Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2900 2900

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Dragoneria
08.08.2017 4 z 5

Kniha byla zajímavá i když se mi nečetla ze začátku moc dobře. Nejdříve jsem si na styl psaní musela zvyknout. Konec mi příjde spíš jen narychlo dodělaný a ne moc logický. Nečekala bych že by se normální člověk takto zachoval..

Dakarianna
07.08.2017 3 z 5

Já si na tuto autorku snad neudělám názor. Sedmilhářky se mi nelíbily vůbec, Tři přání byla naprosto průměrná. Manželovo tajemství už alespoň má zápletku a zajímavý nápad. Kniha byla psána čtivě, ale postavy byly takové nijaké, nevěrohodné a nepřirozené. Konec byl vážně prapodivný, nezajímavý a uspěchaný. Ale nápad a čtivost jsou skutečně výborné.

tezzpoletsar
04.08.2017 5 z 5

Bavila mě od začátku až do konce. V postavách se musím vždy zorientovat na začátku, ale pak už mi to nedělalo problém. Čtivé, napínavé. Určitě si ještě od autorky nějakou knížku přečtu.

1casper
27.07.2017 4 z 5

Musela jsem si dát chvíli čas, abych mohla něco napsat...první polovina knížky mi přišla hodně zamotaná, až o ničem. Neodložila jsem ji jen proto, že jsem od autorky četla Sedmilhářky, chtěla jsem ji dát šanci. A vyplatilo se....druhá polovina knížky se četla sama....

Na dopis jsem byla zvědavá víc než samotná Cecilie ;-)

A opět, nic v životě není černobílé...a za všechno se platí....i když trpí i nevinní, bohužel....

Příběh Tess a Felicity by vydal na samostaný román. :-)

Epilog byl třešničkou na dortu.
Ještě si dovolím citát: "Syn je synem, dokud si ženu nenajde, dcera dcerou po celý život zůstane."

Lalina3
25.07.2017 5 z 5

Moje první knížka od autorky a už teď vím, že si od ní určitě ještě nějaké knihy přečtu.
Poutavý styl psaní, čtení uběhlo ani nevím jak. Nenudila jsem se ani minutu, a to ani ve chvílích, kdy se bavilo o něčem, co mě příliš nezajímá nebo mi nepřišlo důležité. Což se podaří málo které knize.
Celkově zápletka byla úžasná, napínavá až do konce. Konec byl emotivní a dechberoucí..
A Epilog? Úžasný nápad, který opravdu oceňuji, nádherně završil už tak dokonalý příběh.
Postavy byly reálné, rozhovory a zápletky uvěřitelné, proto knihu jak nejvíc můžu doporučuji!

koolsavage
25.07.2017 3 z 5

Autorčin styl psaní - nebo překlad? - působil tak, že pro mě byla kniha málo čtivá a za další mě irituje přístup autorky k ženám, resp. popisování vztah žena vs. jiné ženy. Ženské postavy byly nesympatické a všechny se chovaly nelogicky, ovšem Cecilia hraje prim. Děj a zápletka poměrně snadno předvídatelný.

Horselen
21.07.2017 3 z 5

Prakticky celá první polovina knihy naprostoý zmatek a navíc chaos ve jménech, taktéž děj skoro o ničem. Ještě se mi nestalo, že bych měla tak velkou chuť knihu odložit. Čtvrt knihy jen o tom, jak nějaká z postav myslí na sex.
Tohle byl opravdu přehmat, nicméně autorku úplně nezazdívám.
Jen díky konci dávám 3 hvězdičky, i ten epilog mi přišel přehnaný.

sarka45
20.07.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Nutí člověka se zamyslet, jak se správně zachovat v situacích, které nejsou vůbec jednoduché. Ukazuje, že nic v životě není jen černobílé, nesmíme dělat unáhlené soudy nad činy a rozhodnutími ostatních.

123.Iveetka
20.07.2017 4 z 5

Tato kniha se velmi hezky četla, ale musela jsem se prokousat začátkem a zorientovat se v postavách. Příběh zajímavý, ze života. Člověk se při čtení zamýšlí nad svým životem, alespoň já to tak měla. Epilog pecka.

Alíša236
20.07.2017 4 z 5

Kniha je to dobrá, rychle se čte, čtení vás baví, jste napnuté jak to bude pokračovat... ale ... první jsem četla Sedmilhářky a tak jsem byla trochu zklamaná, že Manželovo tajemství je kniha psaná stejným stylem a je z podobného prostředí. Což je asi důvod proč dávám nižší hodnocení - bylo to příliš stejné.

Veru1992
18.07.2017 5 z 5

Liane Moriarty se velmi rychle stala mojí oblíbenou autorkou. Knihy jsou napínavé a čtivé, příběhy poutavé a moderní.

Milky92
17.07.2017 5 z 5

Krásná kniha četla se lážo plážo.
Moc se mi líbila!

