Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5009 5009

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

PeM
12.07.2021 4 z 5

Já jsem "horormol", takže takové to knihy nijak moc nevyhledávám. Občas to chce ale změnu, sáhla jsem po této knížce a mohu říct, že mě to fakt bavilo a příběh jsem si užila.....asi to chtělo od hororů na chvilku odbočit a oddychnout si ;-)

pavlusci
11.07.2021 4 z 5

Dlouho jsem se na Lapenu chystala a konečně nastal ten čas.
Začátek knížky mi přišel zbytečně dlouhý, ale později to bylo lepší. Některé zvraty mě vůbec nenapadly a s koncem jsem převážně spokojená. Má to pár much, ale celkově to byla dobrá knížka. Rozhodně si od autorky přečtu i další.

DK197
06.07.2021 3 z 5

KNIHA: Zpočátku se mi hodně zamlouval styl psaní. Psychologické, sugestivní, v několika úhlech pohledu... A odkrývání příběhu začíná nenápadně, v drobnostech. Říkala jsem si, že to bude něco. Jenže to psychologické pitvání myšlenek postav se občas začne opakovat a děj se sem tam táhne jako žvýkačka. Jelikož jde navíc o poměrně komorní příběh, celkem brzy odhalíte autorčinu snahu vše téměř absurdně propojit. Příběh se stává tedy dopředu čím dál víc předvídatelný i přesto, že v podání jiného autora by stál za to. Samy o sobě jsou totiž zvraty originální a příběh zajímavý. Jen v tomhle podání moc nastavovaný a na malém literárním prostoru, které všechno činí neuvěřitelně klaustrofobické a absurdně zamotané. Chtělo to alespoň rozmělnit mezi více literárních postav.

Comelye
01.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Super počtení, takové jednodušší velmi předvídatelné ale mně se líbilo. Děj ubíhá vcelku rychle, dobře se čte, příběh poutavý. Ty zvraty teda byly k pohledání...
Nějaké menší chyby v překladu se našly.
Co mě teda fakt zarazilo byl konec, takové rychle uzavřené, trochu divné a ten její manžel z toho všeho vyšel vlastně jako chudáček ublíženej, to jako vážně? Ten byl nejvíc na zabití :D
Určitě si ještě něco od autorky ráda přečtu.

Simix.š
27.06.2021 2 z 5

Od knih, která má na sobě napsáno STRHUJÍCÍ čekám víc, ale zas tak strhující to nebylo ... Velká reklama a kniha lepší průměr. Je velmi čtivá, ostatně jako všechny knihy Shari. Toto jsem četla až jako 3. knihu, takže si nemůžu pomoct, ale všechny mi přijdou podobné a jak jsem je četla chvíli po sobě, tak mi i trochu splývají a pletou se dohromady .... V jejích knihách si přijdu jak na Wisteria Lane - bohaté předměstí, každý manželský pár má svoje tajemství a každá kniha je jako jedna série Zoufalých manželek (jiný příběh, ale pozadí a postavy okolo jsou v podstatě stejné). Ještě mi na jejich knihách začínají vadit ty překombinované, neurčité a otevřené konce, kdy se něco semele ještě v posledním odstavci a vy budete čekat, že toho vyjde další díl, aby jste se dozvěděli jak to celé dopadne.
Celkové bych t o zhodnotila asi tak, že se kniha rychle a dobře četla, námět už byl všude 100x a konec uzavřela tak, aby si mohl čtenář udělat vlastní pokračování, co asi bylo dál ... Jedno přečtení stačilo a asi to nebude kniha, co mi uvízne v paměti dlouho (už jen proto, že ty její jsou všechny na jedno brdo a budu si je plést).

Martiiiik
18.06.2021 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, byla čtivá. Téma mi zase tak originální nepřišlo.. Za mě je kniha docela předvídatelná, ale to vůbec nevadí.. Spíš určité opakování některých scén a občas zvláštní jednání postav je trochu rušivé.. Za jedno přečtení kniha určitě stojí :-)

Hanaluna
16.06.2021 4 z 5

Kniha měla dobrý námět, líbila se mi, měla spád, napětí. Ale i přesto nejsem tak nadšená, jako z dalších autorčiných knih. Začala jsem je číst od té nejnovější.

