Operace Thümmel

Operace Thümmel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453774/bmid_operace-thummel-iQn-453774.jpg 4 716 163

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

trudoš
27.03.2021 4 z 5

Jde o standardní dílko pana Kotlety, ale zároveň je v drobnostech přeci jen trochu jiné než předchozí knihy. Pokus o rozmáchlou akční space operu funguje perfektně, třebaže dílčí logika drhne v detailech. Ale kdo by se zabýval podružnostmi u literatury, která má za cíl primárně bavit. A to se zde daří na jedničku. Nový tým hrdinů je právě tak sympaticky dysfunkční, jak to mám v podobných případech rád a stejně kladný postoj mám i k jednoduché zápletce, kdy zdánlivě primitivní úkol klopýtá o ty nejbanálnější překážky. Otevřená nadsázka a slovní humor pak celé to napínavé počtení atraktivně odlehčují. Jen člověk nesmí očekávat uzavřené dobrodružství, protože tenhle cyklus počítá s trochu rozšafnější osnovou. V těchto zajímavých časech, kdy seriálová tvorba na televizních kanálech prakticky ovládla prostor, je to odvážný krok do neznáma, ale rozhodně ne špatným směrem. Teď jsem jenom vážně zvědav, jak si s dalším vývojem událostí a představeným světem poradí napříště Kristýna Sněgoňová.

HNEDOOCKA
19.03.2021 5 z 5

Protože jsem zarytý fanda Kotlety, tak nemůžu jinak a dávám 5 hvězdiček. Bavilo mě to, ale Amanda mě zatím baví daleko více. Každopádně avizovaných je 12 knih, jsem zvědavá, jestli se podaří udržet laťku. Rozhodně se zatím na pokračování těším :)

michal3736
18.03.2021 5 z 5

Rozhodně lepší ,než některé poslední knihy, které byly autorem napsány. Konečně něco co začíná být kvalitní. Super a těším se na další díly.

markinho962
10.03.2021 5 z 5

Můj první Kotleta, asi jsem vybral dobře, docela mě to bavilo, kulomrdy do útoku, a jako audiokniha výborný

PastorMal13
03.03.2021 5 z 5

Franta Kotleta se řídí heslem "píši to, co bych četl já" a... Vychází to!
Během čtení jsem se neskutečně bavil, hltal jsem každé slovo a po chvíli měl knihu dočtenou. I přes bídnou situaci, ve které se nyní lidstvo nachází, neztrácejí hlavní Moravec s Gerasimem naději na spásu lidstva a hlavně perlí jeden vtípek za druhým. Prostě pecka. Musím dodat, že nejvíce mě dostávala Aga, oslovující lidi jednoduše maso...
Doporučuji a nemohu se dočkat na další díly této pekelné série.

Dragell
02.03.2021 2 z 5

Jak to může dopadnout při střetu člověka s mimozemskou civilizací? Pokud budou potřebovat naši planetu, tak bídně. Pokud budou potřebovat lidi jako otroky pro těžbu v dolech, tak ještě bídněji. Společný projekt spisovatelů Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové nás přenese daleko za hranice námi známého vesmíru na jednu těžební planetu, kde lidé přežívají, aby mohli pracovat a pracují, aby mohli přežít. Jenže jak to bývá v lidské povaze, my se jen tak nevzdáváme...

I tentokrát se dočkáte Kotletovského rukopisu, spousty akce, zbraní mimozemských i pozemských, krve, končetin a majdy ze zbytků těl. Kniha je svižná, má své tempo a představuje nám dosud neobjevený svět s mnoha druhy mimozemských ras, které jsou ať již v lepší (vedoucí) nebo horší (otrocké) pozici. Škoda je, že je většinou dostaneme na podnose jako červené, zelené, modré a s x počtem končetin, očí, uší a podobně, kdy se z toho stává spíše nepřehledný guláš. Na druhou stranu jsme teprve v prvním dílu plánované série, tak se nám jednotlivé druhy jistě představí blíže, jako tentokrát chana a rutašové. Nepříliš mne potěšilo využití vulgarit, které byly tam, kde jich nebylo třeba a když bych to cítila naopak přirozené, třeba uprostřed lítého boje si ulevit, tak nic. Přiznám se, že po dočtení knihy jsem měla pocit, že se hrdinové nikam moc nedostali a celé to bylo takové zmatené pobíhání odnikud nikam. Protože lidi ví vždycky všechno nejlépe a nenechají si do ničeho kecat, co si budeme povídat. No, jsem zvědavá, kam nás posune Amanda a zda již dá našim hrdinům nějaký řád.

