Nové sliby

Nové sliby
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495982/bmid_nove-sliby-Qzb-495982.jpeg 4 699 699

Láska z Green Valley série

V malém městečku Green Valley uprostřed Skalistých hor žije už od mala Izzy, která tady pracuje jako instruktorka snowboardu. Už léta je tajně zamilovaná do svého nejlepšího přítele Willa, který ji bere pouze jako dobrou kamarádku. Ani romantický polibek na silvestra nepřiměl Willa, aby se na Izzy díval jinýma očima. Jednoho dne se v Green Valley objeví Cole, seriálová hvězda z Netflixu, a najme si Izzy jako instruktorku lyžování, aby ho připravila na jeho novou roli. Čím více času s ním Izzy stráví, tím více jí to k němu táhne a tím více si je Will jistý, že i jeho city k Izzy jsou hlubší, než si do teď přiznával. Jak si s tím ale šerif a milovník žen, který se vážným známostem vyhýbá, poradí? A kdo nakonec získá Izzino srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

New Promises , 2019

martina1797
25.06.2022 5 z 5

Za mě perfektní dovolenková knížka. Děj má spád, okamžitě se dostanete do příběhu, který je čtivý. Určitě doporučuji a těším se na pokračování.

biki
24.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si pořídila ve chvíli malé čtenářské krize, jenže jsem měla špatný odhad. Nejenže jde zase až o druhý díl série (začíná se z toho v mém případě stávat zlozvyk), ale kniha ani zdaleka nenaplnila má očekávání. Tento typ příběhu bych spíš očekávala v nějaké průměrné harlekýnce, jen v tomto případě s větším počtem stránek a podstatně vyšší cenou. Nad oběma hrdiny jsem většinou jen nevěřícně vrtěla hlavou a jedinou postavou, která se mi zamlouvala, byl Cole. Jednu * pak přidávám za krásné prostředí zasněžených hor.

knihomolkajanca
22.06.2022 3 z 5

Nové sliby byly jednou z novinek, na kterou jsem tento rok netrpělivě čekala. Loni mě totiž první díl série Green Valley doslova okouzlil svou jedinečnou atmosférou Skalistých hor a já se nemohla dočkat, až toto úžasné místo navštívím znovu.

Hlavními hrdiny snowborďačku Izzy a šerifa Will už dobře známe z Nových začátků, kde byli skvělé vedlejší postavy. Jaké to asi bude poznat je ještě o chlup více?

Nakonec to bylo jiné, než jsem čekala. Začátek vypadal dobře, i když mě kniha nepohltila tolik jako první díl. Pak se ale objevil Cole a začalo to všechno být trošičku zamotané. Naštěstí ne až tolik ve smyslu milostného trojúhelníku, protože těch nejsem zrovna fanoušek. Tady ho ale autorka vylíčila mně stravitelnou formou a za to rozhodně dávám plusové body.

Poněkud rozčarovaná jsem však byla z chování našich hrdinů. Přestože jsem jim fandila, někdy jsem měla pocit, že jim vůbec nerozumím. Nové sliby nemají ani 300 stran, ale i za tu krátkou dobu se ve vztahu Izzy a Willa událo hned několik zásadních obratů. Opět jsem po nějaké době měla pocit, že autorka staví hlavně na neschopnosti postav komunikovat. Na druhou stranu jsem ale nemohla alespoň částečně nesoucítit s Izzy, která už asi po těch dlouhých letech čekání ztratila ve Willa veškerou víru. Velkou pochvalu autorce dávám za Cola, který byl vtipný, sympatický a dialogy s ním mě bavily. Potěšilo mě tedy, že jeden z dalších dílů autorka věnovala i jemu.

Kniha je i tentokrát velice čtivá, takže počítejte, že za večer dva padne. Samozřejmě nemohu opomenout skvělou atmosféru! Hory, sníh, snowboard i teplo horské chaty, to vše tady najdete.

Přestože Nové sliby podle mě nedosáhly kvalit Nových začátků, za přečtení určitě stojí a na další díl rozhodně chystám.

Hodnocení: 60%

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

poník654
21.06.2022 5 z 5

Už jsem hned věděla, jak to celé dopadne. Jinak moc se líbila, nechybí zde ani humor. První kniha se mi však líbila víc, ale i tahle vůbec není špatná.

Klaton
17.06.2022 4 z 5

Druhy díl je hodně predvidatelny jak dopadne, ale čte se hezky, autoeka píše velice čtivě a i když nepatřím do cilove skupiny rada si přečtu i další díl

hana1039
13.06.2022 4 z 5

Souhlasím s tím, že 1 díl byl více akčnější, tady to bylo takové hodně nerozhodné... njn, vyjádřit své pocity spojené s láskou, umí málokdo, naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo :-) budu se těšit na další díl...

