Lunapark

Lunapark
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444127/bmid_lunapark-Xts-444127.jpg 4 1593 1593

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

Lablynt
06.03.2015 2 z 5

Bože. Nejhorší Kingovo dílo, co jsem zatím četla. Nuda, nuda, nuda. Duch v Domu hrůzy nemá žádný smysl. Kniha ve mně nevzbudila strach ani nic jiného. Nepřiřadím knihu do hororů. Tohle je druhá kniha, která mi dokázala zkazit náladu.

Fremr
18.02.2015 5 z 5

Lunapark, který King vydal v roce 2013 je opravdu úchvatná kniha. Lidský příběh, který mě naprosto dojal a s hlavním hrdinou jsem se po pár stránkách ztotožnil. Na 200 stránkách plných nostalgie Vás King vrátí v čase do nádherných 70. let, které nikdo z nás už neprožije, ale díky Kingovi aspoň na chvilku zažijete ty úžasné chvíle plné čisté lásky, přátelství a tajemna. Mě osobně vždycky víc sednul King, který píše o životě než ten King, který píše čisté horory. To je asi ten kámen úrazu v hodnocení této knihy, ti kteří milují civilního Kinga, budou naprosto nadšeni. Ti, které upoutá obálka a zavádějící text na přebalu "Kdo se odváží vstoupit do domu hrůzy?" budou samozřejmě zklamáni, protože tohle opravdu není horor. Je to kniha o životě, o selháních i radostech. O tom krásném, ale i zlém. A ten dům hrůzy berte jako bonus.

Misoponia
17.02.2015 2 z 5

Tak především, nebyl to horor, zařazení do tohoto žánru nechápu. Stokrát jsem měla knihu chuť odložit. Příběh je tuctový, často nudný a předvídatelný, s nezajímavými popisy. Na to, jak je kniha tenká, mi trvalo dost dlouho ji přečíst. Pokud čekáte horor nebo nějaké napětí, tak Lunapark nečtěte, protože se ničeho z toho nedočkáte. Je to spíš taková hodně nudná a rozvleklá detektivka.

dencuska
17.02.2015 3 z 5

Táto kniha bola prvou, ktorú som od Kinga čítala. Zo začiatku som mala trošku problém ju úplne neodložiť, trošku ma nudili dlhé opisy. Ale povedala som si, že ju dočítam a nakoniec som neľutovala. Koniec som už čítala so zatajený dychom, a hlavne kvôli nemu sa to oplatilo dočítať :)

Petruse21
12.02.2015 3 z 5

Od Kinga trošku zklamání, některé pasáže mi přišly vyloženě nudné, což se mi u něj stává málokdy.

Andrée
11.02.2015 5 z 5

Jsem naprosto spokojená. Příběh mě zaujal a na samém konci mi způsobil zimomriavky. Až mě trochu mrzí, že vyprávění Devina nebylo trošku delší.

ZÓNA
10.02.2015 5 z 5

Dávám pět hvězdiček za krásný příběh. A nejen za něj. Odmyslím -li skvělou atmosféru, kterou King dokáže vytvořit v každém ze svých románů, odmyslím-li nádherné tajemno ve kterém je mistr nad mistry, zbývá mi nádherná lidskost příběhu, krásná postava hlavního hrdiny a jeho přátel, neskutečná hloubka smutku, kterou považuji za takřka geniální a za pointu, kterou jsem doopravdy nečekal. A něco pro muže. King stvořil nádhernou blondýnku, která určitě nenechá žádného muže klidným. Není to horor, ze kterého by jeden nemohl usnout, ale je to vyprávění, které je reálné a z kterého člověk může mít skutečný strach. Bravo!!

Lenourt
03.02.2015 2 z 5

Vůbec se mi to nelíbilo! Toto prostě není Kingovka :-(
Nejen že to nebylo vůbec strašidelné, nebylo to ani moc napínavé. A to co měl asi být ten temný spodní proud tajemných znamení byla spíš hesla pro to, že to nakonec bylo úplně předvídatelné :-(

Sonne
01.02.2015 4 z 5

Slabsi Kingova kniha co se napeti tyce, ale zase se krasne cte. Gradace na poslednich strankach je mazec, konec ma dojemnou, smutnou atmosferu...

Fastard
30.01.2015 5 z 5

Nakonec dávám pět hvězdiček, nemůžu jinak, ten konec byl zkrátka strhující...Není to úplně typický King, jak už tu bylo řečeno, chvílemi hodně sentimentální (nešťastná láska, nemocné dítě...), ale nemůžu říct, že by to bylo na škodu. Naopak to souzní s celkovou atmosférou příběhu a hlavně ta gradace na posledních stranách je hodně povedená.

