Macbeth

Macbeth https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373227/bmid_macbeth-Y93-373227.jpg 3 1065 340

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnot až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do češtiny Jana Jašová.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

železňák
15.01.2019 1 z 5

Ponurost? No a co, ta dilku rozhodne neublizuje. Co ale ano, je nelogicnost chovani postav, zejm. te hlavni, a zaroven rozvleklost, ktera nas zase zbytecne pripravila o nejakou peknou topolovou alej. Tohle snad ani nepsal Nesbo, ale jeho Hyde po 10gr. smesce.

Jaruš7
14.01.2019 5 z 5

Extrémní síla, porce bahna drogové moci s etickým štítem "Za lepší město".
Minulost má vždy vliv na budoucnost.
Citace: "Dlužím mu Peklo na zemi."
"Smyslem policejní práce je stát se zbytečnou."
Macbeth - shakespearovský námět v dnešní době, bohatší o možnosti a prostředky.
W. Shakespeare je obdivný hvězdný pojem, není se co divit, že autor lákavosti extrémního tématu neodolal. (Macbeth - proroctví "Nikdo z lůna ženy tě ........" a Kupec .... " Ty mně kus svého těla, já tobě po čem prahneš").
Audiokniha, skvělé načtená Václavem Neužilem *****

Jolina
13.01.2019 1 z 5

Nosné téma, to ano. Ale pojetí příběhu nezáživné, přemýšlela jsem, zda knihu odložit, nebo jí dát šanci. Šanci jsem dala, ale posledních 100 stránek jsem spíše přeletěla očima. Slabé.

Gizelaa
12.01.2019 3 z 5

Četla jsem všechny detektivky od Nesba, ale tahle mě nebavila (a to docela dost).

P1tr
11.01.2019 5 z 5

Macbeth rozhodně není dokonalá knížka, ale jde o velmi intenzivní a hloubavé dílo, které dokáže zaujmout po celou dobu své epické délky. Nesbo svůj autorský původ nezapře ani při Shakespearovské adaptaci a myslím, že jeho temnější styl předělávce této legendární hry velmi sedí. Ačkoliv je děj zasazen do modernější doby, než originál, určité principy světa a pohnutky postav působí zastarale, což se na první pohled může jevit jako problém, ale po několika přečtených stranách se díky tomu utvoří jasný obrys pečlivě vykresleného prostředí, kterému tyto některé archaičnosti dodávají pocit jisté magičnosti a vznešenosti, díky čemuž působí kniha svěžím dojmem, neboť umně kombinuje moderní a klasické přístupy a drží se v mantinelech svých jasně daných pravidel. Postavy jsou zajímavé a detailně prezentované a žádná z jejich myšlenek vám nezůstane skryta, tudíž můžete nezvykle bez filtru nahlížet do jejich mozků a hloubat nad jejich rozhodnutími, se kterými nemusíte vždy souhlasit, ale v rámci jejich povah vám budou dávat smysl. Trošku zamrzí, že ačkoliv Nesbo updatoval původní hru v mnoha ohledech, ve výsledku jsou příběhová kostra i jednotlivé události převzaty téměř 1:1 z originálu a nelze se občas zbavit pocitu, že ještě větší volnost adaptace by nebyla ke škodě. To je nicméně malé hnidopišství, neboť i v současné podobě jde o chytlavé dílo, které si s klasickou látkou poradilo po svém a které je ideálním prostředkem pro seznámení nové generace čtenářů s významnou historickou látkou, se kterou by jinak nepřišli do kontaktu a to moderní, populární formou.

Vendys80
10.01.2019 1 z 5

Jsem nadsenou ctenarkou Jo Nesba, ale tuto knihu jsem ani nedocetla. Byla velice ponura a nezazivna. Skoda! Tesim se, ze si spravim chut nejakou dalsi knihou od tohoto autora

vermiceli
09.01.2019 1 z 5

Kniha se šíleně táhne. První půlka docela jde, ale pak už jsem se do čtení musela vyloženě nutit.

