Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/bmid_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4 1761 465

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Tétéčko
27.09.2017 4 z 5

Pro mne moc emocionální, ale i tak velmi čtivé. Propojení s písničkami jsem už zažila u knížky Bleděmodře pruhovaný, kde bylo součástí knihy CD. A písničky i příběh je taky skvělý. Už by měl někdo vymyslet, aby se ve čtečce rovnou spustila na příslušném místě hudba :-).

Sobotikova
26.09.2017 3 z 5

Na mne až moc velký doják. Za to propojení písniček k poslechu a knihy dávám velké plus.

jani.ruzicko
26.09.2017 5 z 5

nějak mi došla slova... moc nevím, co napsat, snad jen... dojemné a krásné *_* a k tomu možnost si písničky poslechnout, super =)

simona5r
25.09.2017 3 z 5

Autorku a její slaďáky mám ráda a čtení si užívám. Knihu jsem četla před časem v angličtině a teď jsem si ji ráda přečetla přeloženou. Ale prostě to nějak už nebylo ono a zbytečně se to táhlo. Colleen umí i líp.

acupoflucy
23.09.2017 3 z 5

Čekala jsem něco víc. Colleen je má oblíbená autorka, ale tohle se jí bohužel nepovedlo. Škoda :(

inuska6280
18.09.2017 5 z 5

Wau. Neskutecne uzasna knizka!

Malíček
15.09.2017 5 z 5

*MOŽNÉ MALÉ SPOILERY*
Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Je to klasická romanťárna, která se krásně čte a od první chvíle tušíte, co se stane. Neobvyklé bylo, že autorka spolupracovala s hudebníkem, který ke knize složil i hudbu. Neumím to vysvětli, ale jakmile jsem četla v pozadí právě s touto hudbou, bylo to... úžasné. Texty jsou fakt pěkné a je to úplně můj vkus.
Ač byla kniha opravdu čtivá, chvílemi jsem měla pocit, že se tam nic zajímavého neděje. Osobně upřednostňuji, když je příběh vyprávěn z pohledu dívky, proto mi to někdy přišlo zbytečně zdlouhavé.
Co se postav týká, hlavní hrdinka Sydney se někdy chovala jako pěkná husa. Co si budeme povídat. Také mi někdy přišla až příliš ubulená. Ridge byl sympaťák a jeho hluchota podle mě nebyla v knize braná jako problém.
Kniha se mi celkově hodně líbila, i když bych si ji dokázala představit o několik desítek stran kratší. Příběh vás buď pohltí a nebo vůbec nenadchne. Jsem ráda, že spadám do té první kategorie. Za obálku jedině plusové body!

Lenty
14.09.2017 5 z 5

Doporučuji,velmi silný příběh.

brijana
13.09.2017 5 z 5

Velmi silný příběh!

Katullkkaa
11.09.2017 5 z 5

Naprosto spokojená. Dlouho jsem nečetla knížku, která by mě takto zaujala.

jankaander
05.09.2017 5 z 5

Krásné,doporučuji......

Blueberry.hd
03.09.2017 5 z 5

Nikdy to nemůže dobře dopadnout,
svědomí tápe, pak hledá temný kout..
Před ní se skláním, před tebou padám

LenysekC
02.09.2017 2 z 5

Kdyby to napsal někdo jinej, tak dám i tři hvězdy, ale už jsem od autorky něco četla a tohle bylo zatím nejhorší. Nevím, jestli jsem měla přehnaná očekávání, nebo čím to bylo, ale nic se tam nedělo, když už jo, tak se to třikrát zopakovalo a jediná sympatická postava byl Warren. To je málo prostě, i na YA romantiku.

