Malibu v plamenech

Malibu v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484482/bmid_malibu-v-plamenech-Ah0-484482.jpg 4 471 119

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům: Nině, talentované surfařce a supermodelce, Jayovi, surfingovému šampiónovi, Hudovi, slavnému fotografovi, a jejich milované sestřičce Kit. Všichni čtyři fascinují celé Malibu a dokonce i zbytek světa – zvlášť jakožto potomci legendárního zpěváka Micka Rivy. Jediný, kdo se na pařbu roku netěší, je samotná Nina, jež nikdy moc netoužila být v centru pozornosti, a kterou také právě veřejně opustil manžel, profesionální hráč tenisu. A možná ještě Hud – už se konečně chystá bratrovi, se kterým jsou od narození nerozluční, k něčemu důležitému přiznat. Jay ale na druhou stranu počítá minuty do soumraku, protože dívka, na kterou nemůže přestat myslet, slíbila, že tam bude. A sama Kit má také nějaká tajemství – včetně hosta, kterého si pozvala a nikomu o tom neřekla... Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole. Ráno pohltí sídlo Rivových plameny. Ale než v brzkých ranních hodinách přeskočí ta první jiskra, alkohol poteče proudem, hudba bude vyhrávat, a city a tajemství, které zformovaly generace této rodiny, postupně vybublají na povrch. Malibu hoří je příběh o nezapomenutelné noci v životě jedné rodiny: o noci, ve které si budou všichni muset vybrat, co si vezmou od lidí, kteří z nich udělali to, co jsou…a co jednou pro vždy hodí za hlavu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Malibu Rising , 2021

LenkaMacak
10.04.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem četla po Evelyn Hugo a musím říct, že autorka nezklamala. Velmi čtivý příběh, sympatické postavy (..až na Micka Rivu), prolínání minulosti a současnosti. Určitě to není moje poslední přečtená kniha od autorky. 4/5*

Peyka
09.04.2023 4 z 5

Moje druhá knížka od autorky. Evelyn jsem hodnotila na 100%, tohle bylo malinko slabší, ale přesto vynikající.

Opět sledujeme zákulisí smetánky a rádoby dokonalý život hvězd. Ne všechno zlato, co se třpytí!

Kniha byla velmi čtivá, krátké kapitoly a svižné dialogy - chvála i překladateli. :) Příběh jsem zase hltala, Nina byla velká bojovnice, byla mi hodně sympatická! První část byla hodně dojemná, dynamická a plná zvratů.

V druhé části jsem upřímně čekala úplně jiné rozuzlení, nicméně téma rodiny a co vlastně rodina znamená, že nejde jen o stejnou krev, mě zahřála u srdíčka.

Kompozičně výborně vystavěný příběh se silnou hlavní hrdinkou a z prostředí prohnilého zlatého pozlátka, kde ale zvítězí rodina a zdravý rozum!
Konec je poetický.

POZOR, SPOILER: Pokud jste četli Sedm manželů Evelyn Hygo, určitě si všimnete obrovské spojitosti těhle dvou knížek :)

lexikon_tf
29.03.2023 5 z 5

Moje druhé setkání s autorkou a pro mě mnohem lepší než to první (Daisy Jones & The Six). Opět skvěle popsaná atmosféra a vykreslené postavy, že jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi.

Nina Riva, úspěšná modelka a surfařka, pořádá každý rok ve své honosné vile nad mořem okázalou party, na níž nechybí hollywoodští herci, producenti, modelky a jiné celebrity, které si nenechají tuto příležitost uniknout.

Tento den se však pro Ninu a její 3 sourozence stane velice zásadním a pak už nikdy nic nebude jako dřív.
Všichni jsou totiž potomci slavného hudebníka Micka Rivy, se kterým se však hodně dlouhou dobu neviděli. Když byly ještě malé děti, otec je a jejich matku opustil kvůli jiným ženám a po smrti jejich maminky se o všechny sourozence starala nejstarší Nina.

Na večírku se rozpoutá bujará zábava, která se však vymkne jakékoli kontrole. Ale sourozenci Rivovi mají v průběhu večera důležitější věci na práci. Každý z nich má své tajemství, svoje bolístky, které si nese už z dětství a nyní je čas vyložit všechny karty na stůl.

Trochu jsem se obávala, jestli nebude příběh o modelkách, surfařích a slavných muzikantech trochu povrchí. A vůbec ne! Každá z postav dostala dostatečný prostor, abychom si ji zamilovali anebo odsoudili.
Velmi doporučuji!

TVer
29.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha sa mi moc líbila.
Bylo to rodinné drama s různými situacemi.
Místami veselá, ale místami dost smutná kniha.
Postava Micka mi byla nesympatická ale od začátku a June eventuálně taky, když se nevěděla postavit na vlastní nohy ani pro své děti.
Obecně to ale byla hezká oddechovka a líbilo se mi, jak se za sebe Nina ke konci dokázala postavit místo aby byla pro každého pouze rohožkou.

