Les v domě

Les v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509372/bmid_les-v-dome-6479c873c40b8.jpg 4 3792 1035

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád. Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne. Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.... celý text

stejsdan
14.02.2024 5 z 5

Paní Mornštajnová zase dokázala, źe je paní spisovatelka. Při čtení mi lezl mráz po zádech, ale dílo je skvěle napsané. Přemýšlím, kolik je takových cácor mezi námi a taky proč se babička s matkou chovaly tak jak se chovaly. A taky o ostatních postavách, které byly perfektně vykreslené. Mrazivé čtení, ale určitě doporučuji.

IvčaB2
14.02.2024 3 z 5

Přečetla jsem a z komentářů souhlasím s tím, že po dočtení mi není dobře. Napsané moc dobře, ale podruhé to číst nebudu nikdy.

jiri77
13.02.2024 5 z 5

Hodně dobrý psychologický román, který mě strhnul a bavil mě po celou dobu čtení, román nemá žádná hluchá místa. Pročítal jsem se dospíváním hlavní hrdinky a pořád jsem čekal kam to bude směrovat, kniha mě držela v neustálé zvědavosti a napětí jak to dopadne. S knihou jsem naprosto spokojen a mohu ji jenom doporučit !

Peggy2711
12.02.2024 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla asi měsíc. Když to viděla známá, že ji čtu, tak jen prohlásila "Nečti to, nebude ti z toho dobře!" A já ji přesto přečetla a dobře mi není. Mnohokrát jsem ji chtěla odložit, protože příběh je tak skvěle vystavěn, vyprávění je tak věrohodné a procítěné, že se do situace úplně ponoříte a není vám dobře. Ale odložit nešla, les mě chytil a nešlo z něj odejít bez konce.

Crimble
12.02.2024 5 z 5

Silný a tragický příběh, který Mornštajnová vystavěla skvěle. Je bolestné si připustit, že takové věci se dějí a oběti velmi často nedostanou spravedlivé zadostiučinění.

libuse6749
11.02.2024

Alena Mornštajnová má cit zasáhnout čtenářovo citlivá místa. Aspoň na mě všechny její příběhy tak působí.

Cácorka mi bude v hlavě znít ještě dlouho. Už od prvních stránek knihy bylo jasné, že její dětství není růžové. S přibývajícími stránkami, i jejím dospíváním, ji prostě nejde nelitovat. Asi nikoho nepřekvapí, že tento příběh nemůže mít dobrý konec.

O knize bylo již napsáno mnoho, a proto čtenáři, kterým se kniha dostala do ruky později, byli díky kauze ochuzeni o hlavní zápletku, prosákla totiž na svět s každým dalším zveřejněným příspěvkem. Z hlavního sdělení však mrazí, zvláště v případě, když si čtenář uvědomí, že ač může být příběh smyšlený, TOHLE se opravdu malým děvčátkům děje. A nesou si bohužel tohle utrpení s sebou celý život.

Terka17
10.02.2024 5 z 5

Tak tohle je síla. Přečteno během tří dnů, což svědčí o spádu a napětí. Kapitoly ubíhaly úplně samy. Kniha nechá v každém alespoň malý šrámek, jizvu pod okem, která bude připomínat, že z bludného kruhu lži a zla lze vystoupit právě jen tehdy, budeme-li konat a „moc mluvit".

strana394
09.02.2024 3 z 5

Jelikož kvůli celé té kauze jsem mělo vyspoilerováno o co v knize jde a kdo je hlavní viník, neměla jsem z knihy takový požitek a moment překvapení. Ale i tak jsem ráda, že jsem se do knihy pustila.

Díky tomu, že celý příběh je psán z pohledu pouze jediné osoby, nemáme prostor nahlédnout do hlavy ostatním účastníkům a nedozvíme se tak jisté podrobnosti.

Temná, mrazivá atmosféra z knihy přímo sálá. Budete se modlit společně s Cácorkou, aby vše dobře dopadlo. Rodinné vztahy byly až fatální a chování rodinných příslušníků bylo opravdu na hlavu.

Co se týče té kauzy, tak já jsem na straně autorky. Četla jsem i různé příspěvky od ToyBox a v mnoha případech mi přišlo, že paní vidí věci, které tam ani nejsou a jen spíš hledá určitou podobnost. Je jasné, že ji celý příběh Les v domě připomněl onu hroznou minulost a otevřel staré rány. Je mi líto každého, kdo se v knize, byť jen maličko našel..

