Malibu v plamenech

Malibu v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484482/bmid_malibu-v-plamenech-Ah0-484482.jpg 4 471 119

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům: Nině, talentované surfařce a supermodelce, Jayovi, surfingovému šampiónovi, Hudovi, slavnému fotografovi, a jejich milované sestřičce Kit. Všichni čtyři fascinují celé Malibu a dokonce i zbytek světa – zvlášť jakožto potomci legendárního zpěváka Micka Rivy. Jediný, kdo se na pařbu roku netěší, je samotná Nina, jež nikdy moc netoužila být v centru pozornosti, a kterou také právě veřejně opustil manžel, profesionální hráč tenisu. A možná ještě Hud – už se konečně chystá bratrovi, se kterým jsou od narození nerozluční, k něčemu důležitému přiznat. Jay ale na druhou stranu počítá minuty do soumraku, protože dívka, na kterou nemůže přestat myslet, slíbila, že tam bude. A sama Kit má také nějaká tajemství – včetně hosta, kterého si pozvala a nikomu o tom neřekla... Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole. Ráno pohltí sídlo Rivových plameny. Ale než v brzkých ranních hodinách přeskočí ta první jiskra, alkohol poteče proudem, hudba bude vyhrávat, a city a tajemství, které zformovaly generace této rodiny, postupně vybublají na povrch. Malibu hoří je příběh o nezapomenutelné noci v životě jedné rodiny: o noci, ve které si budou všichni muset vybrat, co si vezmou od lidí, kteří z nich udělali to, co jsou…a co jednou pro vždy hodí za hlavu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Malibu Rising , 2021

Elsasbooks
08.06.2022 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře a děj nutil čtenáře stále rychleji a rychleji otáčet jednotlivé stránky knížky, bohužel jsem ale čekala na konci nějaký velký wow efekt, o kterém všichni mluvili a toho se mi nedostalo. Knížka je určitě nadprůměrná, ale čekala jsem víc.

Kaduri
05.06.2022 4 z 5

Takže takto.
Po perfektnej Daisy Jones & The Six som mala od knižky vysoké očakávania.
A prvá časť bola vážne skvelá.
Malibu, leto 1983.
Prežívame jeden deň so súrodencami Rivovými - od rána až po začiatok párty. Zároveň sledujeme príbeh nešťastnej lásky ich rodičov - Micka a June.
Druhá časť, priebeh naprosto odviazaného večierka, pre mňa tak presvedčivá nebola. Dejová linka s Mickom Rivom mi prišla preplácaná, absurdná.
Zároveň do príbehu vstupujú nové a nové postavy, až čitateľ stráca prehľad kto je kto. Chápem, že autorka chcela zdôrazniť popularitu párty, ale väčšina náhodných postáv nemala na príbeh žiadny zásadný vplyv. Knižke by viac pristal komornejší dej, s väčším priestorom pre hlavných hrdinov.
Celkovo hodnotím knižku veľmi pozitívne, zhltla som ju za dva dni. Autorka vie vykúzliť skvelú atmosféru, postavy, bavia ma originálne témy knižiek, ktoré si vyberá.
Malibu v plamenech je dobrá knižka, ale topka ako Daisy Jones & The Six to nie je.

"Historie našich rodin jsou prostě příběhy. Jsou to mýty, jež vytváříme o lidech, kteří tu byli před námi, abychom tak dali smysl nám samotným."

"Posadila se tam a ze stolku si vzala časopis. Newslife. Prolistovala ho. Reagan a ruští disidenti a MTV , která kazí děti, a neměla by si koupit videopřehrávač?
Byly tam reklamy na auto Chevy Malibu, kokosový rum Malibu a tělový sprej Vůně Malibu. Nina si už asi po tisící říkala, proč Malibu ve všech kromě místních vyvolává pocit něčeho exotického, až nadpřirozeně úžasného, jako by šlo o nějakou sluncem zalitou utopii.
Jasně, ve filmu jste občas mohli vidět sousedy, ale jinak se v Malibu žilo jako všude jinde. I tady jste si čistili zuby, pálili večeře a zařizovali všední věci, jen jste při tom měli výhled na Pacifik.
Někdo by to všem těm lidem měl konečně říct, pomyslela si Nina. Žádný ráj neexistuje."

