Malibu v plamenech

Malibu v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484482/bmid_malibu-v-plamenech-Ah0-484482.jpg 4 471 119

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům: Nině, talentované surfařce a supermodelce, Jayovi, surfingovému šampiónovi, Hudovi, slavnému fotografovi, a jejich milované sestřičce Kit. Všichni čtyři fascinují celé Malibu a dokonce i zbytek světa – zvlášť jakožto potomci legendárního zpěváka Micka Rivy. Jediný, kdo se na pařbu roku netěší, je samotná Nina, jež nikdy moc netoužila být v centru pozornosti, a kterou také právě veřejně opustil manžel, profesionální hráč tenisu. A možná ještě Hud – už se konečně chystá bratrovi, se kterým jsou od narození nerozluční, k něčemu důležitému přiznat. Jay ale na druhou stranu počítá minuty do soumraku, protože dívka, na kterou nemůže přestat myslet, slíbila, že tam bude. A sama Kit má také nějaká tajemství – včetně hosta, kterého si pozvala a nikomu o tom neřekla... Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole. Ráno pohltí sídlo Rivových plameny. Ale než v brzkých ranních hodinách přeskočí ta první jiskra, alkohol poteče proudem, hudba bude vyhrávat, a city a tajemství, které zformovaly generace této rodiny, postupně vybublají na povrch. Malibu hoří je příběh o nezapomenutelné noci v životě jedné rodiny: o noci, ve které si budou všichni muset vybrat, co si vezmou od lidí, kteří z nich udělali to, co jsou…a co jednou pro vždy hodí za hlavu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Malibu Rising , 2021

lisell
11.04.2022 3 z 5

Asi mě tu ukamenujete, ale jsem ve své podstatě zklamaná. Je to samozřejmě jen můj pocit a problém :) ale moje představa o knize byla úplně jiná...na druhou stranu musím uznat, že autorka píše neuvěřitelně čtivou formou a dokázala mě vtáhnout do děje, fandila jsem June a následně pak Nině. Ale znovu bych po knize nesáhla.

Maky78
10.04.2022 5 z 5

Bravurní, postavy líčené s takovou autentičností. Prolínání přítomnosti i minulosti. Četlo se samo a na konci ukápla i slza což se mi tak často nestává.

EvikU.
06.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha je taková příjemná oddechovka. Trochu mě štvalo, že z dokonalé ženy Juny udělala autorka nakonec alkoholičku a nechala ji zemřít. To že si dětí nevšímala sociálka, že se nejstarší dcera uměla tak dokonale postarat a vést restauraci, přestože sama byla ještě dítě. A pak i to, jak byli všichni sourozenci dokonalý, krásný, úspěšný...

Ale když pominu tohle všechno, tak se mi moc líbilo, jak se zachovala na konci knihy Nina i její sourozenci a ano četlo se to moc hezky a dovedu si představit, že si ji někdy zase přečtu. Byli senzační. Autorka píše hezky.

Prokrastinuji
04.04.2022 5 z 5

"Nebudou vědět, co pro ně budoucnost chystá, nebo jestli se ještě někdy potkají, ale pocítí, že - alespoň v jeden jediný večer - je někdo uviděl tak, jak vždycky chtěli, aby je druzí viděli. A to jim bude stačit."

MALIBU V PLAMENECH je příběhem rodiny. Máme tady linku zasazenou do minulosti, a pak současnou v 80.letech, kdy pořádají čtyři sourozenci každoroční věhlasný večírek v Malibu, který jak víme z anotace, vyvrcholí tento rok požárem.

Nina, Jay, Hud a Kit. Spojuje je krev, láska k surfování a vědomí, že spolu přežijí všechno. Nina se jako nejstarší stará o všechny, proslavila se v modelingu a vzala si slavného tenistu, její manželství však ztroskotalo na manželově nevěře. Jay je úspěšný v surfování, ale má tajemství. A tajemství má i jeho bratr Hud, který je úspěšný fotograf. Oba vědí, že až jejich tajemství vyjdou najevo, změní to jejich životy. Nejmladší Kity má pak určité pochybnosti o sobě samé.

Kromě již představené čtveřice sourozenců, máme v knize ještě dvě hlavní postavy. Pokornou a všemilující June a slavného zpěváka Micka Rivu, jejího manžela a otce jejích dětí. June jsem si zamilovala snad od první stránky, a trochu mi připomínka Cassie ze seriálu Euforie. Byla snílkem, který toužil jen po lásce a "koupelně, co má dvě umyvadla". Chtěla se vymanit z vize svých rodičů, že jednou povede jejich krachující bistro. Jednoho dne potkala Micka, který byl také snílek, ovšem věrnost mu nic moc neříkala, a dobroty své milující a odpouštějící ženy zneužíval.