Hlavní hrdinky Cácorky mi bylo líto. Dětství má být tím nejlepším obdobím v životě a je hrozné, že někdo tak mladý zažívá tyto strašné věci.. Občas lidé zapomínali, že Cácorka byla jen obyčejná devítiletá holčička, která se snažila utéct před hádkami do svého vlastního světa. Do světa, který byl plný krásných knižních příběhů, které nahlas mohla vyprávět Monice. Mrzí mě, že neměla nikoho, kdo by ji pomohl. Dokonce ani pomalu neměla nikoho, kdo by ji věřil.. Věta, kterou řekla sociální pracovnice při svém odchodu, mě dostala..

Toto téma je hrozně těžké, ať už na čtení, tak i na psaní. A jsem velice ráda, že se autorka pustila do tak nepříjemného tématu.

Hodnocení: 3,5/5
Děkuju nakladatelství Host za poskytnutí knihy.

nada3314
08.02.2024 5 z 5

BRILANTNÍ!
Tohle bude má nejkratší recenze, kterou jsme kdy napsala!
Vše co bych chtěla říct už bylo napsáno.

Uff, to bylo opravdu silné a jediné co po dočtení vím je, že hodně dlouho nechci číst něco tak srdce svírajícího.

malýčtenář
07.02.2024 5 z 5

Snad už vše bylo od čtenářů napsáno, jak klady i zápory. Jedno je jisté, že autorka napsala silný , emotivní příběh. Jak píše sama, žádné tajemství není nikdy pohřben tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Přečteno jedním dechem. Úplně jiný žánr než ostatní autoři. Smutný, ale možná i pravdivý. Je mi z něho tesklivo, co všechno se může stát.

Lenka541
06.02.2024 5 z 5

Z tohoto příběhu mi nezůstal žádný hezký pocit. Tady snad ani nelze chválit kvalitu knihy, ikdyž čtivé, když ji zastiňuje tak nelidský osud patřící malé holčičce. Opravdu nelehké čtení.

Maevie
06.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Neveselá kniha, která ve vás zanechá nepříjemnou pachuť. V rodině malé holčičky je toho tolik „divného“, že čtenáři unikne to podstatné, ta skutečná a nejhorší příčina všeho. A jakého tématu – dětského zneužívání – se knížka dotýká není nikde uvedené. „Zakamuflování“ skutečného viníka je opravdu mistrné, černým puntíkem pro knížku je tak jen podezření z plagiátorství.

santa1212
06.02.2024 5 z 5

Masakr, děsivý příběh, skvěle napsáno, přečtete jedním dechem.

Viky17
05.02.2024 5 z 5

Velmi čtivě napsané velmi bolestivé téma. Přečetla jsem jedním dechem i když mě tak moc zaskočil příběh.

MirkaProk
03.02.2024 5 z 5

No, co k této knize napsat. Určitě je čtivě napsaná, přečteno, jak se říká jedním dechem. Příběh velmi depresivní. Jak činy jednoho člověka dokázaly zničit spousty životů, ať už přímo, či nepřímo. Knihy paní Morštajnové mám moc ráda. Její knihy ve mně vždy vyvolají divoké emoce.

pingu1
31.01.2024 5 z 5

Drsný, mrazivý, depresivní román. Z knihy mám doteď husí kůži a za malou cácoru mi puká srdce. Netušila jsem, kolik strachu, smutku a zoufalství se vejde do jediné knihy...

KnizniTurista
31.01.2024

Těžké, přetěžké čtení. Tahle rodina vážně nefunguje. Co funguje je autorčin um vykreslit příběh. Řemeslně dobře odvedená práce, ale brrr...silný kafe. Po tomhle jsem musel sáhnout po něčem lehčím. Svatební cesta do Jiljí a Zn.lepší život mě z deprese nakonec dostali. Jestli si od autorky dám další kus? Nevím. Ukáže čas.

Karloska
31.01.2024 4 z 5

Nechceš to číst, ale musíš...
Kniha je čtivá, silný příběh.

Cher
31.01.2024 5 z 5

Tak tohle bylo drsné. Kniha se četla dobře, ale obsahově těžce. Strašné, že se to děje kolem nás a my mnohdy ani netušíme, že se to děje.

Vendy1993
29.01.2024 5 z 5

Waaau...nemám slov. Tak strašně silný příběh. Nejdříve to vypadá, že to bude jen smutný příběh o holčičce, která to má doma těžké ale pak....prostě neuvěřitelné a přitom se takové věci fakt dějí :(