Těchto mouder je tu nespočet a můžou se zdát kýčovitá a nic neříkající takto vytržené z kontextu. Ale on jim ten kontext dává. Taky má dar pro nemilosrdný popis důsledků špatných rozhodnutí. Ukáže ti, jak jsou slova mocná. Jak lidi ve své omezenosti a ulitě můžou zničit jiný život, když tnou do živého.
A někdy to nejde vzít zpátky.
Takže narovinu, neměla jsem během čtení příjemný pocit a hrozně jsem se za místní obyvatele styděla, jako bych patřila mezi ně. Ale to vůbec nestojí v cestě nejvyššímu hodnocení.

Kočičáci
18.11.2020 5 z 5

"Viděli jste někdy padnout město? To naše padlo. Budeme tvrdit, že násilí přišlo do Medvědína až v létě, ale bude to lež, už tu bylo. Občas je totiž tak jednoduché přimět lidi, aby se nenáviděli, až je nepochopitelné, že to někdy jde i jinak."

MY PROTI VŠEM... rozbroje pokračují nejen uvnitř městečka, ale překročí jeho hranice a valí se jako lavina až do Hedu. Medvědi proti Býkům. Všichni proti všem. MEDVĚDÍN PROTI VŠEM...
Co se musí stát, aby se všechno urovnalo a dalo se tu zase žít? Znovu volně dýchat?

Za mě žádný slabý čajový odvar, ale plnohodnotný druhý díl, který krásně první medvědínský příběh uzavře. Skvělé čtení!

"Život není jednoduchý. Vždycky spravedlivý. Vždycky nespravedlivý."

jiri77
17.11.2020 5 z 5

Do dalšího dílu o městečku Medvědín ,jsem šel trochu s obavami. Pokračování vesměs nebývá tak dobré ,jak první díl, co se naštěstí u této knihy nestalo.
Velmi dobrá kniha, která pokračuje dál v příběhu odehrávajícího se v Medvědíně a trochu i v Hedu (Medvědi proti Býkům). Opět senzační společenský román se vším všudy. Hlavně ten konec je hodně na emoce ,to jsem teda nečekal. Za mě největší spokojenost. Doporučuji !

mdracek
14.11.2020 5 z 5

Docela jsem se toho bála, další díly zřídkakdy dosahují kvalit původních románů. Druhý díl Medvědína ale vůbec nezklamal. Naopak, možná byl dokonce ještě o něco lepší.

DavidKeller
09.11.2020 4 z 5

Dalši pěkný dil.."pěkný" berte s rezervou myslim že pro ty co četli Medvědín ,nebude spoiler když napišu "kniha nemá dobry ani špatný konec" tak jako ze života ,život konči až opravdu na konci..a o tom tohle čteni je...je ze života ;)

Vydrýsek
08.11.2020 4 z 5

Backman s postavami v knize snad žil, tak moc vystihl jejich vlastnosti, pocity, myšlenky, tajemství ...
"Když si v dětství najdeme nejlepšího kamaráda, je to jako první láska. Chceme s ním být každou vteřinu a když nás opustí, máme pocit jakoby nám amputovali část těla."