Kůň a jeho chlapec

Kůň a jeho chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76790/bmid_kun-a-jeho-chlapec-Dcr-76790.jpg 4 1837 164

Letopisy Narnie série

Narnie… kde koně mluví… kde se rodí zrada… kde čeká osud. Dva uprchlíci spojí své síly k zoufalému útěku. Ačkoli jejich jediným cílem je uniknout svým tvrdým, nesvobodným životům, ocitnou se brzo v samém středu strašlivé bitvy. Je to bitva, která rozhodne o jejich osudu i o osudu celé Narnie.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Horse and His Boy , 1954

roni24
30.04.2019 5 z 5

Tento díl byl pro mě prvním, který jsem ze série četla a do teď je mým nejoblíbenějším. Laskavost, strach, dobrodružství, láska, svoboda.... Příběh je tak krásný a dojemný, že bych ho mohla číst stále dokola. Myslím si, že právě tato kniha, a poté celá série, mě přivedla ke čtení. Bríhy-hinny-brinny-huhy-ha - nejlepší kůň na světě.
Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy. Jak dětem, tak dospělým. Neváhala bych ani minutu.

Banny_L
03.04.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoct..ale chybí mi tam starodávní králové a královny :(

animovanej medv
05.02.2019 5 z 5

Letopisy Narnie patří k mým oblíbeným knížkám, které mi četla maminka před spaním, když jsem byla malá. Kůň a jeho chlapec mě baví opravdu hodně. Ačkoli je to příběh, který je celkem vystřižený z předcházejících, tak tam vlastně zapadá. Potkáváme se zde s královnou Zuzanou, Lucií i Edmundem. Ale né, když jsou ještě děti, ale když už jsou dospělí a rozumní králové a je to velmi milé shledání. Samotný příběh o chlapci, dívce a dvou koních je napínavý a nechybí v něm nic, co ve správné pohádce má být. Pokora a napravení pýchy, pořádný záporák a Aslan, který v příběhu je i není, jak to se správným bohem bývá.
Rozhodně doporučuji, dětem i rodičům.

ElleNora
02.02.2019 5 z 5

Lewis opět nezklamal! Přečetla jsem jedním dechem, jak mě kniha vtáhla do děje. Už od začátku je tu několik záhad a podivných událostí, jejichž logické vysvětlení je vlastně docela jednoduché. Moc jsem si užila Aslanovy chvíle, které jsou jako vždy velmi majestátní a plné mouder.

BlazingHeart
27.12.2018 3 z 5

První polovina knihy mě celkem bavila, ta druhá už tolik ne. Z velké části kvůli, dle mě, velmi natahovanému ději, který děti nejspíše bavit nebude.
V první půlce jsem byla nakloněná ke 4*, ale vidím to spíš na 3*. Z těch tří dílů, které jsem zatím přečetla (Čarodějův synovec; Lev, čarodějnice a skříň; Kůň a jeho chlapec) mě tahle bavila nejvíce, ale zřejmě mi Narnie a styl, jakým je psaná, úplně nesedla a do dalších dílů půjdu jenom proto, že je mám koupené.
Pro mě průměr a zatím jediná kniha z Narnie, ke které se možnááá někdy vrátím.

Haloon
09.12.2018 5 z 5

Nádherná pohádka, trochu jak vystřižená z Příběhů tisíce a jedné noci. Tak přeplněná pohádkovými klišé, že by to mohlo být až otravné, ale jelikož Narnie je tak stará, že stojí snad u zrodu prvních příběhových klišé, tak jí to milerád odpustím.

Orange8knihomol
18.11.2018 5 z 5

Opět mne autor svým příběhem nezklamal! Tenhle konkrétní díl byl, jak jinak, než opět plný dobrodružství a napětí, při němž se čtenáři tajil dech a čekal, jak vše dopadne. Jednoduše musím DOPORUČIT! Sic se děj oné knihy odehrával v poušti, tropech a zemi na způsob Indie, avšak to nemění můj pozitivní názor na díl série.

DannyLady
17.10.2018 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Myslím, že další díly můj názor určitě změní, ale k této konkrétní knize se ráda znovu vrátím. Kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Seznámili jsme se s novými postavami, které byly zasazeny chronologicky do období vlády 4 panovníků, který každý dobře zná z dílu Lev, čarodějnice a skříň. Napínavý příběh plný zvratů a zajímavých nových postav.

Juki-RoseMary
14.10.2018 3 z 5

Pro mě průměr a zatím jediná kniha z Narnie, ke které se možnááá někdy vrátím.

heliiinka
20.09.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. I když jsem se ke knize dostala až jako starší čtenář, tak si jsem poněkud jistá, že by mě kniha moc nebavila ani před pár lety. Především mi chyběla pořádná zápletka.

Miro.slav
20.09.2018 3 z 5

O poznanie lepšie než Čarodejníkov synovec, no celej ságe chýba iskra a epickosť.

Zelený_Drak
27.06.2018 3 z 5

Jeden z nejlepších dílů Letopisů Narnie, i když v rámci série jde jen o vedlejší příběh. Kůň a jeho chlapec je kniha, kterou zkušenější čtenář brzy prokoukne a trochu se při ní možná i nudí, ale pro malé dítě je to napínavý příběh se šťastným koncem. Koně i děti jsou dobře napsané postavy, které si čtenář snadno oblíbí – není těžké jim na jejich cestě fandit. Jejich rozhovory a pohnutky jsou srozumitelné, což je ostatně Lewisova silná stránka v knihách pro děti. Rozuzlení Narnijských zápletek je často odbyté ve stylu "Aslan ex machina", ale v tomto případě se Lewisovi povedlo Aslana zapojit aniž by tím pohřbil dynamiku příběhu.

Laf
16.06.2018 4 z 5

Čtivý příběh, který hned vtáhne do děje a s napínavými momenty.

Karča.K
12.06.2018 3 z 5

Jeden z lepších dílů série o Narnii, byť zvídavé dospívající dívky by možná uvítaly knihu ve stylu "Dívka a její kůň".

Netopyr07
04.06.2018 3 z 5

Trošku rozvleklé, ale pro vypravovaný příběh asi důležité. Mluvící koně mě fascinovali, stejně jako vykreslení jejich povah :-))

Laco13
16.04.2018 2 z 5

Túto knihu som čítal veľmi dlho, aj keď je celkom tenká. Trištvrte knihy ma absolútne nebavilo, popri tejto knihe som prečítal ďalšie dve no nakoniec som sa k nej vrátil a asi posledná štvrtina na naozaj bavila. Som rád, že som ju dočítal ale myslím, že znova ju čítať už nebudem.

pavelvanura
19.03.2018 5 z 5

Zatím můj nejoblíbenější díl. Je trochu jiný, dospělejší ale osobitější.

NinušFantasy
17.03.2018

Jiné díly Letopisů Narnie se mi sice líbily více, ale i tak to byl krásný a napínavý příběh.

slaska77
26.02.2018 5 z 5

Krásný bájný svět, kde zvířata i lidi žijí v symbióze. Narnie, přestože je přes 65 let stará, nikdy nezestárne a bude bavit nás a naše děti stále dál. Těšíme se na další pokračování.

Alex.rrr
16.02.2018 3 z 5

Asi zatím nejlepší z dílů. nepřišel mi tak dětinský a ráda jsem si odpočinula od přímého vyprávění o Narnijských a 4ce Petra, Zuzany, Lucie a Edmunda, kteří se zde vyskytují jen ojediněle. Tři hvězdy jen proto, že polovina textu by se dala vyškrtnout a nemělo by to žádný dopad na obsah.