Lovci

Lovci https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256313/bmid_lovci-isX-256313.png 4 833 149

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…... celý text

Vincenzoci
07.10.2018 4 z 5

Super hlášky, dobrý příběh, samá akce a ultimátní řezby! :-) Jen si člověk musí zvyknout, že se vše odehrává v ČR a to je trochu nezvyk - česká jména u superpadouchů, co se potloukají kolem ND v Praze, prvně to jde trochu ztuha, pak dobrý. Knihu doporučuji, ideální oddychovka! :-)

Jaruš7
05.10.2018 5 z 5

Vydařené dílko, mistrovské příměry mi braly dech a přiznávám i další emoční projevy.
Citace : "Mířil jsem do Národního divadla a byl si stoprocentně jistý, že mě tam čeká něco mnohem horšího než baletní provedení Mein Kampf ...."
Už jen v tomto bodě má nezkrotná představivost dodala množství adrenalinu ke skoro postižení některých orgánů.
Další pokračování v četbě mi vlastně podobnými výroky, tímto stylem upevnilo zdraví.
Není nad trénovanost.
Dodatek - František Kotleta superhrdinský od Martina Fajkuse je obdivně výstižné.
Fandům doporučuji, super vše.

Radovan_R
16.09.2018 4 z 5

Klasický Kotleta, jak ho dobře známe - spousta akce, cákající krev, odolné potvory, vtipné hlášky... Kupodivu zde se mluví víceméně slušně, skoro žádný sex, takže v podstatě kniha pro mládež :) Nelze než doporučit.

Geramon
21.08.2018 5 z 5

Povídá ,,bude kotleta přijď bude se ti to líbit".
A já blbec půl dne nežral, tak jsem se těšil.
Přes půl Prahy jdu pěšky abych ještě vyhládl.
Přijdu hladovej jak vlk a posaděj mě do křesla a cpou před ksicht nějakou knihu.
,,Na knihu ti kašlu naval žrádlo".
,,Jaký žrádlo vole?"
,,Kotletu ty slibotechno".
Ti hráblo néé tady negrilujeme tady jsi v literárním kroužku.
Neštvi mě sedni a čti nebo dostaneš křeslem přes makovici.
Grrrr hodím svůj nejdrsnější obličej, ale vůbec to nepomáhá.
A tak otevřu a čtu.
Dáš si brambůrky ? povídá týpek ve vedlejším křesle asi po hodině.
Neotravuj a nezdržuj zrovna Mlejnek dává na hubu Krvavé Máří.
Týpek se naštvaně obrátí.
Po 4 hodinách odložím knihu a nevěřícně se rozhlédnu.
Mám hlad, mám fakt hlad, ale jídlo mě nezajímá.
Mám literární hlad.
Musím sehnat další Kotletu.
,,Naval dalšího Kotletu"
,,Nemám čéče "
Zvednu se, vykopnu dveře a uháním do Neoluxoru.
Grrr týpek dává zrovna roletu dolu.
,,Co jako děláš, ty zavíráš magore?"
Máme už zavřeno odvětí maník.
Okamžitě otevři a naval všechno od Kotlety nebo si přinesu svoje vybavení a otevřu si to tady sám.
Obrýlený týpek se na mě podívá a vidí že je zle.
V duchu již vidí svojí mámu jak mu nadává že mu večeře vystydla.
Mazej a přines mě všechno kde je na obálce nápis Kotleta.
Týpek přinese krabici dávám mu hrst bankovek a on se usmívá.
áááááá super sedím doma otevírám krabici.
Vyndavám první a kur..a co to je?? DVD s nějakým plešatým týpkem kterého jsem viděl v televizi jak buzeruje jiné týpky a nadává. He kotlety a ryby.
Já toho brejlouna zabiju grrr
Vytáhnu zbytek a vidím že ostatní jsou fakt knihy od Františka Kotlety.
Pomalu brejlounovi odpouštím a začínám se nořit do další knihy.
Ano nyní to vím, právě jsem začal věřit na mimozemšťany nebo bohy.
Protože takto perfektní knížky nemůže napsat žádný obyčejný člověk z planety Země.

