Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2886 2886

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Lenka_83
03.06.2017 5 z 5

Nelíbil se mi název. Knihu jsem měla dlouho připravenou v šuplíku "až bude opravdu velká nuda". CHYBA. Zhltla jsem jí prakticky během několika málo dní. Vynikající jazyk, dramatičnost, myšlenka a závěr. Vřele doporučuji. Vynikající.

Minoka
30.05.2017 4 z 5

Kniha se četla od začátku do konce výborně. Sedí mi autorčin styl vyprávění. Stejně jako u Sedmilhářek, i zde jsem spokojená.

Jakira
24.05.2017 2 z 5

Pro mě tedy neskutečná nuda...velmi jsem váhala, zda knihu neodložit. Sice jsem vydržela, a jsem nakonec ráda kvůli posledním stranám, ale celkově to ve mě nezanechalo žádné zapamatovatelné pocity. Celé mi to přišlo takové utahané, mdlé a nezáživné. Velkým mínusem je, že než dojde na zvrat, který slibuje přebal knihy, je třeba se prokousat nekolika desítkami stran popisujícími zcela běžný život postav. A ve chvíli, kdy už konečně má být odhaleno ono manželovo tajemství, žádný "wau" efekt se nedostaví, protože už je dávno jasné, co v dopisu bude. Jediné, co knížku aspoň trochu zachránilo byl epilog, ale i tak to na víc než dvě hvězdy není, bohužel.

Dagmar58
23.05.2017 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, líbí se mi autorčin styl psaní a určitě doporučuji k přečtení!

Marticka79
09.05.2017 5 z 5

Kniha Manželovo tajemství určitě stojí za přečtení, osobně se mě četla velmi dobře. První stránky mi daly trochu zabrat, než jsem si urovnala postavy (prolínají se 3 osudy), ale pak už to šlo samo. Za mě dávám plný počet hvězdiček a doporučuji si ji přečíst!

bábuška
02.05.2017 1 z 5

Kniha je prezentována jako bestseller. Tím se pouze označuje, že kniha je populární tím, že je prodáno více než 10 tisíc výtisků, ovšem nic nevypovídá o skutečné literární hodnotě. Byla jsem dost zklamaná. Osudy těch žen se podobaly problémům mnoha žen jiných, které se ocitly v mnohem složitějších situacích které musely řešit. Ovšem někomu se kniha líbit může.

Dandy1
01.05.2017 3 z 5

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit. Potom to začalo být docela zajímavé, ale konec nepřekvapil. Nejlepší z celé knihy byl epilog, který celý příběh posunul jinam.

Jane333
26.04.2017

Patřím k těm, kterým se líbily více Sedmilhářky, ale tohle taky nebylo špatné. I když zpočátku jsem se trochu ztrácela v propletenci postav a jmen. Pravda je, že i mě to přimělo přemýšlet, co by kdyby, každý zažil situace, kdy si třeba dodnes říká:" Jak ono to tenkrát vlastně bylo ".

Mischone
20.04.2017 4 z 5

Je to spíše smutné a vážné téma a máme se také zamyslet nad tím co by, kdyby (člověk si totiž může zvolit vždy jen jednu cestu). Jó asi každého by zajímalo jaké by to bylo, kdyby se tenkrát rozhodl jinak :)
Propletené osudy 3 žen se čtou skoro sami, kniha je napsaná svižně a čtivě.

PetraBery
16.04.2017 5 z 5

Podařené vyprávění tří žen, jejichž osudy se během jednoho týdne změní tak, jak si to nikdo ani nedokázal představit. Kniha o tajemství (které si manžel snad měl vzít raději do hrobu), nevěře a bolesti ze ztráty dítěte. Autorka opět nezklamala, kniha se četla jedním dechem a byla jsem zvědavá, jak se ženy s osudem poperou. A epilog byl pomyslnou třešničkou na dortu.

sebemi
13.04.2017 5 z 5

Za mě super, četlo se skvěle. Po přečtení jsem šla vyslýchat manžela, zda nemá nějaké tajemství :D

Hanjimka
13.04.2017 2 z 5

Slabý příběh, moc nezaujal.