MonaR0se
03.06.2022 5 z 5

Do písania Taylor Jenkins Reid som sa zamilovala už pri čítaní Daisy Jones & The Six, čiže kniha Malibu v plamenech bola pre mňa jasná voľba. A ja ju milujem. Milujem ju viac ako Daisy, milujem ju viac ako všetky skvelé knihy, ktoré som zatiaľ za tento rok prečítala...

Autorka totiž čaruje so slovami. Opisuje obyčajné "veci" (medziľudské vzťahy, starosti, strasti aj malé radosti, úspechy aj neúspechy, slávu, pozlátko, lásku vo všetkých podobách, sex, toxické vzťahy aj rôzne závislosti) tak, že im dá úplne iný rozmer.

Jej opisy ma emočne zasiahli, celý príbeh som prežívala tak, akoby sa týkal reálnych ľudí z mäsa a kostí. Postavy som si okamžite zamilovala, vcítila sa do nich a ich osudy mi neboli ľahostajné. Niektoré postavy, hlavne jednu, som nenávidela, no zároveň ju autorka vedela vykresliť tak, že v určitých chvíľach som ju dokázala pochopiť aj napriek všetkým hrozným veciam, ktoré urobila.

Príbeh sa odohrával v dvoch časových rovinách. V prítomnosti sledujeme štyroch súrodencov pripravujúcich sa na ich každoročný večierok, z ktorých má každý vlastné starosti a tajomstvá. V minulosti sledujeme ich rodičov, cez zoznámenie, svadbu, narodenie detí... až dokým sa tieto dve dejové línie nespoja do prítomnosti.

Posledná časť knihy sa venuje samotnému večierku, ktorý sa mi odvíjal pred očami ako film a jeho záverečné vyvrcholenie ma po 1 ) pobavilo (najmä to ako dopadli niektorí hostia) a po 2 ) prekvapilo (je pravda, že záverečné stretnutie mohlo vyeskalovať do dramatickejšej podoby, no takto to malo tiež svoje čaro a pôsobilo to reálnejšie).

Nikdy by som nepovedala, že sa rozplačem pri opise scény, v ktorej si to dvaja náhodní hostia na večierku rozdajú v skrini, ale stalo sa :D. Aj ten sex totiž opisuje autorka tak, že síce môže miestami pôsobiť trošičku vulgárne, no zároveň vás všetky tie emócie okolo úplne rozložia. Ak máte radi spoločenské romány, ktoré riešia medziľudské vzťahy, rodinné drámy a prostredie smotánky, tak jednoznačne poďťe do toho.

Ms.Luccy
24.05.2022 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem chtěla, aby kniha nekončila, a aby stránky tak rychle neubývaly. Příběh mě chytnul už od začátku a těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy budu moct pokračovat ve čtení. Nakonec mě až zamrzelo, jak jsem to rychle přečetla, a že není třeba ještě nějaké pokračování :)

Alespoň mě potěšilo, že bude od autorky vycházet nová kniha Carrie Soto is Back, tak třeba se tam nějaká z hlavních postav ukáže :)

DeniCod
22.05.2022 3 z 5

Nevím proč je pořád tak vychvalovaná... Ano byla super, byla hodně citlivá, ale není to nic světoborného. Ale tak, každý to má jinak, sto lidí sto chutí že jo. I přes to jak špatně se mi četla (i když byla fakt dobře napsaná) jí dávám 4*

Rodaw
21.05.2022 4 z 5

MALIBU V PLAMENECH
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐️

Tak neskutečně čtivá knížka! :) Okamžitě mě pohltila a já stránky hltala neuvěřitelným tempem... Postavy byly tak plastické, tak skutečné! Dostaly se mi pod kůži a každý okamžik jejich života jsem s nimi emočně velmi prožívala... Bohužel cca poslední 1/4 mi přišla trošku slabší (ten večírek sám o sobě), ale k přečtení určitě doporučuji...