Peťulka3
06.01.2019 3 z 5

Nějak nevím co k tomu napsat...snad jen....Vážně to byl vlkodlak??!

whiolet
05.01.2019 2 z 5

Tak tohle se fakt moc nepovedlo.
Když jsem slyšela o tom, že je společnost autorů, kteří předělali Sheaksperova díla do moderní podoby(a dokonce, že jedním z nich byl i Nesbe), byla jsem hodně zvědavá,co z toho vzniklo.
Ale tohle...To je naprosto ZBYTEČNÁ knížka.
Za mě je to nejslabší kniha, kterou jsem od Nesbeho přečetla.

Siu83
02.01.2019 5 z 5

waw, super knížka

skrob
31.12.2018 2 z 5

Ze začátku výborné. Ale pak jsem měl zásadní problém s tím, že Macbeth je tam prakticky jediná sympatická postava a jeho motiv k tomu co udělal je chabý, velmi chabý. Takže nedočteno.

Kolistka
31.12.2018 2 z 5

Kniha mě zklamala.

Klára187
27.12.2018

Ač jsem velký fanoušek autora, tato kniha mě nezaujala, nedokázala jsem se pořádně začíst, za mne zklamání, nedočetla jsem...

anája
27.12.2018 odpad!

Ani jsem se nezacetla a odložila, zklamání a to jsem četla od Nesboa hodně.

Kocourek
14.12.2018 5 z 5

Knížka, která vybočila ze zavedeného scénáře s Harrym ..Napínavé, zajímavé a někdy jsem si říkala, zda se něco podobného (jen bez těch mrtvol) neodehrává v reálu...Nesbo opět nezklamal...

lavazza
12.12.2018 5 z 5

No, úprimne, keby som bola labilna, tak po prečítaní tejto knihy, by som šla pravdepodobne spáchať samovraždu =D
Ale inak skvelo napísané, pútavé,... proste Nesbo....

Mijagi
10.12.2018 4 z 5

Úpadek mezilidských vztahů a morálky, postupná destrukce politického systému, zkrachovalými průmyslovými fabrikami zatížené město, vysoká nezaměstnanost, nekvalitní životní prostředí, kriminalita, drogová závislost… Od Jo Nesba jsem doteď nic nečetl a Macbeth mě nalákal pouze ze zvědavosti, jak se tomuto bestsellerovému autorovi podařilo převést staré shakespearovské téma do současnosti. Zatímco skalní fanoušci skandinávských kriminálek jsou v hodnocení spíše rozpačití, musím říct, že mě kniha potěšila. Když přimhouřím oko nad občasnou naivitou postav a závěru hnaného zbytečně moc za hranici uvěřitelnosti (ale takové mi to přišlo i u Shakespeara), čte se tahle zběsilá, sobecká honba za mocí jedním dechem. Kdo zná původní anglickou předlohu z roku 1606, nebude zklamán.

Wladimirski
09.12.2018 3 z 5

První polovina knihy je čtivý akční thriller, žádné plitké stránky, děj má spád a čte se jedním dechem. Obzvlášť mne bavil způsob kapitol, kde autor nečekaně mistrovsky převádí děj jinam a následně se vrací k hlavní dějové lince. Ve druhé polovině ale "uvěřitelnost" příběhu klesá a závěr je smutným úpadkem. HH serie je dílo o třídu výš.

Vilma232
03.12.2018 4 z 5

Zcela jiné počtení než knihy o Harrym. Oceňuji pokus o Shakespearovo téma. Macbeth i jeho Lady jsou odrazem postav o čtyři století starších - jen v úplně jiném prostředí. Brutální činy, o kterých se dočítáme, jsou kruté a téměř neskutečné stejně jako shakespearovská dramata. Když se obrovská touha po moci spojí s drogami, nic než násilí nemůžeme očekávat.

šipek
01.12.2018 3 z 5

Tak nevím nevím s touto knihou od mého oblíbeného autora jsem měl problémy.Dočetl jsem, ale moc jsem se touto knihou nepokochal. Se sérii detektivek s mým oblíbeným komisařem Harry Holem se to nedá vůbec srovnat. Děj se mi zdál takový dost neskutečný.