Taylor Jenkins Reid umí psát postavy - je jedno jestli jsou hlavní, nebo jen vedlejší. Jejich životy vypráví jednoduše, ale rozhodně se nedá říci, že by byly strohé. Mají duši, a vy s nimi soucítíte - milujete je, či nenávidíte. Působí reálně, a stejně tak reálně působí i samotný příběh.
Jako celek mě kniha bavila. Četla se prakticky sama, a určitě se k ni ještě někdy budu chtít vrátit. Mimochodem, celou dobu mi při čtení hrála v uších má oblíbená skladba Malibu od Miley Cyrus.

MilackovaN
31.03.2022 5 z 5

Naprosto bravurně napsaný příběh. Oceňuji to nekonečné množství postav, prolínání minulosti a přítomnosti, krásně vykreslený vztah mezi sourozenci, do detailu popsané pocity obětování sebe sama pro druhé, naivní představa o lásce. Je toho spousta, co dělá tuto knihu takovou, jaká je. Tohle není ta kniha, u které po týdnu zapomenete, o čem byla. Tohle je přesně ten typ knihy, která se vám vpije pod kůži a ještě dlouho budete žít s příběhem v srdci.

LiLinka
21.03.2022 5 z 5

Autorka jednoduše umí. Další zajímavý příběh, který nás vtáhne (nejen) do prostředí Malibu 80. let. Avšak nejedná se o sluncem protkané surfování a dokonalý život, jak by se dle obálky mohlo zdát. Odhalujeme zde nepěknou historii, která se s rodinou Rivových přenáší do současnosti... Rozhodně ji chcete číst! :)

Adelína_čte
20.03.2022 4 z 5

Neubráním se srovnání s Daisy Jones & The Six... Malibu v plamenech trošku pokulhává, možná jsem čekala malinko víc. I tak mě ale zasáhlo a rozhodně stojí za přečtení. Autorka dokáže mistrně psychologicky vystavit charkatery postav, jako u Daisy jsem i tady měla pocit, že čtu zpověď, vzpomínky reálných osob. Doporůčo️

Před pár dny vyšlo Malibu v plamenech, velice očekávaná novinka z pera americké autorky Taylor Jenkins Reid, která stojí třeba i za dechberoucí rockovou jízdou Daisy Jones & The Six.
V Malibu nám spisovatelka umně popisuje atmosféru amerických šedesátých i osmdesátých let, život slavných, život v luxusu, stejně tak jako jeho temné stránky. O emoce zde rozhodně není nouze, to mi věřte!
Příběh z kalifornských pláží jsem zhltla za dva dny! Opět úžasně propracovaná psychologie postav... máte pocit, že sourozenci Rivovi skutečně žili, skutečně sjížděli ty největší vlny, smáli se spolu, ale i plakali, že na sebe křičeli, hádali se, a přesto stáli vždy při sobě. Že skutečně byli rodina.
Hořet je pro Malibu přirozené.
Zkáza. A obnova, jež povstává z popela. To je příběh ohně.

katasokolov
18.03.2022 5 z 5

Zajímavá kniha o rodinných vztazích a hodnotách. Líbil se mi příběh i postavy. Trošku jsem se obávala, protože autorčina hojně vychvalovaná kniha Daisy Jones se mi prostě a jednoduše moc nelíbila, nakonec ale vše dobře dopadlo a já jsem si tuhle novinku vážně užila. Některé postavy - zejména tedy Micka a manžela Niny bych zabila. Až tak je autorka věrohodně popsala. Naopak zase síla a odvaha Niny mi velice imponovala.
Sledujeme zde dvě časové roviny - jedna se zaměřuje na den v přítomnosti (myšleno 80. léta 20. století), kdy se koná u Rivů každoroční proslavená až megalomanská párty - a druhá na dobu, kdy můžeme sledovat vznik a vlastně tak trochu i částečný zánik rodiny Rivů. Moc se mi zamlouvalo prostředí slunné Kalifornie, kde se celý děj odehrával. Emoce tato destinace ještě více umocnila a byla to bomba.!
Ještě bych chtěla zmínit úplný závěr knihy, který byl až poetický a spolu s ohněm postavám přinesl i jakési vykoupení a toliko zaslouženou svobodu.

bookbug_cz
14.03.2022 4 z 5

TJR je má oblíbená autorka, protože je v psaní knih trochu jiná než ostatní. Nešokuje tím klasickým způsobem, ale spíš vás ždímá po celou dobu malými kousíčky stisku až do úplného vysílení.

