Lakomec

Koupit

Lakomec je asi nejznámější Moliérovou komedií. Hlavní postavou je lichvář a necitelný lakomec Harpagon, který je pro peníze schopen obětovat vše, i rodinu a děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Moliérův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99054/lakomec-OZ0-99054.png 4.12830
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Orbis

ĽAvare (1668)

Kniha Lakomec

VinoTinto

Konec mi přišel až nereálně idylistický

Dym

Moc povedená a zábavná knížka z povinné četby. Četla se jedním dechem a navíc mám dojem, že se podle ní natočil docela hezký film. Takže jestli nestíháte četbu k maturitě, tahle knížka je přesně pro vás.

Veha89

Čtivá kniha, krásný příběh. Překvapilo mě vydání v edici D, které je upraveno do současné češtiny, což může být pro mnohé plusem. Osobně dávám přednost starším překladům.

PajusenkaB

Jednoduchá a lákavá kniha, která diváka strhne.

Eleanor-ka

Není toho moc, co bych chtěla dodat. Nadčasový, jednoduchý a zcela výstižný děj s poněkud namáhavým jazykem. Neurazilo, ale ani nijak zvlášť neoslnilo.

Venny345

Nadčasovost nebyla Molièrovi cizí. Komedie o lakomci Harpagonovi je stále aktuální. Kde se dnes neřeší peníze?
Teď už ale k mému postřehu; knížku jsem měla za chvíli přečtenou, neb mě bavila a typ humoru mi sedl. Dalo by se říct, že to byla jedna z "odpočinkovějších" komedií, ale to jí ani trochu neubírá na prestižnosti a chvále.
Takže určitě putuje na můj maturitní seznam. ;)

katka134

Tak to byla velká legrace. Komedie na jeden deštivý podvečer.

ZNellyZ

Skvělá komedie, která má i několik úžasných divadelních zpracování.