Teď se na další knížky od T. J. Reid těším zase o chlup víc! :)
Více na mém YouTube - Knihánkov, video Přečteno 2/2022 :-)

sgjoli
15.05.2022 4 z 5

Trvalo mi to déle, než jsem čekala, ale konečně po několika týdnech dočteno! Od autorky je tohle pro mne třetí přečtená kniha a stále si u mne autorka svojí tvorbou drží nadprůměr, byť The Seven Husbands of Evelyn Hugo pro mne stále vede.
U Malibu bych ráda ocenila opět propracovanost jednotlivých postav - jak hlavních, tak vedlejších, protože tohle je něco, co autorka prostě zvládá na výbornou. Postavy mají každá svoji jasně danou, výraznou osobnost a autorce stačí jen pár vět, aby vám ji nastínila. Postavy působí plasticky, celistvě. A samozřejmě čím "větší" postava v příběhu je, tím víc ji poznáte. Ale už i ty malé postavy tu získávají na velmi rozpoznatelném obrysu a nepůsobí vůbec ploše. To na autorce obdivuju a vždycky je to něco, na co se v autorčiných knihách mohu spolehnout.
Zároveň tu řešíme spoustu lidských dramat, které ale vůbec nepůsobí dojmem nějaké plytkosti či křečovitosti. Ačkoliv hlavními postavami jsou v tomto případě celebrity, jejich životní osudy jsou dost podobné tomu, co mohou zažívat i "běžní" lidé, čímž vám postavy o to víc mohou přirůst k srdci a vy se s nimi o to snáze máte možnost ztotožnit. Ta kniha je v tomto ohledu prostě lidská.
Knihu jsem četla v originále a musím říct, že ta angličtina mi tu seděla, četlo se mi to dobře, bylo to pro mne srozumitelné. Autorka navíc působí vypsaně, takže i celkový dojem z té jazykové stránky knihy je pro mne dost plynulý a příjemný.
Přesto dávám knize slabší 4 hvězdy. Ačkoliv jsem v knize pro sebe našla řadu pozitiv, příběh samotný mne nezasáhl tolik, jak jsem doufala a jak se mi to stalo třeba u Evelyn Hugo. Když jsem se do knihy ponořila, bavilo mne to číst, užívala jsem si to. Ale když jsem knihu na chvíli odložila, nějak jsem necítila urgentní potřebu se ke knize vracet. Takže tak, no.

Knižní střípky
10.05.2022 5 z 5

MALIBU V PLAMENECH byla skvělá jízda, líbilo se mi více než DAISY. Příběh čtyř sourozenců Rivových, kterým závidí celý svět, byl čtivý od prvních stránek. Byť byli na výsluní a všichni chtěli žít jejich životy, díky autorce čtenář zjistí, že nic není tak růžové, jak to navenek vypadá. Jejich otcem byl charismatický a úspěšný zpěvák Mick Riva. Ženy po něm šílely, každá ho chtěla. Jeho srdce však patřilo June, nicméně ani s ní žít nedokázal, nechal ji i se čtyřmi dětmi samotnou, bez jediné koruny a zdrhnul. Monstrózní párty, kterou každým rokem pořádá Nina ve svém luxusním domě na útesu se tentokráte zvrhne a skončí velkým požárem, který však v konečném důsledku může pro některé býti novým zážitkem. Když jsem četla Malibu, tak mi strašně moc připomínalo knihy od Jackie Collins, sice v takové slušnější verzi, ale prostě jo, vrátila jsem se do dob dospívání, kdy jsem JC hltala a milovala ji.

beruzzka
10.05.2022 4 z 5

Zacist se do tehle knihy nebylo snadne. na zacatku bylo prilis postav, menil se cas.. ale pak me zacal bavit pribeh Micka Rivry, zajimalo me, co bude dal a uz se to cetlo samo.
neni to klasicka tuctova kniha, je to uzasna kniha, uzasny pribeh, propletenec stesti a nestesti, lasky a lhostejnosti.

Jenny46
09.05.2022 4 z 5

Krásné letní čtení na dovolenou!!!
Do příběhu jste vtaženy, jak kdybyste s postavami prožívali souznění rodiny jejich sílu, lásky, zradu...
Prosluněné Malibu dodává krásné pozadí celého příběhu, postavy psané z několika úhlů pohledu. Moje první kniha od autorky a určitě nebude poslední.

