Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2878 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

moho
06.01.2017 5 z 5

Moje první čtená knížka od této autorky, jednoznačně dobré čtení. Líbily se mi poznámky na konci knihy. Co by kdyby?

Zuzka222
05.01.2017 3 z 5

Je to již dva dny, co jsem knihu dočetla a stále přemýšlím, jestli se mi vlastně líbila. Nejsem úplně zvyklá na tento typ psaní (myšlenky v závorkách) a zpočátku mě to trochu rušilo. Téma knihy je zajímavé a originální, jednotlivé příběhy jsou šikovně propojené a několikrát jsem se během čtení zastavila a přemýšlela, jak bych se sama v dané situaci zachovala, což u knihy vítám. Nicméně nemůžu se nějak ztotožnit s koncem. Přišel mi takový useklý, nedotažený, jako kdyby měla autorka vyčerpaný povolený rozsah a potřebovala knihu rychle skončit. To, že se mi samotné ukončení příběhů ani nelíbilo, pominu, protože každý můžeme mít jiná očekávání. Přišlo mi také, že se v knize často omílají pořád dokola ty stejné myšlenky a pocity. Ano, v reálném životě to tak asi i je, ale číst mě to prostě nebaví. Navíc charakter postav byl dost otřesný a logika jejich činů naprosto nepochopitelná. Hodnotím jako průměr, ale určitě vyzkouším i autorčiny další knihy, třeba mi tato jen nesedla.

Vlastula.P
01.01.2017 5 z 5

Dnešní den jsem se rozhodla věnovat jen této knize, kterou jsem dostala od Ježíška. U každé knihy se musím ze začátku přemlouvat, než mě nějak zaujme, což u této knihy nebyl vůbec problém. Knížka je velmi čtivá a žádná pasáž mi nepřišla vůbec nudná. Propletení všech postav bylo zajímavé a opravdu mě to bavilo. Je to první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Jednoznačně doporučuji!

sachista
30.12.2016 5 z 5

Každý pozorný milovník detektivních románů manželovo tajemství velmi rychle odhalí. A to pro mě znamená nevýslovné zklamání, nicméně Liane Moriarty tento román napsala tak neskutečně čtivě a poutavě, že jsem byl stejně zvědavý, jak to všechno dopadne a kam se příběh všech tří hlavních postav ubere. A musím konstatovat, že Manželovo tajemství je zatraceně dobrá kniha a nečiní mi tak problém udělit hodnocení nejvyšší. Nejspíš můj poslední čtenářský zážitek v roce 2016 a jsem moc rád, že tolik kvalitní.

KatChiss
29.12.2016 3 z 5

Nedávno jsem od té samé autorky četla knihu Sedmilhářky a přišlo mi to podobné. Podobné prostředí, podobné hlavní postavy, podobný námět. Stejně rychle mě tato autorka omrzela jako mě rychle nadchla.
Na druhou stranu, nápad to byl celkem dobrý a napsán také dobře. Takže za mě tři hvězdičky.
Ještě jedna věta, která vystihuje tuto knihu = Karma si tě najde!

sporran
18.12.2016 2 z 5

I přes většinu pozitivních hodnocení musím říci, že kniha mě příliš neoslovila. Zajímalo mě, jak dopadne a jak autorka naloží s tím, co nám sdělila v první třetině. Řekla bych, že je přitažená za vlasy. Oslovilo mě to, když se autorka zmiňuje o austrálských reáliích (konkrétně Syndey), že jsem zavzpomínala. Kniha je psána populárně, ale tak nějak v australském povrchnějším stylu. Konec se mi nelíbil, už kvůli jakési vyrovnanosti utrpení. S dávnou smrtí je nakonec zacházeno tak nějak lehce a to si myslím, že prostě reálný člověk takhle nemůže mít. Myslím si, že v tom konce je šup šup všechno dopsáno, ale je tam promrhaná síla a dopad závěrečné tragédie v mělkém australském stylu. Věřím, že třeba seveřani by to možná na stejném počtu stránek pěkně "zahustili".

