Lunapark

Lunapark
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444127/bmid_lunapark-Xts-444127.jpg 4 1593 1593

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

Polineus
23.01.2016 4 z 5

Moje první knížka od něj...a upřímně řečeno, po dočtení jsem si říkal, že jsem od "zveličeného kultu" Kinga v naší rodině čekal víc. Postupem času jsem si ale uvědomil, že ta knížka není zas tak špatná, nenudila, líbila se mi, dočetl jsem jí, což byl v té době docela zázrak. Na pět hvězd to nemá, ale čtyři tomu dám s radostí :-)

monushka
08.01.2016 4 z 5

Lunapark mi byl doporučen mou známou. Četla jsem od Kinga už více knih, tahle byla taková slabší než ostatní, ale i tak se mi při čtení několikrát zrychlil tep a jednou naskočila i husina, když vyjel ven prázdný vozík.

Balónek
07.01.2016

Pro mě jednoznačně nejnudnější Kingovka, přemlouvala jsem se každou stránku, že už TO snad konečně přijde...

Finn69
02.01.2016 4 z 5

Stephen King snad ani nemůže napsat špatnou knihu, ten chlap to prostě umí.
I v Lunaparku vás zatáhne do děje a nenápadně vás dotlačí k tomu, že příběhu uvěříte a prožíváte ho spolu s Devinem. Není to tak úplně horror na jaké jsme u Kinga zvyklí, spíš jde o jakousi duchařskou detektivku. To ale neznamená, že to není zatraceně dobré čtení :-)

KiyomiAsuka
02.01.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Měla svižný rychlý děj a prostředí Lunaparku bylo zajímavé.

marek6463
08.12.2015 5 z 5

Pravda,není to tak,jak by si čtenář hororového žánru představoval,přesto to dokáže zaujmout.

wiix
07.12.2015 3 z 5

Neivem prečo, ale toto je jedna z Kingových kníh, ktoré ma zaujali menej. Možno kvôli deju, ktorý nemal spád a len sa tak tiahol 300 stranami, možno preto, že v knihe bolo niečo magické, avšak nedotiahnuté do konca.

Hawkey
30.11.2015 4 z 5

Žeru ho,at vyplodí cokoliv,ale konec se mi přece jen zdál slabší. Knížečka je to celkem slabá, děj rychle ubíhá, žádné zbytečné okecávačky. Rozuzlení mě trochu překvapilo,čekala jsem větší boom a krapet více duchařiny.. každopádně - Mike a Milo mě dostali.. až mi bylo uzko.

Grety
04.10.2015 3 z 5

Neurazí, ale nenadchne..Studie křapíka se zlomeným srdcem a jeho příhod.

error555
03.10.2015 5 z 5

Ano, je pravda že King trochu odbočil,ale na obranu této knihy. Podle mě, každý v té knize najde jiní poselství( např. Nemocný hoch a jeho beznadějná matka, která čeká až umře nebo zavzpomínání na svá Studentská léta a letní brigády).

Tedy za mě, další brilantní kniha od Mistra hororu a napětí.

Smardik17
28.09.2015 5 z 5

Lunapark...horor...King, tato kombinace nezklamala.Prostě krásný letní příběh s trochou duchovna.

happy-smile
12.09.2015 4 z 5

Obálkou to připomíná paperbackovou hororovou sérii Stopy hrůzy, a tak jsem i čekala něco podobného. Nakonec se z toho vyklubal příběh o létě jednoho teenagera - první velká láska, první velká bridága, poznávání nových věrných kamarádů. O tomto byly zhruba první dvě třetiny knížky. Ke konci se to trochu zvrhlo do detektivky, žádný horor se nekoná, dámy a pánové. Ale i tak, když budete vědět, co očekávat, tak se to pěkně četlo, King holt umí.

Zrzavá_Tereza
04.09.2015 2 z 5

Moje první Kingovka - a bohužel nic moc... A to jsem se tak těšila na toho tolik opěvovaného Stephena! Ale možná jsem jen sáhla po slabší knize...

Druss
24.08.2015 4 z 5

Slaďák maskovanej za detektivku s duchem... A já mu to zase sežral aj s navijákem!

Obuvník
19.08.2015 4 z 5

Taková milá jednohubka, která potěšila mé krhavé oči. Nečekal jsem žádný epický příběh, jenom poctivou člověčinu a tu jsem dostal.
Ze všech atrakcí jsem měl už od mala nejraději strašidelný dům, i když tady nás prďolové ze západu válcují do tvaru palačinky. Ale i tak mě ten polorozpadlý přívěs s chrčícím ozvučením, lacinými efekty a oprýskanými figurínami vždy pobavil. Stejně jako tahle knížka.
Přijela k nám pouť! Račte dál :-)

Miroslav83
18.08.2015

Moc pěkné!

Breburda
13.08.2015 2 z 5

Zcela souhlasím s Faoltiarna, kniha mě nezaujala.

Faoltiarna
02.08.2015 3 z 5

Možná kdyby na obálce nebylo napsáno Stephen King, neměla bych takový pocit prázdnoty. A i když mi závěr vehnal několik málo slziček do očí, neměla jsem po dočtení ten typický šokující pocit, na který jsem od Kinga zvyklá. Většina jeho knih ve mně dokáže vyvolat hrůzu, odpor či nenávist, zkrátka emoce, což je důvod, proč se k němu ráda vracím. U této knihy tomu tak nebylo. Možná to bylo tím nostalgickým vyprávěním, každopádně mě tato kniha nezaujala, jak jsem si od ní slibovala.
Nemohu říct, že bych se u ní nebavila, ale po většinu času mě nechávala zcela chladnou, a i do budoucna vím, že zrovna k této se už nejspíše nevrátím.

Pralev
01.08.2015 5 z 5

Jako dítě jsem kolotoče a atrakce doslova zbožňoval. Ten vztah se během let bez zjevného důvodu výrazně změnil, asi jsem z toho jednoduše vyrostl. Když jsem proto v knihkupectví viděl knihu, kterou jsem od Kinga ještě nečetl, s názvem Lunapark, vůbec mě nelákalo si ji koupit a přečíst, dokonce jsem si říkal, že to bude asi jedna z mála knih od něj, která mě úplně mine. Sáhl jsem po ní až při další návštěvě knihkupectví a pak mi dlouho ležela v knihovně. Velká chyba... Už dlouho jsem od něj nečetl nic, co by mě tak moc vtáhlo od prvních stránek. Konečně po nějaké době Kingovka, ve které si člověk utvoří blízký vztah k postavám.

hancijar
15.07.2015 4 z 5

Cekala jsem neco vice, ale nebylo to spatne. Kinga si spojuli s horory a tak me to trochu zarazilo ze tam neni nic poradneho, ale vubec to nebylo spatne. Ale knihy ma i mnooohem lepsi.