Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/bmid_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4 1761 465

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Eeli
18.01.2018 2 z 5

Můj názor se sice liší od většinového, ale kniha mě zkrátka nijak nezaujala, což je možná tím, že už (bohužel) nepatřím do YA skupiny :). Celý příběh na mě působil tak nějak ufňukaně, přespříliš dojemně a místy pak přeslazeně. Navíc kapitoly psané z pohledu Ridgeho (CHLAPA!!!) byly velice nevěrohodné, protože pochybuji, že takhle citlivě a zženštile nějaký muž myslí (omlouvám se, hoši, pokud se pletu) - prostě příliš přeidealizované :). Jinak musím uznat, že na romantický příběh je to dílko poměrně originální a vlastní skutečný soundtrack je velmi dobrý, nápaditý tah, který zpestří četbu a dá jí zcela nový rozměr.

Matulka66
08.01.2018 5 z 5

Jedním slovem nádhera, smála jsem se i plakala, prostě není co vytknout této autorce. :)

Lokina
07.01.2018 4 z 5

Možná jednou je příjemnou oddychovkou a mě bavila. Příběh obsahově není zrovna jeden z nejsilnějších, který jsem četla, ale něco dobrého na něm je.
Sydney mě chvílemi vytáčela, pořád fňukala, že Ridge chce a za chvíli zase, že s ním nemůže být.
Ridge byl milý a veselý a i když byl handicapovaný, nebránilo mu to, dělat to, co ho baví, tedy skládat písně (s tím jsem měla problém, tomu uvěřit). Než poznal Sydney, ani by ho nenapadlo, že by mohl cítit něco víc k další osobě. A když už se to stalo, srdce měl rozpolcené a musel se rozhodnout správně. Chtěl jednat podle zdravého úsudku, ale srdce ho volalo jinam. A jak už to bývá, happyend nastal.
Konec byl ale trochu utahaný a rozvleklý, klidně by neuškodilo pár stránek ubrat. Jinak ale kniha byla líbivá a fajnová. Plusem byly písně, které doprovázely příběh, více umocnily romantickou atmosféru.

Maggie168
05.01.2018 5 z 5

Nádherný, silný a strhující příběh lásky! To si musíte přečíst a prožít s nimi!

sarka4699
01.01.2018 5 z 5

Absolutně nádherná romantická kniha! Nabízí pohled na romantický příběh zase z jiné stránky, nechci nic prozrazovat proto jen rozhodně doporučuji. Nádherný pocit po přečtení této knihy zůstává dlouho :).

Allka
01.01.2018 4 z 5

Colleen mám ráda. Její knihy sice nepatří úplně mezi moje nej, ale na druhou stranu jsou pro mě sázkou na jistotu, když chci nějakou knížku, která mě vtáhne, bude mě bavit a slupnu ji za pár dní. Navíc musím ocenit autorčinu nápaditost, protože vždycky stvoří velmi zajímavé postavy, které vrhá do originálních, a přitom stále uvěřitelných, životních situací.
Čtivé a s netuctovými hrdiny je i Možná jednou, v téhle oblasti se opravdu nedá nic vytknout. Příběh rozhodně zabaví a dokáže chytit za srdce, a to především díky neslyšícímu muzikantovi Ridgovi, který je prostě super a zabouchla by se do něj každá holka - včetně mě. :) Vedlejší postavy byly taky výrazné a skvělé (Warren :*) a, bohužel, kolikrát zastínily i samotnou Sydney, která byla na můj vkus trošku nemastná-neslaná. Jenže to nebyla tak úplně její chyba. Ta holka totiž v podstatě nedostala šanci ukázat nám, jaká - sama za sebe - vlastně je. Což je jedna ze dvou věcí, jež chci knize vytknout. U Sydney jsem měla pocit, jako kdyby žila ve vzduchoprázdnu. Jako kdyby v podstatě neexistovalo nic vně jejího vztahu s Ridgem, jako kdyby její život netvořilo, nedefinovalo, nic víc než milostné trápení. Sydney se v knize ani jednou nevyskytuje ve škole nebo na brigádě, není v kontaktu s rodinou, nemá kamarády a její zorné pole se zužuje pouze a jenom na Ridgův byt, kde se odehrává drtivá většina příběhu. Je to rozhodně škoda, věřím, že kdybychom se dozvěděli např. něco více o jejím studiu, její charakter by byl zajímavější a snáz uchopitelný. Mimochodem - naprosto stejný problém jsem měla už u Odvrácené tváře lásky a jsem zvědavá, jak to bude v dalších knihách.
Druhá moje výtka bude patřit zbytečně rozvleklé a rozpitvané poslední části knihy. Nemusím přílišné rýpání se v pocitech a tady jsem se ho přímo přejedla.
Jinak ale hodnotím veskrze pozitivně. Možná jednou rozhodně není špatná kniha a já od ní dostala přesně to, co jsem očekávala. Doporučuju ji k oddechu, relaxaci a trošce toho fantazírování, pokud nebudete vyžadovat o moc víc, určitě nebudete zklamaní.
P. S.: Mám ráda, když autor dodá knize nějaký další rozměr. Možná jednou má speciální playlist s písněmi vytvořenými pouze pro tento příběh. Všechny jsou nádherné a krásně dokreslí děj, určitě si je poslechněte. :)

silvinka12
31.12.2017 4 z 5

Zklamání. Po tom co jsem kdysi četla Život jedna báseň, která se mi šíleně líbila, jsem si knihu koupila s velkým očekáváním. Anotace mě ani moc nezaujala, ale jelikož v obchodě kde jsem ji koupila byla jediná kterou jsem asi znala tak jsem si ji koupila jenom kvůli tomu, že to napsala Coollen Hooverová a její styl psaní mi sedl a tak jsem si ji koupila. Prvních sto stran jsem měla přečteno za chvilku a nechtěla jsem knihu odložit, ale postupně mě příběh omrzel. Hlavně za tím stojí, že Sydney hlavní hrdinka neustále brečí. Že začátku, že ztratila přítele Huntera a kamarádku Tori a pak vzlyká zase že Miluje Ridge ale že to není spravne. Ke konci se to točí pořád do kola.