EmokeII.
14.06.2021 4 z 5

Četla jsem už před delší dobou. Kniha měla atraktivní námět, bavila mě. Zápletka se odhaluje pomalu a často dochází ke zvratům. Tím je to napínavé. Konec za mě ok, možná malinko překombinovaný vany, jak tu píší i další. Ale za přečtení jednoznačně stojí.

lucah3
08.06.2021 3 z 5

první kniha, co jsem od autorky kdysi četla a nutno podtknout, že na mé pomalé čtecí poměry, jsem ji přečetla opravdu rychle. děj měl dobré téma a byl docela i napínavý, a vcelku rychle plynul, konec takový... zajímavý, nečekaný, ale zase nijak překvapující.

Calwen89
29.05.2021 3 z 5

Další napínavý příběh od autorky Shari Lapena. Manželé odvedle je kniha plná zvratů, napětí a emocí. Příběh začíná únosem maličké dcery Cory na první pohled běžnému manželskému páru, ale během rozplétání této zapeklité ztráty dojde k několika závažným odhalení a autorka vám nejednou dokonale zamotá hlavu. Jak už je v jejích knihách zvykem vina nakonec dopadá na více než jednu hlavu, stejně tak jako otevřený konec, kterým mě autorka pravidelně vytáčí :D

VercaV
24.05.2021 2 z 5

Začátek byl dobrý, děj zajímavý. Pak přišlo velké ale. Vyústění zápletky bylo strašně překombinované, zbytečně moc zamotané a nesmyslné a konec byl uplný propadák. Opravdu to muselo skončit, tak jak to skončilo? Stále se rozhoduji mezi 2* nebo 3*, ideálně tak 2,5 protože to byl lehce podprůměr. Nebýt toho zakončení, bylo by to lepší.

Fialka78
19.05.2021 3 z 5

Knížka mě bavila, byla čtiva a takové mám ráda. Ale jak tady někdo psal, ta poslední kapitola tam být nemusela asi mi trochu zkazila celkový dojem z knihy.

Bara52
07.05.2021 5 z 5

Dlouho jsem se teto autorce vyhybala, protoze je tak komercni a profanovana. Ale moje prvni kniha a musim rict,ze super.Zacetla jsem se okamzite a tesila se na dalsi cteni,coz se mi stava jen u dobrych knizek. Konec by me vubec nenapadl, posledni kapitola tedy uz trochu zbytecna a pres caru, ale dojem z knihy to nezkazilo.

lena.o.knihach
05.05.2021 3 z 5

Má první zkušenost s autorkou Shari Lapenou nemohla být lepší. Nečekala jsem, že thriller Manželé odvedle přečtu za jediný den, když já ale nemohla jinak.
Bylo to neskutečně čtivé, ale jako fakt neskutečně. Vždyť já obracela stránky jak divá. Ani nudit jsem se nestačila.

Zápletka samotná už tak skvělá nebyla. Na konci jsem si říkala, jestli je to jako vážně jen tohle. Upřímně mi to přišlo strašně jednoduché. Díky názvu knihy jsem od toho čekala krapet něco jiného.

Dalamanek831
05.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila.Dalsi skvělý psychothriler z pera Shari Lapeny.Intriky,láska, beznaděj to vše tahle kniha nabízí.Uz se těším na další.Na knize se mi líbí, že už od začátku má spád a děj se prohlubuje čím dál více a konec? No není co dodat. Takže samozřejmě doporučuji.

ash3672
04.05.2021 2 z 5

Musím říct, že málo knih mne nebavilo a musel jsem se do jejího čtení nutit, tohle je přesně jedna z nich. Postavy nudné, příběh nudný. Začalo se to dát číst až ke konci. Kdyby tam 3/4 knihy nebyl, nic by se nestalo.

vipera
01.05.2021 2 z 5

Byla to taková rychlá překombinovaná telenovela.

hanjana
24.04.2021 2 z 5

To byla taková ufňukaná blbost, pardon. Chování postav mi přišlo přehnaně naivní až hloupé a to velké grandiózní finále mě nechalo spíš zklamanou, připadalo mi to tak nějak... zbytečné.

LuckaLO
21.04.2021 3 z 5

Autorka má mnohem lepší PR než knihy. Kniha je čtivá, zvládla jsem ji za dva večery. Ale na konci jsem si řekla: "to byla ale blbost."

Gemma88
20.04.2021 3 z 5

Poutavý název i téma. Začátek mně moc nebavil, měla jsem chuť jí odložit, ale na to jsem moc zvědavá Což je dobře, protože někde v půlce mne kniha zaujala a už jsem se neodtrhla. Jenom ten závěr byl docela zbytečný a předvídatelný.