Kůň a jeho chlapec

Kůň a jeho chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76790/bmid_kun-a-jeho-chlapec-Dcr-76790.jpg 4 1837 164

Letopisy Narnie série

Narnie… kde koně mluví… kde se rodí zrada… kde čeká osud. Dva uprchlíci spojí své síly k zoufalému útěku. Ačkoli jejich jediným cílem je uniknout svým tvrdým, nesvobodným životům, ocitnou se brzo v samém středu strašlivé bitvy. Je to bitva, která rozhodne o jejich osudu i o osudu celé Narnie.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Horse and His Boy , 1954

Honey0105
17.08.2011 3 z 5

Tak.. Znovu jsem se odhodlala k dalšímu čtení v této sérii, která mě zatím moc nebavila. Už mnohokrát jsem tu vypisovala (u přechozích dílů), jak mi příběhy přišly nedobře napsané.
Když jsem brala tento díl do ruky, tak jsem na to byla docela připravená (tím myslím na to, že se mi to asi zase nebude líbit, ale že to má jen pár stránek a zvládnu to přečíst).
Na jednu stranu musím říct, že mě příběh zase mnoho nenadchl. Ale také musím podotknout, že se mi četlo docela dobře a už jsem si tak nějak zvykla na Lewisův styl.
Na jednu stranu škoda, že se příběh neodehrával v Narnii na druhou stranu mě nové postavy přeci jen oslovily trochu více, než ty předchozí.
Příběh byl takový osvěžující a i když jsem ráda, že to mám za sebou, tak se mi tento díl četl poměrně dobře.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Kormorán
19.02.2011 4 z 5

Zatím jediný díl Letopisů Narnie,o kterém můžu s klidem říct,že se mi líbil.Zajímavé postavy,konečně trochu dospělejší příběh a hlavně hodně odlišný styl vyprávění.Takhle by to rozhodně šlo!

motycek
31.01.2011 4 z 5

Asi nejslabší díl, ale i tak si ho rád přečtu, protože Lewis na vás sype informace o Kalormenu a pořád působí dojmem že mu nikdy nedojdou, ale zase se v tom neztrácíte. Je to dobrá doplňková četba a nejvíc se tam dozvíte o uspořádání celého světa, Kalormenu a i trochu o Archenlandu který bohužel v knihách není vůbec rozvedený. Všichni mluví tak s tou Kalormenskou trapností, a to vás vtáhne do příběhu. Ale ačkoli je kniha na Narnii trochu nadprůměrně dlouhá, putování mi přijde nejkratší.