Lovci

Lovci https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256313/bmid_lovci-isX-256313.png 4 833 149

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…... celý text

imhotepcz
08.02.2020 4 z 5

Franta opět nezklamal. Výborně zábavné čtení se spoustou zvratů. Postavy sice už tak originální nebyli, ve své podstatě to byli vylepšení lidé se schopností rychle regenerace ala wolverine. Každopádně mám jeho knihy rád. Jsou takové pohodové čtení.

PetrKral
19.01.2020 4 z 5

Moc hezké vtipy a narážky z apokalyptické Prahy.

stanislav0373
18.11.2019 5 z 5

Akce, akce, akce! K tomu ještě obrovská dávka trefného humoru jako bonus. Kniha mě úplně pohltila a nedokázal jsem přestat číst, dokud jsem nedočetl i ISBN a čárový kód...

avalonek
11.10.2019 4 z 5

Další dílo pana Kotlety a konečně se tam zase vrátil pořádný humor a masakr jak má být a jak jsem zvyklá.Škoda,že už nemám další díla a budu si muset počkat,až naše knihovna bude mít něco nového..Super

Miro.slav
27.09.2019 3 z 5

Kotletov štýl môžem. Rovnako môžem jeho pohľad na blízku budúcnosť. Taktiež môžem brakovú oddychovú literatúru. Táto kniha ma však nenadchla. Splývala mi s "Hustým nářezom". Nezanechala vo mne žiaden záblesk zaujímavej brakovosti. Na Perunovu krev sa to nechytá ani náhodou!

kokosek
23.09.2019 4 z 5

A tentokrát si Kotleta pomáhá biotechnologiemi a stvoří tím superhrdinu (nebo superpadoucha - ale kdo by to řešil)
Originálně pojatá budoucnost střední Evropy poté co se vypaří Slovensko. A během knihy přijde naše republika o premiéry i prezidenta, to by se ovšem mohlo dnes chápat jako navádění k trestnému činu. Možná by se někdo v Bruntále měl dobře zamykat :-)

Janadvorackova
22.09.2019 4 z 5

Kam tenhle chlápek chodí na hlášky, tam bych si ráda došla s košíčkem na houbičky :).

Doufám, že až mi za třicet let bude sedmdesát, budu, vyzbrojena paralyzérem ve starodávně vyhlížející holi, jezdit na černé trhy do takové Prahy :).

Prostě spousta akce pro ty, co se potřebují uvolnit :).
Příběh má takové jako komiksové pozadí. Komiksy nemusím, ze všech těch super hrdinů mám spíš srandu. Kotleta to umí hezky vměstnat do reality a vtipu a jeho příběhy se dobře čtou ve chvíli, kdy si chci zvednout náladu. Efektní popisy, to umí :).

Hustej nářez mě nebavil, Spad byl super. Lovci nejsou špatní.

Marketplace
27.07.2019 5 z 5

Kotletovky - dalo by se říct, že knihy, které jdou z akce do akce, jsou nabity spoustou hlášek, sexem a nesmrtelnými hrdiny. V tom posledním se trošku pletu, někteří umírají... I tahle kniha nezklamala, sice tu nejsou upíři, mimozemšťani ani svět po jaderné katastrofě, ale má to spád, čte se to rychle a mě to neuvěřitelně baví.

Israha
19.07.2019 4 z 5

Mé první setkání s novodobým titánem české brakové fikce dopadlo velmi dobře. Kotleta evidentně má pro tento druh literatury značné vlohy a hype, který okolo jeho děl panuje, není náhodný. Jeho Lovci předně disponují absolutní čtivostí, tempo děje neupadá a nedá čtenáře vydechnout. Dále tu máme skvělý cit pro popis akčních sekvencí, obrovskou obrazotvornost jak při popisu dění, tak i stavbě fiktivního světa, a v neposlední řadě břitký, cynický a úderný smysl pro humor (přičemž některé dystopické vize po odklopení přebalu z nadsázky vyznívají poměrně dosti znepokojivě). Výborné, vše potřebné pro pořádně šťavnatý brak zde máme. Při čtení jsem však měl problém s tím, že Kotleta občas nezná míru. Ne ani tak ve vymýšlení čím dál větších magořin (to je naopak dobře!), ale dějová linie má tolik zvratů a otoček, že mě už ke konci přestala zajímat a těšil jsem se jen na závěrečnou řezničinu; hlášek a přirovnání je tolik, že ty opravdu dobré ztratí na údernosti a o to víc razí ty méně povedené, a i to užívání citoslovcí pro zatraktivnění akčních pasáží ke konci spíše unavuje. Proto hvězdička dolů. Po dalším Kotletovi určitě sáhnu,ale až po čase, obávám se, že jeho styl psaní se všemi zmíněnými neduhy by se mohl začít nepříjemně zajídat.

