Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou

Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89514/bmid_letopisy-kralovske-k-89514.jpg 4 569 107

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata.... celý text

MalatekD
20.06.2017 4 z 5

Prostřední povídka mne bavila trochu méně, ale to je snad otázkou v kusu. Jinak mám rád pana Vondrušku, jeho knížky jsou excelentním propojením mých dvou nejoblíbenějších žánrů, tedy historického románu a detektivky. Kniha je psaná velmi živým, zábavným stylem, přesně to, co od knížku podobného typu očekávám.

reader.007
16.06.2017 3 z 5

Zase jedna z knížek ke které mne přivedla audioverze, tentokrát ale jen úryvek, takže jsem chtěla vědět "jak to bude dál".
Čtení je to Vondruškovsky příjemné, děj odsýpá, zápletky všech příběhů jsou jednoduché, ale zajímavé, takže jen jeden maličký detail: i když jinak nemám problém s historickými (ne)přesnostmi, nějak se neumím smířit s tím, že by v 16. století někdo použil výraz "Dej si bacha!" :-)

EricNor
06.03.2017 4 z 5

Ten Vondruska je grafoman na ntou. Tolik knih napsanych a vesmes to nejsou zadna tintitka, ale pomerne objemne svazky. Psano perem lehkym, nicmene zapletky jsou logicke a promyslene, zedneho deus ex machina se nedockame. Do vlaku a do tramvaje idealni cteni.

petatzu
07.02.2017 4 z 5

Čtivé a vyloženě do děje vtahující. Ale postupně mi to přijde všechno si tak podobné. Moc ráda se však k této sérii budu vracet, je to lehčí čtení.

cialexa
03.01.2017 5 z 5

Trochu zdlouhavé čtení, na rozdíl od Oldřicha z Chlumu je ale chronologické, královský písař Adam z Dobronína s pomocníkem Petrem se Oldřichovi z Chlumu v pátrání a řešení případů vyrovnají.

Pl2899
08.12.2016 5 z 5

V knize nalezneme tři příjemné příběhy s detektivní zápletkou. Za těchto dlouhých zimních večerů se mi Letopisy královské komory četly dobře. Doporučuji.

cérka
02.12.2016 5 z 5

Skvělá kniha po jejímž prvním přečtení jsem se stala fanouškem pana Vondrušky. Jelikož tehdy ještě neexistovala Databáze knih, tak jsem si nebyla na 100% jistá zda je to ona a je :-). Přečetla jsem znovu a znovu s velkou chutí. Vůbec jsem se nenudila a dokonce si ani nebyla jistá jak to dopadne :-).

wooloong
28.06.2016 5 z 5

Pět hvězd za dokonalý popis "dobytí" Frymburka v příběhu Nepohřbený rytíř a za postavu hejtmana Samuela.

Luci136
17.06.2016 5 z 5

Ja to poslouchala jako audio knihu, musim uznat, ze ctena verze me laka vic, ale diky teto verzi se mi v praci krasne nekolik dni pracovalo, jelikoz jsou to krasne napsane pribehy. Jsou poutave, snadne, usmevne, naucne.
Proste super knizka a urcite si prectu ci poslechnu vice knizek od Pana Vondrusky ;-)

ivoiro
04.02.2016 5 z 5

Výborná kniha v jedinečném stylu tohoto spisovatele. Zajímavý pohled do naší minulosti. Po přečtení si každý uvědomí, že lidé se nemění. Dnešní hříchy jsou stejné jako ty před několika staletími.

PierRe Vesper
17.10.2015 4 z 5

Velmi čtivé..začnete a nejde přestat, dokud nevíte, kdo je vrah. A ne vždy je to zahradník. :-D

hancijar
11.08.2015 5 z 5

Kniha velice ctiva, moc se mi libila. Jen jsem si pri cteni Pripadu s alchymistou zpomela na kriminalku Miami, kdy zniceho nic mu najednou dojde, kdo je vrah...
Ale jinak 5 hvezdicek si urcite zaslouzi, a pokud je tahle kniha nejslabsi, tak se mam jeste na hodne co tesit.