TVer
13.06.2022 3 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin a chytla mě, ale... První část mi připadala lepší, vztah Ryana a Leny trochu dynamičtější, tady mi přišlo, že se nic pořádně nedělo.

Také mě trochu štvala Izzy, když si říkala, že si musí s Willem promluvit, ale pak se snažila vyhnout té konverzaci za každou cenu a prostě od toho utíkala.

Jinak ale fajn oddechovka, třetí knihu si přečtu určitě také, ale kdybych si ji nepřečetla, nic by se asi nestalo. Ráda bych měla ještě jednu část s Ryanem a Lenou i když už jsou spolu, tak už by to možno nebylo zajímavé.

moma08
09.06.2022 4 z 5

Kniha byla napsaná velmi čtivě, odpoledne jsem jí vzala do ruky a před spaním měla dočteno.
Izzy mi byla velmi sympatická, ale Will byl kolikrát na facku díky svému chování, pořád jsem nemohla uvěřit, že už mají oba přes dvacet let, někdy mi přišlo, že byli jako náctiletí
Jsem zvědavá na třetí díl, ráda si ho přečtu.

houdkic
09.06.2022 5 z 5

Me proste ta Lucas tak bavi! Pribeh Izzy a Willa se mi moc libil, ackoliv jsem se na zacatku vic priklanela k Lene a Ryanovi, tsk me nakonec jejich vztah taky oslovil, jen jinym zpusobem.

janina66
09.06.2022 5 z 5

Hezká a příjemná oddychovka. Moc krásný příběh, který jsem si užila.

Dellphi
08.06.2022 5 z 5

Moc hezké. Rozhodně doporučuji a těším se na další dil!

knizni.taurus
07.06.2022 4 z 5

Tahle série je jedno zimní pohlazení. To prostředí malého městečka s lyžařským střediskem je milé a při čtení máte chuť tam vyrazit za nimi. Sledujeme tady život Willa a Izzy, ale také postav z minulého dílu, který trochu zpestří další postava, seriálová hvězda Cole. No a s příchodem nového chlapa nám tak tady vzniká tak trochu malý milostný trojúhelník. Romantické linky friends to lovers ani milostného trojúhelníku fanoušek úplně nejsem, a proto jsem stále víc oslněná prvním dílem, i když tenhle rozhodně nebyl špatný.
Samotné postavy jsou dost do pohody. Izzy je sarkastická a vtipná, Will je milý pohodář a Cole je rádoby vtipkař každým coulem. :D Škoda, že tyhle příběhy nejsou vždycky psány z pohledu obou ústředních postav, je to pro mě pak zajímavější a ráda bych viděla, co se honí hlavou i Willlovi, nejen Izzy.
Jinak samotná knížka se čte velmi dobře, je to taková milá oddechovka, která vás zabaví na nějaké to odpoledne. Bohužel v příběhu chyběla nějaká větší zápletka, takže nečekejte nějaký wow převrat. Kniha nám toho moc nového v rámci daného žánru nenabídne, ale mě to bavilo. Německé autory očividně umí psát milé romantické příběhy, které si užijete. Ačkoliv mě teda první díl bavil více, tak i tenhle můžu doporučit. Zejména pokud jste si Izzy a Willa oblíbili v předchozím dílu. :)

Ad2424
06.06.2022 5 z 5

Já tuhle sérii opravdu miluju! Od přečtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat vydání Nových slibů a jsem nadšená. Willa a Izzy jsem si zamilovala už dávno a jejich příběh byl skvělý a krásně napsaný. Knížka mě v žádném ohledu nezklamala a těším se na další díla autorky!

Pája699
06.06.2022 4 z 5

Já prostě miluju to městečko Green Valley. Opět krásně popsaná zimní krajina, hory, wow. V týdnu kdy jsem knihu četla bylo vcelku vedro, nooo tak jsem se pěkně schladila :-D Léto teprve začíná a já se vážně začala těšit až začne u nás taky sněžit .,-) Na příběh Willa a Izzy jsem se vážně těšila, byli mi už strašně sympatiční v prvním díle, ale tak nějak mi to místy přišlo takové ufňukané a natahované. Jsme spolu, nejsme spolu…. a konec pro mě nedotažený, useknutý co se týče Cole…za to strhávám jednu hvězdu.

