Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198077/bmid_uz-me-vidis-198077.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl... Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Now You See Me , 2011

loskatos
05.09.2018 3 z 5

Překombinované, nepravděpodobné, spíš 2,5 *, než 3

OldřichHanton
24.08.2018 4 z 5

Očekával jsem klasickou detektivku od britské autorky, ale nakonec se z toho vyklubal spíše netradiční thriller. Rozhodně to však nebylo naškodu. Zápletka je zajímavá, i když trošku překombinovaná a zhruba v polovině knížky i mírně zdlouhavá, to už ale k tlustým thrillerům asi patří. Ke konci naštěstí děj zase nabere spád a závěrečné rozuzlení je docela originální. Jako plus beru i to, že jsem se dozvěděl spoustu informací o skutečných vraždách Jacka Rozparovače, které s příběhem souvisí. Dalším plusem je sympatická postava hlavní hrdinky, možná si přečtu další díly, abych se dozvěděl její další osudy.

Darami87
23.08.2018 2 z 5

Ze začátku zajímavá kniha, jen mi neuvěřitelně lezl na nervy Joesbury. Od druhé poloviny mi lezla na nervy Lacey. Chování hlavních postav bylo chvílemi opravdu absurdní. Poslední věta na straně 232 mě málem donutila knihu odložit. Říkala jsem si, že je to naprostý nesmysl a jak se na konci ukázalo, měla jsem vlastně pravdu.
Mám ráda šokující a nepředvídatelné detektivní thrillery, ale tohle mi přišlo nepovedeně překombinované a zmatené.

astra3
11.08.2018 5 z 5

Výborná detektivka. Čtivá od začátku do konce. Už se těším na další díl.

Pavlnka
11.08.2018 5 z 5

Moc dobrá kniha. Napínavá, dobře se četla, děj měl spád. Trochu jsem tušila, jak to dopadne, ale vždy mě něco přesvědčilo o opaku :-D. Každopádně jí to neubralo na zajímavosti.

tynapos
11.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla dostat pořádně do děje, ale pak to šlo velice rychle. Děj a celkové zpracování se mi opravdu líbilo. Líbila se mi i zápletka ke konci. Napadlo mě to, ale vždy jsem to po pár řádcích zase odsunula stranou a čekala jsem úplně nekoho jiného.

marta14
06.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha! A já mohu jen doporučit.

alibaba72
05.08.2018 5 z 5

Kniha, která vás chytne a nepustí, já jsem zapomínal i na jídlo :-) těším se na další knihu Sharon J. Bolton. Už mě vidíš je první případ ze série s detektivkou Flintovou. Jack Rozparovač se vrací do Londýna... skvělý příběh, skvělé charaktery, je to pěkně zamotané a závěr mě opravdu překvapil.

temuchin
02.08.2018 4 z 5

Tak nějak jsem měl pocit, že už jsem všechno jednou někde četl. Nijak strhující, jen lehce nadprůměrné.

farfalla13
31.07.2018 5 z 5

Strhující nádhera. S. J. Bolton patří mezi mé nejoblíbenější autory. Literární styl nadprůměrný. Tyhle knihy stojí za to hledat a probírat se těmi "nebestsellerovými". Nechat se unášet dokonalou fikcí ...

Sorrow
16.07.2018 5 z 5

Ačkoliv stále s drobnými výhradami, třetí mnou čtená kniha v pořadí od S. J. Bolton si pět hvězd zaslouží. Autorka velice dobře buduje příběh, napětí, přidává drobné odbočky, které jsou nakonec nepostradatelné a odvádí vynikající práci s postavami. Jsou lehce zapamatovatelné a ačkoliv pro mě zůstává trochu těžké pochopit všechny Laceyiny kroky, její motivace byla vysvětlena myslím dostatečně. K mému velkému překvapení mě baví i ten románek, který je okořeněn sarkastickým humorem, což si, zejména v detektivkách, fakt užívám. Konečně jsem spokojena i se závěrem, který mi tentokrát nepřipadal přes čáru a důvody hlavního záporáka ve spojení s nápodobou Jacka Rozparovače jsou skutečně geniální.

