Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198077/bmid_uz-me-vidis-198077.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl... Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Now You See Me , 2011

alva1
21.04.2018 5 z 5

Pro mě bestseller mezi detektivkami.

BariEli
10.04.2018 4 z 5

Četlo se velmi dobře. Od poloviny knihy jsem rozuzlení odhadla prakticky na 100% přesně. Těším se na další.

efka.saf
29.03.2018 5 z 5

Po přečtení knihy jako je tato se někdy samovolně uvrhnu do hlubokomyslných vnitřních debat, co (kdo) rozhoduje o tom, že knížka dostane nálepku "světový bestseller". Po pár kusech s touto nálepkou jsem již sáhla a upřímně, že by to byla nějaká extra sláva, to ani náhodou. Nebýt databáze, asi bych na S. J. Bolton vůbec nenarazila, protože přebaly jejích knih neznám z žádných žebříčků, TOP titulů ani z knižních pultů. A přesto Sharon je zrovna autorka, která by si tuto nálepku rozhodně zasloužila (nevím, co se týče prodaných kusů knih, ale co se týče kvality tedy jednoznačně!).

Jako první jsem četla Volavku, teprve potom jsem se dostala k prvnímu dílu. Osobně bych řekla, že ačkoliv se mi Volavka četla velmi dobře, tento titul je ještě o třídu lepší! Autorka umí skvěle budovat atmosféru a to už od samého začátku. Na nic nečeká, nic zbytečně neoplkává a prostě jede. Vytvořila sympatické plastické postavy, které nejsou vyloženě černé ani bílé, ale odvíjí se v různých odstínech šedi. Zápletka mi přišla velmi originální, inspirace Jackem Rozparovačem byla skvělý nápad a já jsem ráda za spoustu informací, které jsem se o této vraždící legendě dozvěděla. I způsoby vražd mi přišly takové akorát. Samozřejmě po seznámení se s králem vražedného hnusu Chrisem Carterem už mi najednou "klasické" vraždy nepřijdou nijak hrozné, ale tato kniha naservírovala vraždy v optimálním množství i provedení tak, aby to bylo čtenářsky lákavé, ale přesto se u čtenáře nedostavila torze žaludku. A závěr? Excelentní! Právě závěr mi u Volavky nepřišel úplně dotažený, zůstalo mi přespříliš nezodpovězených otázek. V této knize jsem ale dostala odpovědi prakticky na vše podstatné. A ano, odpovědi předčily všechna má očekávání.
Sharon je očividně další skvělou autorkou, která by měla být na pultech viděna daleko víc, než tomu je doposud.

mulder
29.03.2018 5 z 5

S. J. Bolton je pro mě autorka s velkým "A". Moje třetí kniha této spisovatelky a každopádně doporučuji, umí ke knize čtenáře připoutat.

peti660
12.03.2018 5 z 5

Za mě super a skvěle jsem si čtení užívala. Nic převratného, ale prostě mě knížka bavila :-)

karantena
06.03.2018 5 z 5

Tak toto byla jízda k neuvěření.Paráda doporučuji!!

kaca.ka
02.03.2018 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Jasně, nedostatky tam byly, občas to působilo překombinovaně, některé věci dostaly buď málo prostoru nebo moc, ale strašně mě to bavilo. A všechny postavy byly sympatické, což se mi moc často nestává.

Privda
06.02.2018 5 z 5

Tato kniha je fakt super, moc se mi libila. Je čtivá od začátku až do konce a její děj je velice zajímavý, záhadný a překvapivý. Literatura od S.J.Bolton mě prostě nikdy nezklame.

banánovépyré
26.01.2018 5 z 5

Přečteno včera na jeden zátah a po dlouhé době to zase byla knížka, od které se mi těžko odcházelo i na záchod. Napínavé, zajímavé, čtivé, dobře vygradované a poskládané. Zapojení Jacka Rozparovače jako motivu je v textu dokonale zakomponované a myslím, že autorka odvedla na románu i jeho postavách velký kus práce. Je to síla, přečtěte si to! Nečekala jsem, že mě to tak chytne a myslím, že budu s očekáváním a napětím moc ráda ve čtení této série pokračovat - protože mě prostě zajímá, co s Lacey Flint hodlá Sharon Bolton podniknout dál. Vytvořila postavu, která vás prostě bude zajímat, at chcete nebo ne :)

mladkovazuzana
19.01.2018 5 z 5

Tak to bylo hustý

stumpy
16.01.2018 5 z 5

čte se to dobře, zajímavý je průřez historii vražd Jack Rozparovače. Konec dost nečekaný, ale jo parádní. Vřele doporučuji

evonra
04.01.2018 5 z 5

Tuto sérii jsem začala číst třetím dílem, který jsem si koupila namátkou v knihkupectví, no a pak už jen dychtivě sháněla ty první dva, abych si kostičky poskládala na ta správná místa.
První díl je asi nejdrsnější, ovšem neméně dobrý. Historická linka Jacka Rozparovače dobře zakomponovaná, ponurý večerní Londýn skvěle vykreslený, vyšetřovací tým super.
Série Lacey Flint je velmi vydařená, všem doporučuji!

perpe2a
14.12.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale za mě trochu průměrná. Trochu jsem se musela do čtení nutit, což naznačuje, že děj se trochu vlekl. Upoutala mě až v poslední třetitě a závěr byl opravdu překvapivý. Další díl si určitě přečtu, zajímá mě, zda autorka bude v dalších dílech děj více propracovávat do hloubky. Shrnuto: dobrá, stojí za přečtení, zajímavý námět...ale znám lepší.

kvetinkabrno
23.11.2017 5 z 5

Kniha, která mně mě nepustí spát před půl druhou, stojí za přečtení..........parádička.....:-)

gordon13
15.11.2017 5 z 5

Kniha je velice čtivá, velmi napínavá a musím přiznat, že mě konec opravdu překvapil...

bgott
15.11.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, určitě si přečtu další knihy ze série.

bee88maja
13.11.2017 5 z 5

Jack Rozparovač, tyhle nevyřešené záhady lákají, a tak i já jsem byla zlákána :). A musím říct, že slova této knihy mne hezky vcucly do příběhu. Až tak moc, že mne drahý Jackie pronásledoval i ve snech. Povedený thriller!!!

elleyne
06.11.2017 5 z 5

Už druhá kniha s policistkou Lacey, kterou jsem četla. Takhle o něco lepší. Určitě si přečtu další

morava
02.11.2017 5 z 5

Tak tohle ja muzu:-) Je to prvni kniha, kterou jsem od autorky precetla, ale asi se brzy poohlednu i po dalsi, jelikoz mne bavil styl psani a o napeti nebylo nouze :-)

vladka1695
23.10.2017 4 z 5