zaba335
05.06.2022 5 z 5

Nádherné obálky
Tato série knih od Lilly Lucas si mě získala především překrásnými obálkami, které jsou laděny do růžova a fialova. Perfektně sedí k pohodové, zasněné a něžné atmosféře knih.
Děj tohoto dílu je zasazen do stejného prostředí jako díl předešlý, motá se kolem nejlepší kamarádky Leny, kterou můžeme znát z jejího příběhu z Nových začátků.
Jedná se o Izzy a Willa, nejlepších kamarádů od dětství, kteří si nedovedou představit život bez sebe.
Izzy je drsná snowboarďačka, která se s ničím nemaže. Will je šerif, který je na pohled nedostupný, ale pod pokličkou je to velmi citlivý muž.
Krom příjemného příběhu, u kterého si zajisté odpočinete, jsou zde velmi dobře popsány křivky zasněžených hor a prostředí Green Valley, také se zde objevuje známý herec Cole, který nejednou zamíchá s příběhem, ale také další postavy, které si určitě zamilujete.
Nečekejte literaturu na úrovni Bronteové, ale druhou Monu Kasten zcela jistě dostanete.
Těším se na další díl, který již teď slibuje nabitý děj!

LucyBooks
03.06.2022 5 z 5

Na tento další díl jsem se velmi těšila. Za mě byl o trochu lepší přeci jen první díl (pouze o kousek). Zde mi přišlo, že se poté už jen střídavě řešil vztah, zda ano či ne, ale nelituji. Vždy si u tohoto stylu psaní velmi odpočinu a cítím se zde jako doma.
Velmi se líbí, jak je zde krásně popsané prostředí, krajina a i charaktery postav.
A už teď se velmi těším na další díl, který bude jistě pohlazením po duši jako díly předcházející.

Elize
03.06.2022 4 z 5

Na tenhle díl jsem se hrozně těšila, už v prvním díle jsem si Izzy hrozně oblíbila, líbilo se mi, jak se přímočará, férová a s ničím se nemaže. Hrozně jsem se těšila na napětí mezi ní a Willem a kdy konečně jejich přátelství přeroste v lásku... bohužel, to byl možná ten problém, asi jsem se těšila moc. Knížka byla moc hezky napsaná, čtivá, ale něco tomu chybělo, nějaké napětí, nějaký wow moment, nevím... zkrátka něco, kdy bych alespoň trochu byla napjatá, jak to bude s hlavními postavami, ale to se nestalo. Ani se nedá říct, že by se příběh vyvíjel postupně... čtenář se zde dozvídá - asi v polovině knihy - že oba dva hlavní hrdinové jsou do sebe zamilovaní vlastně už dávno (?) a jenom jaksi čekáme na moment, kdy si to budou schopni říct... bylo to spíš jak na houpačce nahoru dolů, nahoru dolů a do toho tam byl nastrčený Cole, u kterého jsem úplně nepochopila, jaký s ním měla autorka po celou knihu záměr... v anotaci to působí tak, že si najednou má Izzy zvolit mezi dvěma, ale ve skutečnosti je Cole spíše něco jako její nový kamarád, na kterého Will střídavě žárlí a střídavě ho bere v pohodě... je to pěkná knížka, má hezkou obálku, neurazí, ale za mě ani nenadchne a není to ten typ knížky po které bych sáhla podruhé.

Ketfl
02.06.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil, stejně jako díl předchozí. Hlavní hrdinka mi byla víc než sympatická, nerozpakovala se říct spoustu věcí na plnou pusu a to se mi líbí. Chvíli jsem jí nezáviděla to rozhodování - Will nebo Cole? Ale dopadlo to k mé spokojenosti. Pěkná kniha, hezky se četla, děj se odehrává v zajímavém prostředí hor a ani mi nevadí ten sníh, i když už se nám konečně blíží léto. Moc pěkné, těším se na další díl.

SoňaF
01.06.2022 5 z 5

Opět se vracíme na zasněžené hory, kde se proplétají osudy hlavních postav. Žárlivost opravdu nutí člověka k bláznivým činům a tato kniha je takových bláznivin plná. Aneb: čeho je člověk schopen pro lásku. Těším se na další díl :)

Sarah11
31.05.2022 3 z 5

Co se knize opět rozhodně nedá upřít je skvělá atmosféra. Vykreslení krásy zasněžených hor a přátelského městečka mezi nimi autorka zvládá na výbornou.
Kámen úrazu ale nastává u postavy Willa, který mi už v prvním díle moc nesedl a upřímně jsem moc nechápala, co na něm hlavní hrdinka vidí. Ano, jistě, když dojde na peprnější scény, nějaká chemie tam bezpochyby je, ale Ryan je Ryan, že... Naopak Izzy byla skvělá a dokonce jsme poznali její stydlivější a zranitelnější stránku, což se mi líbilo, protože v Nových začátcích je to spíš taková suverénka, kterou jen tak něco nerozhodí.
Nejvíc mě ale mrzí nedotažený konec. Působilo to na mě, jako kdyby autorku tlačil čas, a tak se rychle musela zbavit Colea a příběh uzavřít.