Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3015 738

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

ilčidlo
12.01.2021 5 z 5

Úplně mně pohltila, doma nic nefungovalo, nemohla jsem se na nic jiného soustředit doporučuji

LucušN.
12.01.2021 5 z 5

To byla jízda, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Těším se na pokračování. Snad mne nezklame.

Milinito
10.01.2021 5 z 5

Dobře namíchaný koktejl napětí, akce, překvapivých zvratů i mravenčí detektivní práce a mnohdy trpkých životních pravd a zkušeností - od všech ingrediencí je tam toho tak akorát. Dobrá a čtivá detektivka, u které jsem se dobře bavil, takže za plný počet.

Pavel83
02.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha s pomalejším začátkem, ale konec je strhující. Dobře propracovaný příběh.

vera4669
31.12.2020 4 z 5

Tak zase další super série.. Trošku jsem se lekla počtu stran, ale nebylo tam žádné hluché místo, střídavé napětí a nečekaný závěr, pro mě další oblíbený autor :)

Jakira
29.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem majora Servaze odkládala, protože přece jen s malým dítětem se mi lépe čtou kratší příběhy, kde snáz udržím pozornost, když se třeba i týden ke čtení nedostanu. Ale byla jsem překvapená, jak hladce se kniha četla a stránky ubíhaly samy. Celkově je to za mě moc povedená detektivka, která měla hlavu i patu a hlavně i přes značnou délku nebyla nudná. Jen mi trochu chybělo v závěru nějaké bližší vysvětlení jak pachatelé svůj čin provedli a jak to s některými z nich dopadlo (třeba vrchní sestra). I některé další věci mi přišly, že se nevysvětlily (kdo napadl Servaze?). Minusem je i poměrně dost překlepů a chyb v překladu, což mě na knize vždy mrzí. Nicméně v porovnání se současnou konkurenci patří Minier k tomu lepšímu.

pastelka53
04.12.2020 5 z 5

Bože, to byla bomba!
Vyděsil mě počet stránek, ale stačilo pár kapitol a spadl mi kámen ze srdce. Četlo se to samo, stránky ubíhali a já byla víc a víc napnutá.
A ten konec?!

juliesze
03.12.2020 3 z 5

Je mi jasné, že když buduje spisovatel celou sérii, musí žačít pozvolna čtenáře seznamovat s novými postavami. Celé to musí dělat vždy mezi krátkými okamžiky děje vyšetřování, aby se čtenář nezačal v některých pasážích nudit. To se mi na knize líbilo a autor citlivě přechází mezi příběhy. Oproti jiným detektivkám není víc dějových příběhů nebo střídání vyprávění, ale celé to má jakousi jednotnou dějovou linku. To na detektivnách mám radši, protože přehnané střídání vypravěčů nemusí vést vždycky k vygradování napětí. Autorovi se podařilo vyšetřování oběstřít záhadami a závěr se mi líbil v tom, že spousta dějových linek zůstala nedokončená. Hvězdičky ubírám za to, že ve mně kniha ale nevzbudila takový ten pocit, že snad nemůžu jít ani spát, abych se dozvěděla, jak to dopadne.

Lajtwing
27.11.2020 4 z 5

O sérii jsem věděl dlouho a poněkud jsem odmítal nechat se zatáhnout do "toto zprofanovaného Mrazu". Nakonec jsem povolil, pučil si celou dosavadní sérii a ničeho nelitoval. První díl mne naprosto přesvědčil. Servaz je zajímavý svou zranitelností. Není to superhrdina, ale chytrý detektiv a jeho osud je určen jeho vyčnívajícím zájmem o Mahlera. Zločin samotný je poněkud zamotaný, nakonec ale autor dokáže nitky rozmotat vcelku přehledně. [dočteno 26.5.20]

Faila
22.11.2020 4 z 5

Hlavní děj se uzavřel, ale vedlejší linky zůstávají otevřené a lákají čtenáře na pokračování. Mráz je velmi solidní thriller, ve kterém nic nechybělo a nebylo zde ani nic navíc. Příběh byl tak akorát dramatický a napínavý, postavy propracované a zajímavé.

