Lunapark

Lunapark https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444127/bmid_lunapark-Xts-444127.jpg 4 1585 1585

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

BernardBlack
24.10.2014 1 z 5

Kinga zbožňuji, ale tahle návštěva parku mi zábavná nepřišla, atrakce jednoduché až nudné, strašidelný dům zbytečný, horská dráha bez napětí, zmrzlina příliš přeslazená a umělá...mělo vyjít jen jako detektivní povídka a i Ty umí mistr mnohem lépe...

Séboun
22.10.2014 4 z 5

Podle mého názoru se nejedná o "klasickou" Kingovku, ale to Lunaparku vůbec neubírá na kráse. Naopak. Při čtení jsem si neustále říkal: "Tak a teď příjde ten scary moment", ale ten jaksi nepřicházel. Závěr super se vším všudy. Paráda.

4/5

kom72
19.10.2014 3 z 5

Do poloviny knížky jsem se vysloveně trápil a knížku několikrát odložil. Po skončení "sezóny" v Lunaparku se však děj rozjel a zbytek knihy jsem přečetl za jeden den.
Takový netypický King a za tu omáčku do půlky knížky nemůžu dát více jak 3 * * *

Donika
04.10.2014 4 z 5

Jsem úchyl (už) na knihy, které mají 600 a více stran, ale tyhle Kingovy knížečky mají půvab a jsou moc fajn, když se člověk chce uvolnit a odreagovat.

Zrovna děsivé to tedy nebylo, ale takové to 'kingovské' napětí jsem pociťovala.

ugisha
20.09.2014 4 z 5

Netypický King, jak obsahem, tak rozsahem. Děsivých chvilek je tam velmi málo, je to spíš nostalgické, přišlo mi, jako by autor vzpomínal na své mládí. Taková pěkná retro jednohubka na pár večerů. Líbila se :)

LPG
18.09.2014 5 z 5

Je mi z toho krásné smutno. To jsem u kinga ještě nezažil.

Stidave
16.09.2014 5 z 5

Úžasné... Opravdu, tohle jsem si zamiloval... Detektivním příběhem bych to jistě nenazval, jelikož hlavní hrdina nic nevypátrá, nechá to na někom jiném :D

mysterygirl
12.09.2014 5 z 5

moc se mi to líbilo..

DonDiablo
01.09.2014 4 z 5

Od této knihy jsem čekal naprosto jiný zážitek než jsem nakonec dostal, ale vůbec né nutně na škodu! King nám zde představí svět světských s trouchou té detektivky a s lehkým nádechem tajemna. Kniha je kraťoučká a taky se čte jedním dechem, jen je prostě trochu jiná než jsme od Kinga zvyklí, ale rozhodně stojí za přečtení.
"Dnes vím, že galantní mladíci se ke kun*ičce dostanou jen málokdy. Vyšijte si to křížkem na ubrus a ten si pověste v kuchyni."

TheCiko5
13.08.2014 3 z 5

Moje první knížka od Kinga. Nevím,jestli se tématu dá říkat thriller,detektivka,nebo snad dokonce horor,nicméně mi vyprávění přišlo v 90% poklidné a místy až pohádkové. Samozřejmě,King má neuvěřitelný cit pro jakési podvědomé napětí. Čtete pozvolný, zatím nic neurčující text z pohodlí své postele,ale někde mezi třetím levým a čtvrtým pravým obratlem Vás bodavě mrazí. Celkově ale nevím,jestli tento pocit stačí k plnému hvězdičkovému zisku,ale mě zatím moc ne. Ale až přečtu dalšího Kinga,třeba své hodnocení pozměním.

Hjuud
13.08.2014 5 z 5

Jeden z lepších Kingů. Možná že mi nakonec asi sedí víc tyhle kratší novelky než ty rozsáhlé romány o sto postavách (To, Pod kupolí apod.). V podstatě nic se tam nestalo, ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné, letní, svěží čtení, na konci mi bylo úplně líto loučit se s postavami :-(

Faustka
07.08.2014 5 z 5

"Vejdi, pokud se odvážíš." ... Vstoupila jsem jako ušák, vyšla jako světská ze světských, alespoň na okamžik.

jiri77
02.08.2014 5 z 5

Krásně vyprávěný příběh, trochu jiný King ale přesto tato kniha u mě boduje na 100 %.

vetaiveta
31.07.2014 4 z 5

King je můj oblíbenec, ale tuhle knihu bych určitě na vrchol jeho tvorby nezařadila.

misi3889
22.07.2014 2 z 5

Čekala jsem že to bude něco super. Byla to moje první knížka od Kinga, čekala jsem rozhodně víc. U téhle knížky jsem se vůbec nebála ba naopak spíš jsem se docela nudila.
Tady je moje recenze: http://mis-room.blogspot.cz/2014/07/lunapark-recenze.html

lenkamw
21.07.2014

Nebola to typická Kingovka, ale páčilo sa mi to. Ale stále neviem čo nebolo biele....

Divil
18.07.2014 3 z 5

Asi jsem od Lunaparku čekal trochu víc. Celkově se mi to četlo poměrně dobře, ale takovéhle jednohubky, kde není příliš prostoru k tomu, aby i vedlejší postavy měly svou propracovanější psychologii, asi nejsou úplně mým ideálním šálkem kávy. Myslím, že námětem by z toho mohla být pěkná 600-stránková knížka. Taky se mi nelíbila jedna chyba v překladu. Bylo to docela na začátku, kdy se v české verzi knížky objevilo, že v pozadí hraje dětská písnička Pec nám spadla. Asi by to nevadilo, když americké reálie jsou odlišné od těch našich, ale když se tam vzápětí objeví, že na písničku se tancuje takovým specifickým pohybem krok-sun-krok atd., tak jsem pátral v anglické verzi knihy a našel jsem, že má jít o písničku Hokey Pokey - a ta tam pak samozřejmě i sedí. Vůbec jsem si říkal, proč vlastně je v knížce překládaných tolik názvů songů. Není to zbytečné?

TereziaH
13.07.2014 2 z 5

Detektivní příběh, to rozhodně není.. U prvních 100 stran jsem to opravdu chtěla vzdát ale neudělala jsem to protože jsem si řekla že je to King a podle hodnocení, ale bohužel mě to nevtáhlo do děje ani na konci. Rozhodně Kingovi nedávám červenou na horor se těším.:)

CraWer
07.07.2014 4 z 5

Detektivka s horrorovými prvky, která mi naprosto sedla!

80%

NoelHudson
04.07.2014 5 z 5

Od knihy jsem očekávala hodně a nebyla jsem vůbec zklamaná. Není to sice klasický Kingovský hororový příběh ale spíše oddechovka, ale oddechovka od které se nejde odtrhnout a není úplně odproštěna od napětí. Něžný, nostalgický, dojemný detektivní příběh vás naprosto vtáhne, občas vás rozesměje a na konci prostě nejde se nerozbrečet. I já měla slzy v očích. Duchové a tajemno nechybí a je ho tam tak akorát. Rozhodně se stává jednou z mých nejmilejších knih, ke které se opět vrátím.