RadimWiniarski
26.02.2021 5 z 5

Přesně takhle by vypadal Star Trek, kdyby jej dostal na starost Quentin Tarantino. Surová a vtipná řežba, která má ale také perfektně vykreslený příběh se spoustou rozmanitých postav a charakterů. Kdo někdy Kotletu četl, tak bude vědět, že má svůj specifický styl psaní, který nemusí každému sednout. Spousta narážek na téma sexu, popkultury, či velmi sprosté mluvy. Tentokrát však dal důraz i na budování velkolepého světa, kde lidská rasa padla a několik zbylých jedinců se snaží přežít v podmínkách, ve kterých lidé působí spíše jako krmivo. A že jde o svět opravdu bohatý dokazuje i rozmanitá síť mimozemských ras. Máme zde rasu silně připomínající filmové Vetřelce, nebo třeba například rasu, která by zase mohla odkazovat ke snímku Avatar a rasu Na'vi. Každá z nich má v propleteném světě Společenství své postavení, a tak i své osobní důvody k některým provedeným činům.
Co však musím opravdu vypíchnout jsou postavy Gerasima, který střílí vtipy rychlostí laserového kanónu a postavu Agy, díky které mi slovo „maso“ už nikdy nebude znít stejně.
Rozhodně díky spoustě akce nejde o knihu, která by čtenáře nudila. Jde o knihu, která v sobě nese neskutečný potenciál a kvalitu do dalších dílů. A jelikož je tato série plánována na dílů dvanáct, pevně doufám, že si svou kvalitu i nadále udrží. 95%

lassse
21.02.2021 4 z 5

Tak tohle mi chybělo! Po poněkud střídmějším Undergroundu kotletovský nářez jak se patří. Víc asi není třeba dodávat.

robin9739
20.02.2021 4 z 5

Klasický p. Kotleta.
Hned jsme vhození do meziplanetárního, brutálního hardcore masakru.
Kde zbývající lidé bojují proti emzakum, emzaci navzájem proti sobě a aby toho nebylo málo najdou se i lidé, jenž touží po smrti jiných lidí. Je to boj každého za svůj život. Naštěstí naší hrdinové bojují za lidstvo za celou planetu Zemi. Boj to je brutální a nekompromisní
Hlášky létají vzduchem stejně jak různé druhy mimozemských i lidských končetin, nikdo není ušetřen a nikdy nevíte, kdo je větší bestie.
Vesmír není místo pro dětské hry a naši hlavní hrdinové zjišťují, že v tomto boji jsou těmi nejmladšími. Kotleta tohle prostě umí a přitom je celkový vesmír, na kterém spolupracuje s Kristinou Šnegoňovou velmi propracovaný a systém různých kast a interních zákonů/náboženství je dobře nastaven. Takže i když máte při čtení pocit nekončící akce, tak základ toho proč se to děje je pevný a uvěřitelný. Co není uvěřitelné jsou schopností našich lidských hrdinů. Na Zemi při válce lidí a emzáků, byly všechny armády světa rozcupovány, ale zde ve vesmíru je malá skupinka lidí schopná nakopávat zadky i jiné místa emzákum ve velkém. Ale v tomhle případě to promineme, jelikož se zde jedná hlavně o pohodovou zábavnou četbu, tak jak jsme u tohoto autora zvyklý.

