Malibu v plamenech

Malibu v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484482/bmid_malibu-v-plamenech-Ah0-484482.jpg 4 471 119

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům: Nině, talentované surfařce a supermodelce, Jayovi, surfingovému šampiónovi, Hudovi, slavnému fotografovi, a jejich milované sestřičce Kit. Všichni čtyři fascinují celé Malibu a dokonce i zbytek světa – zvlášť jakožto potomci legendárního zpěváka Micka Rivy. Jediný, kdo se na pařbu roku netěší, je samotná Nina, jež nikdy moc netoužila být v centru pozornosti, a kterou také právě veřejně opustil manžel, profesionální hráč tenisu. A možná ještě Hud – už se konečně chystá bratrovi, se kterým jsou od narození nerozluční, k něčemu důležitému přiznat. Jay ale na druhou stranu počítá minuty do soumraku, protože dívka, na kterou nemůže přestat myslet, slíbila, že tam bude. A sama Kit má také nějaká tajemství – včetně hosta, kterého si pozvala a nikomu o tom neřekla... Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole. Ráno pohltí sídlo Rivových plameny. Ale než v brzkých ranních hodinách přeskočí ta první jiskra, alkohol poteče proudem, hudba bude vyhrávat, a city a tajemství, které zformovaly generace této rodiny, postupně vybublají na povrch. Malibu hoří je příběh o nezapomenutelné noci v životě jedné rodiny: o noci, ve které si budou všichni muset vybrat, co si vezmou od lidí, kteří z nich udělali to, co jsou…a co jednou pro vždy hodí za hlavu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Malibu Rising , 2021

iceVS
23.08.2023 5 z 5

Autorka rozehrála velké množství příběhů v jedné knize. Hodně postav, hodně minulosti, hodně vztahů, hodně nepořádku na závěr...
A bylo to neuvěřitelně čtivý, krátký a rychlý kapitolky děj posouvaly kosmickou rychlostí.
Líbilo.

Starmoon
19.08.2023 4 z 5

Autorka píše tak sugestívne, že som v priebehu čítania temer zabudla, že vôbec, ale fakt vôbec nie som typ "slnko, voda, pláž", a omámená predkladaným príbehom i jeho atmosférou som si predstavovala, aké super by bolo mať dom(ček) v Malibu s možnosťou len tak si hocikedy zasurfovať... Zhodou náhod (?) sa mi do rúk nedávno dostal aj komix Vo vlnách, čiastočne aj o dejinách surfingu, tak sa mi informácie z neho pekne spájali aj s týmto románom.

Je však pravda to, čo bolo zmienené aj v niektorých iných komentároch; dej nepôsobí veľmi vierohodne, postavy už dupľom. Údajná rodinná dráma sa tak chvíľkami podobala viac na melodrámu a neprimäla ma viac sa stotožniť s postavami, držať im palce, niečo voči nim cítiť... Zrejme na nich a ich príbeh veľmi rýchlo zabudnem, hoci som v svete týchto súrodencov pobudla celkom rada.

Za mňa 3,5.

Kristy.Seb
19.08.2023 4 z 5

Jsme svobodní, už od první chvíle, kdy přijdeme na svět. A všechno, co kdy uděláme, je pouze a jenom naše vlastní dílo.

Každý den v životě máme pocit, že stoupáme po úbočí hor. A když se pak konečně vydrápeme nahoru, na chvíli tam zůstaňte. Potom ale začnete po druhé straně klouzat dolů.

Oheň přinese zkázu. Ale přinese taky obnovu, která povstání z popela. Tak9vy je příběh ohně.

Skvělý příběh. Co se týká rodičů, tak dost nešťastný. Ale děti se povedlo. Hlavně Nina s jakým odhodláním se postarala o mladší sourozence. Jej ty příběhy ostatních mi přišly skoro zbytečné.

ovsemzectu
17.08.2023 5 z 5

Tak tohle je pro mě oficiálně jedna ze dvou nejlepších knih od autorky (tou druhou je Možná v jiném životě). Celou dobu mě kniha bavila, občas jsem tedy nevěděla kdo je kdo, co se týče vedlejších postav, ale jinak za mě velmi povedená kniha.
Teď už mi zbývá od autorky přečíst jen Sedm manželů Evelyn Hugo, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit...

