Lakomec

Lakomec https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99054/mid_lakomec-OZ0-99054.png 4 4317 398

Lakomec je asi nejznámější Moliérovou komedií. Hlavní postavou je lichvář a necitelný lakomec Harpagon, který je pro peníze schopen obětovat vše, i rodinu a děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Moliérův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

L'Avare , 1668

Manyna
30.03.2017 4 z 5

Občas si s chutí přečtu nějakou divadelní hru a když je ještě tak vtipná, jako Lakomec, tak si to naplno užívám. Ačkoli jsem ji znala v jejím filmové podobě, i tak jsem se královsky bavila.

Monyčí
28.03.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, rozhodně jedna z těch zábavnějších a dobrých knížek z povinné četby. Četlo se to dobře, místy jsem se i zasmála, ale zkrátka některé dialogy a postavy mi přišly takové, no nevím, jako myšlením jednoduché. Zkrátka po všech dobrých ohlasech jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem od příběhu trochu více propracovanosti nebo nějakou zajímavější zápletku.

Janina94
20.03.2017 5 z 5

Moje osudová kniha. Četla jsem jí několikrát a nedám na ní dopustit. Je to vtipné, a krátké, takže to přečtete hned :) Jako tečkou na závěr byl před několika lety můj los u maturity, kde jsem si mojí (tehdy) nejoblíbenější knihu vytáhla. Myslím,že tuto klasiku od Moliéra by měl za život přečíst každý.

Peťulka8
12.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha, plná humoru a komplikovaného děje. Knihu jsem si vytáhla u maturity a jsem za to ráda. Doporučuji

Denika
08.03.2017 5 z 5

Vtipné, čtivé, krátké. Jakkoli nejsem příznivcem divadelních her, tohle mě bavilo. Doporučuji. :)

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Příběh od začátku není nijak zajímavý ale rozhodně stojí za to přečíst až do konce. no

Život-s-Kačí
22.02.2017 4 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy trochu zkalmaná a nevědala, co si mám přesně myslet. Naštěstí s postupem děje mě kniha víc a víc uchvacovala a začala mě bavit. Několikrát jsem se u ní zasmála, což je obrovským plusem. Trošku mě mrzí konec, který mi přišel unáhlený a dal by se ještě rozvést.

globetrotter
20.02.2017

Zdarma poslech knihy Lakomec: https://www.youtube.com/watch?v=ZUiRk706-j0

Peťana97
18.02.2017 5 z 5

Moliére je pro mě mistrem Klasicismu. Kniha se četla skvěle, a nejlepší na tom bylo, že popis tehdejší společnosti se dal přenést z nejméně 75 % i na tu dnešní. Člověk se u toho skvěle pobaví.

Briv
14.02.2017 5 z 5

Přiznávám, že tohle bylo fakt docela dobré. Překvapilo mě to. Rychle se to četlo, bylo to vtipné a bavila jsem se u toho. Kdyby měli studenti víc takových knih k maturitě, to by byly samé jedničky:) Od Molièra si přečtu určitě i něco dalšího.

StefFišerová
05.02.2017 5 z 5

Já mám prostě ráda divadelní hry :) Čte se neuvěřitelně rychle, je zábavná a ještě se hodí k maturitě, co víc si přát?

kristyna3010
04.02.2017 5 z 5

Dobře a rychle se četla, za mě lepší než Tartuffe.

Dakarianna
03.02.2017 5 z 5

Byla jsem příjemně překvapena, kniha je čtivá a zábavná.

Adele02
31.01.2017 4 z 5

Přiznám se, že jsem čekala lecco, ale toto rozhodně ne. Styl autora mě překvapil a celou dobu jsem se skutečně bavila. Jen škoda toho konce, ten byl strašně urychlený...

Tynna125
26.01.2017 5 z 5

Ten konec, takový docela VKVečka

LucKub
21.01.2017 5 z 5

Knihu jsem necetla, ale poslouchala a nevim, zda za to mohly ty uzasne hlasy a zpusob, jakym byla kniha namluvena, nebo dej jako takovy, ale kazdopadne jsem se u ni velmi bavila. Hlas a podani Lakomce od Stanislava Neumanna byl uzasny a proste neprekonatelny. Za me plny pocet hvezd hlavne zato, ze jsem se pobavila a zasmala

ibrahimgilbert
18.01.2017 2 z 5

Četla jsem dvakrát a v obou případech jsem se ztrácela v ději a ani jednou mi to nepřišlo vtipné, ani úsměvné. Nic mi to nedalo.

vaclav6690
18.01.2017 3 z 5

Pěkný příběh, relativně komplikovaná zápletka, místami není zas tolik zábavná ale ztráta času to nebyla.

ThrisaManx
05.01.2017 4 z 5

Těžko hodnotit takovou knihu z pohledu dnešního čtenáře. Příběh to byl vskutku milý a vtipný, bohužel mi nic nepředal ani mě neobohatil.

Zorka
28.12.2016 4 z 5

Klasika, která se dá přelouskat za jedno odpoledne. Tragikomický příběh lakomého Harpagona by měl znát asi každý, proto doporučuji.