Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30397/bmid_mec-osudu-s73-30397.jpg 5 4945 467

Zaklínač série

Sedm příběhů zaklínače Geralta. Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, trubadúrovi Marigoldovi čarodějce a Yennefer, kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro své zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem, a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak mnoho jejich atributů je převzatých ze současnosti. (Dotisk tohoto vydání proběhl v roce 2008.)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Miecz przeznaczenia , 1992

tsai.
10.01.2017

Skvělá. Jdu si pro třetí díl. Musím. Hned zítra.

zipporah
30.12.2016 5 z 5

v osude, jak to já vidím, je napsáno šplechnout tenhle megapříběh na filmové plátno... jenomže k tomu něco jako peníze a grál je třeba... to se ví, že grálem bude hodnej režisérik, který to neposere... modlime se přátelé, ať to stojí, co to stojí (času)... budeme čekat jako děcko Ciri na Geralta, protože věříme v osud a v něco víc

Solgeon
27.12.2016 4 z 5

někdy až příliš popisné a rozvláčné pasáže, nicméně stále kvalitní a rozhodně se těším na další díly.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Zbytečné cokoliv psát, vše již bylo řečeno

kara
29.11.2016 5 z 5

Perfektní! Co víc dodat.

Greene
13.11.2016 5 z 5

Všechny povídky jsem prakticky zhltl, Sapkowski je výtečný vypravěč.

witchersbitch
07.11.2016 5 z 5

co dodat - počet hvězdiček mi nestačí..

Devil-Ivet
05.11.2016 4 z 5

Meč osudu? Nezklamal. Poutavý a hlavně zajímavý a nepředvídatelný příběh. Ciri mě okouzlila hned na začátku. A Yennefer? Stejně je to mrcha :D Ale stejně mě nejvíc pobavil konec knihy :)

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Já Zaklínače prostě miluju, takže za mě plný počet bodů.

dadako
19.10.2016 4 z 5

Druhá kniha byla méně akční a více se táhla, přesto se stále dobře čte. Stále mi to ani po druhé knize nejpříjde jako nějaká série, ale soubor povídek rozdělený do dvou knih. Určitě nejlepší povídka byla Meč osudu. Sem zvědavý na další vývoj příběhu.

Zania
15.10.2016 5 z 5

Skvělé !

Dryáda
10.09.2016 4 z 5

Mnohem vážnější, mnohem filozofičtější, mnohem temnější a taky dějově vleklejší než první sbírka povídek... tedy až na tu poslední, tzv. epilog, která působila svou kýčovitou hravostí a vtipností jako pěst na oko a úplně zkazila náladu knihy i předzvěst děje pentalogie. Za povídku "Něco víc" - asi nejlepší, co jsem dosud od Sapkowského četla - bych neváhala dát pět hvězd. Ale za tu podivnost v epilogu jsou jen čtyři.

wiix
05.09.2016 3 z 5

Ok, asi nie som fanúšikom Zaklínača. Kniha pozoruhodná, nevšedná, napínavá i vtipná. Druhý raz však po nej nesiahnem.

Insignitka
01.09.2016 5 z 5

Sapkowského Zaklínač je král moderní fantasy literatury, čili žánru, který má budoucnost jako málokterý jiný žánr

annytheangel
23.08.2016 5 z 5

jak první tak druhá povídková knížka jsou prostě pecka už se těším na krev elfů.

Dakarianna
21.08.2016 5 z 5

Velmi těžko lze najít lepší fantasy sérii. Pan Sapkowski je skutečně král spisovatelů.

tovlasek
16.08.2016 5 z 5

Další skvělá Zaklínačská kniha. Řekl bych,že i o kousek lepší než Poslední Přání. Nejvíce mne zaujaly povídky: Střípek Ledu, Meč Osudu, dosti zasněný nebo spíše halucinogenní Něco Více a hlavně podle mě mistrovské dílo Trochu Se Obětovat na jejíž konci jsem byl i dojat. Epilog byl taktéž skvělý, myslím, že se podobná událost nedá popsat lépe. Již se těším na dalsi knihu.

Kapucinka
13.08.2016 5 z 5

Výborné čtení.Po odehrání hry jsem myslela,že knihy budou jen slabý odvar,ale opak je pravdou.Zbužňuju Geralta a jeho hlášky.Je příjemné dozvědět se jak to bylo před hrou a jak se spolu hlavní hrdinové seznámili

Matteo
11.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka, které nikdy nezapomenu na cibuli loupající ninžy na konci povídky "Trochu se obětovat".

Mišulenka
17.07.2016 5 z 5

Druhá povídková kniha je prostě pecka. Příběhy jsou delší, mnohem hlubší a je mi strašlivě líto, že je už konec. Chci další!
V těchto dvou úvodních knihách miluju Geralta. Je to ten drsný muž, navíc Zaklínač, který dokáže mít rád a zároveň zabít, který má strašidelný a neutěšený život a přesto nekňučí. Miluju i Ciri. Malušenkou, rozcapenou holčičku. Miluju Marigolda.
Parádní zážitek, který předám své dcerušce. Bezpochyby si Zaklínače oblíbí jako já. Cítím to. :-)