Shardlake
14.06.2015 3 z 5

Plzeňské mordy

Příběh, kde Jiří Adam z Dobronína vezme do svých služeb bakaláře Petra Korce, syna plzeňského rychtáře a Rozárku, která původně pracovala v plzeňském hostinci jako nevěstka. Příběh vypráví o touze a moci mezi lidmi, kteří mají vést město Plzeň a jít tak ostatním lidem příkladem. Místo toho mezi sebou intrikují, uplácejí a nezastaví se ani před vraždami lidí, kteří jim stojí v cestě.

V příběhu o nepohřbeném rytíři díky zkušenostem bakaláře Petra z lékařských studií tento namíchá sedativum, které uspí celou posádku hradu až na jednoho. Všichni postižení to přežijí a ten co asi nic nejedl a nepil, tak hrad brání plyváním na dobyvatele.

Případ s alchymistou

Příběh o tom, jak se i člověk ve vyšších kruzích nechá napálit od šejdíře. Mistr Theobaldino navykládá členům Bratrstva sv. Eligia, že umí vyrábět zlato, v touze po zbohatnutí mu začnou podstrkovat peníze a slibují si od toho ještě větší zisky pro sebe. Jiří Adam z Dobronína jim dokáže, že se nechali napálit a peníze mu strkali za nic. Mistr Theobaldino nakonec umírá pro žárlivost ženy, která neunesla, že měl více milenek.

Všechny tři příběhy byly čtivé.

jaja1989
17.04.2015 1 z 5

Nejhorší díl ze série.

Zdenda20
09.04.2015 4 z 5

Velice poutavé příběhy. Každý příběh má odlišnou zápletku. V příběhu o nepohřbeném rytíři dokáže pomocník Petr namíchat sedativum, které uspí celou posádku hradu až na jednoho. Všichni postižení to přežijí a ten co asi nic nejedl a nepil, tak hrad brání plyváním na dobyvatele. Trochu mi to připomělo kriminálku Miami,
tam jsou také super chemici. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další knihy od pana Vondrušky.

Selinute
08.02.2015 4 z 5

Sympatický středověký vyšetřovací tým, ale stále o krok před ním je Oldřich z Chlumu s panošem Otou ze Zástřizlí. Knížka mě pobavila a ráda si přečtu i další díly Letopisů.

brabofka
15.09.2014 3 z 5

Pro toho, kdo nejdříve začal sérií Oldřicha z Chlumu a byl jí nadšen stejně jako já, je tato knížku mírným vystřízlivěním. Nevím proč, ale postavy mi neseděly, chybělo pověstné (alespoň pro mne) prolínání příběhů v jeden. Všechny 3 příběhy byly osekány, a většina věcí tak nějak zrychlena? Chápu, že tímto způsobem by každý příběh vyšel na 1 samostatnou knihu, ale tak jak pan Vodruška dokázal u Oldřicha, jde 3 různé příběhy spojit tak, aby se z toho stala čtivá a příjemná kniha. Já zůstanu věrna, Oldřichovi. Snad časem přijdu na chuť pánu z Dobronína... zatím mne spíš irituje to jeho popisování neduhů a nemocí, a neustálé přemýšlení nad tím, zda pomocník může být nevěrný své zatím"přítelkyni/konkubíně".

horac
04.05.2014 3 z 5

Nemůžu si pomoct,ale zatím mě pán z Dobronína a bakalář Petr za srdíčko moc nechytil a poslední Případ s alchymistou mě docela nudil.Oldřich z Chlumu to není.Uvidím jak to bude pokračovat.

KikiZ
13.03.2014 4 z 5

I letopisy jsou moc fajn, pán z Dobronína je sympaťák a Petr s Rozárkou jsou sympatičtí, i když u mne přece jen o fous vede jeho středověký kolega Ota ze Zástřizlí.

LG73
22.09.2013 5 z 5

Vondruškovi knihy miluji. Detektivky zasazené do období české renesance mají stejné kouzlo jako příběhy s Oldřichem s Chlumu a já si u nich vždycky skvěle odpočinu.