Všechno vyvrcholí na slavné party, kde se všechno změní...

hana1039
08.05.2022 5 z 5

Ano, skvělá knížka o tom, jak sourozenci drží při sobě v dobrých i špatných časech, jak vyrůstají, jak se každý z nich vyvíjí v osobnost a poznávají sami sebe... A ano, chci další díl, jak se jim po letech dařilo, co nového, jestli se s otcem nakonec dali dohromady, prostě vše :-)

_Michelle_
04.05.2022 5 z 5

Slunce, pláže, vlny, písek, opálená krásná těla, surfing, no prostě Malibu a v něm nerozluční sourozenci, kteří se podporují, společně se perou s ranami osudu a směle kráčí vstříc svým snům. Část knihy vás přenese do minulosti a umožní vám poznat June a Micka, rodiče, kteří zásadně ovlivní životy všech svých dětí. Další část knihy je o párty pro lidi zvučných jmen a tučných bankovních kont. Čeká na vás hodně překvapení a o zábavu bude postaráno. Prostě bláznivá jízda, která potrvá až do rána. Po této pařbě téměř nic nebude jako dřív. Parádní čtení, stránky sviští závratnou rychlostí kupředu a než se vzpamatujete, jste u závěrečného poděkování.

mekkejla
30.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Začneme povrchně, ale nemůžu nezmínit obálku - za mě dokonalá a byla bych schopná koupit knížku jen kvůli ní. Tady ale nezůstalo jen u pozlátka, celý příběh mě totiž nadchnul. Ať už to bylo vyprávění z minulosti nebo současné osudy Rivovych sourozenců. Všichni mi přirostli k srdci, všem jsem moc fandila, aby našli své štěstí. Přiznám se, že jsem se obávala, že konec bude ještě dramatičtější a jsem kvůli nim ráda, že nebyl. Jediné, co mi nesedělo bylo to, že Mick neposílal dětem ani peníze. Jasně, nebyl to otec roku, ale spíš bych pochopila, že jim posílá až moc než nic, aby nějak ulevil svému svědomí. Přiznám se, že během večírku jsem se občas ztrácela mezi postavami, ale nakonec musím zhodnotit, že asi přesně tak bych se cítila na takhle našlápnuté party. No zkrátka - potřebuji další knížky od TJR!

jeny-v
27.04.2022 5 z 5

Knihu jsem četla na poměry velmi pomalu asi proto, že se mi nechtělo opustit písečné pláže, prosluněné pobřeží, mořské vlny a jejich surfaře, sídlo na útesech nad oceánem, celebrity s jejich strastiplným i bohatým životem a osmdesátá léta. Příběh bohaté rodiny z Malibu mi obsahem připomněl romány Jackie Collins, jejíž knihy jsem před mnoha lety doslova hltala. Jenkins se úkolu zhostila na výbornou, a to nejen obsahem, prostředím, ale i životopisem hlavních postav. Dospívání, soudržnost, problémy a nakonec konfrontace Niny, Jaye, Huda i Kit, kterým jeden VIP večírek změní život. V románu je popsáno i prvopočáteční seznámení jejich rodičů Micka Rivy a June Costasové, což se také velmi dobře četlo.

TerkaM
27.04.2022 5 z 5

Pecka! Moc doporučuji. Líbí se mi, jak se kniha vůbec neodklonila od původní osy a tak krásně navazoval konec na ten začátek. Miluji knihy T. J. Reid, hádám bych od ní přečetla i nákupní seznam. To, jak své knihy umí podat, je skvělé. To, že svým příběhům dokáže vdechnout reálný život, na to se nedá říct nic jiného než... wow.

sabi.tanzer
25.04.2022 5 z 5

Moje první kniha od T. J. Reid a naprosto mě ohromila! Tolik emocí, skvěle vykreslené postavy a uvěřitelný příběh. Kniha mě velice mile překvapila. :-)

Šánka
21.04.2022 4 z 5

T. J. Reid zkrátka psát umí a je jen na každém čtenáři, která kniha více zaujme. Já jsem si to i tentokrát užila, i když moje nej od autorky jsou ,,Jediné pravé lásky".
Děj se odvíjí ve dvou časových linkách, současnosti v úseku 24 hodin v životě čtyř sourozenců a minulosti, která začíná před 27 lety seznámením jejich rodičů. Vše se spojí a vyústí velkolepým každoročním večírkem, ve kterém na povrch vyplouvají všechny emoce, křivdy i frustrace a požárem, jenž v celém dramatu může přinést zkázu, ale i nové začátky.
Výborně vykreslená atmosféra, barvité postavy, závěr byl všechno, jen ne předvídatelný, líbil se mi, a hlavně velmi čtivě napsaný román.

