Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

JackieSan
05.05.2014 5 z 5

Mou první knihou od Nesboho byl Sněhulák a tak jsem chtěla vyzkoušet i něco, kde neúčinkuje Harry Hole. Knížka se mi líbila ale tak nějak jsem se neztotožnila s hlavním hrdinou. Vetšinou bývá hrdina nějakým způsobem sympatický ale u Rogera Browna jsem si tak nějak nebyla jistá. Necítím k němu ani náklonnost ani odpor. Konec mi připadal poněkud podivný ale co už :D Přesto všechno dávám pět hvězdiček, protože jsem se od toho z nějakého důvodu prostě nedokázala odpoutat :))

dadako
15.04.2014 4 z 5

Než se pustím do Harryho Holea, chtěl jsem si otestovat, že mi bude Nesbův styl sedět. Na to jsem si vybral tuto knihu. Knížka je napsaná moc pěkně a čtivě. Rozhodně se mi styl líbil více než Larsson i když na rozdíl od něj zde bylo pár logických děr. Každopádně Nesbo testem prošel a tak vím, že Netopýra se bát nemusím...

iMike
30.03.2014 5 z 5

Má první přečtená kniha Jo Nesba, vskutku musím uznat, že vše parádně popsané, jak postavy, tak detailně zpracované scény. Rozhodně budu pokračovat dál v jeho knihách.

tomvall
29.03.2014 5 z 5

Ze začátku jsem dost postrádal Harryho Holea a Roger Brown mi moc sympatickej nebyl. První třetinou knihy jsem se prokousával ztěžka a nějak jsem nevěděl, jestli číst dál. Ale pak mne dostala a nemohl jsem jí odložit. Konec dost překvapivej, možná trochu moc zamotanej, ale celkovej dojem výbornej. Doporučuju. :)

Merynkaw
27.03.2014 4 z 5

Čtivá, bohužel jsem si uvědomila až v půli knihy, že jsem ten příběh už někde viděla:-))

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Super kniha, sice bez Harryho, ale i Roger nebyl špatnej ... sice trochu namyšlenej hajzlík, ale opět jsem si početla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

allebra
20.03.2014 5 z 5

Chyběl mi tam detektiv Harry Hole, ale navzdory tomu další skvělá a velmi čtivá detektivka.

martin3683
20.03.2014 4 z 5

"Hrdinu" asi milovat nebudete. Zakomplexovaný a namyšlený hajzlík není postava, která si získá rychle naše sympatie (alespoň u většiny z nás :-)). Ale ve výsledku to není vůbec na škodu a alespoň máme všechnu pozornost upřenou na příběh. Ten má na tak málo stránek sakra hodně zvratů a druhá polovina knihy je pořádná jízda, která vás donutí číst až do rána. Celkem si říkám, že bych mrknul i na filmové zpracování.

adorjas
17.03.2014 3 z 5

Jo Nesbø mi až tak detektívkovo nesadol, napriek tomu, hodnotím túto knihu z jeho kníh, za tie, ktoré ma zaujali. Ps. Okrem detektívky (žánru) by som k tejto knihe pridala názov aj Akčný román...

DanielaH
16.03.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, jsem zvědavá na další od tohoto autora.

Tiru
12.03.2014 5 z 5

Má první severská detektivka. Děj krásně pádí kupředu na vlně adrenalinu, časté překvapivé zvraty v ději a na konci spokojenost s vyjasněním situací, které v průběhu byly zdánlivě nahodilé a nelogické. Často jsem v duchu na adresu hlavní postavy poznamenal " Tak kamaráde a teď se ukaž, jak si s touhle situací poradíš. Tohle ti vážně nezávidím."
Za mně plný počet. Hlavní hrdina i spisovatel to zvládli na jedničku,

Werun
06.03.2014 2 z 5

Autora mám ráda, ale tahle kniha mě celkem zklamala.

Nelly
24.02.2014 3 z 5

Po pravdě, čekala jsem více. Na mne moc pomalý rozjezd a hlavně nemám moc ráda knihy, kde člověk fandí negativnímu hrdinovi.

VladkaBU
18.02.2014 4 z 5

... začátek mi připadal nezajímavý, a přitom kamarádky říkaly, jak je to super. Počkej, to začne, říkaly, a pak to skutečně začalo. Film jsem ještě neviděla.

TerkaPS
12.02.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, má od začátku spád, jak jsme od Nesba zvyklí, jen ten závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy a příliš překombinovaný.
Jinak fajn kriminálka, ale Harry H. je pro mě nepřekonatelný :-).

Hudis
11.02.2014 4 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka. Asi škoda, že jsem viděl jako první film.

tluchol
11.02.2014 3 z 5

Na můj vkus trochu příliš překombinované :(

dendy.252
01.02.2014 4 z 5

Tato kniha byla od Nesba moje první a moc se mí líbila. Sice pomalejší rozjezd, ale poté se od ní nešlo odtrhnout. Jsem zvědavá na sérii o Harrym. Takže doporučuju.

Marsha
24.01.2014 5 z 5

Tato kniha je pro mě od Nesba nejlepší.

ferda
22.01.2014 4 z 5

Román se mi docela líbil, námět byl dobrý, ale nepoznat psí kousnutí od lidského ? Asi v Norsku nejsou takové kapacity. Ono tam takových seků bylo víc, ale i tak to stálo za přečtení.