Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465857/bmid_mechanicky-andel-9OR-465857.png 4 1507 1507

Pekelné stroje série

Šestnáctiletá Tessa Grayová se vydává na dlouhou zaoceánskou plavbu, aby ve viktoriánské Anglii našla bratra. V Londýně plném upírů, čarodějů a jiných nadpřirozených bytostí, ji čeká doslova hrůza. Útočiště najde u lovců stínů, kteří jí přislíbí pomoc, pokud jim na oplátku poskytne své tajemné schopnosti. Tessu okouzlí zejména dva nejlepší přátelé: Jem, za jehož pěknou tváří se skrývá temné tajemství, a modrooký Will, který od sebe všechny odhání štiplavými komentáři a nevyzpytatelnými náladami. Tessa pochopí, že si bude muset vybrat, zda zachrání bratra, nebo pomůže novým přátelům zachránit svět, a že láska je to nejnebezpečnější kouzlo ze všech.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , #booklab

Clockwork Angel , 2010

ElisR1
21.11.2015 4 z 5

Nástroje smrti mi přišly o něco lepší, ale ani tahle kniha nebyla špatná.

JanineZel
13.11.2015 5 z 5

Můj celkový dojem je jen jedna věta: „Ó můj Bože!“
Z knížky jsem opravdu nadšená a už se velmi těším na pokračování.
Na rozdíl od Nástrojí smrti, mě Mechanický Anděl vtáhl do děje už na začátku a mnohem více jsem se do čtení ponořila. Já ji určitě doporučuji přečíst, i když jste třeba Nástroje smrti nečetli. :-)

LilianaFalcon
13.10.2015 4 z 5

Moc pěkné :-) a hlavně jen trilogie! Takže děj tentokrát není až tak překombinovaný jako u všech Měst. Dost se mi líbilo i propojení jednotlivých sérií až jsem skoro měla chuť, přečíst si Města ještě jednou ;-)
Je to čtivé, napínavé, se zdravou dávkou záhadna. Co se mi líbilo? Že i když to Městům předchází, stále je co ve světě Lovců a magických bytostí objevovat.
A docela mi i sedly postavy ;-) Nebyl tam nikdo, kdo by mě celou dobu jen iritoval (tedy pokud to nebylo autorčiným záměrem, tj. pak něco jiného ;-).

Snofru
17.08.2015

Musím se přiklonit k většině komentářů. Nástroje smrti jsou má oblíbená série (už jsem je přečetla celé v angličtině a následně i v češtině:), takže jsem byla mile překvapená touto sérií, jak moc se mi také líbila. Will, řekněme si to upřímně, je opravdu historická napodobenina Jace, a Jem...trochu tajemná postava. Doufám, že další díly o něm prozradí trochu víc. Tahle spisovatelka je prostě fajn a její knížky mě baví.

LGB
15.06.2015 5 z 5

Tahle série se mi líbila mnohem víc než TMI. Do Nástrojů smrti jsem se musela hodně nutit, abych je vůbec četla dál (ještě jsem je nedočetla :D). Ale TID je něco úplně jiného :D mám ráda postavu Tessy (a to se mi nestává, že bych si i oblíbila hlavní hrdinku) a Willa (i když je to asi napodobenina Jace, ale protože mám radši tohle, tak mi to ani nepřijde :D přeci jenom pak se všechno vysvětlí :D ). Jam už mě tolik neokouzlil ... líbilo se mi, jak jsou obě knižní série navzájem propojené, to mi připadá jako výborný nápad :) Navíc Londýn z 19.stol ...
Prostě říkám samou chválu, ale mně se to vážně hodně líbilo a určitě doporučuji (pokud Vám nevadí takové ty románky :D )
(SPOILER asi i na další 2 díly :D - autorka a její milostné trojúhelníky a mnohoúhelníky :D to byla moje smrt :D proč mi tohle dělá?? :D )

Barbra06
17.05.2015 3 z 5

Jsem milovnice série Nástroje smrti, takže jsem se na tuhle verzi hodně těšila.
Příběh byl zajímavý a promyšlený. Pro mě byla ale bohužel zklamáním postava Willa, protože ať chcete nebo ne, má to být druhá verze Jace. A to mi upřímně vadilo celou dobu, co jsem knížku četla. Zkazilo mi to celý dojem z knihy. Mnohem víc mě zaujala postava Jema, které se autorka naopak mohla věnovat víc.
Jinak ale velkým plus je, že autorka přesunula příběh do jiného století a do Londýna.

