Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 670 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

kyssling
11.06.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, především konec a závěrečné zvraty a odhalení se autorce moc povedlo.

babicka_amalka
06.06.2017 5 z 5

vynikající, mrazivé, nelze téměř odložit a každé zdržení jinou činností (např. prací či spánkem) je úkorné ;-)

nada3314
28.05.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla za víkend, nedala se odložit. Těším se na další od této skvělé autorky.

myshmother
23.05.2017 5 z 5

Tak to byla jízda! Výborně napsané, čtivé a až do poslední stránky napínavé. Podezřelý kdekdo, takže jsem opravdu až do konce tápala. Určitě si seženu předešlé díly, abych se dozvěděla, co se Lacey v minulosti přihodilo.

ArwenAragorn
10.05.2017 5 z 5

Skvělý thriller. Ke třetímu dílu knihy jsem se dostala někdy o půlnoci, ale nešlo přestat číst. Napínavá je kniha od začátku, ale k závěru už je to fakt hodně hustý. Líbilo se mně i to, kolik bylo podezřelých a nakonec? Dozvíte se to, až si příběh přečtete. Určitě stojí za to a S.J.Bolton opět přesvědčila o svých kvalitách.

lenkavildomcova
10.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Nešlo ji odložit. Napínavé až do konce.

Hell_Rihova
07.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Vlastně jako všechny, které se zabývají detektivními případy a Lacey. Mix detektivky a thrilleru - pecka. Všechny tři knihy se zařadily mezi mé TOP. U třetího dílu jsem se ale nějak nedokázala smířit s tím, kdo je vrah. Popravdě, nikdy bych si tímto směrem ani netipla. Ale dokonalé vyústění. Před autorkou smekám a těším se na její další knihy. :)

Eve_linnka
07.05.2017 5 z 5

Zase jedna z knížek, která když se do ní začtete, tak vás nepustí. Když jsem nečetla, tak jsem stejně na knihu myslela a celá nervózní odpočítávala čas, který ještě zbývá, než se budu moci znovu začíst.

Peslik
03.05.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude.......tato kniha vám nedovolí ji jen tak pustit z ruky, bohužel Tak to bude. Moje třetí setkání s Lacey a já musím říct, že ještě teď mi běhá mráz po zádech. Kdo je vrah, byl pro mě dost šok, čekala jsem kohokoliv, ale ne toto. Měla jsme typy, dva, a prd :-), ale Tak to je.
Dám si pauzu, odběhnu k Obětině a budu doufat, že se ještě tento rok s Lacey setkám.

Selinute
30.04.2017 5 z 5

Okamžitě se začtete - knihu jen tak nezavřete!

Hodně povedený thriller od mé oblíbené autorky. Troufám si říct, že její nejlepší... Je příjemně napínavý a čtenář do poslední chvíle neví, kdo za všemi vraždami skutečně stojí. Vrah je těžko rozpoznatelný a jeho šokující odhalení slibuje čtenáři adrenalinový zážitek.

sun.from.ibiza
27.04.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda, panečku! Včera jsem kolem desáté knihu otevřela - že si přečtu jen jednu kapitolu. Znáte to, přestala jsem číst až v noci a byla někde v polovině. V práci jsem netrpělivě vyhlížela druhou hodinu, protože to odchází moje kolegyně z práce. A teď. Teď jsem dočetla a jsem tak nadšená, až bych nejradši poskakovala! Abych řekla pravdu, tentokrát jsem tipla vraha dobře, ale nijak mi to nevadí, i přesto mi bušilo srdce tak moc, že mi připadalo, že jsem v tom příběhu také. Tuhle spisovatelku si rozhodně budu pamatovat a budu doufat, že u nás vydají i další knihy.

