Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 670 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

alibaba72
06.11.2018 5 z 5

Kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout. Asi třikrát už jsem skoro věděl kdo je vrah, tak samozřejmě jsem se ani jednou netrefil :-) a závěr mě tedy překvapil. Už se těším na další případy Flintové :-)

smithynka
06.11.2018 5 z 5

Kniha nebyla špatná, ale předešlé dva díly mi přišly prostě lepší. Čtvrt knihy bych vypustila, ale jinak autorka nezklamala. Lacey mám ráda, ale v této knize mi tak trochu lezla na nervy. Konec byl velmi zajímavý, nečekaný a velmi napínavý (hlavně posledních cca 100 stran).

astra3
01.11.2018 5 z 5

Super kniha. Čtete a najednou je za vámi 490 stran, ani nevíte jak. Mně se to líbilo, i když Lacey byla spíš na vedlejší koleji.

Eeli
30.10.2018 4 z 5

Autorka si bezesporu drží laťku, kterou si nasadila předešlými díly série, nicméně u této knihy, i když je opět skvělá, mě už napadla nějaká ta "ale"...

Shanib
18.10.2018 5 z 5

Trochu zbytečně natažené a mrzelo mě, že hlavní postavou zde byl malý Barney zatímco Lacey s Joesburym byli hodně v pozadí. Kdo mi lezl na nervy, byla však Dana. To, že byla Lacey nevyrovnaná dokážu pochopit, přeci jen si prošla peklem a dá práci se z toho vyhrabat.
Pro mě stále pět hvězdiček, protože jsem se celý den nemohla dočkat, až večer zase vezmu knížku do ruky

Puntíkatýhrnek
24.09.2018 3 z 5

Tenhle díl mi přišel nejslabší...zatímco první dva díly se četly jedním dechem, tady jsem se občas doslova nutila číst, abych už to dočetla...konec je pro mne i vcelku nepřijatelný...asi je možné, že by se takový příběh mohl stát, ale připadá mi opravdu velmi pritažený za vlasy...Navíc neustále duševní hnojiště hlavní hrdinky jako protipól špičkové policistky a její lovestory s druhým hlavním hrdinou ve třetím díle už vyloženě nudí...

cerna7151
21.09.2018 5 z 5

Kniha se četla sama, napínavá až do konce...

Erlif
17.09.2018 3 z 5

Kniha pro mne byla zklamáním, předchozí se mi opravdu hodně líbily, ale tato kniha se táhla, nějak se mi nedařilo začíst... Možná mi vadilo pátrání dětí po vrahovi... opravdu nevím... sice konec opět překvapivý a dobrý, ale takhle kniha mi nepřišla tak propracovaná ani akční, kdybych ji četla jako první, další knížky bych nečetla, což by byla velká škoda...

pavla.ctenarka
31.08.2018 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Budoucím čtenářům doporučuji sérii s Lacey Flintovou číst od začátku v příslušném pořadí. Kniha je oddechová, poutavá, napínavá... Bohužel, jak už to u Sharon Bolton bývá, konec silně přitažený za vlasy a pachatel pro mě zcela neuvěřitelný. Jinak plánuji i další autorčiny knihy.

koniklecka
24.08.2018 5 z 5

Trochu se to táhlo, ale konec byl pak zajímavý, i když jsem to trochu předvídala :-)

sissque
14.08.2018 5 z 5

Ač měla kniha téměř pět set stran, četla se rychle a nebyla v ní žádná hluchá místa.

Příběh byl skvělý, autorka jednou větou dokázala zase smést všechny stopy a poukázat na někoho jiného.
Vraha bych vůbec netipovala.

Bohužel pro mě bylo toto první setkání s autorkou, nečetla jsem předchozí dva díly série, ztrácela jsem se tedy v linii, která se týkala vyšetřovatelky Lacey.

kasavubu
13.08.2018 4 z 5

V pořadí třetí kniha série mi přišla zatím nejslabší. Přitom zápletka nebyla vůbec špatná. Přišlo mi možná až moc neuvěřitelné, z koho se nakonec vyklubal vrah chlapců. Co mě zklamalo stejně jako u předchozích dílů, byl opět nedotažený závěr, na konci zbytečně utnutý. Tak nevím, jestli to je záměr autorky, jak nalákat čtenáře na další pokračování série. Jinak opět kladně hodnotím především čtivost, knížku jsem zhltla jako malinu.

alva1
27.07.2018 4 z 5

Spřádala jsem různé teorie, ale tento závěr byl pro mě překvapivý.

perpe2a
24.07.2018 5 z 5

Úžasná, skvělá. Moje oblíbená autorka. Hned se vrhám na další a vřele doporučuji.

zazvorka
22.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení - správná anglická detektivka.

