Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465857/bmid_mechanicky-andel-9OR-465857.png 4 1503 236

Pekelné stroje série

Šestnáctiletá Tessa Grayová se vydává na dlouhou zaoceánskou plavbu, aby ve viktoriánské Anglii našla bratra. V Londýně plném upírů, čarodějů a jiných nadpřirozených bytostí, ji čeká doslova hrůza. Útočiště najde u lovců stínů, kteří jí přislíbí pomoc, pokud jim na oplátku poskytne své tajemné schopnosti. Tessu okouzlí zejména dva nejlepší přátelé: Jem, za jehož pěknou tváří se skrývá temné tajemství, a modrooký Will, který od sebe všechny odhání štiplavými komentáři a nevyzpytatelnými náladami. Tessa pochopí, že si bude muset vybrat, zda zachrání bratra, nebo pomůže novým přátelům zachránit svět, a že láska je to nejnebezpečnější kouzlo ze všech.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , #booklab

Clockwork Angel , 2010

Blueberry.hd
03.07.2014 5 z 5

Tato série tvoří TOP mých nejoblíbenějších. I když některé pasáže mi tolik neříkají, tak se jedná o velmi povedené a nádherné dílko. Poslední díl mě asi nejvíce chytil za srdce a ten konec jsem probrečela.. Místy mi připadal až moc růžový, ale z ruhé strany jsem přsně něco takového čekala, takže super :)

Vikyy
26.05.2014

Užásná kniha a další 2 díly ještě lepší. Akorát by mě zajímalo na co umřel Will? Protože mu bylo přes 70 a mohl ještě žít. Ale kniha mě dojala k slzám. To autorka nemohla napsat konec, aby neumírali hlavní hrdinové?
Jinak skvělá kniha.

DariDerek
28.02.2014 5 z 5

Pecka! Mě by zajímalo, jestli mě nějaká její knížka někdy zklame :D ale vypadá to že ne!! :D skvělé :D

Iryss
24.02.2014 5 z 5

A neví tady ještě někdo jestli se budou ty knížky překládat i do češtiny. Jako originální kniha.

Owain
18.02.2014 4 z 5

Super kniha, podle me jeste lepsi nez Nastroje smrti =)

katjuse3
07.02.2014

@lola 1999 celá série ,,Infernal Devices" v češtině nevyjde,protože se nakladatelství rozhodlo,že je v češtině nevydají :/ Ale ve slovenštině to přečíst není zase tak těžký těžký :)

Tanja00
02.02.2014 5 z 5

Když jsem si přála tuhle knihu spolu s porkačováním, ani jsem nevěděla o čem je, stačilo, že ji napsala Clare Cassandra a nezklamala!!! První dva díly byly úžasné, ale třetí díl nebyl zase tak úplně skvělý.

Barbra06
30.01.2014 3 z 5

Našla jsem 1. a 2.díl v češtině na ulož.to v pdf :) http://ulozto.cz/hledej/?q=mechanick%C3%BD%20and%C4%9Bl%20pdf

Iryss
30.01.2014 5 z 5

Neví někdo jestli jsou ty knihy i v češtině? Nemůžu to nikde najít je to všude jen ve slovenštině.Nevíte náhodou jestli je to přeložené i do češtiny? Děkuji ... (pokud víte na jaké stránce by to mohlo být prosím o link)

lola 1999
29.01.2014

knížku se chystám číst, ale nevíte někdo jestli vyšla i v Čr? nikde ji nemůžu sehnat, je jen v anglině a v slovenštině :(
kdyby jste někdo věděl, kde ji sehnat v češtině, prosím kontaktujte mě . :D děkuju i za sebemenší zprávu

mourek-veronika
09.12.2013 5 z 5

Tuhle knižní sérii jsem se rozhodla přečíst hlavně proto, abych si zkrátila čekání na Město nebeského ohně a čekala jsem, že to nebude ani z poloviny tak dobré jako TMI. Ale musím říct, že jsem se spletla. Knížka se mi moc líbila, i když musím uznat, že TMI mě bavilo mnohem víc. Uvidím, jaké budou další díly.

jana89
17.11.2013 5 z 5

Cassandra Clare nezklamala... kniha byla velmi čtivá... využití prostředí lovců stínů v další sérii knih bylo velmi dobrým nápadem... také jsem velmi ráda, že se zde objevují známé osoby, či jejich příbuzní, kteří se objevili již v nástrojích smrti...
Nejvíce jsem si oblíbila postavu Jamese a tak nějak doufám, že spolu s hlavní hrdinkou skončí spolu...

Natt S
22.09.2013 5 z 5

Kniha je sice založená na stejných základech jako TMI (dívka zjistí, že není obyčejný člověk a ocitá se ve světě temných lovců), ale to je tak vše v čem si jsou knihy podobné. Když se začtete a dostanete se, až na konec poslední stránky zjistíte, že se jedná o něco úplně jiného a z mého pohledu ještě lepšího než TMI. Tím, ale nechci autorčinu prvotní sérii urazit, ale TID mi prostě k srdci přirostlo víc. To, že každá z postav má v sobě za vlastnosti něco co bych chtěla i já. Charlottina schopnost mít věci pod kontrolou, Jemův způsob řeči při kterém i kdyby mě urážel by to vyznělo jako lichotka protože mluví takovým uklidňujícím způsobem, Tessina snaha vidět v lidech to nejlepší i když nás zranili a Willovo neustálé zlehčování věci i přes to, že uvnitř se cítí zničený. Není to sice všechno, co mám na jazyku, ale k Mechanickému andělu to zatím stačí a já si zbytek nechám na další díly. Takže rozhodně doporučuji!

pink_ivy
13.08.2013 4 z 5

“Sometimes, when I have to do something I don't want to do, I pretend I'm a character from a book. It's easier to know what they would do.” Knížku jsem objevila až potom, co jsem přečetla všechny dosud vydané knížky ze série TMI. Nevěděla jsem co od toho čekat, takže jsem se trošku bála. Celý první díl jsem si musela hodně zvykat na nové postavy, protože to přece jen bylo zvláštní vidět ve známém prostředí zase jiné postavy, bylo milé vidět tam občas starého známého. Postupně jsem se do toho začítala a rozhodně doporučuju.

ala.mihalikova
06.05.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila, líbílo se mi hlavně to, jak se v ní objevovaly i postavy z jiné série a trošku aspoň můžu pochopit části, o kterých byla zminka v jiných knížkách. Ale Nástroje smrti byly trošku víc akčnější a záživnější. Ale i tak to bylo zajímavy a určitě si přečtu další díl, abych věděla jak to bude pokračovat.

rusalka1
01.02.2013 4 z 5

Knihu som čítala už dávnejšie v AJ a som veľmi rada že vyšla aj u nás :) Veľmi zaujímavý príbeh s kopou zvratov :) milý bol hlavne vzťah Tessy a Willa .