ŠPLOUCH

hs777
25.04.2017 5 z 5

To snad není možné - další díl a znovu ještě lepší než předchozí. Pár kapitol před koncem a já jsem pořád absolutně netušila KDO. Podezřívala jsem úplně každého, můj názor se měnil s další otočenou stránkou, až mi nezbyl nikdo (skoro) - naprosto dokonalé. Navíc musím ocenit, že autorka pro ty, co nečtou ve správném pořadí, odhalí jen velmi málo z předchozích případů. Jestli tedy chcete pochopit všechno naznačené a nakousnuté, musíte si předešlé díly přečíst sami :-).

šipek
24.04.2017 5 z 5

Tak jinak nejde než dát plný počet hvězdiček. Parádní série s Lacey Flint. Dle mého názoru bych doporučoval tuto sérii číst postupně. Čtenáři je až líto když knihu odloží jako přečtenou.
Do poslední chvíle jsem netušil kdo je vrah a ono to ani nešlo. Prostě na takové knize si čtenář pochutná a já jsem si pochutnal moc. Někde jsem četl , že knihy této autorky se málo prodávají a není zájem o překládat dalších knih. Což by byla velká škoda. Dávám autorku do oblíbených.

DejnaDee
20.04.2017 4 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Dílo originální myšlenkou a podáním. Skvěle napsané, opět neskutečně napínavé a poutavé, hravé i šokující zároveň. Přesto musím podotknout, že mě tam něco (nedokážu však úplně vyjádřit co přesně, možná úsudky a myšlení 11 letých dětí ), tak úplně nesedělo, ale to jsou pouze mé pocity. Přesto si tato kniha zaslouží 4 hvězdičky.

ivona6995
19.04.2017 4 z 5

Za sebe musím bohužel napsat, že trilogie s Lacey Flint kvalitativně klesá. Neříkám, že to stále nejsou dobře napsané detektivky, ale jaksi se vytrácí originalita a napětí. A původně dobře vykreslené hlavní postavy ztratily postupem času glanc.

HaHa11
17.04.2017 4 z 5

Čtivá detektivka, která čtenáře provede známými i méně známými kouty Londýna. Autorce se hra na schovávanou opravdu vydařila - mezi podezřelé se postupně dostane celá řada aktérů, ale toho pravého vytáhne spisovatelka z rukávu až opravdu na samotný závěr. Jasně, pozorný čtenář o tomto pachateli v průběhu děje zauvažuje, ale stejně tak připadají v úvahu mnohé další postavy.

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Čtivá detektivka jak má být. Do posledka jsem nevěděla kdo je vrah. Ukazovalo to na otce Barneyho, ale to by bylo moc lehký. Kdo má rád detektivky určitě doporučuji.

bookemma
26.03.2017 4 z 5

Moc povedený detektivní příběh. Líbilo se mi, že jsem četla skutečně propracované psychologické portréty hlavních hrdinů, ne žádné "magnetovské detektivky", a i to, jakým směrem se děj vyvíjel. Opravdu milé překvapení :). Při poctivé četbě člověku dojde, kdo vrah není, ale kdo jím je, to je v tomto případě opravdu velmi těžký úkol.

klokan.1905
25.03.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude...
Sharon J. Bolton zkrátka umí... ;-) Vraždy kluků ve věku kolem 11 let...
Hlavní postavou v tomto díle je spíše jedenáctiletý kluk Barney. Jeho sousedkou je Lacey Flintová, která se zotavuje z traumatického zážitku z předchozího případu... Sharon J. Bolton mě opět dostala, když už jsem si myslel, že "mám" vraha, tak ejhle - zase nic... :-) Doporučuji před tímto dílem přečíst nejprve Už mě vidíš? a poté Volavku...
Sharon J. Bolton prostě umí - TAK TO JE a doufám, že i TAK TO BUDE... Jednoznačných pět hvězdiček...

Boudika
23.03.2017 5 z 5

Super!!! Nejlepší kniha,kterou jsem od spisovatelky četla,promyšlenější a napínavější než ostatní...... chci další pokračování s Lacey!!!!!

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2016  92%Tak to je, tak to bude
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v