Lupene vo vetre

Lupene vo vetre https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142635/bmid_lupene-vo-vetre-I22-142635.JPG 4 622 102

Květy z půdy série

Po štvorročnom utrpení sa súrodencom podarí z nenávideného podkrovia ujsť. Zhodou priaznivých náhod sa dostávajú k šľachetnému lekárovi Dr. Sheffieldovi, ktorý sa ich ujme a umožní im štúdium. Na starších deťoch, Cathy a Chrisovi sa čoraz vaäčšmi prejavuje vplyv minulosti, okrem toho v Cathy narastá túžba po pomste.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Petals on the Wind , 1980

Jane417
08.02.2017 5 z 5

Kniha Lístky ve větru byla skvělá. Mně se líbila víc než první díl. Byla sice taky dost depresivní, ale netýraly se v ní děti. Děj byl opět strhující, plný zvratů, radosti, smutků, žarlivosti, pomsty, překvapení, nenávisti, lásky... autorka je geniální spisovatelka!

pavlinkaa
04.01.2017 5 z 5

Jsem z tohoto dílu nadšená. Moc se mi líbil, jen mám pocit, že už to skončilo. Nebo ne?

Netopyr07
14.10.2016 3 z 5

Tedy... musím říct, že mi kniha dala dosti zabrat. Carrie mi pěkně lezla na nervy, i když její chování je dosti pochopitelné. Člověk musel příběh dočíst, protože mě osobně fascinovalo, co je autorka ještě schopná vymyslet. Mrtvol, že není kam plivnout :-/ Další díl si jistě přečtu, ale ne hned (pokud mi ho nepodstčí náš knihovník stejně jako tento druhý...)

Raymi
09.10.2016 4 z 5

Docela povedená pomsta matince i babičce.Jedinou vadou na kráse pro mě bylo,že hlavní hrdinka milovala skoro každého mužského kterého potkala.To mi přišlo až groteskní.

Zdenulkaa
01.10.2016 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil.......

Linda007
05.09.2016 5 z 5

Za mě nejslabší díl série, ale i tak se to dalo číst.

Danago
30.08.2016 5 z 5

Knížka se mně moc líbila. Bylo to velice dobré pokračování prvního dílu. Dokonce mě bavila víc než Květy z půdy, tady se děj posouval pořád vpřed. Celou dobu sem čekala , kdy a jak se Cathy pomstí a držela sem jí palce. Ale napřed musela dospět na začátku knihy byla moc mladá vlastně ještě dítě. Rozhodně budu číst i další díly.

Reewee
17.08.2016 5 z 5

Chvilkama jsem si taky říkala (podobně jako někteří další, co tu psali), co to ta Cathy dělá, proč se chová takhle nesnesitelně. Přemýšlela jsem, zda autorka měla špatné období a proto z knihy (potažmo hlavní hrdinky) udělala takovou.. až parodii. Nakonec mi ale došlo, co to všechno má znamenat - došlo mi, že Cathy je natolik ovlivněná tím, co jim jejich matka provedla, že nedokáže jednat jinak. Nejde o selhání autorky, nejde ani o to, že by se z Cathy stala nafoukaná slečinka; ale právě naopak. Autorka dokázala natolik popsat duši mladé slečny/ženy, která prožila tolik neštěstí, že když se člověk zamyslí, nelze než se paní Andrews klanět!

David_Vesely
12.08.2016 5 z 5

Naprosto strhující kniha, i když mě místy štvala hlavní hrdinka... Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/08/recenze-listky-ve-vetru.html

Michaela01
11.08.2016 5 z 5

Na rozdíl od prvního dílu byly Lístky ve větru o něco klidnějším čtením.
Sice je to stejně strhující, ale už se to nedá pokládat za horor.
Spíše rodinné drama. Mně se každopádně i tento díl moc líbil, i když v něm bylo na můj vkus až moc vztahů. Hlavně onen vztah s Paulem pro mě byl naprosto nepochopitelný.
Konec mi navíc přišel hrozně rozvleklý a pořád jsem si kladla otázku, kdy už konečně na tu pomstu dojde, nebo zda to bude autorka pořád odsouvat :D
Ve výsledku se mi tedy tento díl líbil v podstatě stejně, jako jednička, jen ten nekonečný konec bych tomu vytkla.

lenka2232
07.08.2016 4 z 5

Malinko slabší než první díl, ale stejně jsem se nemohla od knihy odtrhnot.

majík1
04.07.2016 3 z 5

Celkem to šlo.