soukroma
06.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Zklamání: po Sedmi manželích jsem sáhla po druhé autorčině knize s nadějným očekáváním. První půle byla sice docela zajímavá, ale nedělo se v ní zas tak moc, aby se nezdála příliš dlouhá a utahaná a málo dramatická. Do druhé půle přeskočíme z chudoby a starostí do přemíry bohatství a souvisejících "roupů".
Celá druhá část se týká dne večírku, kde neustále přibývají desítky zcela nových (a zbytečných) jmen a (ještě zbytečnějších) "citových výlevů", chvilkových sexuálních obluzení, podroušení, kokainových raušů, výstřelků a výstřelů. A to jsem prolétla se zaťatými zuby v očekávání slibovaného velkého požáru - kdo, co, proč a jak. Tak zrovna tenhle konečný dramatický okamžik byl zcela nanicovatý, vyšel zcela naprázdno, to už lepší byl zásah přivolané policejní hlídky, která - světe div se - zabásla i známá jména (a hádejte, na jak dlouho, asi ... než noc skončí, jsou zas venku, za přímluvy toho největšího zpěváka všech dob, který za všechno, ale opravdu za všechno hrůzné mohl, přitom se celou knihu vyhýbal čtenáři). Ale zakončení rodinných trablů a rozhodování jednotlivých členů, to bylo opravdu nad mé síly.
Nevěřila jsem nikomu nic - afektované, melodramatické, přehnané všemi směry, kdepak na obálce slibované "nefalšované emoce"! Bída s nouzí.
Nakonec vlastně ani nešlo o nějaký "oslnivý svět nabitý hvězdami" - všechno to byli jen více či méně úspěšná sportovci, surfaři, nebo se v tomhle prostředí pohybovali (modelky, fotografové apod.). Ze světa šoubiznysu to byl výhradně otec-zpěvák, který kupodivu nepředal očekávanou uměleckou genetickou výbavu žádnému potomkovi.
Oslnivá byla jen těla, všechna nejen vypracovaná, opálená, ale dokonce po všech stránkách bez výjimky krásná. Mezi obyvateli Malibu se ale i takováhle oslnivá krása vlastně ztrácí, proto mi není jasné, proč zrovna Nina získala ze dne na den za svůj výzor peněz na celý život.
Takže vcelku zklamání z neuvěřitelnosti a skluzu k výhradně četbě pro ženy, bez nějaké košatosti a dramatičnosti obsažného románu. 50%

"Udělala, co bylo potřeba udělat. Když jste na něco sami, ztrácíte možnost volby, nepřemýšlíte už, jestli na to máte, nebo ne. Pro slabost či nechuť není místo. Prostě to musíte udělat. Všechno. Všechny ty hnusné, smutné věci, na které lidé raději ani nemyslí, to všechno musíte žít na vlastní kůži. Musíte to všechno zvládnout."

Ivka14
04.08.2023 5 z 5

Miluji způsob, jakým jsem vždy vtahována do knih autorky. Cítím každou jednotlivou věc, kterou postavy cítí, od velkých srdcervoucích zrad až po malé okamžiky sourozenecké hrdosti. TJR nejen přiměje čtenáře sympatizovat s postavami, ale vcítit se do nich, a to je to, co dělá čtení jejích knih opravdu skvělým zážitkem.

Postavy (upřímně si nemůžu vybrat oblíbenou - všechny jsou skvělé), úžasné prostředí (tento příběh mě přiměl k surfování - a nesnáším oceán/pláž). Z toho všeho je nezapomenutelný příběh.

Taylor Jenkins Reid je opravdu momentálně moje nejoblíbenější spisovatelka a ke knize se ráda někdy v budoucnu vrátím (dávám tomu tak rok, než si ji přečtu znovu).

dia.riedl
02.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo opět něco! Naprosto mě ten příběh pohltil.
Sledujeme příběh čtyř sourozenců - dětí slavného zpěváka Micka Rivy, který jim bohužel nedal do života pranic víc než své jméno. Každý z nich si z dětství nese vlastní břemeno, zároveň je spojuje velmi silné rodinné pouto a taky láska - láska k oceánu a k surfování. To, jak celý život drželi při sobě a jeden pro druhého by udělal cokoliv, bylo nádherné.