Malibu je tak trochu generační román. Střídá se nám tady linie minulosti a přítomnosti a já musím uznat, že minulost mi byla ve všech bodech rozhodně bližší. Hlavní hrdinkou je zde Nina Riva, talentovaná a slavná surfařka, která ve svém luxusním sídle v Malibu pořádá každoroční večírek pro stovky hostů. Po rozchodu s manželem Brandonem ale pociťuje zvláštní splín a často svými myšlenkami zabrouzdává do minulosti.

Čtenář tak prochází životní příběh jejich rodičů Micka a June, jejichž láska už od začátku vypadala na jednu velkou tragickou záležitost. Mick byl zpěvák, často cestoval a užíval života plnými doušky, i přesto, že ho doma čekala rodina. A tak se po čase tito manželé rozešli, znovu sešli, opět rozešli…až už nebylo co slepovat. Toxický vztah rodičů poznamenal duši nejen Niny, ale i jejich sourozenců – Jay, Kit a Hud. Ale je to právě Nina, které její otec zval kus života, především pak dětství. Byla to právě ona, která se o své sourozence starala a vychovávala je, když byla matka opilá a otec se tvářil, že žádnou rodinu vlastně nemá.

Bylo mi z toho všeho hrozně smutno. Ani pláže a krásné prostředí slunného Malibu mi náladu nevylepšilo, i když se o to dost snažilo.

Takhle kniha je náročná, ale strašně krásná. Většinu času při čtení jsem byla nasraná – na postavy, které si vědomě či nevědomě ničí životy, na děti serou, utápí se v alkoholu a žijí v toxických vztazích.

Jedním slovem, doporučuju!

Pitbullka
12.03.2022 5 z 5

Opět autorka ukázala, jak skvěle umí psát a jak umí čtenáře k příběhu připoutat. I když bylo Malibu o malinko slabší než Daisy, bylo to skvělé čtení, takové letní rodinné drama.

Vampucha
08.03.2022 4 z 5

Styl psaní Taylor Jenkins Reid mi opravdu sedí. Stejně jako u Daisy i tady mě autorka vtáhla do děje a hlavně do té doby šedesátých / sedmdesátých let. Úplně živě jsem viděla ty účesy, oblečení, stará auta...
Opravdu mě bavilo, jak je to vyprávěno retrospektivně a cca v půlce knihy se to spojí. Ze začátku jsem si více užívala příběh Micka s June, ale později už jsem byla zvědavá na tajemství celé rodiny.
Malibu v plamenech pro mě byla taková příjemné oddechovka.

karinga
06.03.2022 5 z 5

Prosím, nenechte se zmást obálkou, rozhodně to není prvoplánová romantika z Malibu. Ten, kdo už četl autorčiny předchozí knihy (zejména naprosto skvělpu Daisy Jones and The Six) ví, že umí napsat uvěřitelné charaktery a taky umí čtenáře rozervat. A i když Malibu nebylo tak dobré jako Daisy (asi proto, že jsem rockerka srdcem i duší), převalilo se přezemě jako vlna... spláchlo mě a já ho ještě pár dní rozdýchávala.

MedvidekS
05.03.2022 4 z 5

Knížky Taylor čtu ráda, Malibu nebylo výjimkou. Avšak v porovnání s ostatními knihami mi tam něco prostě chybělo… nicméně příběh je skvělý.

KHelca
05.03.2022 4 z 5

Od Taylor Jenkins Reid jsem do letošního roku zatím četla tři knihy, založené převážně na romantických linkách. Pak se mi na začátku tohoto roku dostala do ruky Daisy Jones and The Six a wow! Byla jsem uchvacena, byla to snad první kniha, kvůli které jsem málem přejela zastávku :) Proto jsem s nadšením očekávala novinku Malibu v plamenech. Bohužel po přečtení musím říct, jak již spousta čtenářu tady, že další Daisy to nebyla. Kniha je čtivá, příběh je dobře vystaveny, hlavní postavy v podobě sourozencu (mezi mé favority patří Hud a Kit) se potýkají se životem a jeho radostmi a strastmi. Celkově se mi kniha líbila, ale ,, to wow ,, tomu chybí.