Katka.zavodska
28.03.2023 4 z 5

Velmi zdařilé rodinné drama, u kterého budete plakat ale také se smát. Poznáte lidi s jejich chybami a strastmi. A je jen na vás, ke kterému hrdinovi si najdete cestu. Kniha se čte velmi lehce, zhltla jsem ji jedním dechem.

Butterfly340
26.03.2023 5 z 5

Krásná kniha, u které si člověk pobrečí, ale i se zasměje.

Moc mě to bavilo číst. Což je i s podivem, protože kniha nemá nějaký velký děj. Jsou tam dvě linky - současnost a minulost. A přestože nějaké velké zvraty chybí a akce tam není snad žádná, přes to všechno se to čte skvěle. Pořád jsem otáčela jednu stránku za druhou, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to vlastně všechno bylo.

Postavy jsou komplexní, snadno uvěřitelné. Kdyby mi teď někdo řekl, že ti lidi vážně žijí, tak bych tomu i věřila. Vážně.

Malibu v plamenech je hořkosladký příběh o lásce, o tom, že život občas není takový, jaký si ho člověk vysnil.
Líbilo se mi, jak samy postavy dost tápaly ve svým životě, jak se ne vždycky chovaly správně. Člověk z toho získal takový ten pocit, že je v pohodě, když občas věci nejsou v pohodě. Víte jak to myslím, spousta autorů svým postavám vysní krásný život, bezchybné povahové vlastnosti a happy end. A čtenář se pak cítí tak trochu pod psa, protože on to všechno prostě nemá. To tady člověk díkybohu nenajde.
Myslím, že Malibu v plamenech je něco, co jsem právě teď potřebovala přečíst.

Hanassi
21.03.2023 2 z 5

Vzhledem k humbuku kolem autorky, jsem se rozhodla prvotně přečíst Malibu v plamenech. Bylo to čtivé a zajímavé vzhledem k časovým osám. Vše se pak spojilo a závěr knihy mi přišel, jak z filmu. Umím si knihu představit zfilmovanou. Není to však pro mě TOP kniha, která tak byla prezentovaná. Četla jsem prostě lepší.

nikola2425
19.03.2023 5 z 5

Tahle knížka? To bylo něco! Stihla jsem ji přečíst za týden a to jen kvůli tomu že to bylo skvělé. Všechny postavy jsem si oblíbila až na Micka Rivi :D Děj byl hodně zajímavý a určitě to není poslední knížka kterou jsem od této autorky četla.

Magdalenkačte
13.03.2023 4 z 5

Malibu v plamenech je skvělá kniha! A musím to napsat hned na začátek!

Nina Rivova, nejstarší dcera zpěváka Micka Rivy, pořádá jako každý rok večírek u sebe doma. Její sourozenci Jay, Hud a Kit se samozřejmě zúčastní a každý má své tajemství. Ty postupně vyplývají na povrch a jejich život byl vlastně velmi složitý a komplikovaný. Během večírku se stanou situace, které se sourozencům zapíšou do osudu a ten večer se stane nezapomenutelným.

Příběh je skvěle vystavěn a čtenář poznává i historii rodiny Micka Rivy. Ten rovna nebyl úplně ukázkovým rodičem a celý příběh ukazuje, ze mít slavného rodiče nemusí byt výhra a každý si své místo na slunci musí vybojovat sám!

Taylor Jenkins Reid mistrně vystavěla příběh, který mě naprosto pohltil a moc mě bavil. Hlavně odvaha Niny se v 18ti ke všemu postavit a bojovat.

tessie_m
13.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha se četla dobře, ale příběh jsem vnímala jako jednu velkou psychickou bolest a trápení, hlavní postavy procházeli těžkými životními zkouškami.

Čtyři děti jednoho velmi známého a oblíbeného zpěváka, který několikrát opustil jejich mámu a když to udělal naposled už se k nim nevrátil, matku to zlomilo, začala být závislá na alkoholu a jednoho dne se kvůli tomu utopila ve vaně. Nina, nejstarší ze sourozenců, tehdy sedmnáctiletá se musela začít starat o své sourozence jako plnohodnotný rodič, jejich otec se ani v tuhle chvíli neukázal, Nina musela odejít ze školy, aby tam udržela aspoň sourozence. Když už si myslela, ze je na pokraji sil, přišla nabídka foceni plavek a neoprenů při surfování..to zachránilo její rodinu..

Kniha se v průběhu dělí na minulost a přítomnost, takže se příběh doplňuje a propujuje..více mě bavily příběhy z minulosti.

Karlík27
07.03.2023 4 z 5

Toto je moje druhá kniha od autorky a možná kdybych ji četla před knihou sedm manželů Evelin Hugo měla by pět hvězdiček. Teď je to ale pořád pěkných čtyři a půl.

kytarka
02.02.2023 4 z 5

Moje první kniha této spisovatelky. Jako byla jsem začtená, chtěla jsem vědět co se tam stalo, příběh je čtivý, ale nějak se u mě neobjevil takový tem wow efekt. Něco mi v příběhu scházelo.