asteion73
20.08.2018 4 z 5

Super, moje druhá knížka od Kotlety (první byla Spad) a musím říct, že se mi líbila víc.
Napětí, humor, spousta akce, prostě nádhera. Doufám, , že nám František Kotleta super detektiva Petra Mlejnka a jeho kamarády naservíruje ještě v nějaké další knížce.

jiri.one
20.08.2018 3 z 5

Už jsem několikrát psal, že Leoš je prostě takový generátor jednoduchých příběhů, které nakonec nejsou tak špatné a lehce i pobaví.
Kniha Lovci je přesně taková, jakou bych od Leoše čekal. Tedy nic zásadního na co bych dlouho vzpomínal a od čeho bych se nemohl odtrhnout. Když člověk nemá čas, tak se ke knize může po týdnu nebo i po měsíci vrátit a díky její jednoduchosti, tak není problém se opět rychle zorientovat.

Příběh vypráví o Praze roku 2050, kdy už technologie pokročila natolik, aby lidé mohli být vylepšování na úroveň superpadouchů (což je termín, který je v knize opravdu používán) a pro boj s nimi jsou zde i vylepšení policisté. Zápletka je celkem jasná, tedy, že vylepšení policisté vlastně s vylepšenými superpadouchy spolupracují a je tu jen jeden čestný polda, který ten doposud skvěle fungující, ale nečestný a prohnilý, systém hodlá zničit. Jestli se mu to povede, to už si přečtěte sami, ale že Mlejnkova (trochu divné ale rozhodně originální jméno hlavního hrdiny) cesta bude plná střílení, nějakých těch hlášek a i trochy sexu (o dost méně než třeba v poslední knize Spadu), tak o tom u Franty Kotlety nemusíte vůbec pochybovat.

Dávám 69%. Skoro bych šel na těch sedmdesát, ale na sedmdesátce už začínají knihy, které už koketují s vyjímečností a nebo mají třeba nějaký zajímavý přesah. Takové kvality kniha určitě nemá. Nicméně její účel je pobavit a odreagovat a to splňuje skvěle. Prostě jednoduché čtivo do vlaku pro každého :-).

Kacenak
09.08.2018 5 z 5

Tohle byl fakt slušnej náser. Ani nevím, jak bych své nadšení vyjádřila slušnějším termínem.
Jednoduchý čtení, je to nabitý energií, má to vtip, akci, i napětí. A celkem aktuální téma v pozadí děje pro dnešní multikulti-pride-bio-feministicko-fanatickou dobu. :)

Lymril
14.07.2018 5 z 5

Kotletu prostě žeru!!!

Corelainie
25.05.2018 2 z 5

Příjemná oddechovka. Není to vůbec špatné, kniha má břink a vtip. Jenom ten humor za každou cenu na každé stránce by nemusel nutně být... Je to takový komiks v knize.

flashi
07.05.2018 4 z 5

Čtivé, akční, sem-tam úsměvná hláška. Pokud od toho moc nečekáte, bude Vás výborně bavit. Trochu jsem si u toho odpočinul - prostě knížka, u které nemusíte přemýšlet.

LucyBrand
18.04.2018 4 z 5

Kniha jako taková rasistická není. Celkově je dílo poutavé a snad žádná kapitola nebyla nudná. Děj plný akce, přestřelek (ať už slovních nebo se zbraněmi) a boje muž proti muži zde zkrátka neomrzí. Bohatě dostačujících 304 stran lze tak přečíst jedním dechem.

martin6849
23.02.2018 4 z 5

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával, pohodovou oddechovku na cestu a ještě zbylo na pár hodin i na hotelu, takže za mě spokojenost.

