Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3011 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

januska82
21.11.2021 4 z 5

Začiatok knihy bol dosť zdĺhavý. Na môj vkus sa príliš dlho riešila smrť koňa a už som len čakala, kedy sa konečne začne riešiť iný problém, vražda.... A keď už konečne prišiel na scénu prvý obeseny muž pod mostom, konečne to nabralo ten správny šmrnc, čo ma dobrý thriller mať. Začala sa riešiť jedna vražda, ďalšie samovraždy nezletilých spred rokov.... Jednoducho, uz sa kniha len ťažko púšťala z rúk.

AlexandraBane
19.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatný. Zajímavý nápad i námět, ale nějak jsem si k tomu nenašla cestu. Postavy mi k srdci nepřirostly a já se při čtení i přistihla, že mě vlastně ani nezajímá, kdo tím vrahem je.

Arlienen
18.11.2021 4 z 5

Četla jsem od Miniera už jednu knihu a na setkání s Martinem jsem se velmi těšila. Bohužel se mi nedařilo na začátku knihy vůbec začíst. Nelíbil se mi styl psaní a to, jak to bylo vyprávěno. Něco mi tam nesedělo.
Líbil se mi nápad Wargnierova institutu, který se specializoval na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy. Bohužel Minier navnadil čtenáře, ale nenaplnil potenciál toho institutu, spíš to bylo jen pozadí. To mě velice mrzelo.
Knihu hodnotím kladně, protože se mi líbí postava Martina. Konečně detektiv, který není nadčlověk, a který dělá chyby a má i své fobie. I když jsem si párkrát říkala během četby, že už musí být Martin mrtvý :-D

Hakate
27.10.2021 4 z 5

První setkání s autorem a vůbec to nebylo špatně. Čtivý, napínavý příběh, Nápaditý námět.
Martin se mi líbí. Konec trochu uťápnutý, ale jinak vcelku solidní thiller.

tabaluga
16.10.2021 4 z 5

Bernarda Miniera musím zařadit mezi oblíbené autory. Kniha byla celkem svižně napsána, jen se mi nelíbil ten konec. Zdálo se mi to takové uspěchané. Ale vlastní požitek z knihy to nepokazilo.

Petra101
12.10.2021 5 z 5

První ze série s Martinem a mně se to líbilo,budu číst dál a moc se těším,jak to vše dopadne.

kob
12.10.2021 5 z 5

Napínavý příběh, ze kterého čiší opravdovost. Skvěle napsané! Myslím, že nutně potřebuji další díl série ;)

iatros
08.10.2021 3 z 5

První dvě třetiny knihy byly skvělé, mrazivé a napínavé. V poslední třetině se ale autor bohužel snažil vygradovat atmosféru tak úporně, že vznikla splácanina všeho možného a chybělo snad už jen přistání mimozemšťanů - to bylo zklamání a za to půjde jedna hvězda dolů.

Mudry
04.10.2021 4 z 5

Mráz má všechno, co má správný thriller mít. Dost dobře si ho dovedu představit jako námět na film. Proč jen čtyři hvězdičky ? Pan Minier je mistrem popisu co se přírody, počasí, situace i osob týká, ale čeho je moc, toho je příliš. Kniha mohla mít o sto stránek méně a vůbec by jí to na kvalitě neubralo. Co ústav , Lisa, Xavier .... ? Konec mohl být trochu propracovanější třeba právě na úkor některého z obšírných popisů čehokoli.

Toledo
23.09.2021 5 z 5

Páni, tak tohle byla jízda. Kniha mě vtahla hned od začátku do děje a nepustila až do samotného konce. Mezitím jsem měla asi 3 podezrele, které jsem tipovala na vrahy a nemohla jsem se více mýlit. Skvěle napsané, určitě se pustím do dalších dílu.

Venny345
31.08.2021 4 z 5

Dosti předvídatelná kniha, která mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Často jsem se na text nesoustředila, protože byl zbytečně zdlouhavý. Nicméně jsem knihu dočetla, ale žádný "wow efekt" nepřišel. Další díl zkusím, autor si jistě zaslouží ještě jednu šanci za jeho neotřelé náměty.

Gugu
16.08.2021 5 z 5

Dobře napsané, čtivé, typický thriller, navíc pěkně objemný, což jsem kvitovala. :) Kdo chce napínavé a odpočinkové čtení, doporučuju.

carbici
13.08.2021 3 z 5

Dobře napsané, předvídatelné více, než jsem čekala, všechna klišé žánru splněna. Nenáročné čtení na léto.

Zelza
11.08.2021

(SPOILER) Skvělé, děj rychle plyne. Zdánlivě nesouvisle nitky se rozpletaji. Na začátku smrt koně uvazaneho a ukrizovaneho na konečné zastávky lanovky.... Hlavní vyšetřovatel Martin Servaz, Irene Zieglerova, Espérandieu a všudypřítomná hudba Mahlera. Julius Hitman tzv. Španěl, inteligentní masový vrah žen, kdy se jeho oběti nikdy nenašli. Zavřený ve Warienove ústavu pro nejnebezpečnější vězně světa...
Přečtu si určitě další knihy od autora

Gemma88
04.08.2021 4 z 5

Po přečtení sester, jsem se rozhodla vzít to od začátku kvůli životu Servaze. Zajímá mne jeho příběh a kriminální dej je velice dobrý bonus ve kterém vše dobře zapadá.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Nejoblíbenější série

Eduarda
09.07.2021 4 z 5

Moc zkušeností s francouzskými autory nemám... a je to příjemné seznamování. Jiné prostředí, schéma, vlastně i přístup k žánru. Osvěžující. Po překonání "koně" na začátku, který byl až příliš popisný (a nemělo to dle mého úplně důvod), jsem se pak už fakt bavila. A Martin Servaz bude myslím brzo jedním z mých vyšetřovatelských favoritů...

studentice
02.07.2021 3 z 5

Ze začátku to bylo na mě hodně popisné, hodně rozvleklé, pak mě kniha strhla. Přečtu si určitě i další díl, protože je hlavní hrdina velmi sympatický

kristie
30.06.2021 4 z 5

Mráz mě bavil. Hlavním důvodem je rozhodně linka, která se odehrává v ústavu (respektive linka okolo našeho hlavního podezřelého, který je tu zavřený pod zámkem) a samozřejmě také prostředí. Navíc mám ráda delší knihy a nevadí mi, když se jinak napínavý děj na chvíli zpomalí popisnými pasážemi. Dokreslovalo to atmosféru celé knihy.

Servaz mi nelezl na nervy, ale, že bych ho zařadila k mým oblíbeným detektivům, to prozatím taky říct nemůžu. Naopak na mě sympaticky působili vedlejší vyšetřovatelé.

Pampalini
02.06.2021 4 z 5

Dobrý příklad vrstevnatého krimi románu s atraktivními postavami v atraktivním prostředí. Myslím, že určitá odtrženost od reality je naprosto v pořádku. Předse jen, jedná se o fikci a ne literaturu faktu. Francouzové to dělají po svém a dělají to dobře. Má to šarm i spád. Kotrmelce v podobě drobností jako přítomnost maďara se slovanským přízvukem, nebo indický rock be se ovšem stávat již neměly.