Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2900 2900

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Warty
01.09.2017 3 z 5

Kniha byla sice čtivá, ale "manželovo tajemství" jsem odhalila v podstatě hned, takže to pro mě nebylo moc napínavé. Závěr byl ale nečekaný.

kkristynaa
01.09.2017 4 z 5

První kniha, co jsem od autorky četla, a určitě ne poslední. Průběh pro mě nebyl až tak překvapivý, ale celkový příběh mě hodně bavil a byl zajímavý. Konec, kde se spekuluje o tom, co mohlo být kdyby.. byl úžasný a člověk se nad tím i po přečtení pozastaví a zamyslí. Kniha má své poslání a autorka ví jak to prodat :)

K-afe
01.09.2017 5 z 5

Báječná knížka. Moc se mi líbil styl vypravování a hlavně propletenost příběhů jednotlivých postav. Nádherně napsaný epilog. KDYBY......

Ráčkajda
31.08.2017 3 z 5

Knížka se četla poměrně dobře, ale není to nic co bych si přečetla znovu.

iveta0254
28.08.2017 5 z 5

Po přečtení epilogu mi běhal mráz po zádech a to doslova.. Moc často se mi to nestává, ale uvědomění si všeho, co je tam napsáno.. No, zdaleka to převyšuje možnost běžného pochopení, je za tím něco víc.
Knížka rozhodně vede k zamyšlení.

Arsi
25.08.2017 4 z 5

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, ale pak se to rozjelo. Zajímavé životní osudy všech zúčastněných mě pak nakonec dostaly.

i.stefany
24.08.2017 5 z 5

Výborná kniha. Osudy tří žen splynou v jeden dramatický okamžik. Skvěle vymyšlená zápletka, která vás napíná až do konce. Postavy v knize se chovaly naprosto reálně, až jsem měla pocit, že je slyším mluvit nahlas. Moc se mi líbily i myšlenkové pochody jednotlivých postav, které naprosto vystihovaly situaci. Za mě jednoznačně palec nahoru.

tatjana1737
24.08.2017 3 z 5

Na základě seriálu jsem si přečetla Sedmilhářky, a pak jsem četla "Alici". V komentářích u ní bylo, že Manželovo tajemství je podstatně lepší, ale mně se tedy Na co Alice zapomněla líbilo podstatně víc... Co však na Manželově tajemství oceňuji, je přehlednější způsob vyprávění, které je psané většinou stylem 1 kapitola = vypráví 1 postava. Tedy nic takového jako u Sedmilhářek či "Alice", kdy je vyprávění v současnosti prolínáno vzpomínkami na minulost či glosami jiných postav.

V průběhu čtení jsem si nejprve říkala: "Otevři už ten blbý dopis! Co tam asi tak může být hrozného?!" A když ho Cecilia otevřela, ihned jsem změnila názor: "Neměla jsi to otevírat a číst!" Ačkoli obsah se dal již vytušit z dějové linie jiné z postav...

Trochu mi vadil samotný epilog, u kterého spatřuji obrovskou nespravedlnost - jak málo stačilo, aby vše bylo jinak. Ovšem život je přesně o tom... vstup do jedněch dveří zavírá ty stovky dalších... Díkybohu (nebo bohužel?) my ale o alternativách nemáme tušení.

!!! POZOR SPOILER !!!
Nesedělo mi ukončení linie postavy učitele tělocviku, čekala jsem asi trochu víc. I když těžko říct, zda bych se na místě Tess rozhodla jinak.

Toffee
20.08.2017 4 z 5

Výborná a čtivá knížka, ideální na dovolenou. Těžko se odkládá, protože chcete vědět, jak to dopadne, jak se jednotlivé postavy vyrovnají s odpovědností za své činy.

evin84
19.08.2017 5 z 5

To bylo fajn poctenicko :-)

Jančislava
18.08.2017 5 z 5

Paráda. Opět skvělá kniha, krásně popsané postavy a děj. Po Alici je to zatim nejlepší kniha. Jdu na další.

GiaMarie
18.08.2017 5 z 5

...jó vztahy..jak říká moje kamáradka-komplikovaný jsou všechny..knihu doporučuju čte se jednim dechem:)

VeroNNica
18.08.2017 5 z 5

Strhující příběh s nečekaným koncem. Knížku jsem četla jedním dechem.

Danago
17.08.2017 5 z 5

Cecilia našla na půdě záhadný dopis, nadepsaný : Otevřít jen v případě mé smrti. Tess manžel řekl, že se právě zamiloval do jiné. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru a doteď se s tím nevyrovnala.
Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud. Tak tato větak knihu naprosto vystihuje. Moje první knížka od Liane Moriarty a já jsem naprosto nadšená. Konec mě dokonale dostal . Rozhodně doporučuji .

Hyjoska
17.08.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, opět mě naprosto pohltila, několikrát se mi doslova zastavil dech. Epilog celému příběhu nasazuje korunu, nutí vás zamyslet se nad tajemstvími a přemítat "co by kdyby". Ze začátku jsem si sice musela vždycky uvědomit, o kterou postavu se zrovna jedná, ale dalo se v tom vyznat.

bara1447
17.08.2017 3 z 5

Je to zajímavý příběh, ale bavil mě pouze do doby, než Cecilia přečetla manželův dopis. Od té doby jsem knihu četla spíš s očekáváním, jestli se nestane ještě něco zajímavého, už mi to nepřišlo napínavé a do čtení jsem se spíš už jenom nutila. Není to špatná kniha, je to taková oddychovka, ale měla jsem větší očekávání od bestselleru.

petra.kind
15.08.2017 3 z 5

Přiznám se, že po tom, co jsem viděla (nečetla) Sedmilhářky, jsem od této knihy čekala víc. De facto je vzorec stejný jako u Sedmilhářek, jen ta tajemství jsou jiná. Nicméně knihu úplně nezatracuju. Jako oddychové čtení je určitě fajn :)

Marisa
13.08.2017 5 z 5

Napínavé až do konce

hnilda3
11.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už od začátku mě zaujala, byla moc čtivá a i příběh a zápletka byla fajn.

Ivetinka
09.08.2017 5 z 5

Kniha mě dostala. Autorku jsem si oblíbila. Líbí se mi její styl psaní (vypravování). Tajemství by mělo zůstat tajemstvím, i když.. kdyby zůstalo, nevznikl by tento dechberoucí příběh. :) Čekala jsem, jak to s ním dopadne.. a nee teda doslova, ale hodí se říct, že to skončilo tak, že oko za oko, zub za zub.