Alezi76
20.02.2018 5 z 5

Kotleta opět nezklamal. Další krvavý nášup. Prostě Kotleta.

Drowned
18.02.2018 5 z 5

Lovci jsou ultimátní krvavou akční řežbou superzabijáků a superhrdinů protkané politickou konspirací. Ani okamžik nenechá Kotleta čtenáře vydechnout a dupe na plyn až na podlahu. Občas sem tam utrousí vtípek... Kotletu mám moc rád, proto dávám plný počet.

VladimirTetur
08.01.2018 4 z 5

Málokdy se dokopu k nějaké beletrii, notabene té české. Není o ní slyšet. Nevím proč mám zafixováno, že pokud by se u nás vyskytl nějaký literární klenot, musel by být přeci už dávno zfilmován, protože ten katastrofální nedostatek invence české kinematografie posledních dvaceti let už je "donebevolající"(***). Kotletovi Lovci jsou pro mě příjemným překvapením, jelikož jsem již ve svém junáckém věku díky maturitně povinným Havlovým "dramatům" a všelijakým Vívegům došel k závěru, že moderní česká kultura je naprosto ztracena. Počáteční odpor vystřídalo překvapení, a po přečtení první kapitoly byla dynamika změny taková, že jsem zbytek knihy velmi pobaveně zhltal na dva zátahy.

Hlavní hrdina Mlejnek si to tu dává ve velkém stylu a autor se za české prostředí nestydí. Nikdo se tu nejmenuje Johnny, nehraje se tu na mazaného Filipa odněkud z vysněného západu, nebo vzdálené galaxie a pracuje se s tím, co kraj s dobou dal. Nepůsobí to uměle, nenudí to, skvěle to graduje. Komiksové klišé tomu moc sluší. Nebál bych se tohle nazvat komiksovou světovou třídou.

Kotleta je přitom podle místních znalců pouhým copycat padavanem jakéhosi mistra Kulhánka, od kterého jsem bohužel zatím nic nečetl a o to víc se teď na něj těším.

*** Snad ke zfilmování Kotletových Lovců, nebo alespoň k jejich komiksovému zpracování dojde dříve, než se budou všichni Hřebejkovi kloni smažit s ostatními Havlisty v pekle spolu s jejich protičeským, prizdisráčským a lokajským světonázorem. To nekonečné, ostentativně tragikomické omílání života za komunismu v Čechách na všechny různé variace jsem mylně považoval za úspěšně indoktrinovanou masovou kulturní šablonu. Díkybohu za kamarádské doporučení tohoto majstrštyku a z toho plynoucí prozření, že indoktrinace nezasáhla všechny kreativní duše. Rozhodně budu tímhle směrem někdy pokračovat.

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dalo by se říct takový komiks bez obrázků.

slawa.cap
15.12.2017 5 z 5

Úžasná knížka, myšlenkou mi hodně připomíná film Blade Runner a Kulhánkovo Stroncium. Má spád jako všechna Kotletova díla a čekám jestli se někdy rozvine do série.

TomK
14.12.2017 5 z 5

Co napsat? Snad jen, že tohle dílo není pro vegetariány, protože je to zase skvěle krvavá kotleta, která má spoustu humoru, vylepšených lidí a skvělého prostředí. Dokonce i příběhová linka mne bavila a měla co nabídnout. S chutí do dalšího chodu!!

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užil jako všechny od mistra pera Kotlety. Prostě když někdo umí psát tak umí. Jako vždy divoká jízda akce stíhá akci . Velkolepá kniha. Kolektiv autoru české fantasy si prostě může hodit špagát. Bravo. Chci našup doufám , že tvorba vydrží a dočkáme se dalších podařených knih. Kulhánek se může jít bodnout.

Michaeles
12.10.2017 5 z 5

Prvni kniha od tohoto autora a musim říct že úžasná. Jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četl. Už se těším na další knihy.