Knize dávám čtyři hvězdy, protože byla čtivá a rychle ubíhala, ale mínus je ten příběh, který by mohl být nějak jinak upraven a nemorální se děj pořád dokola.

Denisa153
31.12.2017 2 z 5

Knížka je pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale hluchý kluk co skládá písně a hraje? A ještě ke všemu může poslouchá jak se zpívají? Ne že by se to nedalo přečíst, ale děj je předvídatelný a nějak celkově mě toto téma moc neoslovilo. Asi ji znovu číst nebudu a nebo možná jednou...

PetraBery
31.12.2017 4 z 5

Další podařený počin oblíbené autorky. Příběh mě vtáhl ihned a četla jsem každou volnou chvíli. Vyprávění dvou hlavních hrdinů - neslyšící Ridge a zklamaná Sydney, ústřední dvojice, která se vznikající lásce mezi nimi brání za každou cenu. Nesedělo mi, jak Syd opravdu hodně brečela, co se mi zase hodně líbilo, bylo propojení knihy a hudby. Pro mě krásné zakončení roku co se týče knih.

MichaelaLucie
28.12.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě na téhle knížce nesedla hlavní hrdinka - Sydney, která celou knížku neustále brečí. Jinak příběh je zvláštní tím, že hlavní hrdnina neslyší a i to spojení s hudbou se mi líbí, ale to nestálé brečení Sydney jsem ke konci už nemohla snést.

Red-haired
28.12.2017 4 z 5

Kniha od Colleen Hoover je jako vždy čtivá a přečtená za jeden den. Do příběhu jsem se dostala téměř okamžitě, pár výhrad bych ale měla, a takovou hlavní je fakt, že hlavní hrdinka neustále brečí, ale opravdu neustále! Ke konci už se děj opravdu točil dokolečka a kromě dalších padesáti způsobů pláče tam nic nového nevznikalo, ale nemůžu popřít, že ta první polovina za to stála, a byla to moc pěkná oddechovka.

Brunnetka
26.12.2017 5 z 5

Páni. Knížka se čte sama, po poslední stránce jsem jen hledala zbytek :-D Naprosto super, nikdy jsem nepřemýšlela, jak moc to mají neslyšící komplikovaný...jako je podle mě lepší být hluchá než slepá, ale stejně je to handicap, je úžasný, že i přes tuto překážku hlavní hrdina skládá hudbu, že si našel způsob jak ji "slyšet".
Můžu jenom doporučit :-)

Adi.h
20.12.2017 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala trochu víc. Ze začátku mě bavila, ale asi po sto stránkách se to pořád opakovalo a zdálo se mi, že se neodehrává nic zajímavého. Dalo by se to napsat na pár stránek. Za pár dnů nebudu vědět, že jsem nějakou knihu četla. Takže docela zklamání.

Terka18
10.12.2017 5 z 5

Autorka umí moc krásně psát. Knížka nádherná, postavy byly super, úplně všichni, jen bych byla trošku ráda, kdyby tam byl Brennan více, ale to je pouze maličkost. Knížka se čte sama, nemám žádnou výtku, další moje oblíbená knížka, ke které se budu strašně ráda vracet. Neváhejte čtěte.

Beky
09.12.2017 4 z 5

Colleen mne nikdy svými díly nezklamala ani tentokrát. Úžasný příběh, dokonalá myšlenka, hlavní postavy sympaťaci ... Super!!!

Suza
08.12.2017

Vůbec nevím, jak hodnotit. Kniha mi nesedla, kdyby nebyla moje a nepotřebovala jsem ji do výzvy, asi bych ji nedočítala. Musela jsem se do čtení občas vyloženě nutit. Nedá se říct, že by byla špatně napsaná, ale tak nějak příliš užvaněná - vše až příliš obšírně popisované, nelíbila se mi ani hlavní zápletka. Podruhé ji číst nebudu.

Nessa
05.12.2017 5 z 5

Skvělé! Nic podobného sem ještě nečetla. Proto to bylo tak.. osvěžující. Prostě nečekané a překvapivé.. :D Jediné co vytknu, autorka mohla trochu víc rozvést tu situaci s rozchodem mezi Sydney a jejím přítelem. Ale to je asi to jediné. Taky oceňuji střídání kapitol mezi hlavními hrdiny...
P.S.: Když sem poprvé četla anotace knihy, upřímně moc se mi do čtení nechtělo, ale nakonec jsem ráda že jsem to riskla. Stojí za to. :(

MonaKusa
05.12.2017 5 z 5

Páni! Já brečela.. Ale já brečím u všeho. :) Krásně popsané a ten děj. Krása! Úplný opak mé předchozí čtené knihy Osm. Tahle je tak optimistická!

nomarket
03.12.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den.. :)

xindl007
30.11.2017 5 z 5

K této knize se budu ráda vracet. Má v sobě krásné kouzlo. Kluk, který neslyší a dívka po rozchodu s přítelem, oba spojuje láska k hudbě. I tu hudbu si můžete přehrát a více vás to vtáhne do děje. Doporučuji.