RADOST
08.12.2016 3 z 5

Propletené životní příběhy několika rodin. Kniha o tom, jak málo známe sebe sama a své nejbližší. Zda si stanovujeme správné životní priority a jsme schopni je měnit. Kdo doplácí na naše činy a jak se s tím vyrovnat. Četla se lehce, ale působila mírně schematicky a překombinovaně.

Zdenulkaa
27.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách, než jsem se trochu zorientovala. Ale pak jsem knihu přečetla jedním dechem. Zajímavé příběhy tří žen společně propojené. Perfektní !

hejnak
15.11.2016 5 z 5

Perfektní knížka, chytla mě a nepustila. Přečteno jedním dechem.

Dafra
13.11.2016 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit. Skvělá, chytře propletená, dechberoucí závěr. Rozhodně doporučuji. Stále se v myšlenkách vracím k jednotlivým hrdinkám a k jejich osudům. Četla jsem od autorky i knihu "Na co Alice zapomněla", ale ta, ačkoli se mi také moc líbila, je jen slabým odvarem "Manželova tajemství". Příběh o vině a trestu, o skrytých, nevyřčených tajemstvích, o lásce, naději, o síle odpuštění...Tahle kniha mě úplně dostala, dlouho jsem nečetla tak strhující příběh.

Anya636
13.11.2016 5 z 5

Pro mě naprosto skvělé čtení, byť z počátku o vcelku banálních životech obyčejných lidí. Velmi podrobně vykreslené charaktery postav, tak aby Vás kniha nezačala nudit. Propojení zdánlivě si neznámých postav, pointa příběhu i poslední dvě strany byly neuvěřitelně promyšlené. Poslední tečkou bylo autorčino přiznání, že je závislá na pozitivních komentářích, čímž odhaluje nás všechny s profilem na facebooku. Velice děkuji a jdu se vrhnout na další autorčiny knihy.

Mišule_11
10.11.2016 5 z 5

Ze začátku jsem se dost těžko orientovala a pletly se mi příběhy, ale ta propojenost příběhů se mi vážně líbila! :) A ten konec..? Tak ten mě fakt dostal! Nečíst ho na tajno při hodině, asi bych se rozbrečela přímo uprostřed hodiny!

adevis
08.11.2016 5 z 5

Kniha mě moc bavila, ostatně jako všechny od Moriarty :-) má oblíbená autorka.

kečup60
07.11.2016 4 z 5

Když jsem se dočetla k "tajemství", tak jsem knihu odložila s tím, že dál nemůžu. Bylo to "strašné tajemství". Ale pak zvítězila zvědavost nad hrůzou a zajímalo mě jak se s tím dá žít. Těžko, ale takový je život.

Pav
07.11.2016 5 z 5

Hustý. A nejvíc ten konec. Těžké téma. Teď si musím přečíst nějakou oddechovku.

PetK
02.11.2016 5 z 5

Už je to chvíli, co jsem četla, ale moc mě to bavilo. Napětí, dobře napsané postavy. Tak, jak píše Moriarty, si představuju inteligentní ženský román.

argi111
30.10.2016 5 z 5

Perfektní knížka. Autorka píše vážně moc dobře, příběh naprosto Vás pohltí. Těším se na další její knihy. A naprosto nejlepší byl epilog, za ten dávám extra body. Zeptejte se Pandory :-)

mija.chalka
27.10.2016 3 z 5

Knižka, o které jsem četla jak se hodně lidem líbí. Byla jsem na ní tedy zvědavá, ale ty silné ovace nesdílím. Neměla pro mě to pravé kouzlo, není to ten správný příběh, který by mě strhnul. U čtení mě drželo hlavně to že, jsem většinu knihy byla zvědavá jak a jestli autorka příběh propojí dohromady. To se jí povedlo na jedničku. Zajímavý příběh a rozhodně zajímavý konec.

annie111
13.10.2016 5 z 5

Kniha mě doslova uchvátila - přečtena jedním dechem za jeden volný deštivý den. Líbilo se mi rozdělení kapitol dle různých hlavních postav a následné splynutí dohromady. A musím říct, že jsem byla z konce knihy velice překvapená.

Dastinek
30.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečtena během dvou dní.