Dragita
02.04.2017 4 z 5

Příjemně se to četlo, ale vtáhlo mě to až od poloviny. Sedmilhářky měly podle mě lepší náboj. Jen mě docela zklamal konec ohledně Tess. Epilog byl dost dobrý. ;)

Puntíkatýhrnek
31.03.2017 3 z 5

(SPOILER) Obsahově na mě působila knížka dost náročně a řekla bych, že až trošku překonstruovaně..tak moc se mi líbily Sedmilhářky, tohle je stylově to samé, jenže tak dobré téma to přece jen není..A spousta "nešťastných" náhod..V podstatě možná směřovala autorka k tomu, že zápletka bude spravedlivá, když smrt dcery se vykoupí rukou malé holčičky, také dcery ještě k tomu vraha, ale mně to tak nepřišlo, spíš na mě ty náhody působily nereálně..Tématicky mě kniha neoslovila, protože to není pohodové čtení...což nemění nic na tom, že paní Moriarty umí dobře psát..za mě jsou Sedmilhářky lepší a další obdobnou knihu od téhle autorky už zkoušet nebudu..

Bláža9
30.03.2017 4 z 5

Líbilo se mi, jak byl celý děj popsán v jednom týdnu a z několika stran, až se na konci spojil v jeden celek. Myšlenka knihy o tom, že rozhodnutí učiněná v minulosti, mohou výrazně ovlivnit náš život v budoucnosti, a že některá tajemství by měla raději zůstat tajemstvími navždy, je úžasná. Stejně tak úvahy o manželství - protože spadnout do lásky umíme každý, ale udržet se, to je to, co je na tom těžké...Přesto nemůžu dát plný počet hvězd, NĚCO mi tam zkrátka chybělo...

VeronikaNikMat
30.03.2017 5 z 5

Opět super kniha od této autorky. Takový konec jsem nečekala :-)

qydko
27.03.2017 5 z 5

Osudy lidí se ubírají různými cestami, život má pro nás připraveno nejedno překvapení... kniha se čte jedním dechem a myslím si, že zlatou nálepku světového bestselleru nosí právem.

Ala787
26.03.2017 5 z 5

Tak je to "za mnou", jak by se dalo výstižně povědět. Ale absolutně nevím, co napsat. Je pravda, že jsem po knížce sáhla, protože jsem od autorky četla jinou knihu, která se mi velmi líbila a nutila mě přemýšlet. Tak jsem se tedy vrhla i na tuhle, nejdříve jsem se nemohla začíst, ale někde od třetiny knihy jsem byla vtažena a neustále v napětí, co je to tajemství. Ale tohle jsem nečekala! Nicméně závěr knihy je pro mě k uzoufání, protože sama ve svém životě teď prožívám krizi (partnerskou i osobní), takže kniha na mě ještě více zapůsobila a nutí mě přemýšlet - co je správné a co ne, má se člověk řídit pravidly, co s tajemstvím, které nesmíte nikdy říci, ale chcete je vykřičet??? Přesto bych knihu doporučila, ale všem, kdo nemají těžké období a nebojí se smutných konců.

veronika9143
23.03.2017 5 z 5

Celkem třetí titul od této autorky, škoda, že jsem ho nečetla už dříve. Byl jednoznačně nejlepší, promyšlený a dokázal se mnou hotové divy. Měnila jsem názory na postavy, během celé knihy. Líbilo se mi jak autorka postupně propojovala děj a stačil jí jeden týden na všechno. Paráda...

Miška.Miška
20.03.2017 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nemůžu říci že bych byla zklamaná ale ani vyloženě nadšená. Příběh se mi líbil ale nebylo tam nic co by mě uchvátilo. Co bude v dopise mi bylo jasné celkem brzy. Prostě průměr no snad budou další knihy od autorky i něco lepší.