Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 670 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

Colletka
17.09.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Super!

josska
17.09.2017 5 z 5

Opět super napínavé čtení

petrarka72
12.09.2017 4 z 5

Není depresivnější konstatování, než "tak to je, tak to bude"... Exkurze do děsů rodičů a hlavně dětí, silný příběh, uvěřitelné peripetie, vrah zcela nečekaný. A chvílemi jsem se dost bála, že možnost, která mne napadá, je řešením...

b.safarik
18.08.2017 5 z 5

Prozatím poslední ze série s Lacey Flint, která je přeložená do češtiny, což mě trochu mrzí, asi se porozhlédnu po Amazonu. Jediné mínus je trochu pošramocená psychika Lacey Flint, která je vzhledem k tomu, co se odehrálo v jejím životě sice pochopitelná, ale občas trochu otravná a v tomto díle je její postavě věnováno nejméně prostoru, což je trochu škoda.

dlabikk
11.08.2017 3 z 5

Na knížku jsem se na základě anotace hodně těšila. Trochu mě od půlky nudila, ale konec to vylepšil.

Olous1
08.08.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky,co více dodat tihle knihy prostě miluji,čtou se jedním dechem.Doporučuji přečíst.

marlowe
04.08.2017 2 z 5

Po – z mého pohledu – naprostém fiasku Volavky, tentokrát výrazné zlepšení; dokonce to dlouho (HODNĚ dlouho!) vypadalo na čistých pět hvězd. Barneyho linie byla skvostná (scény s ním mi hodně připomínaly pasáže z Kingových "klučičích" příběhů), dobře se vyvíjela i linka vyšetřování (až na ty trapné "interpersonální" vztahy Joesbury – Flintová – Tullochová; mimochodem, nekonečné "oťukávání" Marka s Lacey mi trochu připomíná jinou stále nekončící love story Robin a Cormorana Strika). Ale nakonec se Sharon Boltonové překročit svůj vlastní stín nezdařilo a znovu vše zazdila tím "rádobynapínavým" závěrem; autorka si zkrátka s blížícím se koncem neodpustila znovu natahat do příběhu horu veteše klamných motivů a falešných náznaků a na místo vymýšlení něčeho nového a kreativního se uchýlila ke stejnému klišé, jako v předchozích dvou dílech: Nač zvát na pomoc kolegy-policisty, do toho sklepa prostě vlezu sama, ať si čtenář přijde na své – bu-bu-bu.

Já těmhle příběhům říkám "detektivky ze zkumavky": V laboratorních podmínkách vzniklé vyprávěnky zcela odtržené od skutečného života, příčící se logice a na hony vzdálené realitě. Jasně, že tady mluvíme o zábavné literatuře, ale já potřebuju, aby i zábava měla hlavu a patu a abych si mohl po dočtení s čistým svědomím říci: Ano, takhle se to MOHLO stát...

Lidovci před časem razili heslo "Třikrát a dost!" V případě paní Boltonové (po přečtení tří dílů její série) na jejich radu stoprocentně dám!

Anonymka1
03.08.2017 5 z 5

Naprosto ohromující a vynikající kniha!

Lucek
26.07.2017 5 z 5

Jsem nadšená, Lacey mě baví čím dál víc. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

MonicaMonique
23.07.2017 5 z 5

Z pohledu matky nejhorší kniha, kterou jsem četla. Z pohledu čtenářky byla výborná. Když se blížilo rozuzlení nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jsem zvědavá na další díl a doufám,že vyjde brzy

Laaaney
21.07.2017 5 z 5

Prosím další díly....

Schamila
20.07.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude - tak a je přečteno.... Nádhera, žádné hluché místo, pořád jste v transu, Lacey mě opět několikrát vykolejila. Kdo to dělá, máte dojem, že už víte, otočíte list a nevíte zase nic. Bezva počteníčko jako celá série, snad se dočkáme pokračování. Bezva obálka, ta tu stísněnost a temnotu příběhu zcela vystihuje. Všem doporučuji!!!!

Bustedka
16.07.2017 5 z 5

Pokud chcete vsadit na jistotu, zvolte zmizení, vraždy a děti. Tady se příběh vyvedl na 100%. Nedokázala jsem odtrhnout oči, poslední pár stran jsem se opravdu bála. A přiznávám, že se musím jít odreagovat něčím veselejším, abych vůbec usla, protože jako matce mi dělá sebemenší problém násilí spáchané na dětech.
Každou chvíli jsem měla za vraha někoho jiného, nakonec jsem byla dost překvapená. Jděte do toho. Budete nadšení.

eva.haf
13.07.2017 4 z 5

Velice napínavé. Předchozí knihy jsem nečetla, nijak zvláště to ale nevadilo. Příběh nemá jednoho hlavního detektiva, ale hned několik lidí, kteří se pouštějí do pátrání. Patří mezi ně i malý kluk. To člověka nutí k neustálé pozornosti, aby se v příběhu vyznal.

konicekbily
02.07.2017 4 z 5

Autorka je určitě dobrou spisovatelkou, vzhledem ke svému věku toho určitě napíše ještě hodně. Kniha se četla velice dobře, příběh postupně graduje a má návaznosti - a dokonce i souvislosti na předchozí díly. Doporučuji číst díly postupně. Nepracovní vztahy hlavních hrdinů se vyjasňují velice pomalu, zdá se , že knihu někdy nadbytečně natahuje.

swayno
01.07.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem, za dva dny. Velice čtivé, moc pěkné, ale celkově to na mě působí lehce nedotaženě.

Mi-šu-le
29.06.2017 5 z 5

Pro mě opět skvělá knížka, mohu jenom doporučit, trochu mi bude líto, pokud nebude přeloženo pokračování s Lacey a Markem. Potřebuji vědět, jak to mezi nimi dopadne!! :D Hned se chystám na další knihu od autorky.

JustWomen
29.06.2017 5 z 5

Skvělé, úžasné, čtivé, napínavé od začátku až do konce, nenudila jsem se ani chvíli, jako bych pořád cítila tu vůni krve, brr...

astroweb
29.06.2017 4 z 5

Normální standard, nečetlo se mi to špatně, ale neláká mě číst další knihy od této autorky.

Эva
22.06.2017 5 z 5

Opět vynikající! Sharon Boltonová je knihu od knihy lepší, což se hned tak nevidí. Místy zcela nelogicky jednající a pro čtenáře mnohdy nepochopitelná, ale sympatická Lacey, charismatický Joesbury, napínavý případ a šokující konec... Nadšení velké! :)

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2016  92%Tak to je, tak to bude
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v