Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 670 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

Bobina74
02.04.2018 4 z 5

Tak tohle od pí Bolton rozhodně a opět ano. Navíc mi přijde, že s každým dalším dílem se stále zlepšuje. A otevřené konce nechávat nemusí...ona ne...stejně po ní hmátnu.
P.s. : a po každé mně příjemně překvapí, že to plodí žena....:-)

sabiburesova
31.03.2018 5 z 5

TAK TOHLE BYLA NAPROSTÁ PECKA! konečně po delší době knizka, od kterém jsem se opravdu nemohla odtrhnout a při které jsem zažívala pocity totálního zděšení a touhy dozvedet se konečně uz pravdu!:D pro me NEČEKANÝ konec. V knize jsem podezrivala snad každého, ale toho praveho vraha ne. Trochu me mrzi, ze tohle byla moje první kniha od Sharon a že jsem nezačala prvním dílem serie, dle mého bych si stálé postavy vic užila a byly tam některé momenty, kdy se knizka vracela do předešlého dilu. Každopádně se tesim na to, až si tyhle mezery doplním a opravdu se tesim na to, co další knizky od téhle autorky přinesou. Za me proste paráda❤️

kaca.ka
23.03.2018 4 z 5

Nějak si nejsem jistá, jestli hodnotím tak nějak objektivně, protože S.J. Bolton a její postavy mě prostě baví. Příběh byl rozhodně neotřelý, nad jeho realizovatelností jsem se teda párkrát pozastavila, ale tak proč ne, bavilo mě to. Je fakt, že vraha jsem v průběhu knihy odhadla, ale nebyla jsem si vždycky úplně jistá.
Co mi ale hodně chybělo byl fakt, že se Lacey pořád obracela ke konci Volavky, ale stejně to nebylo dovysvětlené. Takže ty tanečky kolem byly buď zbytečně podrobné nebo naopak prostě neúplné.

Allena24
16.03.2018 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou. Skvělé čtení za mě 5 hvězdiček.

karantena
06.03.2018 5 z 5

Napětí knize nechybí.Čtivá,

jana8087
06.02.2018 5 z 5

Čteno vše od této autorky, takže za mě opět super detektivka.

mispulin
20.01.2018 5 z 5

Výborná, čtivá, napínavá... Sharon umí psát a umí držet čtenáře u knížky.
Těším se na další...

harena
12.01.2018 5 z 5

Stejně jako první dva díly je kniha skvělá, úžasná a čtivá a od začátku až do konce napínavá. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah, ale myslím, že to ani nešlo. Jenom mně je líto, že čtvrtý díl u nás ještě nevyšel. Sharon Bolton thrillery umí!!

zoew
08.01.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení, začátek sice trochu rozvláčnější, než v předchozích knihách, ale po zhruba 200.stránce to už jede na plný pecky.

mirka71
04.01.2018 5 z 5

Výborné, přečteno za dva večery, žádné hluché místo, kniha má spád, spoustu zvratů, opakovaně jsem musela přehodnotit, kdo je vlastně pachatel. A závěr nečekaný a velmi překvapivý. Moje první kniha od Sharon Bolton, ale určitě ne poslední. Rozhodně stojí za přečtení.

Rou
01.01.2018 5 z 5

Super knížka, líbila se mi od začátku do konce, přečtená během pár dnů. Těším se na další knížky od autorky.

evonra
28.12.2017 5 z 5

Dokonalé! Geniálně vymyšlené a promyšlené!!! Tohle tedy byla nádhera!

Jane417
17.12.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší ze všech knih od S. J. Bolton! Příběh je výborně vymyšlený a namět je originální. Lacey Flintová momentálně u policie nepracuje, protože se stále vzpamatovává z toho, co prožila jako volavka, na cambridské univerzitě. Přesto se opět ocitne uprostřed dění dalšího kriminálního případu. V Londýně někdo unáší a vraždí malé chlapce. Jedenáctiletý Barney něco o vraždách ví, tuší, kdo je vrah a svěří svoje tajemství právě svojí sousedce - Lacey. Jsou jeho úvahy a podezření správná? To začíná Lacey na vlastní pěst zjišťovat. Znovu se setkáváme, s již známými postavami, Danou Tullachovou, detektivem Joesburym... Bolton je geniální autorka a její zápletky jsou dokonalé. Nejsou nijak složité na pochopení, nikde se neztrácíte, ale i tak absolutně netušíte, jak to je! Po polovině knihy, kdy už děj naplno běžel, jsem vůbec netušila, kdo je vrah. Podezřelí byli úplně všichni. Konec je překvapivý a nečekaný.

bgott
25.11.2017 4 z 5

Opět velmi dobré, napínavé, zajímavý námět i překvapivý závěr. Ze zatím vydaných knih série LF byla tato kniha asi nejlepší. Velmi se mi líbila postava a příběh Barneyho. A zdá se, že na Lacey, Marka, Danu i ostatní z vyšetřovacího týmu u mě vzniká jakýsi návyk ;-)

Lucik87
17.11.2017 5 z 5

Naprosto geniální! Moje první kniha od této autorky byla Má ji rád, nemá ji rád, která mě tedy moc nenadchla. Ale tohle bylo z jiného soudku. Dva dny jsem byla doma zakutaná jak v noře, okolní svět neexistoval, jenom jsem potřebovala dohltnout poslední stránku a zjistit, JAK TO TEDY VŮBEC BYLO. Moje mysl byla neustále ve střehu, autorka mě pořád zaváděla do slepých uliček, poměrně dlouho, do chvíle než jsem zjistila, že jsem zase vedle jak ta jedle. Hned musím mít další!

gordon13
07.11.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší autorčina kniha, velmi napínavé, vůbec nelze přestat číst a na závěr smutek, že něco tak úžasného skončilo...

kikies
02.11.2017 4 z 5

Napínavé jako obvykle, akorát Laceyina deprese z posledního případu a neustálé odmítání Marka lehce odrazuje. Navzdory tomu jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Závěr byl překvapivý vzhledem k tomu, kolik lidí připadalo v úvahu na pozici vraha. Pro další díly upřímně doufám, že z Lacey se nestala natrvalo netýkavka uzavřená ve vlastním světě - tahle poloha jí opravdu nesvědčí...

Nixa
19.10.2017 5 z 5

Kniha se četla sama. Opět velmi čtivé, napínavé a hodně mrazivé, protože v téhle sérii jsou oběťmi malí chlapci.
Doufám, že budou u nás i další autorčiny knihy. Byla by veliká škoda kdyby ne!

intelektuálka
16.10.2017 4 z 5

Pro milovníky této autorky další lahůdka. Tady Lacey nevyšetřuje, zotavuje se z případu, kde málem přišla o život. Ale chlapec ze sousedství potřebuje pomoc, v Londýně řádí vrah a zabíjí malé chlapce... A nakonec jim oběma jde o život.
Vraha jsem tak trochu tušila, ale moc jsem si přála, aby to tak nebylo.
Doporučuji.

dominika2585
11.10.2017 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. V předchozích dílech byly vždy části, které byly méně čtivé, tady jsem žádnou neobjevila. Opět pěkně propletený příběh, který udržuje čtenáře v napětí. Jediné co mě mrzelo, a trochu štvalo, bylo to, že autorka pořád ne a ne dát Joesburyho a Lacey dohromady. Myslím, že na to čeká snad každý, kdo čte tuhle sérii. Jinak doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2016  92%Tak to je, tak to bude
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v