kasavubu
15.07.2018 4 z 5

Zcela souhlasím s komentářem Calindy níže. Až do poloviny byla kniha perfektní, od poloviny mě to přišlo zbytečně překombinované, a tedy i těžce uvěřitelné. Co mě vytáčelo nejvíc, byl postoj samotné Lacey, když začínala mít tušení, kdo je vrah, a přitom nic neřekla. Chápu, že k tomu měla své osobní důvody, ale svědomí by správného policistu mělo donutit jít s pravdou ven, přece jen vrah vraždil v podstatě nevinné ženy, které se provinily jen tím, že až příliš milovaly své syny. To je ale samozřejmě jen můj názor. Jako celek knihu hodnonotím velmi kladně. Jen už začínám být trochu přesycena současnými detektivkami, kde je hlavní hrdinkou/vyšetřovatelkou žena s pohnutými osudy/dětstvím vyznačující se poněkud asociálními rysy.

Beky
08.07.2018 5 z 5

WOW !!!
Naprosto brilantní záležitost !!!
Strhující, energický, zapeklitý a drsný příběh s koncem, u kterého jsem měla otevřenou pusu a nestačila se divit :-)).
Perfektně propracované detaily jednotlivých hrůzností jsou pecka bonusem! :-))

Calinda
06.07.2018 3 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Do první poloviny knihy jsem byla naprosto nadšená, plno napětí, které nutilo číst dál a dál, zhruba ve druhé polovině se to nějak zvrtlo a najednou mi příběh začal připadat překombinovaný a opravdu těžko uvěřitelný, to, jakým směrem se kniha začala ubírat, se mi už tak nelíbilo a rozklíčování celého příběhu zklamalo. Autorka píše skvěle a čtivě, určitě mě to neodradilo od dalších knih, ale tady to bylo hodně přehrané a Lacey mi začala být protivná. Naprosto se ztotožňuji s hodnocením Kikidok.

dasvos
29.06.2018 5 z 5

Napínavá a čtivá už od první stránky, těším se na další

Lethania
25.06.2018

Velmi povedená detektivka, u které jsem nemohla knihu odložit. Chytlavý styl psaní mi vyhovoval. O napětí nebylo nouze. Knihu bych přirovnala ke knihám Roberta Bryndzy a Ursuly Poznanski. Určitě stojí za přečtení.

Awča
25.06.2018 5 z 5

Moje první setkání s autorkou, nic jsem si od toho neslibovala, trošku mě zrazovalo spojení s Jackem Rozparovačem. Ale začetla jsem se velmi rychle, hlavní hrdinka se mi líbila, zápletka dobrá, vyšetřování napínavé, konec lehce překvapivý. Už sháním druhý díl :-)

petunkav
07.06.2018 5 z 5

Opět moc pěkná detektivka, rozuzlení jsem z části tak nějak tušila, ale chyba lávky..... i když se mé tušení potvrdilo, i tak mě závěr příběhu velmi mile překvapil.
Moc pěkné.

Ester71
18.05.2018 5 z 5

Napínavý příběh inspirovaný skutečností, děj měl spád a konec opravdu překvapil.. Za mě ano a těm, co mají rádi napětí, doporučuji.

Lenka.Vílka
11.05.2018 4 z 5

Dlouho jsem váhala zda tři nebo čtyři hvězdy. Kniha je napsaná dobře a poutavě, se správnou mírou odpornosti. Ale něco mi chybělo.
K autorce mě přivedlo vysoké hodnocení její tvorby a naše první setkání nebylo špatné. Jenom lehce průměrné.
Děj mě oslovil méně. Celkově moc nemusím variace s Jackem, ale tuhle řadím mezi ty lepší.
Jinak moc hezká obálka. Mnohem lepší než nového vydání.
Dnes dávám čtyři a zkusím další díl série. Uvidím, porovnám...