Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4994 1476

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

adela2230
31.10.2021 4 z 5

Kniha se nečetla špatně. Bohužel pro mě jsem měla pocit, že děj odněkud znam. Což mě mírně ovlivňovalo. Ale příběh je zajímavý, jen konec mírně chaotický.

megamysl1901
28.10.2021 5 z 5

Naprostá paráda. Mohu jen doporučit. 5*.

Kája95
25.10.2021 4 z 5

Mě první čtení od autorky, kniha má spád,je zajímavá a těšíte se jak to dopadne. Možná trochu překombinované,ale fajn.
Asi se podívám i na další knížky od autorky

Markéta555
24.10.2021

zajímavé, napínavé , dobře se četlo

Murasaki
30.09.2021 4 z 5

Mé čtvrté setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nebyla zklamaná. Opět jsem dostala poutavý thriller, který mě do konce držel v napětí. Jakožto matka malého dítěte jsem po celou dobu čtení byla v neskutečném stresu, protože si nedovedu představit, že bych se ocitla v takové situaci. A postupné odhalování mi vyrazilo dech.

JulinkaLerari
28.09.2021 5 z 5

Naprostá pecka, závěr nečekaný, knížka se mi velmi líbila.

KatChiss
23.09.2021 5 z 5

(SPOILER) ** spoiler alert ** Tak tohle bylo naprosto skvělý!!! Už 4. autorčina kniha a jako poprvé jsem poslouchala audio. Interpreti se k příběhu skvěle hodili a hudební předěly byly boží, dodávaly na mrazivé atmosféře.

Co se týče příběhu, byl skvěle propletený. Díky tomu jsem se dozvěděla rozdíl mezi poporodní depresí a psychózou.

Autorka mi navodila hned několik zástav srdce.
Ten konec byl mindlowing a ráda bych věděla co se dělo dál. Šla Anne do vězení?!!

Poslouchala jsem jako audioknihu.

hu_87
22.09.2021 5 z 5

Popisek na obálce sedí. Ke konci je to sice poměrně zamotanější, ale to nekazí celkový dojem.
A ten úplný konec - doslova epické. Takhle do děje vtáhnout disociativní poruchu, bravo!

pavla67
09.09.2021 5 z 5

(audiokniha) pekny poslech,pribeh dost napinavy a zamotany a zaroven tez smutny,urcite to neni posledni kniha od te autorky

Čenichnaknihy
30.08.2021 3 z 5

Na samý závěr jsme si nechali prvotinu Shari Lapena a s klidným svědomím můžeme říct, že autorka s každým dílem rostla. Manželé odvedle nám přišli asi nejslabším kouskem.
Příběh o manželském páru, kterému někdo unesl teprve půlroční miminko a nikdo neví, kde je, se nám nečetl vůbec lehce. Přeci jen, když sami doma odpočítáváte poslední týdny do porodu, není to zrovna ideální čtení na večer. Pokud ale odhlédneme od téhle skutečnosti, je třeba říct, že knížka neměla tu správnou dynamiku, jako měly pozdější knihy Shari Lapena.
V příběhu vystupují v podstatě tři páry a je jasné, že někdo z nich musí mít únos na svědomí. Chybí tu i potřebný wau efect na závěr, který obvykle díla autorky mají. Rozhodně se nedá říct, že by knížka četla špatně, je relativně krátká, stejně tak kapitoly. Autorce se nedá upřít kreativita při popisu jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Všechny si dokážete živě představit.
Po přečtení poslední stránky a zaklapnutí obálky se chce napsat slovo “neurazilo”. Jakkoli snobsky to zní. Máme velkou radost, že v dalších knihách už Lapena neopakuje fráze typu “ačkoliv si to nezasloužil, bylo jí ho líto”. Někdy to byla velká a zbytečná tlačenka na emoce čtenáře.

DeKo1996
29.08.2021 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů a člověk si do poslední stránky není jistý, jak to vlastně je..
Už dlouho jsem si od autorky chtěla něco přečíst. Nakonec jsem zvolila variantu audioknihy a nemohla jsem si vybrat lépe. Hlas Libora Hrušky a Martiny Hudečkové mi dokonale sedl a já musela knihu poslouchat stále dál a dál. Během jednoho dne jsem byla u konce.
Určitě se pustím i do dalších knih autorky.

Kika28
15.08.2021

Moje druhá knížka od autorky.
Musím říct, že mě knížka bavila a ten konec jsem nečekala. Knížka je opravdu čtivá, ale měla jsem jednou chuť knížku odložit, ale ne z toho důvodu, že by mě nebavila, ale z toho důvodu co jsem se tam dozvěděla. Nechápu co je člověk schopný udělat pro peníze a potom mluvit s člověkem, který je kvůli němu úplně na dně a necítit vinu. Ten konec byl dobře zpracovaný a hlavně ta poslední kapitola, která končí otevřeně, ale přitom víme co se tam stalo.
Celkové hodnocení knížky: Knížka byla skvělá, ale bohužel musím strhnout půl hvězdičky za to, že jsem měla chuť knížku odložit.
4,5*/5*

JancaKube
03.08.2021 4 z 5

Byl to dobrý příběh. Napínavý. Smutný.. Hlavnich hrdinů mi bylo opravdu lito. Nechtela bych nic podobneho zazit. Kniha mi chvilkama pripadala zdlouhava, chtela uz jsě vedet, zda malicka prezila nebo ne. Ale urcite doporucuji precist.

baji42
01.08.2021 4 z 5

Kniha měla velmi dobré reference, takže jsem možná čekala víc. Nečetla se špatně, ale přece jen ve srovnání s jinými v daném žánru mi připadala o něco slabší.

m.valova
28.07.2021 4 z 5

Všechny knihy od této spisovatelky mi přijdou dost podobné,ale mělo to napětí,četla jsem vcelku rychle,výhodou je,že v knize není tolik postav a člověk vcelku rychle odhaduje kdo by mohl být pachatel,závěr byl určitě překvapivý a nečekaný.

zdenaR
28.07.2021 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, měla tempo, napětí a zajímavou zápletku.
Závěr jsem trochu očekávala, přesto děj neztratil svůj spád.

janina66
27.07.2021 4 z 5

Mně se tento psychologický thriller líbil. Kniha byla čtivá a na konci hodně a hodně zvratů. Jsem spokojená, nebylo to dlouhé. Určitě stojí za to, si knihu přečíst.

Kwacenka123
12.07.2021 5 z 5

Za mě velice poutavý příběh plný zvratů. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, sice jsem tušila, kdo za tím je, ale stejně to bylo víc spletity než jsem si myslela. Moc hezká knížka, já osobně bych Teda vynechala poslední událost ohledně Anne, ale chápu že pro někoho to je zase nečekaný závěr.

PeM
12.07.2021 4 z 5

Já jsem "horormol", takže takové to knihy nijak moc nevyhledávám. Občas to chce ale změnu, sáhla jsem po této knížce a mohu říct, že mě to fakt bavilo a příběh jsem si užila.....asi to chtělo od hororů na chvilku odbočit a oddychnout si ;-)

pavlusci
11.07.2021 4 z 5

Dlouho jsem se na Lapenu chystala a konečně nastal ten čas.
Začátek knížky mi přišel zbytečně dlouhý, ale později to bylo lepší. Některé zvraty mě vůbec nenapadly a s koncem jsem převážně spokojená. Má to pár much, ale celkově to byla dobrá knížka. Rozhodně si od autorky přečtu i další.