Lunapark

Lunapark
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444127/bmid_lunapark-Xts-444127.jpg 4 1593 1593

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

Klarv
11.07.2015 3 z 5

Má první kniha od Kinga. Jméno spisovatele mám spojeno s horory a Lunapark zrovna nějak moc strašidelný nebyl. Občasná zmínka o jakémsi duchovi a konec knihy vše vysvětlující nestačilo. Možná by ten příběh byl naopak lepší bez nadpřirozených bytostí.

Vendelín2000
28.06.2015 3 z 5

Moje druhá kingovka. Po Carrie jsem čekala trošku krvavější děj, ale i bez lekaček a prvoplánového strašení jsem si knihu opravdu užila. Kingovy slovní obraty jsou krásným doplňkem, bez kterého by jeho tvorba neměla tolik žádanou a opěvovanou "šťávu". Kniha se mi opravdu líbila, doporučuji :)

AndyK
22.06.2015 5 z 5

Kouzelný příběh. Dýchlo mě na mě léto, nostalgie... těžko se to popisuje. Přišlo na řadu i menší zklamání z rozuzlení vraha dívky z Domu hrůzy, ale to k tomu holt patří. A konec knížky? Smutný, ale zároveň krásný...

marek6463
17.06.2015 5 z 5

To se čte samo.

Terezk-a
13.06.2015 4 z 5

Moje první knížka od Stephena Kinga.
Po této knize mohu říct, že Stephen King je velmi talentovaný spisovatel. Moc se mi líbil jeho styl psaní.
Knížka sama o sobě nebyla hororová jak jsem čekala, ale i tak mě velmi bavila. Líbil se mi konec knížky. Děj byl pěkně ukončený, žádné otevřené konce nebo nedořešené věci.
Rozhodně mohu doporučit.

knihomolka01
09.06.2015 4 z 5

Čekalo jsem to o dost strašidelnější, horor to opravdu nebyl, nicméně nebylo to špatné. Sice taková oddechovka, ale hezká oddechovka.:)

Ronnie68
04.06.2015 odpad!

Tuto knihu jsem nedokázala vůbec přečíst. Nevím, jestli jsem byla na Kinga moc náročná, ale připadalo mi že tam byl samý popis co ta daná osoba dělá. Pokoušela jsem se ji přečíst půl roku ... ale vzdala jsem to. Může to být jen můj názor, ale k této knize se již nikdy nebudu vracet...

julythreemosen
04.06.2015 5 z 5

Tak tahle byla zase jednou úžasná. Možná to není vše, co od Kinga jeho věrní fanoušci očekávají, pro mě to bylo ale mnohem více. Byl to spíše příběh o letním dobrodružství s detektivní zápletkou, než skutečný horor. A protože byl ten příběh napsaný fantastickým stylem, který je pro Kinga vlastní, možná se mi o to víc líbil. Bylo to kouzelné. Nelituji ani trochu, že jsem si knihu pořídila do své knihovničky ještě před přečtením. O to víc se mi její kouzlo líbilo, když jsem si ji přečetla na začátku svých prázdnin. Zaslouženě 5 hvězdiček a ještě víc...

Reat
02.06.2015 5 z 5

Psát o tom, že S.King dělá čest svému příjmení, by opravdu nemělo smysl. Každý, kdo čte recenze na jeho knihy, ví, s kým má tu čest....doslova se spisovatelským Bohem!!! Lunapark je další z jeho dokonalých děl, kdy se od knihy téměř nedotrhnete, abyste po dočtení (tedy alespoň já) jen stěží dýchali. Sympatický hlavní hrdina, báječné prostředí Lunaparku, atmosféra....doslova to na Vás dýchá. Věta: "Přesně. Jak natahovala ty ruce!" se mi vryla do mozku jak mozkožrout a musel jsem si jí přehrávat v duchu pořád..............

radus
07.05.2015 3 z 5

Pro mě třičtvrtě knihy naprostá nuda bez nějaké akce, pouze popisy lunaparku a komediantů. Tohle prostě není klasická Kingovka, od které by se nešlo "urvat".

kateeljackson
02.05.2015

Skvělá kniha doporučuji. Já osobně jsem tuto knihu měla na dvě cesty vlakem z Prahy do Ostravy prostě ji nešlo odložit.

kiki11
28.04.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka s detektivní zápletkou a nádechem tajemna. Skvělé počtení.

Lilith1
27.04.2015 5 z 5

Příjemné čtení na relax - nejde o horor, ale o detektivku se špetkou duchařiny, trošku i love story, ale všechno jen tak z lehoučka. Spíš mi knížka přišla jako delší a propracovanější povídka. Rozhodně ale nezklamala. Devina jsem si oblíbila a přiznám, že vraha jsem do poslední chvíle neodhalila.

Misan1993
22.04.2015 5 z 5

Mám rád napínavé příběhy, mám rád prostředí lunaparků v knize, mám rád kvalitní literaturu a především mám rád S. Kinga, který se postaral o skvělý zážitek při čtení této knížky. Vřele doporučuji lidi!

Cibak
20.04.2015 5 z 5

Příjemná odpočinková jednohubka od pana Kinga. Já jsem se pobavil.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Nová, leč velmi krátká kniha Stephena Kinga nás zavádí do prostředí jednoho lunaparku.
Vlastně je to na Kinga celkem lehký a nenásilný příběh.
Vypadá to na jednu z knih, které napsal Stephen někdy před dvaceti lety - jinak se to snad ani nedá napsat.
Přečteno za dva dny.
Pár citátů:

Láska nechává jizvy..........

Historie je kolektivní hovno předků lidské rasy, obrovská a stále vyšší hromada sraček.............

Merlinit
16.04.2015 4 z 5

Pomalé, ale moc dobré! A zaplaťbůh ne klasický horor.

dzejkbeltygros
31.03.2015 3 z 5

Na hororovou knížku bych čekala něco trochu víc, ovšem nebylo to špatné.

čef
26.03.2015 5 z 5

Další z velké série vynikajících příběhů Stephena Kinga, které musí dostat snad všechny čtenáře. Příběh je jednoduchý až triviální. První láska, zklamání a přetěžké vyrovnání se s opuštěním v kulisách letní brigády v lunaparku. Nebyl by to však King, kdyby se u čtení čtenář nudil nebo nudou přeskakoval stránky. Na každé z nich je tolik zajímavých postřehů a objevných přirovnání, že to podle mne prostě nejde. Vyznění knihy je potom hluboce lidsky dojímavé a jen těžko se dokáži představit čtenáře, kterého by se kniha vnitřně nedotkla.

geimz
22.03.2015 3 z 5

Vďaka svojej krátkosti príjemná jednohubka s nádychom nostalgie, no zároveň som od nej nedostal to, čo som očakával. Čo samozrejme nemusí byť na škodu, a King v postavách a v tom ľudskom príbehu znova exceluje, no to mystično v pozadí, tiahnuce sa od začiatku knihy, je (hlavne v kontexte s autorovou tvorbou) slabučké a v závere aj antiklimatické. Jazdu som si užil, no v Lunaparku sa zrejme už druhýkrát nezveziem.