Calinda
02.07.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a byla výborná! Měla jsem chuť na pořádný thriller, ale dlouho jsem nemohla na žádný pořádný narazit, ty, do kterých jsem se nakonec pustila, jsem většinou po různě dlouhé době nedočtené odložila, a to z důvodu, že byly překombinované, béčkové, postavy nesympatické. To rozhodně není případ této knížky. Nechybí napětí, naprosto skvěle vykreslené prostředí, typicky anglické počasí, sympatické a inteligentní postavy. Knihu jsem zvládla za dva dny, můj tip na pachatele vyšel. Určitě se pustím i do dalších knih této autorky. Pro úplnost uvedu jedinou výtku, kterou ke knize mám (ale není tak podstatná): dětské postavy, které v příběhu vystupují, dle mého svým slovním projevem ve většině dialogů nepůsobí jako děti ve věku 9-11 let, jejich vyjadřování, skladba a volba slov působí jako mluva dospělých - ale to už se v knize fakt šťourám a na hodnocení to nic nemění. Pět hvězd.

berila
24.05.2018 4 z 5

Tak nevím, mně se Volavka líbila podstatně více, tady to bylo do 1/3 celkem o ničem, pak se to zlepšilo, konec dobrý. Ale každému se líbí něco jiného, jinak autorka je výborná.

farfalla13
21.05.2018 5 z 5

Opět super detektivka.

mulder
24.04.2018 5 z 5

Autorku mám hodně rád, tato kniha byla opět skvělá! Budu netrpělivě čekat na překlad další její knihy, vše od ní mám už přečteno:-) Začínám již pociťovat abstinenční příznaky:-)!

efka.saf
07.04.2018 5 z 5

Třetí díl ze série s Lacey Flintovou se mi prozatím líbil nejvíc. U Volavky jsem měla problém s řadou nezodpovězených otázek, ale zde se mi (zatím) žádné otázky ve vzduchu nevznáší. Sharon má skvělý vypravěčský talent, její knihy jsou nesmírně čtivé od samého začátku (i když u třetího dílu jsem se nezačetla hned - rozuměj, ne na straně 10, ale cca na straně 35) a postavy jsou skvěle vykreslené, sympatické a plastické.

V tomto díle vyšetřuje inspektorka Tulochová se svým týmem vraha, který vraždí mladé chlapce ve věku od 9 do 11 let. Lacey je tentokrát pouze nestranná pozorovatelka, která se pere se svými vlastními démony a je mimo službu (ale samozřejmě se v závěru zapojí velmi aktivně). Krom Lacey a linie zaměřující se na samotné vyšetřování se zde setkáváme ještě s klukem jménem Barney, jehož vyprávění mě bavilo z celé knihy nejvíc. Barney je vraždami fascinován a se skupinou svých kamarádů se snaží pátrat na vlastní pěst. Rovněž dospěje ke své vlastní vyšetřovací verzi a s tou se v jedné chvilce emočního vypětí svěří Lacey. Celý příběh je ale mnohem složitější, vše se krásně zamotává a podezřelých ke konci knihy přibývá.
Otázkou zůstává, jak moc je příběh v tomto znění realistický, ale upřímně je mi to asi jedno. I u Poirota jsem si často říkala, jak je možné, že vrahovi všechno vyšlo (stačila by minuta navíc a nic by se nepovedlo), přesto je Poirot moje srdcovka, na kterou nedám dopustit. Osobně se mi tento Sharonin příběh velmi líbil, po celou dobu četby byla přítomna nesmírně ponurá atmosféra plná deště a zimní lezavé mlhy se zvuky nemilosrdného proudu Temže v pozadí. Osobně mi ani nevadí, že Mark s Lacey stále nejsou spolu. Důvody, proč tomu tak není, jsou pro mě stále přijatelné a celý případ tak získává štiplavější šťávu. V knize se rovněž autorka několikrát vrací jak k předešlému případu z Cambridge, tak i k prvnímu dílu s Rozparovačem, a i když neprozradí ani z jednoho dílu nic podstatného, určitě doporučuji číst vše popořádku. Tyto střípky tak budou dávat čtenáři větší smysl.

Za mě tedy jednoznačně ANO! Tato autorka si zaslouží naši pozornost mnohem víc, než se jí nyní dostává. Nenese nálepku světový bestseller, ale co do kvality tyto rádobybestsellery v mnohém výrazně převyšuje. Čtěme knížky Sharon J. Boltonové a pomozme jí se u nás lépe zakořenit. Já se už nemůžu dočkat čtvrtého dílu!

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2016  92%Tak to je, tak to bude
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v