Jurashek
19.02.2021 5 z 5

Není to Hustej nářez, není to Spad, je to Legie a je to kurva dobrý. Kotleta se zase předvedl a já chci víc! Blížím se ke konci dalšího dílu a potřebuju svoji pravidelnou dávku. Při narážce na Hustej nářez jsem málem spadl smíchy ze židle, jen tak dál.

lucakuca
16.02.2021 4 z 5

Stála jsem v tváří tvář jednorožci, těžko tu narazím na něco děsivějšího, říkala jsem si. A ejhle! Narazila! Na decentního Kotletu. Jakoby se oblékl do saka s motýlkem a největší rebelií bylo sundání motýlka před půlnocí z krku. Kde jsou ty božííí hlášky, kdy jsem se smála aspoň ob stránku? Sem tam se Kotletovina objevila, ale málo, tak zoufale málo! Místo Němce Gerharda a jeho:"Odin!" Je tu ruskej Gerasim: "Za matičku Rus! Za Dynamo Moskva!" Příběh super, čte se to moc dobře, o tom žádná. Určo zkusím další díly, třeba budu víc pobavena.

dr.romca
15.02.2021 4 z 5

Hodnotím podle žánru -akční sci-fi komedie - je skvělá. dokonce mám ráda i chanu Agu '' mlč maso! ''. Jen mě děsí celkový počet dílů - 12 . I když budou vycházet třeba 2x ročně, je to na 6 let!

Polinius
10.02.2021 3 z 5

Dal bych ***1/2 jedná se o první díl z dvanácti a už teď se tvrdí, že druhý díl je ještě lepší, tak potřebují mít rezervu na obě strany v hodnocení.
Sám autor v doslovu píše, že chtěl napsat méně zběsilý a více uvěřitelný román/sérii bez nadpřirozených sil.
Popravdě je to zběsilé pořád dost a uvěřitelné sakra málo.
Tento žánr ať už mu říkáte jakkoliv prostě funguje na důvěře. Čtenář musí věřit neuvěřitelným radostem a strastem hrdiny a procházet příběhem stejně hladce vpřed jako lubrikantem potřený úhoř análním otvorem zkušeného příznivce netradiční erotiky.
A autor nesmí zklamat čtenáře a umožnit mu hladký a zajímavý průchod úhoře, teda průchod příběhem.
Jestli bych něco vyzdvihl tak je to samotná technologie a smysl zabírání planet a totální využití všech surovin.

Marsoa
07.02.2021 4 z 5

Tato kniha mi to připomíná Poutníka z Mohameda a Alláhův hněv, je to více sci-fi, než se od pana Kotlety obvykle očekávám. Uvidíme jaky bude druhý a další díly. Už se těším.

Lucie89
07.02.2021 3 z 5

Z knihy jsem popravdě trošku zklamaná. Možná je to tím, že jsem měla větší očekávání.
Líbí se mi myšlenka postavit lidí proti vyspělým civilizacim, avšak příběh podle mě postrádal větší rozpracování. Vzhledem k velkému množství mimozemských ras jsem se v průběhu ztrácela. Chápu, že nelze jejich popis zakomponovat pokaždé do děje a proto bych osobně uvítala na konci knihy třeba nějaký strucny popis jednotlivých ras, abych se lépe orientovala v příběhové linii.

Cimeřan
05.02.2021 3 z 5

Reagana na vás!!!

Chápu, že psát nové knihy a být pořád nadstandardně dobrý vyžaduje buď velký talent, velké úsilí nebo dobrý fet. Možná vše dohromady. Legie se opět hemží vulgarismy, které mi nejsou cizí, ale obávám se, že tady se jim budou smát především puberťáci ve vrcholném stádiu.

Knihu jsem poslouchal v audioverzi při dlouhých vandrech po Českém lese a uznávám, že párkrát jsem se opravdu zasmál. Například "Lord Mrdák" mě fakt dostal. :) Zaujaly mě také různé vesmírné potvory a střípky informací o mimozemských civilizacích... ale když jsem si pak vzpomněl, jak mě bavily Kotletovy starší knihy, vychází pro mě Legie: Operace Thümmel jako jejich chudý příbuzný.

Možná by si pan "Kotleta" měl dát od psaní chvíli oraz a pamatovat na to, že kvantita a kvalita jsou dvě odlišné věci. 62/100.

