Operace Thümmel

Operace Thümmel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453774/bmid_operace-thummel-iQn-453774.jpg 4 716 163

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

Allena24
26.01.2021 5 z 5

To byl teda mazec. Poslouchala jsem suprově namluvené audio Martinem Stránským. Za mě to byla moc prima "oddechovka", kterou doporučuju.

Madla81
26.01.2021 5 z 5

Neskutečná jízda, vtipné, drsné, akční, prostě kulervoucí. Správná oddychovka v těžkých časech, kdy člověk nemá chuť si po přečtení knížky podříznout obě zápěstí. Přečetla jsem ji za dva dny, přetahovali jsme se o ni s manželem, který ji jako nečtenář dostal k Vánocům. Přečetl ji první a zamilovali jsme se oba dva. Já teda Kotletu platonicky miluju teprve od Undergroundu, ale že se mi do brunátlského řezníka zamiluje i manžel, to jsem nečekala. :-) Dokonce teď máme díky Operaci Thümell novou aktivitu, lovní fotbal jen o Legii. Trošku zábava pro nerdy,, ale skvělá!
Neskutečně se těším na pokračování!

duben
21.01.2021 5 z 5

Knihu jsem si skvěle užil. Plno vtipů a narážek jak jsme u Kotlety zvyklí, mimozemšťanů tam bylo tolik, že jsem se celkem přestal orientovat v tom, kjak vypadá který, což ale tak nevadilo, protože stejně končili masakrovaní jeden po druhém. Klasický závěr ve stylu "a teď jim nakopeme prdel my", jen trochu mírnější než obvykle. Jako začátek 12 dílné série pecka. Už se těším na další díl a další nevyspání z probdělé noci ve stylu, už jen tuhle kapitolu a pak to zavřu a jdu spát :).

Pasadenka
14.01.2021 4 z 5

Kdo by neznal Kotletu – našeho milého řezníka kdesi z konce světa? Asi nikdo, kdo má, co dočinění s brakovou českou sci-fi a miluje ji. :) Legie je hezky našlápnutý začátek série s příslibem hodin a hodin zábavy. :)

Ústřední linka je klasická a známe ji již od mistra Kulhánka. Hrdina brodící se sr*čkama s neuvěřitelným štěstím, silou a sarkasmem v srdci i na jazyku, který se v knížce zpovídá ze svých zážitků. A pak už to jede ráz na ráz – bolest, krev, beznaděj, krev, zoufalství, krev, naděje, oceány krve. A samozřejmostí je stará dobrá pikosekunda, co je myslím maximální doba, po kterou by se měl fanoušek žánru rozhodovat, jestli do knížky jít.

Jak mi Kotletka připadal vyčpělí, tak mu spolupráce s Kikou opravdu sedla a společně vytvořili moc povedenou žánrovku, která stojí za to. 4 hvězdičky!

Eyghon
09.01.2021 5 z 5

Chvilku trvalo než mě to chytlo, ale druhá a třetí třetina jsou utčitě nadprůměrné, zvlášť v oblasti české scifi. Určitě půjdu i do Amandy.

jarmuk
08.01.2021 4 z 5

krásné počteníčko

Onewayticket
05.01.2021 2 z 5

Od fanouska J.K. a Zambocha - Podprumerna kniha, zklamani. Zanrove podle popisu kniha primo pro me, ale docetl jsem jen abych nemel pocit z vyhozenych penez. Nepromyslene vtipy postavene na nadavkach, to vystaci na par stranek, ale je toho plna cela knizka, jiny typ humoru/vtipu jsem nezaznamenal, uplne chybi jakakoliv zapletka na konci, samotny konec pribehu se vesel na tri stranky, coz hovori za slozitost celeho deje. Zacatek ma zajimavou atmosferu, ale vetsina knizky je psana tak nejak narychlo, nepromyslene, prumerne a pro me tohle proste neni dost, abych kdy koupil dalsi knizku.

markyticka
04.01.2021 5 z 5

Kotleta bez sexu? Ale i tak krásná kniha! Spousta mrtvol a mimozemšťanů - ke konci už jsem si začala jednotlivé druhy emzáků kreslit, abych se v nich vyznala :)

MichalKal
02.01.2021 4 z 5

Začátek série fajn ;) tak uvidíme co bude dál ;)

vipera
31.12.2020 4 z 5

Emzáci, střezte se českého řezníka! Vypravil se do vesmíru na zkušenou a už teď je z něj více než ‘kápo’.

Dragonian
31.12.2020 4 z 5

Jako úvod do celé série velmi povedené. Těším se na další díly.

tristessa
27.12.2020 5 z 5

No tak jo, je to tak trochu brak, no... Ale když mě to hrozně baví! A řezníka Kotletu miluju (ale neříkejte mu to, prosím).