Veronika.C
04.04.2015 5 z 5

Série Nástroje smrti patří k mým nejoblíbenějším a nečekala jsem že tato série se mi bude líbit ještě víc, ale je to tak. Tato autorka je skvělá a její knížky jsou úžasné. Je hezké setkat se s některými postavami z NS, jako je Magnus (můj velký oblíbenec) a dalšími, a samozřejmě hlavní hrdinovy Tessu, Willa a především Jema, kteří se v NS také objevili, jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat jak bude jejich příběh pokračovat :) Je skvělé vidět jak jejich životy vypadali před tím, než v NS kde jsou jen okrajově :)

barleyfox
07.03.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, snad i více než jsem čekala. Bylo zajímavé setkat se s postavami známými z předchozích knih v minulosti. Tessa je mi sympatická, a občas mě rozesmívá to její románové přemýšlení. I všechny ostatní postavy jsem si oblíbila. U toho upíra de Quinceyho, trochu mě to odkázalo na Drákulu - jmenovala se tam tak jedna postava-, docela by mě zajímalo, jestli ho tak pojmenovala naschvál nebo je to jenom náhoda. Děj byl originální a napínavý, konec se mi taky líbil. Jsem moc zvědavá na další díl.

DenkaFantasy
16.01.2015 5 z 5

Líbí se mi, že tato knížka i další dvě souvisejí se sérií knížek Nástroje smrti. Děj byl -prodle mě- poutavý a těším se na pokračování. KNÍŽKU DOPORUČUJI:)

Tillia
04.01.2015 5 z 5

Zatím všechny knihy od této spisovatelky co jsem četla byly naprosto dokonalé,nemám co vytknout:-)

Vivien Viktoria
01.12.2014 5 z 5

Ja asi ako jedna z mala som citala seriu TID ako prvu a az potom TMI .
Seria TID ma nadchla bola uzasna - namet, umiestnenie(Londin) ,atmosfera doby ....
ked som ju docitala pomyslela som si co dalej? a tak som ostala pri autorke a nasla dalsie knihy od nej.
Tesila som sa ze seria TMI bude tiez vsadena do sveta tienolovcov ale seria ma mierne sklamala ani neviem preco , po tichto seriach(mesto nebez.ohna som este necitala) som citala rozne knihy aj od inych autorov ale nenasla som taku ktora by prekonala seriu TID.
TID je premna Best.

Pavlina.13
10.10.2014 5 z 5

Ode dneška patří "Mechanický anděl" mezi mé nejoblíbenější knihy. Není ani jedna jediná věc, kterou bych mohla vytknout. Zajímavé postavy, akční děj a to vše v prostředí pochmurného Londýna ...

agar
29.09.2014 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst , protože čekám na poslední díl Nástrojů smrti, ale první díl mě vyloženě nebavil :-( dočetla jsem ho jen díky tomu, že jsem chtěla vědět jaký byl vlastně vztah mezi Willem a Magnusem Banem o kterém se v nástrojích zmiňovala Camille :D jinak to není knížka, kterou bych musela číst ještě jednou. Druhý díl mi příjde už zajímavější a čtivější.

31.08.2014 5 z 5

Až na pár předvídatelných míst a nevyřešeného vztahu mezi Tess, Willem a Jamesem... zase úžasná kniha od úžasné spisovatelky. :D

28.08.2014 5 z 5

Je to super knížka, mám tu sice jisté neshody, jako třeba, společenství=institut, nebo temní lovci=lovci stínů, ale jinak opravdu dobré...
:D

anibeni
24.08.2014 3 z 5

Knihu jsem odložila jako nedočtenou.... nevím, ale nebavilo mne to.... 3 hvězdičky dávám za zajímavý námět, protože si myslím, že plno lidí osloví... Ale asi jsem toho už přečetla moc, protože jsem četla mnohem lepší knihy než byla tato..

Janissek007
29.07.2014 5 z 5

super kniha doporučuju...

28.07.2014 5 z 5

Než výjde Město nebeského ohně, se určitě pustím do této série...

katerinad
26.07.2014 5 z 5

Musím říct, že když jsem začínala číst, myslela jsem si že na TMI to mít nebude a začátek tomu ani moc nenasvědčoval, ale pak jsem pokročila ve čtení, objevil se Will a Jem. Na konci jsem četla přímo s otevřenou pusou jaký to byl zvrat a pak co Tessa udělala, už jsem si fakt myslela, že to tak je. Nemám co vytknout, snad jen proměnlivé nálady Willa, ale i tak je to jedna z mých oblíbených postav v serii a jistě k tomu má své důvody, které se dozvím v druhém díle.

Scrat
15.07.2014

Brilantní, úžasná steampunk kniha ke které se hodlám vrátit :)