Sabča92
01.03.2022 4 z 5

Malibu v plamenech je mou čtvrtou knihou od autorky, a sice o ní nemůžu říct, že by byla lepší než například Daisy, ale také nemůžu říct, že by byla úplně špatná. Ano, čekala jsem od knihy něco víc, přesto mě bavila a četla se skvěle. Celá kniha má neuvěřitelně letní nádech, vypráví příběh jedné rodiny ve dvou časových rovinách. Nejprve poznáváme čtyři mladé sourozence v osmdesátých letech minulého století. Zrada, sláva, láska, zoufalství a oheň, to všechno vás čeká v tomto rodinném dramatu, ze kterého mě stále bolí srdce. Mě samotnou bavila daleko víc minulost s June než přítomnost s Ninou. Nedokázala jsem si k ní vytvořit takový vztah, jako právě k její matce nebo k jejím sourozencům. Taylor se rozhodně podařilo vykreslit postavu jednoho hrdiny jako muže, kterého bych v životě nechtěla potkat. Takto zaslepenou a hloupou postavu jsem dlouho nepotkala. Taylor má ten dar, že když čtete její knihy opravdu věříte, že ty postavy existují. Nejen že jsem si všechny hrdiny dokázala představit, ale navíc jsem měla pocit, že si je mohu vygooglit. Ovšem jedná se o čistou fikci.
Malibu v plamenech je opravdu povedená kniha, ovšem mám dvě výtky. Autorka měla potřebu děj rozepsat, tak se na onom večírku objevují další vedlejší postavy, které jsou ale doslova vycpávkou. Chtěla jsem být pořád se sourozenci a prožívat jejich úskalí, ne poznávat nové hrdiny, které způsobovali zmatek. Druhou výtku mám ke konci, od kterého jsem čekala víc. Rozuzlení mohlo mít větší dopad, na mě to celé dopadlo nějak moc v klidu.
Malibu v plamenech není žádný milostný příběh, je to rodinné drama u kterého budete plakat ale také se smát. Poznáte lidi s jejich chybami i strastmi. A je jen na vás ke kterému hrdinovi si najdete cestu.

MaláKnihomolka
28.02.2022

Tahle kniha vám hezkým způsobem zlomí srdce - jde to tak vůbec říct, dává to smysl? Teď možná ne, ale po přečtení si myslím, že mě pochopíte. Život je plný nečekaných zvratů, překážek a málokdy takový, jaký jsme si ho vysnili. Tak to funguje u nás všech, ať jsme slavní či ne.
S autorkou už jsem se setkala, četla jsem od ní Daisy Jones, kterou jsem si zamilovala. Proto jsem se trochu bála, aby mě Malibu nezklamalo, ale zároveň jsem se neskutečně na tenhle příběh těšila.
Ze začátku sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost (rok 1983) a minulost, retrospektivní vyprávění Taylor jde a bavilo mě možná i o malinko víc. Postav je sice víc než dost, ale každá je jiná, každého něco trápí a musí se s tím nějak poprat. Někomu to množství postav bude možná vadit, mně nevadilo, líbilo se mi, že je do příběhu zapojila a krátce nám je popsala.
Jednoho člověka bych ovšem poslala do míst, kde slunce nesvítí a poslala bych ho na jeden lékařský zákrok, víc říct nemůžu, o koho jde zjistíte asi docela rychle při čtení. June s Ninou (matka s dcerou) sdílely stejnou naivitu, ovšem Nina se ke konci "pochlapila" a tím si u mě vylepšila reputaci.
Co víc k Malibu v plamenech říct? Opravdu velmi čtivý, realistický (během čtení jsme zase snad všechny chtěly postavy googlit, až tak to bylo realistické), plus ta atmosféra Malibu - úplně cítíte písek pod nohama, pálení sluníčka na kůži…
Konec byl nečekaný. Už jsem si v hlavě představovala svůj scénář, jak to všechno dopadne a ono ne. Za to taky plus, líbí se mi, když pro změnu děj neodhadnu na první dobrou.
O téhle knize bych mohla povídat dlouho, jenže to bych vám pak všechno vykecala, hah. Máte se na co těšit.
Moje letos první kniha, které s klidným srdcem dávám 5/5 ⭐️ a dám za ni ruku do ohně.
Protože hořet je pro Malibu přirozené.

lena.o.knihach
27.02.2022 5 z 5

Srpen 1983. Schyluje se k tomu nejlepšímu večírku na oslavu léta. Kdo zná adresu, je zvaný. A nikdo si nechce nechat ujít příležitost potkat slavné čtyři sourozence.
O 27 let dříve si jejich rodiče poprvé vyjdou na rande.

