Kytice

Kytice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23857/bmid_kytice-x5s-23857.jpg 4 9186 991

Edice Květy poezie. Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačuje dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně…

Arwen329
16.08.2016 5 z 5

Velice dobrá kniha. Příběhy jsou strašidelné ale tuhle knihu zbožňuju.

MirijamFrankl
13.08.2016 4 z 5

Budeme to číst na podzim ve škole(respektive povinná četba).Trochu se toho bojím.Jsem sice opravdu vášnivá čtenářka,avšak slyšela jsem,že jsou to dost hororové básně a už tu knihu předzívám Mrtvice.
Ale nechám se překvapit...

sarhema
04.08.2016 5 z 5

Klasika české literatury. Četla jsem ji víckrát a stále mě baví.

LucieD81
02.08.2016 4 z 5

Nesmrtelná klasika, Polednicí či umrlcem ze Svatební košile mě strašili rodiče a teď jím straším svoje děti...a čas od času se ke knize ráda vrátím i já.

buccaneerka
01.08.2016 3 z 5

Když jsem ji na SŠ četla, líbila se mi. Dneska už se mi k ní nechce vracet...

Gandalff007
21.07.2016 5 z 5

Pro mě jedna z největších klasik české literatury.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Moc se mi líbí, a kupodivu jsem si oblíbila "Dceřinu kletbu", kterou obvykle všichni opomíjejí. Někdo může namítat, že je to ponuré, ale toto dílo jsem já, osobně, četla moc ráda. K maturitě doporučuji, je to známé a dobře se o tom mluví.

PriyaTv
09.07.2016 5 z 5

Pro mě klasika

AllyKumari
06.07.2016 5 z 5

Spolu s "Babičkou" pro mne Kytice představuje to nejkrásnější z české lidové kultury. Mistrovsky zpracované lidové motivy, které neztrácejí kouzlo a dodnes dýchají tichou nostalgií. I když je pravda, že moji nejoblíbenější veršovánku nemá na svědomí Erben, ale jeden z mých žáků: "Vstávej umrlče ho la la, bude z tebe fiala!"

SelenaDemi428
02.07.2016 5 z 5

Povinná četba, té se hodně vyhýbám. Obvykle mám rozečtené tři knížky - jednu normální, druhou anglickou a třetí do povinné četby. A do té se většinou fakt nutím. Dnes jsem si ale řekla: "Míšo, musíš!" A Kytice mě fakt bavila, přečetla jsem jí za chvilku a tím jsem splnila i další část čtenářské výzvy.

TheBonelex
01.07.2016 5 z 5

Pro mě daleko lepší než Máj (pokud se tyto dvě sbírky dají obsahově srovnávat). Morbidita se mi líbí, jazyk je naprosto fantastický. Notoricky známe dílo. Koneckonců, kdo by neznal třeba Polednici?:)

Vyomi
15.06.2016 5 z 5

Negativní, přesto naprosto inspirativní čtení. Zjistil jsem, že první sloky většiny básní znám či jsem je už někdě slyšel. Při hlubším přemýšlení nad obsahem básní člověk zjistí, že dávají smysl a co básník chce říct. Dal jsem si i tu práci, že jsem si vyhledal rozbory jednotlivých básní.
Ke Kytici se určitě budu stále vracet.

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Klasika, která neomrzí! Ovšem častokrát dost morbidní.

Pedias
04.06.2016 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame.

niki-chan
28.05.2016 5 z 5

Erbenovu poezii miluji. Ke Kytici se často vracím, jako k jedné z mála. A Vodník mě vždy vezme 100% do děje. Nemluvě o zbytku

SeverusSnape
17.05.2016 4 z 5

Poezie zrovna není můj šálek kávy,ale toto se mi opravdu moc líbí.
Je to krásně děsivé

Davina
15.05.2016 5 z 5

Kdyby nebylo povinné četby, nejspíš bych se k tomuto čtení ani nedostala a to by byla veliká škoda! Kytice se opravdu povedla a každý příběh má něco do sebe. Ještě teď si pamatuji, jak jsem se musela na základce učit polednici. Je to opravdu velký skvost!

SmallLucia
14.05.2016 3 z 5

Některé básně z této knihy jsou naprostá klasika, krása.

edith79
20.04.2016 5 z 5

Horor s velkým H. Dobrej mistr hrůzy tenhle pan Erben.

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Balady inspirované lidovou slovesností. K té mám velmi blízko, a tak ani Kytice pro mě není krokem vedle. Ráda se k těmto básním vracím. Ve svém žánru nemá konkurenci, maturantům doporučuji.