Fortuna7
10.01.2023 3 z 5

Tato kniha mě rozhodně neuchvátila tak moc jak jsem očekávala. Autorka má neskutečný talent pro vývoj psychiky postav, o tom žádná. Čtenář má pocit, že hrdiny z jejích knih skutečně někde žijí a máte pocit, že je doopravdy znáte z titulků bulvárních časopisů. Já bych ale potřebovala trochu víc akce, protože jsem vlastně neměla vůbec žádný problém knihu odložit.

janka2000
31.12.2022 3 z 5

Kniha je psaná v podobném stylu jako Daisy Jones, ale mě to tentokrát moc nesedlo. Nebavili mě hlavní postavy a celkově jsem knihu dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět konec. Každopádně je příběh psán velmi originálně, střídájí se časové linky a postavy a autorka nám říká jen to, co zrovna chce.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Jedna z nejhezčích obálek, co jsem kdy viděla, ale skrývá poměrně nudný příběh. :( Čekala jsem, že bude požár hrát o dost větší roli, než takto nepodstatnou. Rodinný příběh byl sice zajímavý, ale čekala jsem o dost víc. Vlákno s minulostí bylo ale moc pěkný, to se mi četlo hodně dobře.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Taylor Jenkins Reid je moje velká oblíbenkyně. Miluju od ní všechny knihy, ale popravdě jen The Seven Husbands of Evelyn Hugo jsou mou osudovou knihou.
Její loňská novinka Malibu Rising je ale taky vynikající! Příběh sourozenců, u kterých budete mít pocit, že je moc dobře znáte - autorce tyhle historické fikce, ve kterých jsou v hlavních rolích celebrity, prostě jdou, vis Daisy Jones a Evelyn Hugo.

lucisa.n
02.11.2022 3 z 5

Tohle by se jednoduše dalo shrnout jako americký bizár! :D Já se fakt divím, že to má tak vysoké hodnocení, protože já docela trpěla. Obzvlášť, když byl zrovna na scéně Mick, nebo později Brandon. Bože… a ještě samotná ta párty. To už autorka nevěděla, jakou absurditu ještě vymyslet, ne? :D June byla hrozná najivka, ale měla to těžké. Trochu jsem se bála, aby to pro Ninu nebylo stejné, takové déja vu. Ale co se mi moc líbilo, tak to byl vztah všech sourozenců. Ten byl závidění hodný :)

Nika2191
30.10.2022 5 z 5

zajímavý příběh, který vtáhne čtenáře

spencer
29.10.2022 5 z 5

Vždycky mě naprosto ohromí způsob, kterým T. J. Reid dokáže čtenáře*čtenářky vtáhnou do svých knih. Tentokrát nás ve své knize Malibu v plamenech bere do Malibu 80. let 20. století. Setkáváme se s rodinou slavného Micka Rivy, kterou nyní z větší části tvoří jeho děti. Se svým otcem se nestýkají, ale přesto je v jejich životech dost ovlivnil. Ne zrovna pozitivním způsobem. Prostřednictvím různých flashbacků nahlížíme do jejich minulosti a zjišťujeme, co je udělalo lidmi, kterými jsou dnes, jednoho srpnového dne roku 1983.

Stejně jako v jejích předešlých knihách, i v tomto případě jde autorka v charakteristice jednotlivých postav hodně do hloubky. Budete mít tak pocit, že tyto postavy musí přeci existovat. Procházejí si tím, čím si prochází mnoho lidí a nic není přikrášleno. Tuto autentičnost jejího vyprávění moc oceňuju, jelikož nic neromantizuje, ale ukazuje, jaké to ve skutečnosti je. Prostřednictvím spletitých osudů našich hlavních hrdinů ve vás vyvolá všemožné emoce a přiměje vás se zamyslet.
Jediný zápor vidím ve vedlejších postavách, kterých tam bylo na můj vkus až moc a věřím, že se v nich člověk může snadno ztratit. Jinak se mi titul moc líbil a těším se, až se k němu jednou opět vrátím.

TerryDee
25.10.2022 5 z 5

Co se týká této knihy, tak bych ji označila za emoční horskou dráhu, kde jeden zvrat střídá další. Příběh je plný překvapení a emocí. ️

V knize máme dvě časově linie, a to minulost a přítomnost. Kdy tyto linky bez sebe nemůžou být, neboť jsou navzájem provázány. Sledujeme tu příběh Micka Rivy a June, následně pak jejich čtyř děti, a to Niny, Jaye, Huda a Kit. Každý z nich je jiný a každý se potýká se svými problémy.

June a Nina byly velmi statečné a silné ženy. To, čím se musely vypořádat, by jen tak někdo nezvládl. Bohužel v některých věcech byly naivní a moc důvěřivé. June mě v jeden moment zklamala, doufala jsem, že to bude jinak. Nicméně jsem ráda, že Nina našla svůj hlas a dokazala se ozvat.

Taylor nám tu krásně popsala prostředí Malibu. Bylo zajímavé sledovat toto prostředí a vše, co k němu patří.