Letní záhady

Letní záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492961/bmid_letni-zahady-wwJ-492961.jpg 4 86 27

Tucet napínavých příběhů situovaných do parných dnů a nocí, stvořených samotnou královnou zločinu a sestavených do této sbírky určené pro prázdninové večery. Se stoupajícími teplotami stoupá i pravděpodobnost zločinu, ať v Cornwallu či na Riviéře, ať v prostorách Apollónova chrámu či anglického venkovského sídla. Ani pražící sluneční paprsky však nezabrání detektivům z pera Agathy Christie vyřešit i ty nejzapeklitější případy. Rozložte lehátka na pláž či do stínu stromů a užijte si povídky plné mistrných odhalení a závěrečných třešniček na dortu. A k tomu jednu autorčinu vzpomínku na letní tragikomickou příhodu z dětství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

Midsummer Mysteries , 2021

4xbabča
18.09.2022 4 z 5

Docela příjemné čtení detektivních příběhů ve formě kratších povídek. Její knihy se mi vždy líbily a tak tomu bylo i tentokrát, i když trochu jinak.

Luna5000
10.09.2022 4 z 5

Byla to moje úplně první detektivní knížka od Agathy Christie a asi i úplně první detektivka vůbec. Knížka rozdělená na krátké povídky se četla velmi dobře. Některé kapitoly jsem četla své babičce a při čtení jsme společně hádali, kdo je vrahem či zlodějem a jak to nakonec dopadne. Některé povídky však neobsahovali slečnu Marplovou či Hercula Poirota a to mě docela zklamalo a myslím, že asi jednu povídku jsem tak nějak nepochopila, ale to je zřejmě moje chyba, autorce to rozhodně za vinu nedávám. Nicméně povídky byly moc hezké a povedené a rozhodně touto knížkou od autorky nekončím. Agatha Christie je prostě mistryní detektivního žánru.
PS: Tahle obálka se jim moc povedla.

klaraj093
31.08.2022 3 z 5

Super sbírka povídek, většina se mi moc líbila.. Mám ráda zápletky jaké Agatha vymýšlí..Kniha byla svižná a hezky zpracovaná.

Aligator805
21.08.2022 4 z 5

Velmi milý výběr povídek. Pohodové čtení k vodě. Zajímavé jak si autorka prohrála s povídkou Smrt na Nilu a jak se později liší tento stejnojmenný román.

jjanule
04.08.2022 5 z 5

Samozřejmě, že z povídek ACH vznikají stále nové a nové kompilace, teď se zaměřili na sezónní soubory (i když se tam občas ta sezónnost těžko hledá).
Příjemný výběr, člověk se tak dostane i povídkám bez velkých detektivů.
Nicméně např. povídka Smrt na Nilu má s románem Smrt na Nilu společný snad jen Nil, v tomto případě není žádná povídka zkráceninou nějakého románu, ani nejsou nijak upravené proti původním.

Babouš
01.08.2022 4 z 5

Každá povídka je cca na pět až deset stránek, takže ideální k vodě, aby se člověk nespálil :) Některé už jsem znal, protože jde o povídkovou verzi pozdějího románu (např. Smrt na Nilu), ale i u nich je zajímavé, jak si s nimi Agatha pohrála a jak se povídka od pozdějšího románu liší. A hrozně dobře se to čte! Moje nejoblíbenější byly Chrámek bohyně Astarté a ta z Delf, která se točí kolem podivného únosu bohatého synáčka.

Ellissabeth
31.07.2022 3 z 5

Zkrácená většina povídek běžných příběhů (či povídek). Některé i hodně upravené - původní, jak byly vydány z tisku novin kam Agatha psala. Přesto, kdo zná knihy, (většinou) nic moc nového. Trochu mě to tím zklamalo, ale dalo se to očekávat (moje chyba ;-) ). Přesto se to hezky čte, a je zajímavé vidět rozvoj jejích povídek v samostatné knihy. Hezké vydání.