"... kulšeše a chany, ale i sukry a tuparie, kteří vypadali jako něco, co by se narodilo poté, co by opilý fanoušek TJ Slavoj Bruntál strávil vášnivou noc s koroptví."

"Stejně to fungovalo s nápoji. Jiná lednička mi nabídla jakýsi mixér různobarevných nápojů. Ten růžový chutnal jako kafe, zelený jako Starobrno. Po vyprsknutí na podlahu zmizel z nabídky."

A už se těším, až se vrhnu na Sněgoňovou!

hanzmb
23.12.2020 4 z 5

Nejsem zvyklý hodnotit knihu podle množství pobitých emzáků, i když se to tady chvílemi vysloveně nabízí. Je to ale rozumně odlehčované hláškami hlavních hrdinů. Takže se v porovnání s posledními Kotletovými knihami začíná zase blýskat na lepší časy. Jen bych čekal víc informací o galaktickém systému a lepší popis jednotlivých emzáků (zatím solidně 3-4 druhy). Ale v 12ti dílné sérii se k tomu doufám postupně dostaneme. Ze Sněgoňové bych rozhodně strach neměl. Když porovnám např. Underground a Rusalku, tak spíš tu sérii může ještě zvednout.

hnusák
21.12.2020 5 z 5

Perfektní odvaz, jak jsem jsem u Kotlety zvyklý. Sice s trochu jiného soudku, ale vesmír je také fajn. Už se moc těším na další šperky do série .

Uztokrutyrizek1
20.12.2020 5 z 5

Od začátku jsem čekal že to bude husto kruto přísna válečná řežba mezi lidmi ( a po případě jejich spojenci ) a emzáky, prostě epické bitvy vesmírných rozměrů......... Zmílil jsem se, ale kniha svým příběhem nezklamala. Je to něco jiného než na co jsme zvyklí od autora, protože už postavy nepůsobí tak neohroženě jako ve Spadu a příjde mi že je více vážná, než Spad (to to je taky dobrá kniha doporučuji a není to hate, jen podotýkam), kde padali různe narážky a povedené vtipy ( ne že by mi to vadilo ale jen na to chci poukázat). Kniha je povedená a originální něco takového jsem ještě nečetl.

Jedinou věc která se mi vyloženě nelíbí je že hlavní postavy dostali v jedné části knihy tzv. 3D tiskárnu kde si vyrábějí zbraně, skafandry atd. Lepši by bylo kdyby ty věci dostali od té osoby než tohle, ale je to jen můj názor a doporučuji přečíst určitě. Fandové Kotlety a Sci-fi tohle je povíná četba!

sebikus
20.12.2020 5 z 5

Vítejte na ganbang akci roku 2020. Tak to máme rádi. Až přestanete slintat nad vydáním novým koskem medium rare vod strýce Kotlety, tak se snad přestanete snažit sami stát kusem žvance pro emzáka, který z matičky Zemi udělal pěstební kouli pro svůj stůl... Mezitím si hlavní hrdina, který smrká do šmrglpapirusu, chystá emzákům natrhnout prdel a to bez použití lubrikantu. Tahle rychlá rota s Mirkem Dušínem včele, nám tu předvádí krásný tanec slona v porcelánu...jen ten porcelan je trochu "tužší".

pobijecmuch
14.12.2020 4 z 5

Zapomeňte na woodoo panenky a kulty digitálních čarodějek. Kotleta se konečně vrátil do žánru scifi a napsal dobrý příběh. Jen mám určitou obavu, že pokračování mu Sněgoňová asi pokazí.

panPatejl
13.12.2020 5 z 5

Kyštleta se opět rozhodl prolít pár hektolitrů emzácké krve. Komando zmrti tentokrát sice není šavlozubé, ale zatím jim to přechcávání marťánků docela věřím.
Uvidíme jak to půjde dál. Snad Franta vybral Týnu pro víc než jen její hezké ko.. ehm, oči.

Panda188
11.12.2020 5 z 5

Je to parádní jízda. Asi zatím nejoblíbenější Kniha od Kotlety.

sidini
11.12.2020 4 z 5

Zdá se, že po invazi mimozemských civilizací na Zemi to půjde s celým lidstvem k šípku. Lidé se stali pouze pracujícím masem, v porovnání s jinými vesmírnými bytostmi to jsou jen primitivové. Ale pár z nich se nevzdává. V boji za svou Zemi dovedou emzákům pocuchat nejednu z jejich končetin. Svižné tempo a humor do poslední tečky. Co víc dodat, zkrátka našlapaný začátek dvanáctidílné série. Těším se na pokračování z pera Kristýny Sněgoňové.