Malibu v plamenech

Malibu v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484482/bmid_malibu-v-plamenech-Ah0-484482.jpg 4 471 119

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům: Nině, talentované surfařce a supermodelce, Jayovi, surfingovému šampiónovi, Hudovi, slavnému fotografovi, a jejich milované sestřičce Kit. Všichni čtyři fascinují celé Malibu a dokonce i zbytek světa – zvlášť jakožto potomci legendárního zpěváka Micka Rivy. Jediný, kdo se na pařbu roku netěší, je samotná Nina, jež nikdy moc netoužila být v centru pozornosti, a kterou také právě veřejně opustil manžel, profesionální hráč tenisu. A možná ještě Hud – už se konečně chystá bratrovi, se kterým jsou od narození nerozluční, k něčemu důležitému přiznat. Jay ale na druhou stranu počítá minuty do soumraku, protože dívka, na kterou nemůže přestat myslet, slíbila, že tam bude. A sama Kit má také nějaká tajemství – včetně hosta, kterého si pozvala a nikomu o tom neřekla... Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole. Ráno pohltí sídlo Rivových plameny. Ale než v brzkých ranních hodinách přeskočí ta první jiskra, alkohol poteče proudem, hudba bude vyhrávat, a city a tajemství, které zformovaly generace této rodiny, postupně vybublají na povrch. Malibu hoří je příběh o nezapomenutelné noci v životě jedné rodiny: o noci, ve které si budou všichni muset vybrat, co si vezmou od lidí, kteří z nich udělali to, co jsou…a co jednou pro vždy hodí za hlavu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Malibu Rising , 2021

Vikinka224
24.09.2022 4 z 5

(SPOILER) První půlka knihy mě nebavila a do čtení jsem se musela nutit, příběh June a Micka mě bavil, ale z rozhodnutí June jsem musela protáčet oči.
A teď k té samotné party. Kdyby autorka vypustila to nesmyslné množství postav v druhé půlce knihy, udělala by líp. Takhle jsem v tom měla akorát bordel. Celkově ta párty byla taková přehnaná, ale asi se tak sjetí lidi chovají, co já vím.
Teda zajímalo by mě, co si jako Mick myslel. To jako čekal, že mu jeho děti padnou do náruče a budou ho chtít vzít zpátky? Po tom všem, čím si museli projít? No nevím, přece nemohl být tak naivní.
Hlavní postavy byly skvělé, i když teda to Ninino zpětvzetí Brandona... no byla pod tlakem, tak se to dá pochopit, ještě že si to pak uvědomila.
Jako celek byla kniha dobrá, druhá polovina byla čtivá a nutila mě to prostě dočíst, abych věděla, jak to všechno dopadne, proto 4 hvězdy.

tynka65
22.09.2022 5 z 5

Taylor mě nikdy nezklame! Její knížky pro mě začínají být sázkou na jistou, když chci číst něco opravdu dobrého! Malibu mě vtáhlo hned od prvních stránek a moc mě bavily obě časové linky rodiny Rivových.

Tereza137
20.09.2022 5 z 5

Za mě toto byl opravdu jeden z nejlepších a nejvíce emotivních románů, co jsem kdy četla. Dokonce tolik emotivnich, že jsem knihu musela na konci určitých kapitol odložit a rozdýchat to, jelikož to, o čem se v knize mluví (nevěra, drogy, alkohol, sex atd), a jak to autorka vystihla, je opravdu síla. Vůbec na toto nejsem zvyklá, jelikož čtu úplně jiné žánry, takže mě určité kapitoly opravdu posadily na zadek.

Hrozně mě dostala kapitola s June a s Mickem Rivou (v určitých fázích příběhu mi z něho bylo totálně zle). Neumím ani popsat, kolik zlosti, smutku, slz a všeho možného, se ve mě vystřídalo, když jsem četla jejich příběhovou linii. To samé se týkalo příběhové linie 4 sourozenců. Hlava mi to opravdu nebrala, jak je toto vůbec možné, a co je všechno schopen způsobit 1 člověk.

Kniha je rozhodně hodně, opravdu hodně nabitá emocemi (jak už autorka sama uvedla). Já opravdu u knihy minimálně 5x brečela a nebo se mi vařila krev v žilách vzteky.

Vím, že knihu budu ještě opravdu hodně dlouho rozdýchávat a budu ji mít v hlavě, jelikož tento příběh je unikátní.