Clerfayt11
08.11.2020 5 z 5

moje 1.kniha od BM.A hned následovaly další.Možná malinko rozvláčná,ale čtivá od začátku do konce!!

Terka_v25
08.11.2020 4 z 5

Moje první kniha od pana Miniera a musím říct, že jsem vcelku spokojená. Kniha sama o sobě je poměrně rozsáhlá a příběh je docela košatý. Minier se snaží vystavět zápletku děje postupně, proto chvíli trvá něž se příběh skutečně rozeběhne. Z tohoto důvodu je to pro mě spíš četba na dlouhé zimní večery. Hl. vyšetřovatelem je M. Servaz, takový samorost, který má komplikovaný vztah s dcerou. Nemůžu říct, že bych si ho vyloženě zamilovala, ale nevadí mi. Osobně jsem celkem ráda, že se příliš neřeší jeho milostný život a děj se soustředí na vyšetřování. Samotné vyšetřování začíná nálezem mrtvoly koně na odlehlém místě. Nicméně další mrtvoly, tentokrát už lidské, záhy přibývají. Také je zde místo pro záhadný ústav, ve kterém je i vrah J. Hartmann, který také vstoupí do příběhu. Kniha je ponurá, přispívá k tomu jednak odlehlé místo děje, ale i zimní období. Místy je však děj trochu překombinovaný, i když v únosných mezích. Na to, že jde o prvotinu autora, je to slušně zvládnutý krimi příběh.

Jani23
08.11.2020 5 z 5

Super čtení. Příběh napínavý,nečekaný.

VerczaV
03.11.2020 4 z 5

Čtivá kniha ale některé pasáže mě moc nebavily. Těším se na další díly.

Listonožka
03.11.2020 4 z 5

Napínavost, která mi svým dávkováním vyhovuje. Autor zjevně potřeboval vykreslit příběhy postav co nejdetailněji, aby odvedl pozornost od vraha. Myslím, že kniha by mohla být i o 200 stran tenší. Ale děj rychle plynul, četla se dobře.

Agnesita
31.10.2020 5 z 5

Jo, napínavá detektivka bez zbytečného balastu, tak akorát osobního života vyšetřovatelů.

el-zbych
28.10.2020 5 z 5

Kniha skvela. Nemohl jsem se od ni odtrhnout. Napinave jako od Larse Keplera, trochu mene soku, ale vice rozvunuty pribeh. Za me super pecka.

Vabowime
25.10.2020 5 z 5

Skvělé, výborný autor, těším se na další díly.

orinka3
19.10.2020 5 z 5

Na začátku toho všeho je kůň bez hlavy. Visící na lanovce. Nepochopitelný zločin nebo vzkaz...komu? Jak už je u Miniera zvykem, příběh se větví a zavádí nás do různých prostředí. V přísně střeženém ústavu pro nejtěžší zločince se Servaz poprvé setkává s Julianem Hirtmanem. Ač je to k nevíře, spojuje je láska k hudbě, tedy hlavně k Mahlerovi. J.H. je mimořádně krutý a mimořádně inteligentní člověk, který vyniká schopností zmanipulovat kohokoliv. Do ústavu nastupuje Diana, psycholožka, která je teprve na začátku své profesní kariéry. Netrvá dlouho a poměry v ústavu jí nepřipadají docela v pořádku. Sama se o tom později přesvědčí. Vyšetřování vraždy koně dovádí Servaze k jeho majiteli, vlivnému boháči, který je zvyklý mít co si zamane. A tak nutí Servaze, aby se plně věnoval jeho případu, i za cenu toho, že bude zanedbávat jiné. To se mu ale nezdaří a Martin Servaz, za podpory svých kolegů, začíná odkrývat staré hříchy úctyhodných mužů města. Výborná detektivka, jen mě trošku mrzí, že jsem začala od konce a vím už předem, co je kdo zač.

Kachlička
14.10.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Od této knihy je Minier mým oblíbeným spisovatelem.