Sireen
30.06.2016 3 z 5

Oproti Květům opravdu o dost slabší díl, bohužel. První půlka byla ještě fajn, změnilo se prostředí a čtenář byl zvědavý, ale pak to nějak pozbylo toho cíle, který čtenář vyhlíží a pokračovala jsem jen tak ze setrvačnosti, zvědavosti, jak se to tedy vyvrbí.
Cathy mám moc ráda a spíš než, že dělala nepochopitelné věci, mi celý tento díl přišel podivný, nereálný a nepochopitelný. Měla jsem pocit, že autorce dochází dech.

více v recenzi zde: http://rina-books.blogspot.cz/2016/06/recenze-listky-ve-vetru-virginia-andrews.html#more

olcab
17.06.2016 4 z 5

Trošku slabší jak první díl, ale opět poutavě napsáno.

1v8na
25.05.2016 3 z 5

Příběh ve mně zanechal celkem rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem Cath chápala, že čtyři roky a pět měsíců trpěla společně se sourozenci zavřená na půdě, ale na druhou stranu nechápu její způsoby pomsty.
Její chování mi v některých ohledech vůbec nepřišlo uvážené a promyšlené a docela by mě zajímalo, kterého muže milovala doopravdy a zda vůbec nějakého.
Nejvíce mi bylo líto Carrie - velmi trpěla ztrátou svého bratra - dvojčete, i svojí výškou.
Mojí nejoblíbenější postavou byl Chris a malý Jori.
Corina mne velmi fascinovala, jak si sama sobě nalhávala do kapsy.
Oproti prvnímu dílu byl tento druhý díl slabší, ovšem neodrazuje mě to a další díly z pentalogie si přečtu.

KnihomolkaMari
08.03.2016 4 z 5

Ach,co říci..ta kniha je naprosto báječná a čtivá ale tak zatraceně stresující jako 1.díl. Hltám ji do posledního dechu ale byli chvíle kdy jsem se prostě duševně necítila na to abych se do ní opět začetla protože jsem věděla co mě čeká a ostatně neměla jsem dost sil..Lístky ve větru a snad všechny díly téhle pentalogie s vašimi emocí házejí sem a tam,jednou jsem měla radost po druhé brečela, no a nakonci jako vždy se vám srdce rozletí na několik kousků a nenechá vás ještě dlouho po dočtení nechat myslet na něco jiného než právě na ní. Jako všichni ostatní si myslím že tam zemřelo až přes příliš lidí,které jsem měla ráda. Ale jsem ten typ člověka co zrovna nemělo Paula v oblibě,prostě nevím..Byla jsem spíše pro Juliana i když jsem věděla jaký je, ale ehm..prostě Cathy byl vhodnější kluk jejího věku než chlap po čtyřicítce,také jsem Cathy přála hodně její kariéru a nelíbilo se mi že s ní šlehla tak brzo i když za to může Julian,ovšem mohla pokračovat podle mého by to i bez něho nějak uhrála:)

Zrzavá_Tereza
04.03.2016 1 z 5

Musím dát jen jednu hvězdičku...za mě tenhle díl prostě ne. Květy z půdy - pecka, šokující, dramatické, smutné. Ale tohle?
Už jsem měla hlavní hrinky i plné zuby, protože koho potkala, toho "milovala" a s tím se hned vyspala. Spíš červená knihovna než nějaké drama... Jsem zvědavá, co se v dalších dílech bude odehrávat, ale ani se mi do nich moc nechce... :(

mekkejla
15.02.2016 5 z 5

Po prvním díle jsem si dala pauza, abych se trochu vydýchala. K druhému dílu jsem přistupovala se strachem, aby mě nesmetl, jako ten první. Pořád jsem se ale uklidňovala a říkala si, že už to nemůže být horší... Jak jsem se jen spletla! Bylo to srdcervoucí, dojemné a neskonale smutné! Takže teď si zase dám nějaký čas než budu v sérii pokračovat.

josska
06.02.2016 5 z 5

moc pěkná série

Pavelkova-k
03.02.2016 3 z 5

Není toho moc, co bych o knize napsala, přišla mi nemastná a neslaná místy až zbytečně přetažená... Přečetla jsem, ale za rok už na ni jistě nevzpomenu.