Kytice

Kytice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23857/bmid_kytice-x5s-23857.jpg 4 9186 991

Edice Květy poezie. Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačuje dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně…

Michalka98
24.01.2017 5 z 5

Česká klasika, kterou musí každý Čech přečíst. Neexistuje snad nikdo, kdo by neznal alespoň úvodní verše Polednice, Vodníka či Kytice. Doporučuji.

jan7118
21.01.2017 5 z 5

Kultovní dílo

MartinObranec
21.01.2017 4 z 5

Hororová poezie z dob národního obrození, navíc velice krátké a přečtené za hodinu. Co víc si přát?

MartinaSladkova
21.01.2017 5 z 5

Jeidné básně, které jsem schopná přečíst.

marta0912
13.01.2017 5 z 5

Prostě klasika. Líbila se mi už napoprvé, napodruhé, napotřetí. Jediná kniha, kterou jsem četla víckrát.

mewmew
13.01.2017 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství. Dosud toho spoustu odrecituji. :)

Welinie
10.01.2017

Povinná četba...

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Krásné, byť velice smutné dílo, bohužel mne Kytice ničím výrazně neoslovila a oproti jiným klasickým dílů ani nemám chuť se k ní vrátit.

Nixa
05.01.2017 5 z 5

Tohle je prostě klasika, kterou miluji už od svého dětství. Moje nejoblíbenější básně byly Vodník a Svatební košile, později se k nim přidala i báseň Poklad.

jennefer
04.01.2017 5 z 5

Hýčkám si doma vydání po babičce z roku 1965 s ilustracemi Jana Zrzavého. Chudinka knížka už je taková celá unavená a ohmataná a nutně by potřebovala opravit, ale listy má stále všechny a já se k ní velmi ráda vracím. Prostě srdcová záležitost...

Ťapulka
02.01.2017 5 z 5

Královna mezi knížkami! Sahám po ní několikrát za rok. Kdysi jsem přečetla Poklad svým dětem (tehdy 4 a 7 let) a to se jim valila očička :-) a chtěly ji číst pořád dokola. Jo, děti milují strašení

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Krásná klasika, něco z knihy znám nazpaměť.Poprvé jsem četla někdy v deseti letech - a pak, kde se vzal můj zájem o horory!

Zlá-Ňufie
31.12.2016 5 z 5

Četla jsem několikrát a stále se ke knize sem tam vrátím a přečtu si alespoň jednu baladu. Kniha toho nabízí tolik, dojemné příběhy, strašidelné, pohádkové, dobře končící. Dobře se čte a rozhodně má, co dělat v povinné četbě.

TerraNova
23.12.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem si přečetla k povinné četbě. Dost mě bavila a myslím si, že tohle by si měl přečíst každý nebo alespoň ten, kdo maturuje. :)

Mixy
16.12.2016 5 z 5

Kytice je klasika, která neomrzí a má grády. Kniha, která může mile překvapit středoškoláky, že povinná četba přece jen může být skvělá.

venacava
13.12.2016 5 z 5

Povinná četba, která se mi moc líbila a dokonce byla obsahem mé maturitní otázky

monushka
07.12.2016 5 z 5

Kytice je pro me knizni perlou. Musim podotknout, ze i filmove zpracovani nekterych basni se zdarilo.

dominika2585
07.12.2016 5 z 5

Knížka se skládá z nádherných básní, pro mě od malička nejoblíbenější Vodník nebo Zlatý kolovrat. Velmi mě bavil i film, i když je škoda, že zfilmování se dočkalo pouze 7 básní.

Always a reader
28.11.2016 5 z 5

Knížka mě velice překvapila.. Do teď jsem si myslela, že lyriku nemám zrovna v lásce. Ovšem Kytice mě dá se říct i bavila a pro mně je to rozhodně jedna z příjemnějších knížek povinné četby.

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Jak knihu tak film jsem si velice oblíbila. Komu se nechce číst kniha, ať se alespoň podívá na ten český film. Sice tam nejsou všechny povídky, ale i tak to stojí za shlédnutí.