Lenka.Vílka
01.09.2017 4 z 5

Nevěděla jsem, co sem napsat. Nevěděla jsem, jak hodnotit. Jedna moje část si říká: "Dej tomu jednu hvězdu a jdi dál. Vždyť to bylo vlastně o ničem. A ani jsi nebrečela, jak to tady slibovali!" A co na to ta druhá část: "Dej tomu nekonečno. Dobře se ti to četlo a děj tam taky byl. Po dlouhý době kniha, kde se sice furt bulí, ale ty keci tam dávají smysl a nejsou to jenom nadrbaný pindy."
Anotace mi slíbila, že mezi hlavními hrdiny bude tenhle obrovskej problém. Jenže on to vlastně problém nebyl. Teď mám na mysli hluchotu. Já tam žádný náznak nepostřehla. Ale naše hrdinka byla tak svatá, že by z toho problém ani udělat nezvládla. Jediným problémem bylo tedy to, že on má holku a nechová se tak. Takže začne příběh o tom, jak se spolu postupně sbližujou dva lidi, přestože by neměli. Že je v tom něco víc než jenom fakt, že jeden z nich je ve vztahu, se dozvíme docela brzo (a pokud Možná jednou není první knihou, kterou ve svém životě čtěte, docvakne vám, co to je poměrně rychle). Doufala jsem, že kniha skončí jinak (v jiné části trojúhelníku). A vzhledem k tomu, jak je celá napsaná, mi vadilo posledních skoro sto stran, kvůli kterým dávám o hvězdu míň (chápu, že to tam být muselo, ale ne na takovém prostoru).
(SPOILER Knihu by vylepšilo to, kdyby čekal stejně dlouho jako na Maggie. To by byla romantika. Ne to, co se stalo nakonci, když všem je jasný, že za ní hned poběží, co ho ta druhá nechá jít.)

ardeas
01.09.2017 3 z 5

Ja vám neviem. Vážne, som trocha rozpoltená. Príbeh je dobrý, ale neviem čím to je, niečo mi nesedí. Je to tým, že je celý čas tak sladký? Je to tým, že neznie reálne (a tým myslím skôr Sydney, než Ridge)? Ja proste neviem, čo si o tom myslieť.

Keď som čítala, až tak mi to veľmi nevadilo, zhltla som ju za deň, ale teraz, keď už poznám celý príbeh mi príde, že o Sydney nič neviem. Neviem, čo je na nej úžasné. Neviem, kto je. Bolo tam toľko riešeníc o pocitoch, ale to bolo všetko. Chýbala mi na jej strane hĺbka, ktorá by ma prikovala k príbehu. Takto mám pocit, že vidím len príbeh Ridgea, aj keď to bolo písané z oboch strán.

Nelly
01.09.2017 3 z 5

Ach jo, asi budu jediná, koho tentokrát autorka poněkud zklamala. Příběh, dá-li se to příběhem nazvat, je velice plytký, chyběl mi tam nějaký zvrat, prostě vše jelo na jedné vlně. A ani mi nepřišel nějak citově dojemný, na mnoha místech mi hrdinové přišli kvůli svému chování i nesympatičtí. No a verše mne za srdce také nechytly (mohlo to být i překladem). Prostě za mne nejslabší kniha, která v češtině od autorky vyšla. Ale věřím, že mnohé mladé čtenářky osloví...

velunka1269
30.08.2017 5 z 5

Velmi čtivá knížka, hned jsem se do ní začetla a nemohla přestat. Příběh je dobrý, jediné co mi na tom vadilo, jak furt Sydney téměř v každé kapitole brečí. :-) hodně se mi líbily texty písní a možnost si ty písničky pustit při čtení textů, což bylo opravdu příjemné, na chvilku ten děj ožil.

simviki
30.08.2017 4 z 5

Tohle je vážně zvláštní knížka. Prvoplánově se tváří jako klasické šestákové love story, ale je v ní mnohem víc. Když jsem ji zavírala před spaním ( a že to bylo těžké, protože se od ní nedalo odtrhnout) měla jsem pocit, že mi přímo vibruje v ruce, jen jen vybuchnout. Tak moc je nabitá city a emocemi. A část se jich přenese při čtení i do vás. Bonusem ( a vážně úžasným bonusem) navíc jsou texty písní ( což je mi blízké, protože sama taky tu a tam něco napíšu) a hlavně písničky, které si můžete poslechnout. Takže tohle je vlastně taková 3D knížka :-)
Jen si nejsem jistá, jestli študák ve dvaceti ( a to nechci naši mládež nijak shazovat, ale vidím to kolem sebe) je schopen tak hlubokých úvah, myšlenek , zodpovědnosti a jednání. To mi přišlo trochu nepravděpodobné..

Attia
26.08.2017 4 z 5

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

tinka99
25.08.2017 5 z 5

Colleen Hooverová opět nezklamala...nevím, jak to dělá, ale zatím nebyla jediná její knížka, která by se mi nelíbila. Každou z nich oživí něčím jedinečným, co Vás uchvátí a nenechá odejít...dokonalý příběh...♥