Rozhodně ji doporučuji si přečíst i těm, kteří normálně tento žánr nečtou, jako já.

katallinka
18.09.2022 4 z 5

To, že autorka píše skvěle jsem věděla, ale něco tak dobrého jsem nečekala. V podstatě to byl neskutečný spletenec těžkých osudů, sympatických a nesnesitelných postav, který skvěle fungoval. Na můj vkus byla ta party trošku moc bizár a moc postav, ve kterých jsem se malinko ztrácela, a proto jedna hvězdička dolů. Celkově ale knihu doporučuji!

annettka1098
06.09.2022 3 z 5

V knize jsou popsány dvě časové roviny. Minulost vypráví milostný příběh June a Micka. June pracuje v rodinné restauraci a sní o tom stát se slavnou, když ji osloví Micky Riva, který má nášlapnuto stát se slavným zpěvákem.
Současnost, neboli rok 1983, pak popisuje den, kdy se u slavné fotomodelky Niny Riva koná party roku. V současnosti nás autorka blíže seznamuje nejen s Ninou, ale také s jejími sourozenci Jayem, Hudem a Kit.

Bohužel minulost pro mě byla v podstatě americké klišé. Ani nedokážu spočítat, kolik jsem už viděla amerických filmů, které začínají právě jako tato kniha. Více mě zaujala současnost a vývoj jednotlivých sourozenců. Líbilo se mi jak je jejich osud stmelil, jak si navzájem pomáhali, věřili si a podporovali se.
V závěru se ale příběh, respektive párty zvrhla na absolutní bizár, který neříkám, že není na tu dobu uvěřitelný (film Prci, prci, prcičky je toho téměř důkazem, že to v Americe opravdu takto chodí), ale prostě a jednoduše mě neoslovil. Autorka už přidávala zbytečně moc vedlejších postav a rádoby šokujících příběhů, které mě rušily od hlavního děje.
Co je hodně velkým plusem knihy, je její čtivost. Nevím jak to autorka dělá, že vás prostě lapí a nepustí. Celou knihu jsem přečetla snad za 2 nebo 3 večery.

HODNOCENÍ: 65 %

Rosse
06.09.2022 5 z 5

Na autorce obdivuji hlavně to, jak nám ve svých příbězích předává životy lidí, které se nám dostanou pod kůži a my pak jen bez dechu pozorujeme, kam se jednotlivé životy ubírají dál.

Sama jsem nemohla uvěřit tomu, co všechno se na necelých 400 stránkách stalo a jak mi některé události vyrazily dech.

Kniha se oprávněně může pyšnit svou čtivostí bez vycpávkových částí. Kapitoly jsou zakončeny tak, že je čtenář nucen číst dál a dál. Díky tomu se ocitnete za polovinou ani nebudete vědět jak.

Malibu v plamenech ve mě vyvolalo mnoho pocitů a právě díky tomu na ni jen tak nezapomenu. :)

Annyshga
02.09.2022 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a nebylo vůbec špatné. Mám ráda když se v knize prolínají časy takže jsem si v tomto případě přišla na své. Minulost vyprávějící milostný příběh Micka a jeho ženy mě moc bavila a to i přesto, že mě Micke tolikrát naštval a říkala jsem si jestli to myslí opravdu vážně . Současnost trošku pokulhávala a upřímně mě moc nebavila. Z anotace jsem čekala trošku jiný děj než čeho se mi dostalo. Co ale musím vychvalit je skvělá propracovanost jednotlivých postav. Taky se mi líbilo poukázání na to, že i slavné celebrity jsou pouze obyčejní lidé potýkající se s různým životními dramaty.

ElInWonderland
30.08.2022 5 z 5

Jak už jsem si zvykla, autorka to má prostě v sobě. Tohle byla čtvrtá kniha co jsem od ní přečetla a laťka se jen zvyšuje, řekla bych. Vše důkladně promyšlené a smysluplné. Nevím odkud se ta inspirace bere, ale moc mě to baví. Ohledně tohoto příběhu, který je smutný a čekáte, co ještě se může pokazit, tak je zároveň velmi krásný, je o statečnosti, lidských záklamáních a soudržnosti, je o někdy složitých lidských rozhodnutích a pak jejich následcích, o slibech a činech. Docela zajímavá byla druhá část knihy, kde se zrazu objeví nepřeberné množství postav a každá má svůj vlastní příběh. Né že by mě snad všechny zrovna zde zajímaly, ale né vždy máme šanci se podívat co se odehrává v hlavách vedlejších postav. Můžu jen říct, že jsem čekala na konci něco "bombastičtejšího" vzhledem k názvu knihy, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, že to skončilo, tak jak to skončilo