Rodičovská láska, vztahy mezi sourozenci, obětování, hledání vlastní identity, závislost - to vše a mnohem víc se odehrává ve dvou hlavních linkách v Malibu.

Taylor Jenkins Reid vše do detailu popisuje - jak kdo vypadá, co právě dělá, kde se nachází - a všechno to na vás působí úplně přirozeně, jako byste sledovali film. Až tak reálné to je.

A že zrovna odbila půlnoc? Nevadí, tuhle knihu (stejně jako Daisy Jones & The Six) čtete dál do brzkých ranních hodin, protože ji nejde odložit.

Knihomolka97
24.02.2022 5 z 5

Malibu v plamenech je moje první zkušenost s touto autorkou a určitě ne poslední!
Kniha byla od začátku až do konce velká emoční jízda plná zvratů. Ze začátku se střídala přítomnost s minulostí, která byla velmi zajímavá a moc mě bavila. V druhé polovině už byla jen přítomnost.
V příběhu vystupovalo vícero postav - Mick, June, jejich děti Nina, Jay, Hud a Kit. Chvilkama jsem měla chuť googlit, jestli opravdu neexistovali. :D
Ovšem autorka se také zkráceně věnovala i dalším vedlejším postavám. Bylo to určitě originální, ale chvilkama trochu zmatečné. Bylo tam opravdu hodně postav a vyznat se v nich mi dalo zabrat.
Kromě jedné nejmenované osoby, která mě neskutečně!!! štvala, jsem si oblíbila všechny, byť jsem nejednou nesouhlasila s rozhodnutími, které učinili.
June a Nina velmi silné, statečné ženy bohužel v některých ohledech velmi naivní...
June mě v jednom momentu trošku zklamala, i když jsem se obávala, že se přesně tohle stane. :(
Nina si u mě naopak hlavně ke konci velmi šplhla.
Vtipné, šťastné, dojemné části střídaly ty smutné. V jednom momentu mi vyhrkly slzy dojetím a vzápětí smutkem.
Autorka také krásně popsala život, prostředí a atmosféru Malibu, hned bych tam jela na dovolenou.
Měla jsem v průběhu několik nápadů, jak by to mohlo dopadnout a neuhodla jsem. Autorka to podle mě vyřešila moc dobře.

nela3812
23.02.2022 4 z 5

Pokud bych měla příběh popsat jedním slovem, řekla bych, že byl „silný“. Byl nabitý emocemi i překvapivými situacemi. Nechyběli ani zajímavé a originální postavy, které má člověk stále potřebu zadávat do googlu, protože hned během prvních stran uvěří, že skutečně existují. Autorka vše popisuje tak detailně, že jako čtenář uvěříte, že se tohle všechno skutečně odehrálo.

Pokud jde o postavy, kolem kterých se příběh točí, jsou opravdu jedinečné. Z mého pohledu hodně rozpolcené. Byli mi sympatičtí téměř všichni (kromě Micka). Na jednu stranu byli všichni uvědomělí, ale na druhou dělali spoustu hloupých a často tvrdohlavých rozhodnutí. Postavy jsou uvnitř sebe sama velký chaos a já čekala, zda nakonec nějaká z jejich částí zvítězí nad tou druhou, nebo už se nezmění. Bylo to matoucí, ale oproti obvyklým hlavním hrdinům, svým způsobem osvěžující.

Obě dějové linky mají své osobité kouzlo, ale musím přiznat, že jsem si více užila tu z minulosti. Ta mi co se týče obsahu a scén přišla mnohem zajímavější, jak po emoční, tak i dějové stránce. Linka ze současnosti pro mě představovala hlavně dozvuky minulých událostí a měla jsem pocit, že přítomnost se za minulostí dost ztrácela.

Pro samotný konec příběhu jsem si vytvořila mnoho teorií a až do samého konce jsem netušila, zda se některá z nich vyplní. Moje očekávání vůči plamenům byla zcela jiná a ve výsledku jsem z konce trochu zklamaná. Autorka dokázala až do konce udržet napětí, ale čekala jsem větší „bombu“ vzhledem k předešlému příběhu mi to přišlo „málo“. Jednak jsem čekala zcela jiný spouštěč požáru a druhak jsem doufala, že se postavy nějakým směrem vyvinou.

Nicméně celkově na mě příběh udělal opravdu dojem a od první stránky si mě získal. Prostředí kouzelné, postavy originální, zápletky rozprostřené do celého děje. Krom zmíněných detailů nemám knize co vytknout a rozhodně vám jí doporučuji (4/5⭐).