Luciluc
15.07.2017 4 z 5

Tak toto byl povedený příběh! :) Kniha se mi moc líbila. Od Liane Moriarty jsem četla i Sedmilhářky, a i když byly obě dvě knihy čtivé, Manželovo tajemství se mi líbilo více, jak námětem, tak tím, že pro mě měl příběh větší spád, dělo se tam více věcí, byl pro mě "akčnější". Ohledně postav, líbí se mi, že Moriarty ve svých příbězích využívá hodně vedlejších postav (ze začátku je to někdy trochu matoucí, ale po pár kapitolách se člověk zorientuje). Cecilie, Tess i Rachel mi byly sympatické, byly to uvěřitelné postavy, a byly mi bližší než Madeline, Jane a Celeste v Sedmilhářkách. Jediné, co mi na příběhu "vadilo" bylo to, že to nakonec odnesl někdo, kdo s tím neměl vůbec nic společného. Kniha pro mě byla napínavá až do poslední stránky (obzvlášť Epilog se mi líbil) a mám v plánu si od této autorky přečíst knihy další.
Život je souhra náhod zapříčiněných tajemstvími :)

saez
10.07.2017 4 z 5

Odpočinkové, nenáročné.

Zoy
29.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře od první stránky. Bylo krásně popsáno, jak se dokáže změnit život během jedné sekundy. V podstatě to známe i z naších životů. A závěr se mi velmi líbil. Něco na tom je a vždy bude, co kdyby.............. Něco zapomeneme doma, auto nenastartuje atd. Ale my nevíme, jak by se náš život vyvíjel dál. Kdyby bylo kdyby. Určitě doporučuji přečíst

nikol1774
27.06.2017 4 z 5

Ze začátku to tedy byla pěkná matlanice. Knihu jsem začala chápat až někdy od 70 stránky, kdy se pomalu začaly prolínat příběhy všech postav, které byly uvedeny na předchozích stranách. Když jsem si tedy zařadila všechny postavy, tak to začínalo být zajímavé. Bylo mi líto, co se stalo Tess, ale na druhou stranu jsem si přála aby jí to vyšlo s Connerem. Nakonec se vrátila ke svému manželovi, což mi přišlo dost hloupý. Cecilia měla život taky dost těžký, ale přišla mi hrozně klidná do tý doby než jí John-Paul oznámil co udělal. Dost mě to překvapilo, vůbec jsem to nečekala. No a Rachel, chudák malá, neumím si představit jak s tím mohla žít, je něco hroznýho když přežijete vlastní dítě. Jsem ráda, že nakonec zjistila pravdu. Knížky od Liane Moriarty mi přestávají připadat zvláštní, jsou to takové oddechovky, které neurazí a v žádném případě nenadchnou. Určitě existují mnohem lepší knihy.

tatruszka
25.06.2017 5 z 5

Musím dát 5* kvůli tomu epilogu, ten byl naprosto úžasný. Celkově mě tento příběh zaujal o trochu více, než "Sedmilhářky".

Kekik
18.06.2017 5 z 5

Až na to, že nic takového už nikdy nevrátí Janie. Myšlenky se jí neustále vracely k té jediné, mrazivé, nevratné a strašlivé skutečnosti, jako k obrovské zdi, přes kterou se nedá přelézt.
Pamatuji si to jako včera, co jsem v knihkupectví byla nadšená z knihy-přesněji z její obálky. Nakonec vlivem několika událostí (respektivě mnoha jiným knihám) došlo k přečtení až po necelém roce od nákupu.
Manželé od vedle jsem přečetla za 1 den. A když jsem knihu ukládala, vzpomněla jsem si na jinou knihu, která má "manžel" v názvu, tedy na Manželovo tajemství.
Ty kokso. Po prvních stránkách mě kniha úplně pohlitila. Totálně vtáhla do děje.
Propracovaný, velmi skvěle promyšlený příběh, i ta Berlínská zeď tam sedí jak poklice na hrnec.
Manželovo tajemství si zaslouží maximální počet hvězd a všude jí budu chválit.
Má totiž ještě něco: NEJLEPŠÍ EPILOG V DĚJINÁCH MÝCH PŘEČTENÝCH EPILOGŮ. ( A těch jsem přečetla mnoho).
Kdo nepřečetl, nepochopí sílu a moc této knihy.
První kniha od této autorky, a již teď vím, že nebude poslední, kterou jsem přečetla.

princesse
18.06.2017 4 z 5

Začátky trochu krušné. Nedařilo se mi začíst. Pletlo se mi velké množství jmen. Neorientovala jsem se kdo je kdo a kdo ke komu vlastně patří. Jakmile jsem se přes tento problém přenesla, tak už se kniha četla sama. Určitě se poohlédnu po další z pera této autorky.

Vilhelmína
14.06.2017 4 z 5

Naprosto skvělá kniha. Připomínala mi trochu Zoufalé manželky. Všechny ženy vedou zdánlivě obyčejné životy. Na první pohled mají klasická manželství, klasické problémy, dalo by se říct "nuda" (až na Rachel ovšem). Ale ve skutečnosti každá z nich svádí boj a jejich osudy, z počátku oddělené, se postupně začínají spojovat a hříchy minulosti vyplouvat... Mám moc ráda autorčin styl vyprávění. Dokáže skvěle popsat myšlenkové pochody jednotlivých postav. Hrdinové jejích knih nejsou pouze černí nebo bílí. Dobří lidé mají temné stránky a ty špatné prostě nedokážete zatratit, protože i oni do toho příběhu patří. A závěrečné "coby kdyby" bylo prostě už jen třešinkou na dortu. Určitě doporučuji.