michaela_books
28.08.2022 3 z 5

Ze začátku se mi hodně líbilo postupně poznávat prostředí Malibu. Máme tady možnost sledovat příběh z minulosti mezi June a Mickem Rivou. A mezi tím se prokládají kapitoly i z přítomnosti mezi sourozenci Ninou, Jayem, Hudem a Kit.
Musím říct, že jsem vůbec nečekala, že kniha bude tak silná... a místy jsem měla až husí kůži, což se mi dlouho nestalo...
Sice jsem úplně nesouhlasila v některých částech s chováním June, ale dokázala jsem se do ní vžít a pochopit, proč udělala některé věci... Naopak jsem si nejvíce oblíbila Ninu, a celkově hlavně to, jak tady všichni sourozenci neuvěřitelně stáli při sobě. Konec knížky pro mě už nebyl nijak záživný, popisování večírků od autorky úplně dopodrobna nebylo nejlepší... ale i tak byla Malibu v plamenech skvělá! Jsem moc ráda, že jsem měla příležitost si tento příběh přečíst ještě před samotným vydáním jako jedna z ambasadorek spolu s dalšími úžasnými knihomolkami jako e-knihu.

kleozpatra
26.08.2022 3 z 5

Začátek knihy, kde žena opuštěná slavným mužem zůstane bez jeho další podpory či minimálního zájmu dřině a výchově čtyř dětí napospas, je tak slibný. Od půlky se ale příběh rozplizne do mejdanu se spoustou bezvýznamných figurek, které vesměs nemají vliv na drama hlavních postav a spíš obtěžují jak hmyz.

Lovana
17.08.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky, před Malibu jsem četla jen Daisy Jones & The Six, ale tato kniha mě zaujala hned když vyšla, kromě velmi zajímavé anotace hlavně jménem autorky a také nádhernou obálkou.
Stejně jako Daisy mě příběh brzo pohltil a mě se vůbec nechtělo knihu odkládat a potřebovala jsem vědět, jak vše bylo dál.
Hodně mě bavilo, jak se v první polovině knihy střídala současnost (rok 1983) a minulost, kapitoly vždy končily tak, že jsem potřebovala číst dál. Ze začátku jsem se často usmívala, ale postupem času jsem u linky z minulosti byla čím dál častěji naštvaná až znechucená, více to rozvádět nebudu, kdo už četl určitě ví, kdo se teprve chystá, tak pochopí při čtení...
Všechny čtyři sourozence jsem si docela oblíbila, mezi mé oblíbence patřil Hud a potom Kit. Naopak Mick a Brandon, ty jsem nemohla ani cítit... U June se to ke konci dost míchalo, nevěděla jsem, jestli na ni mám být naštvaná nebo jestli je mi jí líto...
Každopádně stejně jako u Daisy jsou postavy tak skutečné, až jsem měla chvílemi pocit jako by opravdu existovali a u některých vedlejších postav jsem opravdu googlovala, navíc občas byly zmíněné i skutečné hollywodské hvězdy, u kterých jsem se sem tam mrkla, kolik jim v té době bylo nebo hledala titulní stránku časopisu, abych zjistila, co vlastně na ní herečka měla na sobě...
Malinko mě zklamal konec, tam jsem asi čekala něco trochu jiného, byla jsem ráda, že na konci Nina vystoupila ze stínu své matky, ale celkově mě konec úplně nedostal-
Mě osobně se více líbila Daisy Jones & The Six, ale i tato kniha byla hodně povedená a rozhodně se pustím i do dalších knih autorky. Momentálně jsem hodně natěšená až konečně vyjde v češtině Sedm manželů Evelyn Hugo, ale chystám se i na předchozí knihy autorky.

Hodnocení 4,25*/5*

andreamrs
12.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Malibu v plamenech nesleduje milostné vztahy a už vůbec ne vztahy jednoho člověka. Jedná se o rodinné drama, a o to drama tam opravdu nouze nebyla. Poznáváme sourozence Rivovi, kteří to v životě moc lehké neměli. V knize se střídají kapitoly z minulosti s maminkou pěti sourozenců June, s přítomností a současným životem pětice, a my postupně odhalujeme celý příběh.