Andrée
15.04.2022 3 z 5

Nina Riva pořádá mejdan, budete tam?

Začátek knihy slušný rozjezd, ale asi od druhé poloviny to začínala být trošku nudička… A potom konečně začal večírek. Docela vostrej mejdan, dosti emocí, chlast, drogy, sex… Tak trochu nečekaný konec. I když, ten konec nakonec mohl být trochu více drama..

Yanny
14.04.2022 5 z 5

Taylor Jenkins Reid je právem jedna z nejoblíbenějších autorek hodně lidí, které znám. A já jsem od ní teď četla třetí knihu a opravdu jsem ji tam musela zařadit taky.
Malibu v plamenech bylo jednoduše úplně skvělé čtení, které mě bavilo od začátku do konce a šíleně jsem si to užila. Je ještě lepší než Daisy Jones, která mě také dostala… ale tohle? To nemělo jedinou chybu.
Bylo tam drama, byla tam romantika, byla tam legrace, pohoda, úžasná letní a plážová amosféra, ale zároveň spousta vážných témat, tragédií a lidské krutosti.
Příběh je o 4 sourozencích, kteří jsou všichni už dospělí, ale společně tvoří takovou nerozdělitelnou partu a pevnou rodinu. Jejich otec je jeden z nejslavnějších zpěváků (představovala jsem si trochu jako Johny Cashe) a jejich matka obyčejná holka, která zdědí po rodičích restauraci v Malibu. Není to ale jen o těch sourozencích, ale hlavní linkou je tam také vývoj vztahu právě rodičů. A to mě na tom bavilo úplně nejvíc.
Nina – nejstarší dcera uspořádá velkou párty, která má ale končit velkým požárem… a vy jste tak stále v napětí, co se tam všechno může stát a kdo ten požár způsobí…
No, zkrátka se mi před očima odehrával skvělý film, pořád jsem si představovala, kdo by hrdiny mohl hrát… a jaká hudba mi jim k tomu hrála (stále dokola jsem v hlavě měla dvě písníčky od Miley Cyrus – Malibu a Party in the USA ).
Nicméně fakt nejde o nějaké povrchní čtení, které neuspokojí i náročnějšího čtenáře… mně to místy připomínalo až filmy od Woodyho Allena.
Doporučuju a už se nemůžu dočkat, až u nás vyjde 7 manželů Evelyn Hugo.
Jo a taky potřebuju někdy do Malibu, prosím, prosím, Ježíšku.

book_loverka_
11.04.2022 4 z 5

Malibu v plamenech vypráví příběh rodiny, který se odehrává ve dvou časových linkách. Jedna je o Nině a jejích sourozencích, druhá o jejich rodičích Mickovi a June - ta mě bavila možná i více. Určitě bych vyzdvihla nádherné prostředí Malibu, úplně na mě dýchla atmosféra léta. Vyprávění působilo velice realisticky, jako kdyby tato slavná rodina doopravdy existovala. Vše promyšlené do detailu, to je Taylor Jenkins Reid ve zkratce.
Celkově se mi to líbilo, mělo to i hlubší momenty. Jediné, co bych stoprocentně vynechala, jsou kapitoly o náhodných osobách na večírku. Tyhle postavy mě vůbec nezajímaly a zbytečně jsem se zamotala do spousty jmen. Jinak určitě doporučuju některé z autorčiných děl vyzkoušet. Její knížky seženete za pár korun - buď u Knih Dobrovského nebo ty vydané Mladou frontou najdete v Levných knihách. Koupí určitě neprohloupíte. Také brzy vyjde v překladu The Seven Husbands of Evelyn Hugo a na to já se teda těším neskutečně!