Zároveň poznáváme i příběh jejich matky, June, o zprvu krásné romantické lásce, který vám s postupem času zlomí srdce. A znovu. A zase znovu.
Myslím, že tahle část byla na knize to nejlepší. Mick Riva dokázal rozdat tolik lásky a důvěry, aby pak na další stránce všechno rozdupal a zničil. Protože nebyl jejich. Byl všech.

Co mě na knize maličko zklamalo, byl konec, kde se zbytečně řešily probléme náhodných účastníků večírku a závěr, kde se konečně řeklo, co se říct mělo, na mě působil dost ufňukaně a o Mickovi jsem smýšlela ještě hůř. Zároveň jsem čekala, že onen požár bude mít mnohem dramatičtější dohru.

Celkově jsem ale z knihy nadšená. Taylor Jenkins Reid mi opět ukázala, že umí sakra dobře psát (samozřejmě stejnou měrou i Dana Křepelová, překlad je výborný).

Terezka_U
18.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Bylo to fajn oddechové čtení, které mě ale ve finále zasáhlo možná více, než jsem čekala. Bála jsem se, že z konce zbyde velké klišé, ale nestalo se tak. Tím mě autorka velmi potěšila.

Za mě výrazně lepší než Daisy Jones. Jen těch plamenů jsem podle názvu čekala víc, ale to byl asi záměr :).

milito999
09.07.2023 5 z 5

Když jsem před pár měsíci četla Sedm manželů Evelyn Hugo, netušila jsem, jak krásně mi i tato kniha zapadne do takzvaného fiktivního vesmíru autorky. Je zde třetí manžel Evelyn, kterého si vezme na pouhý jediný den: Mick Riva a jeho první žena June a čtyři děti.
Prolíná se nám současnost (80.léta) a minulost (50. a 60.léta).

Knihu jsem nemohla přestat číst. Obracela jsem stránku za stránkou a nemohla se dočkat rozuzlení. A to je jako vždy takové otevřenější jak to u této autorky bývá a oheň knihu hezky započne a uzavírá.

lucia0482
09.07.2023 4 z 5

Malibu v plameňoch je veľmi dobré čítanie. Sledujeme osudy 4 súrodencov v prítomnosti a osud ich rodičov v minulosti. obe línie sú veľmi zaujímavé a dobre prepracované. A potom príde večierok, kde sa odhalia mnohé tajomstvá a nič nebude,ako predtým.

Nestihla som sa nudiť. Hltala som stránku za stránkou, bol tu humor, láska,smútok, hnev. Asi všetko. V druhej časti knihy bolo asi až priveľa postáv, možno priveľa zbytočných informácií a vzťahov. Koniec s políciou mi prišiel prehnaný. Ale všetko do seba zapadlo. Teším sa na ďalšie knihy tejto autorky.

aquaver
09.07.2023 5 z 5

Druhá knížka od autorky, kterou jsem četla. Jako první jsem četla Daisy Jones & The Six, a díky tomu jsem měla tedy od Malibu v plamenech celkem vysoká očekávaní. Jsem ráda, že na mě tedy nečekalo zklamání. Jen bych řekla, že první část knihy byla o trošku lepší než ta druhá. Pak to začalo malinko pokulhávat a chvílemi i nudit. Jinak jsem s knihou spokojená a těším se na další knížku autorky (mám v plánu se pustit do Sedm manželů Evelyn Hugo).

ZuzanaZ83
01.07.2023 4 z 5

Další moc dobrá kniha téhle autorky. Podivuhodný příběh členů jedné rodiny, jejich vztahů a bolesti, ale i nadějí a nových šancí. Příběh o tom, že plameny neznamenají jen zkázu.

Andynka
19.06.2023 3 z 5

Jedna z nejslabších knih od autorky. Tak jsem se těšila, že si od ní přečtu zase nějakou bombu, která vás dostane. A ono nic... Tohle byla naprostá oddechovka o lidských chybách, životech... pěkné, čtivé, ale naprosto nic mi to nedalo.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem měla hodně velká očekávání, jelikož její díla mají vysoká hodnocení. Já však úplně nevím co říct. Čekala jsem, že oheň bude mít v příběhu větší roli, no nevadí. Prolínají se zde dvě dějové linky, minulost a přítomnost rodiny. Minulost mě hodně bavila a přišla mi zajímavá, přítomnost mě však tolik nebavila a trošku jsem se do ní nutila, né úplně, ale moc mě to nebavilo. A teď teda k té slavné párty, o které je druhá polovina knihy. No obrovská houseparty celebrit, vadilo mi velké množství postav, které nedávaly absolutně smysl, a potom ten velký převrat o velkém shledání ale jo, samotný příběh rodiny Rivových mě bavil, jiné postavy už tolik ne. Celkově bych knihu zhodnotila jako takový průměr až nadprůměr, jedna část byla super a četla se nádherně a rychle a druhá část by mohla být trošičku zajímavější.