Mareek
23.01.2015 5 z 5

King i v pokročilém věku neztrácí páru. Kniha se mi hodně líbila, její rozsah není nijak velký.. Díky tomu se kniha nevleče, ale člověk ji přečte jedním dechem.. První polovina je odpočinek, ta druhá s koncem excelují.. Jsem spokojen.

JudgeURBAN
22.01.2015 4 z 5

Tato kniha ma svoje světlé i tmavé momenty. První polovinu působí jako odbočinková kniha, ale nepůsobí žádným nudným dojmem, jenomže na pár dalších stránek se z toho vyklube skoro až romantická kniha až jsem si myslel že se to neobrátí, ale naštěstí se tak stalo a mám z této knihy skvělý dojem. Tato kniha mi ukázala oddych, romantiku spojenou s detektivkou a akcí. Je to jen taková příjemná oddechová knížka nic víc. Mimo jiné je to moje první přečtená knížka od Stephena Kinga. ( 14.1.15 až 22.1.15 )

marcela9143
21.01.2015 5 z 5

Skvělý příběh :)
Naprosto přečtená jedním dechem :)

kočičí anus
13.01.2015 4 z 5

Nevím v čem je (u některých) problém. Ve jménu King, díky němuž každý od díla očekává hektolitry krve? Jednoduše vystavěný příběh, který jak je u Kinga zvykem vtáhne a nepustí. Atmosféra příjemná, ale chyběla mi nějaká nostalgie. Pokud od Stevieho každý čeká kulervoucí bombu, při níž bude mít strachem sevřenou prdel jak heterosexuál uprostřed průvodu gayů, jeho smůla. Já byl spokojen. Peace.

Mariona
07.01.2015 5 z 5

1. přečtená knížka 2015 a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe, moc se mi knížka líbila a už se těším na další Kingovku :)

evickakyticka
03.01.2015 2 z 5

Kdybych měla knihu hodnotit jako kriminálku, kdy hledáme vraha, byl by to slabý průměr. Pokud bych ji ale měla hodnotit jako knihu od Kinga, tudíž povětšinou horor, jsem velmi zklamaná. Název Lunapark vybízí k myšlence, že se v něm bude něco dít, něco "strašit", např. ve strašidelném domě, že zdroj strachu bude jasný od začátku do konce. Ale ono ne. Plácáme se ve vzpomínkách na bejvalku, přitom vyděláváme prachy a tajemno je někde jinde. Pane Kingu, tohle se vážně nepovedlo!!!!

pajatp
27.12.2014 5 z 5

Mne knížka opravdu chytla.. Přečteno během dne, není to klasický King, ale stejně úžasný..

ChristineP
26.12.2014 3 z 5

Upřímně nevím, co bych o této knize měla napsat, natož pak jak ji ohodnotit.
Kinga jako spisovatele miluji a obdivuji, ale tohle jako by on nenapsal. Stále jsem čekala na ten moment, kdy se začne něco dít ... a v podstatě to přišlo až na posledních 20 stránkách. Všechno předtím je prostě jenom příběh a když čtete Kinga, čekáte něco neuvěřitelného a šokujícího. A tohle Lunaparku chybělo.
Abych nemluvila jen ve zlém, tak musím dodat, že napsané je to čtivě a příjemně. Za den jsem to měla přečtené.
Není to špatná kniha, ale nesplnila mé očekávání. Tohle prostě nebyl můj King.

Dymond
30.11.2014 4 z 5

Jímala mě nostalgie a klid, když jsem tuto knihu četla... Na Stephena Kinga nedám dopustit, zatím ani jedna kniha nebyla zklamáním... Vřele všem Lunapark doporučuji...

Misha11
31.10.2014 5 z 5

Moje první od Kinga, moc se mi líbila. Pro mě je z těch knih, na kterou stačí jeden, dva večery, tudíž ideální oddechovka. Chvíli trvalo, než se děj rozjel, ale pakto stálo za to, sice to nemá nijak složitý děj, rozhodně to není žádný horor, ale trošku toho napětí tam je a to je fajn. Je tam nostalgie, nadpřirozeno ale i realita, láska, nenávist i smrt což se v mnoha knihách nevidí. King opravdu umí upoutat a nepustit, to se mu musí nechat. Ke knížce se rozhodně jěště někdy vrátím. Víc takových spisovatelů..