TERRORDROME
19.06.2019 4 z 5

Ono je to zasa o tom istom čo vždy, hrdina s poetickým menom Mlejnek funguje ako lovec vylepšených zločincov v cyberpunkovej Prahe a jedného dňa sa ocitne uprostred spiknutia ktoré ho postaví proti všetkým, čo znamená že ich bude musieť pekne po vzore svojho mena brutálne pomlieť do klobás a popri tom sa ešte navážať do moslimákov, džamorákov a východného Slovenska. Jeho protivníci sú "rehabilitovaný" šialenci ako sadistická prostitútka s katanami vyliezajúcimi z rúk a pyroman čo pri vraždení zapaľuje sám seba. Okrem výdatne mäsitej a špliechajúcej akcie ma bavili aj neustále striekajúce hlášky a krkolomne epické prirovnania ktorých tam Kotleta naprdel za celú kadibúdku. Plus nejaké to jeho obľúbené slovko "prásk", aj keď tentoraz tam bolo asi viac "ratatatata". Finále s tankom proti cybermodlivke bolo vlastne jedno z Františkových najúdernejších, je to klasik.

lassse
17.06.2019 4 z 5

Tahle kniha prostě jede do začátku bez zastavení, sice je to asi o něco horší než upírská sága, ale pořád "kotletovsky" dobrý

m.benesovaa
11.06.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla během chvilky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kotleta mě nikdy nezklamal. Miluju jeho knihy.

ak_xiala.d
04.06.2019 5 z 5

Nezklamalo! Další úžasná kniha.

tlllk
18.04.2019 4 z 5

Oddychovka s hromadou krvi a politicky nekorektného humoru. Ale byť autorom na autogramiádu v Košiciach pošlem radšej dvojníka....

Patapuf
02.04.2019 5 z 5

Další pořádně šťavnatá kotleta na stole... parádní fikce se spoustou uvěřitelných skutečností... další porce fantastiky a v tomto díle se autor obešel bez démonů a jiných nadpřirozených postav a o to víc se vyřádil vylepšováním obyčejných smrtelníků..

whiolet
31.03.2019 3 z 5

Typická "kotletovina" ,kde nechybí násilí, černý humor a sexuální narážky.
Bohužel mě to tolik nebavilo jako třeba swingers party a postavy v této knize mi nijak k srdci nepřirostly,takže to spíš hodnotím jako průměrné čtení.
Prostě to neurazí,ale ani nenadchne.

Blafoun
07.03.2019 5 z 5

Už víte jak bude vypadat Prágl v roce 2050? Ne? Tak si to přečtěte. :-) Zdá se, že policie bude mít při chytání zločinců o zábavu postaráno. Další porce Kotletovské zábavy pro věrné fanoušky tohoto žánru. Vypadá to, že tato kniha by mohl být pilot k nové nadupané sérii se superhrdiny zachraňující naši vlast... :-)

Rolada88
17.02.2019 2 z 5

Jooo byla to oddechovka a i celkem zabavna. Akorat nekdy hodne vynucene radoby humorne hlasky. Ale jinak dobry pribeh :-)

Sitth
08.01.2019 1 z 5

A já prostě Kotletovi na chuť nepřišel a furt mi to rodina dává pod stromeček.... I tato kniha, mě utvrdila v tom, i když většině čtenářské základny se jeho styl vyprávění líbí - a já jim to neberu - u mě to prostě nefunguje a té nadsázce nevěřím.
I když kdybych to četl nalitý, tak bych na to měl třeba jiný názor.... :D

tte35
22.10.2018 3 z 5

Toto je prvá kniha ktorú som prečítal od Kotletu a mám z nej zmiešané pocity. Námet nie je zlý ale to podanie a jeho spracovanie ma nejako nedostalo. Príbeh je v podstate klišé jedno za druhým. Miestami sa autor snažil byť vtipný ale ostalo iba pri snahe. Teraz som sa pustil do Spadu a zatiaľ o 1000% lepšie.