Zruza
05.06.2023 4 z 5

Taylor Jenkins Reid má podle mě zajímavý a chytlavý styl psaní, hlavně u knížek, které jsou o "skutečných" postavách. Někkdo říká, že děj byl zbytečně natahovaný a že tu bylo moc postav, Mě se to, ale líbilo. Když už jsem měla plné zuby hlavních postav objevila se tam nějaká nová o které jsem se dozvěděla její příběh a na konci se to pak hezky spojilo. Doporučuji.

Petras_ka
31.05.2023 4 z 5

Kniha sa čítala sama. Počiatočné striedanie časových rovín bolo za mňa perfektné. Dej sa potom asi v polovici knihy presunul na legendárnu párty súrodencov Rivových. Tu sa objavovalo mnoho vedľajších postáv a ich mini príbehy, čo pôsobilo zbytočne zdĺhavo a pre samotný príbeh neboli dôležité. Koniec bol zase príliš zjednodušený, na to koľko si toho postavy počas svojho života prežili a koľko si toho museli medzi sebou povedať.

V popredí tejto knihy je párty vo vychýrenej štvrti Malibu, takže ako pobavenie táto kniha predsa len poslúžila.

michaelakoc
13.05.2023 2 z 5

Poznámek mám k této knize hodně, až moc, ale, když se dostanete až na konec, zjistíte, že to bylo celé zbytečně složité a překombinované.

Prolínají se nám dvě dějové linky. Jedna se týká June a Micka a ta druhá jejich 4 dětí - Niny, Huda, Jaye a Kit.

Jejich rodiče se seznámí, zamilují, ale Mick jako známý zpěvák není zrovna rodinný typ. Mají spolu 4 děti. V životě je potkají nějaké tragické události a jejich děti se s nimi pak musejí v dospělosti vypořádat.

A celý děj vrcholí závěrečným mejdanem v Malibu, který je plný zbytečných osob, informací a do toho jsou zamotány závěrečné události rodiny Rivových. Na konci to už byl slušný chaos a naprosto zbytečný, šlo to napsat lépe.

Komaeda
13.05.2023 3 z 5

Moc dlouhé, upovídané, o ničem. Hlavní děj zajímavý, ale zdlouhavý...

Dasa1313
09.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Co k této knize říct, čekala jsem víc.

První část knihy byla příjemná a čtivá. Přeskakování kapitol do minulosti, kdy byl vysvětlen životní příběh postav byl zajímavý, ale v další části knihy kdy June umřela nastal zlom, už jen ta smrt! A poté se Nina zvládla sama, bez výživného, postarat o své tři sourozence, kdy se stal z každého úspěšný, vystudovaný a TAK bohatý člověk, víceméně ještě v období adolescence, to se neděje ani v pohádkách.
Závěrečný večírek je plný nepodstatných informací, nedůležitých lidí a příběhů. A po celou dobu skáčou myšlenky postav z jedné na druhou, což je docela matoucí.

Škoda, potenciál to mělo!

Vixiene
17.04.2023 4 z 5

Romány nečtu moc často, proto Malibu v plamenech pro mě bylo příjemným překvapením. Dvě časové roviny se zde střídají velice efektivně a autorka nenechá čtenáře se nudit. Díky nim proniknete ještě hlouběji do života a nitra jednotlivýsch postav, naučí vás některé nenávidět a některé mít rád.

Jakmile se děj knihy překlenul na anotací avizovanou párty, začal mi příběh připadat trochu stojatý, objevovalo se hodně postav, které vlastně nebyly ničím podstatné a měla jsem v tom akorát guláš. Přišlo mi, že by se z konce dalo vyždímat ještě trošičku víc, ale i tak mě kniha poměrně solidně zabavila a mohu doporučit :)