Lunapark

Lunapark https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444127/bmid_lunapark-Xts-444127.jpg 4 1584 309

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

Teraesa
24.02.2023 5 z 5

Skvelá kniha, trochu iná než tie, ktoré mám od Kinga prečítané, ale ani trochu nesklamala.

krakonos.kraken
23.02.2023 5 z 5

Tahle se mi moc líbila. Krásně vyprávěný příběh, atmosféra která se do člověka úplně vpije. Nemám co k tomu napsat, není to horor a to je dobře. Připomíná mi to Norské dřevo, příběh plyne tak samozřejmně a lehce. Určitě si jí v budoucnu zopakuju.

P.S. sorry za nic neříkající recenzi, ale tohle jsou moje pocity.

PierRe Vesper
11.02.2023 2 z 5

Záčátek s popisem Lunaparku, výrazů a všeho mi přišel hodně takovej beatnickej, pak trocha napětí a závěrečné odhalení, které jsem ani nečekal, že bude. Kinga nemám zatím moc načteno, ale bylo to takové meh.
Čteno do výzvy.

elotriel
22.01.2023 4 z 5

Překvapivě první kniha od Kinga, u které jsem se nebála...

Michal_SK
08.01.2023 3 z 5

Dlho sa mi to zdalo pomalé a nezáživné, tak som knihu často odkladal po pár stránkach, ktorý sa veľmi šikovne nakoniec vyskladal do prepracovanej mysterióznej záhady.

Kortez
06.01.2023 4 z 5

Audiokniha. Pomalu se rozjizdejici pribeh z lunaparku. Cim dal se dej posouval vpred, tim vic me zajimalo co bude dal. Nakonec se vsechny kapitoly, i ty na prvni pohled nebo poslech spojily do jednoho pevne svazaneho uzlu. Urcite bych to nenazval horror. Jen lehce mysteriozni pribeh, o to vic se priblizoval k realite.

dr.horrible
14.09.2022 3 z 5

Určite sa jedná o príjemné dielo s dobre vykresleným vnútorným svetom a atmosférou, ale ja strašne nemusím tieto sentimentálne coming of age veci (a keď tak v inom období a hlavne žánri). Zároveň som sa opäť utvrdil v tom, že King nemá rukopis. Keby to písal ghost writer, nezistili by ste to.

BrooksWasHere
30.08.2022 4 z 5

Lunapark je veľmi pohodovo napísaná kniha, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil.

Veľmi sa mi páčila zápletka s brigádou v zábavnom parku, pri ktorej pomalým (a mne vyhovujúcim tempom) odhaľujeme detaily vraždy, ktorá spôsobila to, že v Dome Hrôzy straší.

Pekný hororový nádych a jemne tajomná atmosféra tejto (na Kinga) krátkej knihe veľmi prospievajú.
Ale aj tak mi príde, že som už z Kingovej tvorby čítal ďaleko lepšie knihy.
Za mňa 80 %

jarynek
20.06.2022 4 z 5

Dobře řemeslně napsaný King s ingrediencemi, které rád používá - nostalgie po časech minulých (tentokráte sedmdesátky), trochu tajemna (tentokráte spíše pomálu a možná by příběh dokázal fungovat i bez něj), vztahy spíše nenaplněné, napínavý děj (tentokráte bohužel bez nějakých velkých překvapení a zvratů). Na to, jak je kniha útlá, tak je poměrně pomalý rozjezd - i když čtenář tuší, kam autor směřuje, tak mi začátek přišel trochu natahovaný. Děj se následně rozjede, ale pka je najednou konec, kdy mi přišel trochu nevyužitý potenciál Domu hrůzy a v něm přebývajícího ducha. Takže OK, dobře se to čte, baví to, ale při znalosti jiných Kingovek mi to přišlo trochu nemastné neslané

MichelleKing
09.06.2022 4 z 5

LUNAPARK mě naprosto nadchl.
Tohle bylo úplně něco jiného než ostatní Kingovy knihy, které jsem četla, ale opravdu se mi to líbilo!
Obzvláště se mi líbila atmosféra, do které je kniha zasazena. Něco o karnevalovém žargonu a ohromný zábavný park.. a pak to odhalení na konci pro mě bylo tak nečekané, byla jsem v naprostém šoku!
Poslední dobou čtu málo knih paranormálního typu od Kinga ( dávám přednost i jiným autorům) Na druhou stranu bylo opravdu osvěžující číst od mistra něco víc v duchu mysteriózního thrilleru.
A to jen dokazuje, že ten muž je génius a všechno, co napíše, je fantastické!
LUNAPARK je bezpochyby jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih!

Roubas
25.05.2022 4 z 5

Žádný horor, ani nervy drásající thriller, ale letní příběh s prvky tajemna o jednom mladém klukovi a jeho nalomeném srdci a o tom, jak se dá časem a životem (přáteli, prací a setkáním s novými lidmi a novou ženou) zase v pořádku slepit. Poutě a zábavní parky mají a vždycky měly pro zasazení příběhu své kouzlo. Především je to lidský, sentimentální a hezký příběh, takže fanoušci prahnoucí po krvežíznivých klaunech a děsivém domu hrůzy tady ostrouhají. Ti, kteří Kinga raději v lidštějších a více románových příbězích, zaplesají.

stanislav0373
04.05.2022 3 z 5

Skvěle napsaný příběh se závanem tajemna. Takový dobrý film na sobotní večer...

zandu
27.03.2022 4 z 5

Takový příjemný příběh. Očekávala jsem horor, dostala jsem pohádku.

veronika0382
24.03.2022 5 z 5

Řekla bych, že Lunapark je tak trošku jiná Kingovka. Jiná, než jsme zvyklí. Ale za mě tedy výborná. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

jordys
16.02.2022 5 z 5

Většinou píšu o tom, jak u Kinga dávám přednost delšímu románu založeném na postavách. V tomto případě mě naprosto vtáhlo prostředí lunaparku, možná to není klasický horor, ale podle mě cokoliv, co se odehrává v lunaparku horor musí být. Stačí mi projít kolem kolotočů na Výstavišti, takže asi nemůžu být moc objektivní. Jednoduché, zábavné, pro mě i hororové.

CharlesWard
08.01.2022 3 z 5

Ano, dá se říct, že se jedná spíš o thriller, než čistokrevný horror. Ano, je to jiné, než klasické kingovky. Ano, jiné, neznamená v tomto případě horší.

DomYell
29.12.2021 4 z 5

Zadny drastak to neni, bohuzel. Vic nez jizda na horske draze to je jizda na labutich.

Belanna
21.11.2021 4 z 5

Příjemně plynoucí příběh z netradičního prostředí lunaparku a zajímavý námět se mi líbil.
Autor tu vsadil na mezilidské vztahy a přátelství, chvílemi rozesmál a chvílemi rozesmutněl. Knížka je velmi citlivě napsaná.

Sisi394
17.11.2021 5 z 5

Netradicni King, ale bavila me od zacatku do konce

Ondra_P
30.10.2021 4 z 5

Velmi se mi líbilo prostředí lunaparku kde se příběh po většinu času odehrává. K úplné spokojenosti mi však chybělo více napětí.