KubaHanzelin
03.02.2021 3 z 5

Potřeboval jsem nějakou ptákovinu a když jsem sahal po další "Kotletovce" už jsem tušil, že vybírám správně.
Rozhodně jsem se nebavil tolik jako u série Spadu, ale několikrát jsem se fakt slušně zasmál, hlášky - ať už české nebo ruské stojí prostě za to, akce střídala akci jak už je to zvykem a pro sprosťárny a střeva se taky nešlo daleko, jen ten vesmír mi úplně nesedl asi tolik jako "české postapo", možná někdy zkusím další díl(y), když má vyjít těch neuvěřitelných 12 kousků:)

Terva
29.01.2021 2 z 5

Za matičku Zemi.
Za Prahu stověžatou.
Za Českou republiku.
Audi, vide, tace a kurva occide.
Naslouchej, dívej se a mlč a kurva zabij.

Nezlobte se, ale s výroky některých uživatelů, že „to byla jízda“ nebo „já se bavil“, nemohu souhlasit. Poprvé jsem se zasmál až někdy okolo strany 230. A u knihy, která má cca 328 stran, je to trochu pozdě. Od mistra, který napsal Hustý nářez a kdy se o prvních třech knihách této série dá říci, že „to byla jízda a sranda“, jsem tedy rozhodně čekal víc. A co si budem nalhávat, další pokračování už bylo jen placebo pro čtenáře. (Vlci)

Citát: Sakra, začněte už s námi mluvit vy mimozemský zmdri!

Stokrát omleté situace, klišé scény a absence napětí udělalo z tohoto počátku příběhu jen průměrné dobrodružství. Mimozemšťani jsou po příletu tvrdí a krutí, a proto nechápu ten obrat o 360° a jakési následné „polidšťování“ jejich chování a jejich obrovské změny v myšlení. Nevěřím tomu, že by mimozemšťané, kteří tisíce let likvidují a přepadávají planety, měli nakonec takové tupé chování alá člověk. To vyvrací jejich tisícileté úspěchy.

Malá ochutnávka:
Dobře, zrekapitulujeme si to ještě jednou. Když tam ta pravěká základna nebude, jsme mrtví. Když tam bude, ale nedostaneme se dovnitř, jsme mrtví. Když se dostaneme dovnitř, ale nebude fungovat, jsme mrtví. Když ta stovky let zastaralá technologie už bude enlily (mimozemšťané), jsme mrtví. Zapomněl jsem na něco?
„Doufám, že ti tam zachráním život a pak tě budu moci zabít“

První kniha z následných dvanácti !!!! ano, prý jich bude dvanáct a napíše je napůl s paní v domácnosti, která se stará o jedno dítě. Nebo dvě? (Brno) Už vidím, jak to dopadne. Stejně jako série JFK, kdy vše dopisovalo několik spisovatelů, pak se to zaseklo a od dílu, tuším 21, už to jde úplně někam jinam. A nebo, co je horší, se to zasekne na jednou ze spisovatelů. Příkladem tak je série Kladivo na čaroděje, kdy už skoro dva roky leží Martinu D. Antonínovi v šuplíku pokračování.

Citát: Rozmrdají mi planetu a teď chtějí vyjednávat?

Nezbývá nic jiného než jen doufat, že druhá kniha, kterou napsala paní Sněgoňová bude lepší. Obávám se však, že příběh půjde směrem podobným jako je třeba Star Trek a bude se jen jednat o samostatná dobrodružství, kdy sem tam někdo odpadne a někdo naopak přibude, ale vše se pak zamotá v následném patosu, neporozumění a opakování. Jako obrovský fanda pana Kotlety jsem tedy první knihou strašně zklamán.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ - dva a půl motýlka = 50% )

Citát: V jeho hrudi se objevila díra jako Brno.

JohnnyKa
28.01.2021 5 z 5

Epesní!

Afrovicz
26.01.2021 5 z 5

Tohle je vyvedené čtení. Rychlé, vtipné, plné narážek a hlášek, reálií ze současnosti, i nějaká ta krev se najde. Děj má spád, příběh je jednoduchý, přímočarý. Skvělý, ač jsem nikdy scifi, postapo atd. nečetl, jen fantasy. Dostal jsem se k němu díky tomuhle řezníkovi z Bruntálu. Mám ho rád. I postapo i Kotletu.