Musím říct, že dějová linka z minulosti mě bavila mnohem. Příběh June mě bolel a jejího manžela jsem hodně brzy začala nesnášet. Tak hroznou postavu jsem už dlouho nepotkala, ale zároveň vím, že takoví lidé mezi námi opravdu chodí. Autorčin styl psaní miluju právě pro tu uvěřitelnost. Člověk má pocit, že se těch postav může až fyzicky dotknout, a že sourozenci Rivovi někdy v 80. letech opravdu prožívali vše, co se na stránkách knihy dočtete.

Co se dějové linky z přítomnosti týče, mám bohužel až dvě výtky. Za prvé byla dějová linka hodně roztahaná, autorka se snažila nacpat do dění na večírku co nejvíc postav, které ve finále pro příběh nic neznamenaly. Jména mi brzy začala splývat. Druhou výtku mám ke konci, který jsem si představovala opravdu dramatičtější (plameny a opětovné shledání po letech, víc nechci spoilerovat). Přišlo mi, že to celé proběhlo nějak moc v klidu. Také chování všech sourozenců mi nepřišlo úplně vhodné a já se přistihla, že mikrodramata s Ninou a Hudem mám chuť až přeskakovat.

simcat13
31.07.2022 4 z 5

Není to knížka, od které by se nedalo odtrhnout, ale vzala mě za srdíčko. To, jak zde autorka popisuje vztahy a rozvoj postav, je prostě nádhera. Lidská lhostejnost, láska, oddanost a neschopnost. Některé postavy bych nejradši umačkala v náručí, dalším bych zas řekla, ať se vzpamatují. Vtáhne vás to do děje tak, jako by se vás to týkalo a prožívali jste city s nimi. Knížce bych dala 4,5 ⭐

Bramborak81
19.07.2022 4 z 5

První setkání s Taylor Jenkins Reid a byla to ideální volba na letní dovolenou. Příběh jedné rodiny odvyprávěný ve dvou časových rovinách chytne a nepustí.

pavlusci
18.07.2022 4 z 5

Příběh sourozenci Rivovych a zároveň minulost jejich rodičů, se mi četl vcelku dobře. Začátek mi přišel lehce zdlouhavý, ale nic hrozného. Knížka celkově byla pěkná,ale vracet se k ní nebudu.

kaca1530
18.07.2022 5 z 5

Hezká kniha. Osvěžující. Právě proto, že bych si ji běžně nevybrala, ať už kvůli obálce, žánru, místu děje, dávám tak vysoké hodnocení. Někdy je fajn zkusit něco nového, něco co byste normálně nezkoušeli.

Arkagas
13.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Po přečtení Daisy Jones jsem si říkala, že se do Malibu vrhnu, až se mi dostane do rukou v knihovně. A tak se stalo. Příběh rodiny rozdělený na 2 dějové linky - příběh matky a jejích dětí, od kterých odešel otec a tak se stala alkoholičkou zasazený do roku 1956... a příběh dospělých dětí, jejich vývoje zasazený do roku 1983. Se všemi detaily, tehdejší atmosférou a pozlátkem Malibu.
Příběh modelky, která musela díky smrti matky předčasně dospět a postarat se o sourozence, i když jim teklo do domu a neměli na jídlo, a oproti tomu příběh jejich otce, který má všechnu slávu světa, ale o děti se 25 let nezajímá.
A pak jednoho večera, na poslední párty v Malibu se Mick Riva ukáže v domě své dcery.

"Protože hořet pro Malibu je přirozené. Zkáza a obnova, jež povstává z popela. To je příběh ohně."

Skvěle a svižně napsané a byť se jedná o klasický román, díky formě jsem ho zhltla skoro celý za jeden den.

Moje hodnocení: 8/10

zelda7
06.07.2022 3 z 5

Na knihu jsem se moc tešila a měla vysoké očekávání po Daisy Jones and the six. Tato kniha byla slabší, přesto velmi čtivá a zajímavá. Příběh o sourozencích mne zaujal, ale jedná se spíše o oddechovější knihu, přesto doporučuji.

michaela5515
04.07.2022 4 z 5

Silný příběh, o tom žádná. Bavily mě obě dějové linky a ve finále to působilo skvěle. Nina vlastně nikdy nebyla dítětem a to je mi moc líto. Dokážu si představit, že přesně takhle vypadaly tehdejší párty slavných lidí. Dokonale vykreslené.

PetraBery
16.06.2022 4 z 5

Od autorky mám přečtenou všechnu u nás vydanou tvorbu a ani tato kniha nezklamala. Příběh jednoho dne, který rozhodne o dalším osudu čtyř sourozenců, proložený minulostí jejich rodičů. Čtivé stejně jako ostatní knihy autorky.